Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Европа 2010: До Прага и натам...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Европа 2010: До Прага и натам...

    Привет,
    в тази тема ще гледам да напиша по-подробно кое и как, но до тогава ето малко картинки:
    Последно редактирано от giorgio; 21-07-10, 08:32.
    Колкото повече толкова повече sigpic

  • #2
    От: Европа 2010: До Прага и натам...

    Колко км. врътнахте, че континентала (гумата) и се е разказала така играта?
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #3
      От: Европа 2010: До Прага и натам...

      Красива дестинация, моля те напиши какви са условията в къмпингите който спахте и къде се намират. Благодаря ти предварително.

      Коментар


      • #4
        От: Европа 2010: До Прага и натам...

        АААА почвай с разказа и точките които си посетил с повече подробности за тази

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:177.JPG
Прегледи:1
Размер:463.9 КБ
ID:5193498

        Коментар


        • #5
          От: Европа 2010: До Прага и натам...

          Много хубави снимки колега. Но не можах да разбера каква марка и модел е този мотоциклет?
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: Европа 2010: До Прага и натам...

            Здравей,
            много интересни места сте посетили, "зариби" ни със снимките и очакваме с нетърпение и пътеписа!!!
            Поздрави.

            Коментар


            • #7
              От: Европа 2010: До Прага и натам...

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Много хубави снимки колега. Но не можах да разбера каква марка и модел е този мотоциклет?
              Cagiva Raptor 1000... много приятна комбинация от манияшкия италиански дизайн, бруталната сила на V-2 и японската технология - двигателят е дериват на Suzuki TL (мисля че е най-близък до SV1000, или DL1000).

              Иначе си чакаме с нетърпение подробностите за тази дестинация...
              SUZUKI V-STROM 1000
              Jeep Cherokee 2.5CRD
              TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
              о889 525 о74 - Владо

              Коментар


              • #8
                От: Европа 2010: До Прага и натам...

                Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
                Cagiva Raptor 1000... много приятна комбинация от манияшкия италиански дизайн, бруталната сила на V-2 и японската технология - двигателят е дериват на Suzuki TL (мисля че е най-близък до SV1000).
                Много точно казано

                Ще дам точна информация за къмпингите и местата които посетихме!

                Относно километрите, минахме ~5000 или по-точно 4908км

                Относно гумата има четири причини за да стане това:
                1. достигна предела си. Реших след това пътуване да я сменя. (~22000км);
                2. магистралите. Почти през цялото време карах по магистрала, гумата направо се деформира (стана нещо като трапец);
                3. натоварването на мотора в задната част (багаж и ние);
                4. стила ми на каране. Аз по-принцип не обичам използването на спирачката, предпочитам двигателя за това. Също така много му се кефя на системата на допълнително изгаряне на газовете на мотора. Като резултат, като мина на по-ниска предавка яко гърми

                Това са причините, като най-фаталната за гумата е четвъртата
                Ама за това ще пиша подробно в пътеписа...

                Поздрави,
                Алекс
                Последно редактирано от giorgio; 22-07-10, 08:06.
                Колкото повече толкова повече sigpic

                Коментар


                • #9
                  От: Европа 2010: До Прага и натам...

                  Добри снимки.Давай ти си.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Европа 2010: До Прага и натам...

                    Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                    АААА почвай с разказа и точките които си посетил с повече подробности за тази
                    И аз чакам подробности за тази от извора, но по информация в нета това е "Sedlec Ossuary" в "Kutna Hora" на час път от Прага. Нещо уникално е това.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Европа 2010: До Прага и натам...

                      Първо искам да поздравя пътешествениците за добрият подбор на маршрут. И да им благодаря за хубавите снимки. Чакам с нетърпение пътеписа.

                      Да допълня още една причина за по-бързото износване на гумите - чешките магистрали. Просто има много големи участъци, където покритието е бетон. Общо взето от пресичането на река Морава почти до Прага е така. От Прага до Пилзен също. Или поне беше лятото на 2008 година. При това фугите бяха много осезаеми. Предполагам, че още е така. Най-лошото беше, че точно при предпочитаната от мен скорост на движение, 110 км./ч., колата изпадаше в резонанс и ставаше нетърпимо. Налагаше се или да карам с най-много 90 или да засилвам над 130.

                      Аз минах по подобен маршрут 2008 година юли месец. Изкарах 5 дни в Прага. Върнах се през Нойшванщайн "за по-пряко". Смело твърдя, че няма по-добра почивка от едно подобно пътуване.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Европа 2010: До Прага и натам...

                        Тия дни тичах нагоре надолу да си сменя гумите. Вече сме с чистак бърсак Bridgestone Battlax BT-023.
                        Брей, последните няколко стотин километра много съм се изчанчил, сега мотора е съвсем друг. Само да кажа, че и от старите гуми Continental ContiRoadAttack съм си много доволен.
                        Използвах случая да си поизправя и джантите. Мотора така си го карам от както съм го купил и не ми пречеше, ама реших да свърша и тая работа със смяната на гумите.

                        ...много народ иска вече да понапиша нещо по въпроса..., ами ще се понапъна, дано не ви разочаровам
                        Ама това ще стане другата седмица, че сега разни пътувания се очертават...
                        Последно редактирано от giorgio; 21-07-10, 08:33.
                        Колкото повече толкова повече sigpic

                        Коментар


                        • #13
                          От: Европа 2010: До Прага и натам...

                          Първоначално публикуван от Aloud Преглед на мнение
                          Тия дни тичах нагоре надолу да си сменя гумите. Вече сме с чистак бърсак Bridgestone Battlax BT-023. ...Само да кажа, че и от старите гуми съм си много доволен Continental ContiRoadAttack....
                          Знам че не е това темата, но ти отвори въпроса....
                          Колко пробег мина със старите гуми и средно при какви условия?
                          Забелязал ли си засилено износване в средната част?
                          Ако си стъпвал на чакъл, забелязал ли си трайно да се набиват с камъчета?
                          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                          Коментар


                          • #14
                            От: Европа 2010: До Прага и натам...

                            Моля модераторите да отделят тези разсъждения в отделна тема.
                            fozy
                            Знам че не е това темата, но ти отвори въпроса....
                            Колко пробег мина със старите гуми и средно при какви условия?
                            Забелязал ли си засилено износване в средната част?
                            Ако си стъпвал на чакъл, забелязал ли си трайно да се набиват с камъчета?
                            Ми аз вече го написах в един по-ранен пост:
                            С тези точно гуми минах ~22000km, като разбира се 99% по асфалт
                            С едни гуми, ако не съм изминал много голям брой километри (<20000км) и са в добро състояние (което е чисто субективно разбира се) изкарвам максимум 3 години!

                            Тези всъщност са първите гуми от както съм с този мотор, и до малко преди да тръгнем на това пътуване (~15000км) като кажех на някой на колко километра са и колко години са, не ми вярваха. Между другото от снимките се виждат много добре в какво състояние са в началото на пътуването.
                            Но явно, четирите фактора които изредих по-горе:
                            Относно гумата има четири причини за да стане това:
                            1. достигна предела си. Реших след това пътуване да я сменя. (~22000км);
                            2. магистралите. Почти през цялото време карах по магистрала, гумата направо се деформира (стана нещо като трапец);
                            3. натоварването на мотора в задната част (багаж и ние);
                            3. стила ми на каране. Аз по-принцип не обичам използването на спирачката, предпочитам двигателя за това. Също така много му се кефя на системата на допълнително изгаряне на газовете на мотора. Като резултат, като мина на по-ниска предавка яко гърми

                            Това са причините, като най-фаталната за гумата е четвъртата
                            направо разказаха играта на задната гума.

                            Межу другото, когато купих мотора, задната гума беше още сравнително здрава, но вече се беше деформирала. Тогава още не знаех, как е станало това, но вече знам
                            Последно редактирано от Aloud; 16-07-10, 15:29. Причина: допълнителни пояснения :-)
                            Колкото повече толкова повече sigpic

                            Коментар


                            • #15
                              От: Европа 2010: До Прага и натам...

                              Тъй като съм имал удоволствието да покарам зад теб, гумите не ще да са се износили от асфалта
                              Много хубав маршрут, за който от доста време говоря, само че свързан с яденето на едни джолани и очаквам да чета вече пътеписа. Поздравления за снимките.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X