Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Някой знае ли дали в Бг може да се купи чисто нов Урал? Има ли фирма дето да внесла поне една бройка и да се продава....имам в предвид на 0 км , без да е бил регистриран някога?

    Коментар


    • #92
      От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Ами защо да не може бе, Емо. Хората си имат официално представителство за Европа. Свържи се с тях и вероятно ще ти го доставят:
      http://www.ural.cc/index.php?en_index
      Ако си достатъчно смел пък може и на ход, ама смел!

      P.S. Хайдеее, темата отъиде Ептен в кереча
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #93
        От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Ха ха ха...обожавам средновековието и схоластическата мисъл... и всичко свързано с него....и Збирането на съчки за предстоящите аутодафета!! И ...търпимостта към всичко извън ЕДИНСТВЕНОТО ПРАВИЛНО.....Истина е че с всеки закупен продукт раздават наръчника Malleus Maleficarum за борба с еретиците- противниците на легендарната Флюгмоторен

        Гледам в ремаркето на Иж Самсон може да се пренесе всеки един ГС Адвенчър през труднопроходимите части на света
        Та това е идеалната комбинация май. Да притежаваш двете.
        Колкото до бройката на ИЖко- в сайта дават десет милиона през далечната 91г. След три века БМВ може и да успее да достигне тази бройка. За това естествено могат единствено да допринесат само феновете- като купуват поне по три броя всяка година. На следващата естествено трябва да се отърват от тях, като ги върнат на вторични и ...опят все сначале

        Някой ден ще напиша за Новия Човек Фауст и контракта му с БМВ....вкарал го в Самсара на вечната неудовлетвореност...ама друг път, че....

        Ей, ЛОШИ ХОРА, пият няколко ракии....и не харесват БМВ
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #94
          От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Кой искаше Урал да си купува? Ето фирма от Враца която ги продава... "Сериозна" конкуренция на БМВ.
          http://www.uralbg.com/products.htm
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #95
            От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
            .......Пък и винаги съм се чудил защо в колата са ми набутали 1000кг. двигател..... 150hp
            Hispano-Suiza е колата предполагам, нали Сигурно H6...благородна завист ме обзема ...
            Gnome Rhone AX2 800 1938
            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
            Husqvarna Te 510 1989
            Argvmentvm ad novitatem

            Коментар


            • #96
              От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              ... "Сериозна" конкуренция на БМВ. ....
              Вижте, г-н Владич, понеже ми омръзна да пиша глупости, ще пиша направо Точно заради неуместните Ви постоянни "сравнения" и "нетърпимост" към всичко, де що не е накичено с пропелера, се намесих в тази тема, дето не ми е мястото ...и изписах толкова глупости
              Проумейте, че не е задължително всички да харесват това, което вие харесвате! Да, не всеки харесва БМВ. Срещат се и такива хора. Може да са малко..или много, но ги има.
              Ценя мненията Ви, но покрай пустото БМВ направо се....

              Да превръщаме темите в детска градина и да си мерим играчките..движимите е смешно. Коя на кой била най-хубава, най-бърза, най...какво значение има.

              Колкото до Урал. произведени са над 3 000 000 бр. Изпълнил си е предназначението. Без значение какъв мотор е. И съществуването му не е задължително да е в конкуретна на БМВ форма. БМВ си има друга конкуренция. Дори някои хора от години пътуват по света с такива Урали, Дъг познава един такъв, ама нали не е с БМВ...не може да се пречупите и да погледнете извън призмата на тесногръдото виждане.. Спрете поне за малко да ползвате "готовите отговори". И как успявате да "откриете" достойна заплаха във всичко...е това не мога да проумея

              Толкова ли са сложни нещата, или обратното, толкова опростени ..че е трудно да бъдат проумяни.
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #97
                От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                Някой знае ли дали в Бг може да се купи чисто нов Урал? Има ли фирма дето да внесла поне една бройка и да се продава....имам в предвид на 0 км , без да е бил регистриран някога?
                За какво ви е Урал?? Урал е особена машина и за него си трябва особена нагласа и виждане. Иначе ще има излъгани очаквания.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #98
                  От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Ама нали няма да ме карате сега да ви цитирам историята и да ви обяснявам как руснаците демонтират поточните линии на завода, който произвежда мотоциклетите БМВ, пренасят ги, и започват да сглобяват мотоциклети с гръмкото име Урал.... И 10 милиона да произведат от тези мотоциклети на мен ми е все тая, и едва ли ще се развълнувам особено от руски произведения. Ама ще кажете "чакай, нали е било БМВ"? Било е, но са го "подобрили" по руски... Имало желязо, имало кой да им купува произведенията, защо да не произвеждат? Всеки може да си произвежда, каквото му е кеф стига да има кой да му купи произведенията. Както и всеки има право да си направи избор, какво да притежава, и за какво да си даде парите. Аз за себе си съм направил избор. За сега нищо от постингите по-горе не показва, че избора ми е бил грешен. Останалото са лаф моабети във форума и тук там леки бъзици ...
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #99
                    От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                    За какво ви е Урал?? Урал е особена машина и за него си трябва особена нагласа и виждане. Иначе ще има излъгани очаквания.
                    Искам да го видя НА ЖИВО НОВ.НЕ СЪМ КАЗАЛ, ЧЕ ЩЕ ГО КУПУВАМ (за сега).Ако е както резервните части за Лада,дето ги продаваха до скоро за без пари (ама и с неизвестен производител ) и дето изкарваха по-малко от 500км, да си го държат за музея. Ама пък може и да има качества за колекционерска машина за след време . Никъде обаче в сайтовете дето давате не намирам цени(а искам да виждам нещо реално и конкретно, а не снимки само ). Преди като нямаше западна и японска техника, май никой не говореше с пренебрежение за руските , немски и чешки машини. Ама , че хората се мъчат , произвеждат (може и боклуци в нечии очи , ама произвеждат). А ние кво...и чушки спряхме да произвеждаме. Сори:Темата беше за пропелери само !

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Идеята с примерите за ИЖ и Урал беше да докажат че няма нужда един мотор да е кой знае колко качествен за да е масово разпространен в милиони бройки! Та и БМВ, от уникален мотор предназначен за тесен кръг от хора с определени потребности и разбирания, май се превръща в ширпотреба нагъчкана с електроники така че да може да се кара от дядковци иначе ходещи с по 2 бастуна и спестявали цял живот за мечтата си!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Eмо, тези от Враца, които продават Урали в България мисля, че имаха по-рано ценова листа. Сигурен съм, защото я гледах в сайта им преди доста време, но нещо хич не ми се хареса. Видя ми се доста скъпо за тези ботури. Сега явно са я махнали тази листа. Обади се на телефоните, които са дали и питай. Дали имат нещо в наличност, само за да се разгледа също не знам.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                          Ама нали няма да ме карате сега да ви цитирам историята и да ви обяснявам как руснаците демонтират поточните линии на завода, който произвежда мотоциклетите БМВ, пренасят ги, и започват да сглобяват мотоциклети с гръмкото име Урал....
                          Би трябвало да изискам да разправите в подробности тази история. И то не за да "обогатя" моите познания или нечии други. Единствено поради факта, че нищо от написаното не е вярно Готови отговори ползвате за пореден път, г-н Владич.
                          Същото показва, че и нищо не знаете за историята на БМВ. Но не е и задължително да знаете. Не е необходимо нищо да пишете повече за Урал в тази тема. Ако някой се интересува от Урал, да направи нова тема. Урал не е БМВ и никога не е бил
                          Колкото до избора ви на мотоциклет, след като постоянно афиширате че не е грешен...започвам да се чудя дали нейде във вас не се е появило мъничко съмнение относно правотата ви Но поне сте направили "откритието" че следващия, по новия модел на Флюгмоторен ще разсее тези съмнения
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                            Идеята с примерите за ИЖ и Урал беше да докажат че няма нужда един мотор да е кой знае колко качествен за да е масово разпространен в милиони бройки! Та и БМВ, от уникален мотор предназначен за тесен кръг от хора с определени потребности и разбирания, май се превръща в ширпотреба нагъчкана с електроники така че да може да се кара от дядковци иначе ходещи с по 2 бастуна и спестявали цял живот за мечтата си!
                            Е `айде малко по - сериозно, де - нито можеш да сравняваш круши със сливи, нито някога БМВ е бил уникален и предназначен за тесен кръг потребители. За първото - със същия успех можеш да замениш ИЖ с ТянгБайХуй. За второто - БМВ никога не е била бутикова марка, производството й винаги е било широкообхватно и пазарно ориентирано.

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                              ...................
                              На "представителството" във Враца цените са ... Има цяла тема за новия Урал някъде в раздел Търговски партньори, работилница Военна рампа. Там темата естествено е пълна предимно с глупости , но...балканска му работа.
                              Ценови листи е най добре да търсите по американски сайтове. Качеството е добро,добро означава добро, не "отлично". Почти нищо не се прави в Русия, прави се в Европа. В Русия само отливки и железариите по рамата и коша, както и Збиране.
                              Това е мотоциклет, предназначен да се ползва с кош. Ако е да се ползва без кош....има други по подходящи мотоциклети
                              И в духа на темата една закачка към БМВ- французинът с белия Урал е прекосил за два дена замръзналото езеро Байкал при над минус 45градуса. Спал е на палатка. Описва какви звуци е издавало маслото при бързото му изстиване при тази температура, това естествено при загасване на двг. На следващото утро Урала дори е запалил и е продължил пътуването...и нищо не се е счупило по него. Та, има ли БМВ оцеляло при такива условия??
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Преди години гледах новите Урал и цената беше между 7000 и 9000 евро. Беше ми интересно, тъй като това беше първата ми марка мотор. Ама чак толкова да го прехвалваме нама смисъл.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X