Обява

Свий
Няма добавени обяви.

“Типове” мотоциклетисти

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • “Типове” мотоциклетисти

    Замислих се за разликите в типа хора и типа мотори, които карат / пистови, кросови, ендуро, големи мотори за пътешествие и т.н...../
    Естествено първото за което се сещам е възраста....Младите си падат повече по високите скорости , съответно карат повече пистови мотори.
    Пътешествията пък изискват повече средства и могат да си ги позволят по-зрели хора.
    Естествено има и много други характеристики които определят “ групите”
    Какво мислите по темата ?

  • #2
    До: “Типове” мотоциклетисти

    Първоначално публикуван от mitkosto Преглед на мнение
    Естествено първото за което се сещам е възраста....Младите си падат повече по високите скорости , съответно карат повече пистови мотори.
    Въобще не съм съгласен.
    То е ясно, че "по моторите им ще ги познаете"
    или по-точно "Кажи ми какъв мотор караш, за да ти кажа какъв си."
    Ако се опитам грубо да перефразирам, но тук възрастта няма никакво значение. Абсолютно никакво.
    Е вярно е, че е малко трудно 70 годишен старец да подскача по пътеките с леко ендуро, както и трудно ще видиш тийнейджър на мотор 1800 cc отправил се към далечни страни ...
    Но толкова.
    Нито при по-леките машини има долна граница, нито при по-тежките .
    Въпрос на светоусещане .. ако за това говорим.

    П.П.
    В този смисъл и Порше Кайен е 4х4, но ...
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      До: “Типове” мотоциклетисти

      Ако можех да си го позволя, щях да имам от всеки вид мотори поне по един без пистови и скутери! Всъщност харесвам просто моторите, с изключение на скутерите и пистовите. Но пък на пистовите им харесвам двигателите и звука, който издават, та нямам нищо против така наречените "Улични бойци" (пистак но с високо кормило, без спойлери, различна седалка).
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #4
        До: “Типове” мотоциклетисти

        И според мен подобно разделение ще е много трудно....

        Аз карам ендуро в момента, мечтата ми е мотор за пътешествия, но за всеки ден искам Hornet, бих ходил на разходки с чопър....общо взето бих карал всичко на 2 колела.

        Братовчед ми например премина през почти всички фази на моториста - нейкид, пистов, чопър, по-голям чопър, спортен турър, много нов пистов, сега е с ендуро и за него - там е истината

        Е...към кой тип мотористи спада .


        Май 90% от мотористите залитат в няколко посоки, ако не и във всички
        Per aspera ad astra.

        Коментар


        • #5
          До: “Типове” мотоциклетисти

          Май няма да се разгори дискусия. И аз искам от всички поне по един. Засега си имам само триколка и дебело ендуро /KLX 650/.

          Въщност не харесвам идеята да се закача 4 цилиндров редови двигател на мотоциклет. Мисля , че един или най-много два му стигат. Но пък нямам нищо против 6 цилиндров боксер /Valkirie/......
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #6
            До: “Типове” мотоциклетисти

            нещо явно не съм съм формулирал мисълта си добре...
            Идеята ми не е да се поставят етикети и строги правила, а разликите в манталитета на хора, привърженици на по определени видове мотори и свързания с това начин на живот.
            Примерно нещо като "Самотни пътешественици", или " Групови чопъристи "

            Коментар


            • #7
              До: “Типове” мотоциклетисти

              Моторите са си мотори и всички попадаме под един общ знаменател- Рокери. Не е удачно да се делим на такива и такива, а трябва да сме единни. Има тръпка във всичките модели и модификации. Всеки си е болен по някаква марка и модел и си боледува сериозно.
              Като за последно искам да кажа, че няма бивш рокер и бивш наркоман. Влезне ли един път бензина в кръвта няма оттърване. Отказалият се моторджия , не е бил никога запален. Годините не са от значение както за мотора така и за моториста. Важното е и двамата да са в добро здраве.

              Коментар


              • #8
                До: “Типове” мотоциклетисти

                Жоро, да не се обиждаме.
                Рокерите са хора, които ходят облечени в кожи, ходят по събори да се напият и сбият и карат пияни. Членуват в клубове по интереси - пиене на бира и каране в нетрезво състояние. Основно карат чопъри или други мотори, преправени на чопъри. Абе както се казва "мръсен, гаден рокер".
                А ендуристите са друга работа - "мръсен, кален ендурист"
                Това на майтап, но аз се обиждам, когато ме нарекат "рокер" или "майстор".
                А бивш рокер - ами преди 12-14 години бях почти рокер - ходех по събори, пиех много бира и карах пиян. Само чопър не карах.


                Всички японски мотори, който съм имал са били клас ендуро - от 100 до 200 кг, от 220 до 750 куб.см. Десетината соц возила не могат да се отделят в категория по предназначение, но и тях ги търкалях доста по поляните

                Така че, аз се самоопределям като ендурист - дали в дълбоката кал или на многокилометрово пътешествие - важното е да се избягват главните пътища, ако мога да мина където няма път - най-добре.

                Коментар


                • #9
                  До: “Типове” мотоциклетисти

                  На мен, също не ми допара отвъдокеанското "рокер"...
                  В Бургас, Бат Димо и компания, са подели кампания, за налагане на думичката "мотоциклетисти".
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    До: “Типове” мотоциклетисти

                    Аз лично донякъде споделям мнението на mitkosto. Определям се като моторист, защото съм минал през всякакви машини. Навремето, когато беше ерата на соц.возилата имах късмета да се возя на почти нова японска машина - Хонда. Като млад търсих дълги пътувания, но повече ме интересуваше високата скорост. След това минах на по-туристически мотори, за да пътувам по-надалеч, ендуро съм карал само една година и нямам много опит, чист кросов мотор никога не съм карал /което считам за голям пропуск/, след това имах два "чопъра", с които доста обикалях и сега имам само BMW R1200GS, което за момента на пълно отговаря на всичките ми изисквания. Карането с висока скорост не го считам за глупост, защото е доста голям адреналин, което като млад човек силно търсих. Сега пътувам много и търся приятни изживявания, за да останат приятни спомени. На събори не ходя, защото го считам за загуба на време. Евентуално ако искам да се видя с някой познат отивам до събора, но не оставам там ако има възможност. Сега как да се определя - освен пак като моторист

                    Коментар


                    • #11
                      До: “Типове” мотоциклетисти

                      Първоначално публикуван от Жоро Витлиемоф Преглед на мнение
                      Моторите са си мотори и всички попадаме под един общ знаменател- Рокери. Не е удачно да се делим на такива и такива, а трябва да сме единни. Има тръпка във всичките модели и модификации. Всеки си е болен по някаква марка и модел и си боледува сериозно.
                      Като за последно искам да кажа, че няма бивш рокер и бивш наркоман. Влезне ли един път бензина в кръвта няма оттърване. Отказалият се моторджия , не е бил никога запален. Годините не са от значение както за мотора така и за моториста. Важното е и двамата да са в добро здраве.
                      Присъединявам се.... Преди 16 години имах и обичах сериозно само чопъри.... След предвидими причини - жилище и брак... се разделих с моторите, но те не престанаха да ме привличат.... Сега от 1 година вече съм със Сузуки ДР 600 Джебел и за да стане наистина "универсален струг" му купих куфари-3 бр и джанти, които обух с кросови гуми.... Сега, кеф ми в гората със сина ми(той с атв-то) или с компанията на Крейзи-тата или на шосето с куфари. Но и в двата случая се радвам на Красотата на България...

                      Коментар


                      • #12
                        До: “Типове” мотоциклетисти

                        Както и да се определя всеки един,независимо какво кара,важно е да сме толерантни.Винаги ми пълни душата махването на някой непознат с мотор на пътя.
                        Лошото е че има и изключения-мангизлии с пистарки най вече,които карат като темерути и си мислят че са над нещата.
                        Аз знам че нищо не знам,но други и това не знаят.

                        Коментар


                        • #13
                          До: “Типове” мотоциклетисти

                          Тя темата колкото е обширна, толкова е и кратка, и ясна.
                          Няма форум без такава тема.
                          А аз какъв ли съм .... Еми моторист съм... обичам да карам и бавно, обичам да карам и бързо, обичам да пътуваме с жена ми, обичам да карам и сам, обичам да се прибера целия в кал, обичам да летя във въздуха над трапеца, обичам да пътувам и по хубави, мазни и виещи се шосета из планините, обичам да карам и на шосейна писта да изпълня оборотомера и километража, а също да отъркам и колената и стъпенките в асвалта...
                          Незнам какъв съм, но не обичам "Рокерските събори" и никога не съм бил на такъв. Незнам дали е пропуск или не за мен, но това е мойта реалност.
                          Пък който за какъв ще да ме мисли, аз просто обичам моторите.

                          Коментар


                          • #14
                            До: “Типове” мотоциклетисти

                            Първоначално публикуван от vvelikov
                            Имам желание да пробвам чист кросов на разходка в планината,мисля за
                            "Кавазаки"-125 дайте съвет на vvelikov@mail.bg
                            Има си форум за това което те интересува. Тук не е мястото!
                            Изписано е страшно много по въпроса използвай търсачката.
                            На пощата няма кой да ти пише романи.
                            Ако не ти се чете и рови из материалите, проблемът е твой!
                            Занапред спазвай правилата, защото санкцийте са сериозни!

                            Успех!

                            п.п.Преди да пускаш теми се увери, същата дали вече не е дискутирана.

                            Коментар


                            • #15
                              До: “Типове” мотоциклетисти

                              Първоначално публикуван от vvelikov
                              На младини карах соц. мотоциклети просто други нямаше. Сега периодично предимно през лятото препускам с "Ямаха дивершън"-600.
                              Имам желание да пробвам чист кросов на разходка в планината,мисля за
                              "Кавазаки"-125 дайте съвет на vvelikov@mail.bg
                              Моля,да се чете преди да се пише...в случая :http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7960
                              търся си подписа....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X