Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тема за разни работи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Тема за разни работи.

    Има някои неща където няма смисъл да се пускат в отделни теми. Та тук е за тях.


    Ето нещо, в което всички (или почти) мотористи ще се познаят.

    МЕЧТАТА Купих мотоциклет като мечта. Един ден, когато съм много стар, и когато вече не мога да ходя, ще бъде в гаража ми като трофей от моите спомени. Измокрих се, изморих се, измръзнах, усетих жегата, всичко ме болеше, бях гладен, усетих страх, падах, ставах, нараних се. Но също ... и се усмихвах и смеех вътре в шлема. Говорих хиляди пъти със себе си. Пеех и виках от радост като луд човек и да ... понякога се отчайвах. Виждал съм дивни места, изкачвах се над облаците, слизах в долините, обиколих морета и изживях незабравими преживявания. Често взимах завоите, като Валентино Роси, друг път изпитвах страх и ужас. Спирах хиляди пъти, за да съзерцавам пейзажа. Започнах да уча чужди езици за да се потопя в местната култура. Говорих с абсолютни непознати и тотално забравих за ежедневието. Излязох с демоните вътре в мен и се върнах у дома със спокойствие в сърцето си. Винаги съм знаел колко е опасно, знам че смелостта е да се учиш и да го правиш дори и да чувстваш страх. Всеки път, когато се качвам на мотора си мисля колко е прекрасно. Не, не е транспортно средство или парче желязо с колела, това е част от душата и духа ми. И когато някой ми каже: „Мани не ти трябва тая работа, трябва да си по-сериозен човек“, аз не отговарям. Просто поклащам глава и се усмихвам. Да караш мотор ....... само човекът, който ги обича, го разбира.
    Поздрави!
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

  • #2
    Кой го е казал това? Толкова ясно, точно и кратко определение, защо карам мотор не бях чувал. Евала на този колега! Голям поклон!!!!
    Ще си позволя да го кача във фейса.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      Пратиха ми го. Нямам представа кой е, но много ми хареса.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • #4
        Някой който си е купил МЕЧТА с търговска марка БМВ ....

        Аз съм си купил ръждилник ....но пак си ме кефи!
        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          Е що реши, че е БМВ, а не стара Африка примерно?

      • #5
        Велико!!!!

        Вече нямам мотор, нямам и предишния...нямам..
        И шлема ми - уникалната NAVA, и нея я нямам...

        и снимките, дето бях качил на пропаднал сървър, и тях ги нямам...

        останаха ми само спомените, и..
        и усмивките от това време..
        и начина на мислене, който не може да се промени..

        Няма мотор, след който да не съм се обърнал, 40 години след тия времена...

        БРАВО!!!

        Коментар


        • #6
          Свободата....там е истината. Затова и карам мотори. Хубавото време, не много високата скорост(поне аз не обичам да карам бързо, напрягам се), шума на двигателя и правия път. Отпускаш се, става ти едно прекрасно, все едно, че ще потънеш другаде всеки момент, мислите и терзанията, с които си мъчил мозъка си, изчезват. Трябва да се усети, пусти думи уж са на място и са подбрани, ама не баш.
          Не винаги е така де. Преди 5дена така хубаво ме наваля, че ще го помня вечно. Заради определени причини бях без хубава екипировка(частична такава). На гърдите топло, около врата също. Обаче като се намокриха колената под дънките(те първи се предадоха).... Като се наквасиха ръкавиците, пръстите измръзнаха. Повече от 10км не издържах. Спирах и почивах. Изминах 60км, като не си усещах пръстите и колената. Викам си” Браво, Весо, утре си готов я с пневмония, я със синузит, я с друго нещо”. Да чукам на дърво се разминах със схващане и болка във врата.

          Коментар


          • #7
            Ето нещо от мен. Това е откъс от един от пътеписите ми. И само за протокола. Тогава карах Африка...

            "Ние тръгнахме от там към 10 часа. Пътят беше хубав. Само четири пъти ни използваха за пътно-строителна техника, но отсечките по черно бяха къси, само по няколко десетки метра. Пътят минавше през някакви планини и превали. Беше хладно, а гледките бяха много красиви и ужасно се изкефихме. Минахме през три превала от 1500 до 1800 м нмв. Определено този ден беше един от най-хубавите от цялото пътешествие, а още не бях разбрал и за щастливото събитие. Беше ме налегнало някакво безвремие на това пътешествие. Телефоните ми бяха изключени. Включвах ги за кратко само вечер, за да се обадя на жена ми, а сега само карах, карах, и пак карах... Пейзажите се сменяха един след друг. Километрите се превръщаха в десетки километри. Десетките километри ставаха стотици километри, а после хиляди... Някъде още преди два дни, около езерото Ван бяхме минали 3000 км от началото на пътешествието. Зареждах мотора с бензин и карах. От град на град, от долина към планина, от превал към превал... Не знаех кой ден от седмицата е, нито коя дата е, пък и не ме интересуваше особено. Апарата ми чукаше дати по снимките и си мислех, че в България ще успея да подредя хронологично нещата и дневника."
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #8
              И това е една мечта:


              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BMW image.jpg
Прегледи:379
Размер:50.2 КБ
ID:6593263
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар


              • #9
                Егати и извращението, Румба... Това ми напомни за един приятел, който караше Хонда, но хич не харесваше самата дума Хонда... Звучала му много тъпо... Хонда... Искаше по целият си мотор да наслага надписи Кавазаки... Виж как звучи само... Кавазаки... Все едно сечеш със сабя...
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • Стоян Боюков-Sariones
                  Стоян Боюков-Sariones коментира
                  Редактиране на коментар
                  Една приятелка пък караше Кавазаки и искаше да махне всички надписи. Знам ли аз!?

                • Roninn
                  Roninn коментира
                  Редактиране на коментар
                  Мдаааа,и на мен ми звучи правилно!

              • #10
                По добре късно от колкото никога .
                Нула89781нула019

                Коментар


                • #11
                  абсолютно се познах и аз.... да е жив и здрав, който го е измислил това описание. В момента карам неголям на кубици /750/ японски чопър произведен 1992, но в добро състояние. Имам склонност към този тип мотори, както и турист ендурата /опа, усещам жегата лъхаща зад врата ми от форума/, но поради лек финансов елемент не съм се сдобил с нова машина от който и да е тип. Признавам си също така, че се заглеждам по Трейсър 900 ГТ-той е леко встрани от категориите. Това са си моите пчели в моята глава и само споделям. Останалото е да имаме сили и желание за още повече пътувания и много много емоции от +страна на нещата. Дано тази година, въпреки че на мен това ми е най-бавната пролет, да има възможност за всички да карат до, където и каквото поискат...

                  Коментар


                  • #12
                    Колеги, на коя кола пуловете за клапани са 250 мм диаметъра?
                    http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                    Коментар


                    • #13
                      На някой корабен двигател вероятно. Баси пуловете.
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #14
                        Хаха, глупост съм написал,
                        25мм съм имал предвид,
                        За Триумф ми трябва, да не чакам дълго поща от Хъксли. ...
                        http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                        Коментар


                        • #15
                          Питай в Ямаха за такива - Ямаха XJR1200 примерно. Или Форд 2.0 зетек, след 98-ма може би!? Поне това казва чичо Гошо. Ма 100% и друг автомобил го има.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • the slow heart
                            the slow heart коментира
                            Редактиране на коментар
                            А тук, а там много дефицитна стока се оказаха - накрая представителството в София свърши хубава работа.

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X