Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гела – малко гайди и много селяния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Гела – малко гайди и много селяния

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    Цялата агитка там са ми приятели. Емо облака , Коце Хаджийски, брат му Георги и т.н. А със Светльо се познаваме още от преди да започне да свири там.

    Да факт е....и аз лично се познавам с Коце,карал съм(бил ни е водач)с него из Родопите,а също така и с Веско,големия му син,няколко пъти сме отсядали(то май на друго място не сме отсядали в Триград) в "Силивряк".....ехеееее разтъжих се,ако можеше всички да са като тези хора....,а за гайдаря Светльо,всички думи са излишни.

    Поздрави,
    Последно редактирано от giorgio; 06-08-09, 10:22.
    търся си подписа....

    Коментар


    • #32
      До: Гела – малко гайди и много селяния

      То всички се разтъжихме, ами да вземаме отпуска понеделник и вторник и там.
      Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

      Коментар


      • #33
        До: Гела – малко гайди и много селяния

        Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
        ... направих едно клипче , снимайки в кръг , само незнам къде да го кача да се види...
        Ако не успееш да го качиш, на този линк има негови изпълнения.

        Коментар


        • #34
          До: Гела – малко гайди и много селяния

          Качих го във VBOX7 , клипа е със по стар апарат ( 2005 година е правен все пак) , но се вижда горе-долу ..

          http://vbox7.com/play:cc4b5213

          Коментар


          • #35
            До: Гела – малко гайди и много селяния

            Прекрасно място е Гела. Там всички Каврошилови са рода на моя състудент Манол и той от там. Водил ме е горе на билото, където минава римски калдъръм.

            А се взирах в снимките да видя един приятел. С дръпнати очета, 55-60 килограма с мокри дрехи.

            Подбрах го от Пампорово за Асеновград целият мокър. Японец, който 6 години (тогава) изучава нашия фолклор, връщаше се от надсвирването в Гела. Самият добър гайдаржия и беше взел тогава някаква награда...

            Коментар


            • #36
              До: Гела – малко гайди и много селяния

              За съжаление и аз не го видях, макар че хората говореха все за този японец. Явно е направил невероятно впечатление предишната година. Дано не се е отказал от свиренето на гайда...
              А освен римския път, нашите любезни домакини ни разказаха и за останки от римски наблюдателни укрепления на 2-3 от околните върхове. На връх Турлата имало руини на римска крепост, личала още и тракийската крепост "Градище" на бесите. Но това ще остане за следващия път...

              Коментар


              • #37
                До: Гела – малко гайди и много селяния

                Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                Светът се променя.
                Всъщност това е процес, който на моменти забързва, на моменти се забавя... почти спира, но за малко. Природата се е погрижила за това, ограничавайки човешкия живот. Когато консерватизмът ни започне да надделява, когато започнем да осъждаме промените и да не одобряваме постъпките на по-младите, когато започнем да мрънкаме, че традициите на са това, което бяха, или "совите не са това, което са", значи е време да си ходим...
                +1. Не бих развалил точното, синтезирано мнение на giorgio с мой коментар.

                А относно мероприятието, надявам се, че въпреки прилива на халтура, фолклорната част е била интересна. От доста време се каня и аз да добия лични впечатления, но и тази година не успях, и искрено завиждам на всички които са го посетили, независимо от смесените чувства останали у тях.
                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                Коментар


                • #38
                  До: Гела – малко гайди и много селяния

                  Два спомена за Гела.

                  Преди 5-6 години кметицата на селото Калинка Драганова не допуска в селото два автобуса с английски туристи. Причината е ,че английското посолство отказва визи на уникалния местен хор от 50 дядовци и баби.

                  След задължителния скандал, хорът отива все пак в Англия и се класира достойно.

                  Когато членовете на ансамбъла чакат обратния си полет в Хийтроу, един местен журналист пита баба Мара защо не се е възползвала от възможността да остане на Острова?
                  -Ми ти акъл имаш ли, бе?? Ами, кравана кой ще дои? Кой ще извади картофине?...

                  Красотата на местната природа оценява и бялата якичка Любка Качакова. Приватизира с ъс съпруга си прясно ремонтираната почивна станция на безценица. После си харесват сградата на общината, като я обявяват за "изгоряла и трябва да я ремонтират..."

                  Подлъгана в началото от намеренията на сем.Качакови, като вижда как ограбват селото, се поболява от рак и умира.
                  Не ми разправяйте, че рак не се придобива!!!

                  Хиените не пропускат ни живо, ни мърша!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Гела – малко гайди и много селяния

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    ....брат му Георги....
                    Ей, един човек освен мен да знае истинското име на Апачината. Не съм ходил вече година и повече горе и направо като чета ми иде да пална колата.....
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • #40
                      До: Гела – малко гайди и много селяния

                      Вики, благодаря Ти за хубавото и свежо разказче (използвам умалително, защото спрямо останалите ваши, които съм чел считам, че е наложително) България всъшност си е една от най-красивите дестинации, който не вярва на нас, да попита чужденците.
                      А относно "селянията" ще кажа само, че се надявам с думите и действията си да успяваме, поне малко да променяме битието около себе си, в желаната посока. Да, не е лесно, но при наличие на резултати, носи удовлетворение.
                      Последно редактирано от boiko73; 19-03-10, 14:44.
                      По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                      Коментар


                      • #41
                        До: Гела – малко гайди и много селяния

                        Аз също бях на надсвирването и съм абсолютно съгласен за всичко написано от viki terzieva наистина прекалено много цигания имаше на този събор... а иначе ето една снимчица на "човека 'дето седеше на "грила""
                        Датата е грешна!
                        [IMG]http://img.userbarz.com/18/3586.gif[/IMG]

                        Марин Маринов - 0885114702

                        Коментар


                        • #42
                          До: Гела – малко гайди и много селяния

                          Времената се менят и не можем да се сърдим на никой. Планината е за всички,а който е там заради гайдите си гледа гайдите,а който е за друго,нека си го направи и да не пречи на другите.Преди 20 години беше различно,а след още 20 пък няма да е като днес.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Гела – малко гайди и много селяния

                            До преди 8 години събора беше страхотен- основният акцент бяха гайдите..(тогава и на Рожен беше супер ама сега..)

                            ПП. имаме къща наблизо и в нея от скоро се провежда курс за гайдари.
                            Грижа към другия, лична отговорост, свобода; 0886 534013 elffists.deviantart.com

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X