Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Иж Планета проблем с скоростите

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Иж Планета проблем с скоростите

    Здравейте колеги, имам следния проблем мотора ми не може да включи четвърта скорост всички други ги включва перфектно но като съм на трета и като дам нагоре сякъш няма четвърта скорост на вас случвало ли ви се е такова нещо?

  • #2
    Има две вилки за 1ва и 3та и за 2ра и 4та скорост. Строшил си тази за 4та и не успява да избута зъбчатата на мястото й или си изронил самата зъбчатка.
    Вади се малкия капак на левия картер. Под него е самата скоростна кутия и се вижда какво е станало на дреб.
    Ако не си го правил никога потърси някой стар майстор Джедай който го е правил.
    Има специален ред на сглобяване и ще ти е трудно сам.

    Коментар


    • Moto69
      Moto69 коментира
      Редактиране на коментар
      Правил съм го преди днес ще отворя котията да видя кво е станало.

    • Moto69
      Moto69 коментира
      Редактиране на коментар
      ще сменя вилките и забчатката на четвърта!

  • #3
    преди ги сглобявах за 5мин не е нищо сложно просто има някой тънкости двигатела на ижа е много опростен и лесен за ремонтиране

    Коментар


    • #4
      По спомен имаха някакъв проблем с превключващия механизъм. Може да не е зацепен правилно. Свали първо страничния капак на двигателя.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #5
        Написал съм тъпотия, под десния капак, после малкия капак на скоростите. Обърни внимание дали са сложени регулировъчните пластини под превключващия вал на вилките.

        Коментар


        • Moto69
          Moto69 коментира
          Редактиране на коментар
          Добре колега а колко са пластините под прежвключващия вал а възможно ли е и проблема да е от пластината над него да е прекалено деба и така да неможе да включва четвърта.

      • #6
        Колеги след няколко отваряния и затваряния проблема е оправен! Та сменах шаби реголирах оправях абе мъки смених вилките, певключващият вал и проблема се оправи Благодаря на всички който помогнаха! Бъдете живи и здрави

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X