Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дискусия за мотоциклетите БМВ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
    Аз карам мотори от 70 години
    Жоро, дядо ти е хакнал паролата за форума и разправя врели-некипели

    Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
    без Кавазаки, то е ясно
    Е, какво му е ясното? Най-добрите двутактови японски мотори.

    Коментар


    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

      Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
      Ти пък кога се качи на BMW, че взе и да разбираш? Не разваляй хубавата разправия на про-тата!
      След като слязох от този толкова харесван тук ИЖ и се зарекох повече да не се кача на такъв доказал се кютюк. А ти не се обаждай лодкарю.
      Едва сега осъзнах каква грешка съм правил като си мечтаех за АВО, а съм имал прекрасен мотор ИЖ Спорт 350.


      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Видя ли колко е напреднала електрониката, дори не я забелязваш как кара мотора вместо теб.
      Понякога нямаш ли усещането, че нещо ти дърпа кормилото, кара мотора да завие не накъдето теб ти се иска? Е, това е електрониката
      Благодаря. Сега вече си изясних някои странни поведения и поява понякога на твърд характер на мотора. Вече като иска да завива, пускам кормилото и бой по чипа на електрониката да миряса.


      Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
      Аз карам мотори от 70 години и имам в гаража си всички марки мотори (без Кавазаки, то е ясно) ......... както се развива , темата става безполезна.
      Дискусията е за определена марка мотоциклети , а не кой колко разбира от мотори. Единстевената файда до сега е за Митака ,на който май ще му излезе късмета
      Не Жоро, в грешка си. Дискусията от доста време стана мерене на пишки, доказване кой е по корав в екстремни условия, ама толкова екстремни почти от сорта да се слезе до Кара дере с кола и да се излезе в проливен дъжд. Но все пак водим в резултата, щото ето накъде отиват нещата, въпреки всички минуси на електрониката.

      Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
      ...............................Ама никой не е застрахован,и аз сега доста сигурно се движа към едно Сертао!...................
      Скоро всеки ще си бодне по едно БМВ в гаража, ама няма да си признаят лесно. И вземи си изчисти гаража, че единия мотор се е оцапал с някаква оранжева боя и не му ходи много.

      Коментар


      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

        Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
        Е, какво му е ясното? Най-добрите двутактови японски мотори.
        Като изключиме петстинарката на Сузуки дето ми подариха,ДА! А и CR-а дато трима подред се опитвахме да го счупим,и освен гориво друго не сме му правили! А дали се сещаш навремето в ОСО-то с какви цвайтактове тренирахме?
        Иво (таксито) Андреев
        0988 91 80 50
        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

        Коментар


        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
          ......Може и да бъркам, ама то че е в реда на нещата според притчата за миналото
          Но нямаше ли някаква заменка на лагер в редуктора, или в това на което му казвате "диференциал" ??
          Или това не е ремонт, а профилактика??

          Само да вметна, ресурса на цилиндрово буталната група да издържи без ремонт 100 000 и над км е заложен при много от мотоциклетите още 30 години на миналия век......
          Не не бъркаш,но просто майстор ме уплаши ,че имам луфт,който след замерване се оказа изцяло в реда на нещата.ПО разни специализирани сайтове ,намерихме че допуска е до няколко мм., а при мен се оказа под 1мм. НИщо не е подменяно .Така ,че профилактиката на диферинциала се сведе до измерване
          Нямам нищо против буталната група да издържа и повече,но това го обясни на някой друг от тази тема.
          Така,че мотора ми на 100 000 км и съм извършвал само профилактика- смяна масла и филтри най-редовно,проверка на всички семеринги и лагери-старателното им почистване и смазване .Нещото,което до сега все пропускам да направя е проверка и реглаж на клапани....МОже би единственото нещо ,което ще го пиша ремонт е замяната на оригиналните пружини с прогресивни на HYPERPRO.
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            Супер, дойде зимата и стана интересно във форума. Много моля някой да обясни каква толкова електроника е наблъскана в тия БМВ-та, която решава вместо мен какво да прави. Само за тая електроника се пише, пък аз за толкова години на БМВ не съм видял кога тя решава вместо мен какво да прави мотора.
            Ти пък какво разбираш от БМВ? - Слушай хората какво говорят и ги махай тия дрънгили . Ако нещо не ти е ясно хората ще ти го обяснят
            PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
            КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
            0899187766

            Коментар


            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

              Първоначално публикуван от ianakiev Преглед на мнение
              .... Единстевената файда до сега е за Митака ,на който май ще му излезе късмета
              МИтака ,май ще се окаже провокатор само и само ,за да се уреди
              МНого ми е смешно ,как хора дето не са карали даден мотор,убеждават собствениците им ,как са се наредили -много българско
              ЗМей ,що така се оказа ,че си ,,измислен идол''
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                Я поехал дальше и увидел стоящего на берегу реки Катунь мотопутешественника. Познакомившись с ним, я выяснил, что он из Испании, из города Барселона, а зовут его Данил. Он всем своим видом ломал представления о путешественниках их Европы. Обычно они едут на «Гусях» (BMW GS1200) с дорогими фирменными сумками, в фирменной экипировке и иногда с машиной сопровождения. Данил же путешествовал на старенькой «Ямахе» объемом 250 см2, в простеньком шлеме и обычной кожаной куртке. Но несмотря на это он в путешествиях не новичок. Далее его путь лежит на Сахалин, а к осени он хочет перебраться в Японию http://sinus.vl.ru/forum/showthread.php?t=30542Това го взех от тук. Цяла сутрин чета ИЗОБЩО ЦЕЛИЯТ САЙТ СИ СТРУВА, само дето е на руски

                Коментар


                • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                  Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                  Я поехал дальше и увидел стоящего на берегу реки Катунь мотопутешественника. Познакомившись с ним, я выяснил, что он из Испании, из города Барселона, а зовут его Данил. Он всем своим видом ломал представления о путешественниках их Европы. Обычно они едут на «Гусях» (BMW GS1200) с дорогими фирменными сумками, в фирменной экипировке и иногда с машиной сопровождения. Данил же путешествовал на старенькой «Ямахе» объемом 250 см2, в простеньком шлеме и обычной кожаной куртке. Но несмотря на это он в путешествиях не новичок. Далее его путь лежит на Сахалин, а к осени он хочет перебраться в Японию http://sinus.vl.ru/forum/showthread.php?t=30542Това го взех от тук. Цяла сутрин чета ИЗОБЩО ЦЕЛИЯТ САЙТ СИ СТРУВА, само дето е на руски
                  О-о,за това дето го има там ще ти трябват години!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                    Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                    МИтака ,май ще се окаже провокатор само и само ,за да се уреди
                    МНого ми е смешно ,как хора дето не са карали даден мотор,убеждават собствениците им ,как са се наредили -много българско
                    ЗМей ,що така се оказа ,че си ,,измислен идол''
                    Господин Чуров, много внимание му обърнахте на "специалиста" - не заслужава толкова загубено време Този начин на мислене и изразяване винаги ме е радвал - "Аз не знам как е, ама не е така".


                    Първоначално публикуван от egerchev
                    http://sinus.vl.ru/forum/showthread.php?t=30542Това го взех от тук. Цяла сутрин чета ИЗОБЩО ЦЕЛИЯТ САЙТ СИ СТРУВА, само дето е на руски
                    Емо, с тоя пич - Синус - се запознахме миналата година, дори спа у нас. Аз лично имам резерви по отношение на начина му на пътуване, прекалено "моторджийско" ми идва.

                    Коментар


                    • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                      Това не е той , това е само извадка от статия от форума му . Изобщо в раздел КИЛОМЕТРЬЙ- има ужасно много пътеписи , сякаш повече от advrider даже.
                      Чакай , че темата е друга и спамя май. А, че Синус е бил в Бг, то и тук има тема (само дето Сф ми е далече иначе щях да го видя на живо ) .

                      Коментар


                      • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                        Ако става дума за мене, аз не съм "специалист" със сигурност, щото ако бях щях да вкарвам дръгляци от европейските морги, да ги зашивам на мотоентусиастите със замаскирани проблеми, и да имам достатъчно парички за да си купя аз каквото си искам та да доказвам после по форумите какъв голям специалист съм. Даа така бих правил ако бях "специалист", ама не съм!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                          Колега, не разбирам какво точно искаш да кажеш, но очевидно никога не си се качвал на БМВ. Също не си падам по прекалено усложнените неща и много си обичам вярната Африка, но... се качих за стотина километра на ГС и се чудех, как всичко може да е толкова лесно и да е на порядък по-добро от Африката с която съм свикнал. Не мога да отрека чисто потребителските качества на тези мотоциклети, колкото да надеждността - показателни са многото пътешествия с тях, някои от които по тегави местенца.
                          Та.. животно като жирафа, очевидно има.
                          Бъди здрав
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                            Хе хе, и я тоже специалист. Мечтата ми е не БМВ 1300 ГС WC или Ижок, а да станем "специалист по всичко" !!! Драмата ми е че проумявам че нема как да стане, много компютъри, много нещо се нароиха напоследък и навсякъде ги тургат...забравих да мисля покрай тех. Всъщност може да се окаже че никога не съм и умеел, а съм живял в заблуда. Както и да е , вече ми е лесно.... Не е необходимо да се качваш и да слизаш от на БМВ 1300 ГС за да не го харесваш... същото важи и за Иж-ока И двата моторцикъла са в графа "недолюбвани". Това че единия върви , а другия като магаре се пъне и не ще, всъщност изобщо не допринася с нищо в така плодотворната "дискусия". БМВ е моторцикъл за добри чичковци, с добри обноски. Планиращи всичко. И държащи всичко до което се или мислят да се докоснат да е пУт контрол. Тотален при това. Всичко да е в компютъра, пристигане на точната бензинджийница в точното време, с точно програмирано количество гориво , сипано за точно определено време. Авантюрата требе да се движи по строго разписание без никакви шансове за непредвидени изненади. Няма начин БМВ да не запали от първото натискане на копчето, второ такова не е планирано.
                            Иж-ока е в другата крайност. Колкото и да планираш, става това което Ижока е планирал. Всъщност Ижока е машина, в пъти по интелигентна от БМВ, но за жалост своенравна и инатлива. БМВ е слуга на чиляка, Ижока е деспот. С Ижока е невъзможно да планираш какво разстояние ще преминеш с пълен резервоар, в зависимост от настроението може да се наложи да се носи през целия път. Може и той да те вози. Магарешка работа. Триумф на машината над човека Безсилието на човека пред своята рожба Осъзнаването на симбиозата човек-машина.
                            Ижока има един огромен плюс, както той винаги и по всяко време може да те изостави, така и ти можеш да се отървеш от него, като просто го оставиш нейде по пътя. БМВ няма как да го оставиш, трябва да си го прибереш у дома на топло.

                            Двете крайности, за който го влекат крайностите. За останалите-златната среда

                            Големи шегобийци сте в тази сериозна тема!! Какво е това кормило с което управлявате БМВ??
                            БМВ не се ли управлява с дистанционно??
                            Gnome Rhone AX2 800 1938
                            Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                            Husqvarna Te 510 1989
                            Argvmentvm ad novitatem

                            Коментар


                            • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                              Лелееее,какви неща не съм знаел за себе си
                              Толкова добри дума не бях чувал за себе си откакто се разведох за първи път .

                              Не бях поглеждал резултатите от анкетата,,какво карате'' - верно бе -БМВ и Африката са най-недолюбваните мотори
                              ... ама не от собствениците ,а от ....
                              ПП.Странно нито един от опонентите на Марката ,не е имал такъв мотор. Дори Нито един от специалилстите не са от ,,вражеския" (шега за неразбралите)отбор на КТМ .Замислям се какво толкова ви дразни в марката?Компютрите? Ами кой съвременен мотор,кола,телевизор,вибратор е без копютър? Защо не гледате лампови телевизори?Май всичко замирисва на една басня на Лафонтен...
                              КОгато продадох Ямахата си ,не беше защото не я харесвах...когато продадох Сузукито си не беше защото не го харесвах,когато продадох Хондата си не беше защото не я харесвах,когато продадох БМВ-то си не беше защото не го харесвах... и сега дори не съм се спрял на конкретна марка за следващият ми мотор...
                              Не робувам на марки и цветове (КТМ също има сив цвят )
                              Последно редактирано от churov; 15-12-12, 09:19.
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • От: Дискусия за мотоциклетите БМВ

                                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                                Ако става дума за мене, аз не съм "специалист" със сигурност, щото ако бях щях да вкарвам дръгляци от европейските морги, да ги зашивам на мотоентусиастите със замаскирани проблеми, и да имам достатъчно парички за да си купя аз каквото си искам та да доказвам после по форумите какъв голям специалист съм. Даа така бих правил ако бях "специалист", ама не съм!
                                Колега, в това хубаво време ,пийни едно греяно винце с хубаво мезенце - отпусни душата си ,че нещо не се разбира какво си искал да кажеш . И утре е ден ,ще напишеш още неща ... а и няма да ти отговоря ,защото и днес и утре ще карам моторрррр
                                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                                0899187766

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X