Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гела – малко гайди и много селяния

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Гела – малко гайди и много селяния

    Първоначално публикуван от viki terzieva Преглед на мнение
    С този пост искам да уточня, че ужасно много обичам Родопите. Любима планина са ми в България, че и извън нея, като се замисля... Влюбена съм в звука на гайдите, докосват нещо в кръвта ми, носят ми картини и аромати, пробуждат копнежи и емоции... Изобщо очаквах изключително позитивно преживяване. Така че заглавието си дойде като резултат от силно разочарование и драстично разминаване между очакване и реалност.
    Здравей,
    след като обичаш толкова много тази планина, наричай я РОДОПА. Тя е планина, не планинИ. Още Хайтов е казал:
    -Родопа, да тя!
    Това го пиша с най-добро отношение. Просто ревност.
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

    Коментар


    • #17
      До: Гела – малко гайди и много селяния

      Айде нека бъдем всички малко по-истински. Всички използваме думата "селяния" и много добре знаем с какво се оприличава този изказ, а сега се пише, че това обиждало и т.н. Другото го е казал Тануцо. Нека "селяния" се чете като "простотия" ако така се харесва повече

      Коментар


      • #18
        До: Гела – малко гайди и много селяния

        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
        Айде нека бъдем всички малко по-истински. Всички използваме думата "селяния" и много добре знаем с какво се оприличава този изказ, а сега се пише, че това обиждало и т.н. Другото го е казал Тануцо. Нека "селяния" се чете като "простотия" ако така се харесва повече
        Аз също я ползвам, но в случая думата е в заглавието , а не се коментира в текста под него. Още повече това, което не е харесало на групата не мисля, че е точно селяния. Аз поне не бих изполвал тази дума, не защото е обидна за някого, а защото според мен не описва обстановката, която са заварили.
        http://forum.offroad-bulgaria.com/%5...g%20%5B/img%5DFreelander 1.8, 16 v


        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictures/banner2.jpg
        http://ftp.domainbg.com/stojan/Pictu...rget=_blank%3E

        Коментар


        • #19
          До: Гела – малко гайди и много селяния

          Без да съм бил там, съм сигурен в оценката на Вики. Що се отнася до думата, то в случая "селяния" е използвана, като синоним на "простотия"... Всъщност, аз самия не отидох, въпреки поканата от преди два месеца, точно защото се боях, че ще заваря това.

          Чалгата тотално ни превзема, първоначално чрез популярната музика, а сега и чрез съборите... първи бяха рокерските, сега фолклорните... да се готвят фестивалите, театрите, концертните зали и галериите...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #20
            До: Гела – малко гайди и много селяния

            Тюх, да му се не види - без да искам съм пропуснал селянията... Абе знаех си аз, че има нещо гнило в тая Гела

            Коментар


            • #21
              До: Гела – малко гайди и много селяния

              Аз лично, когато отидохме в петък направих едно кръгче на събора преди да е започнал, т.е видях подготовката от към сергии, миризми и роми и много бързо се прибрах в прекрасната вила "Тишина". Там прекарахме чудесна събота сутрин, насладихме се на природата, но на обяд предпочетох да не ходя на събора - то беше ясно какво ще е... Тогава не изразих позицията си пред групата, за да не им чупя хатъра, но сега подкрепям Вики напълно
              Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

              Коментар


              • #22
                До: Гела – малко гайди и много селяния

                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                Айде нека бъдем всички малко по-истински. Всички използваме думата "селяния" и много добре знаем с какво се оприличава този изказ, а сега се пише, че това обиждало и т.н. Другото го е казал Тануцо. Нека "селяния" се чете като "простотия" ако така се харесва повече
                Ами съгласен съм да бъдем по-истински - и аз се водя по модите в говоренето,
                случва ми се да се издразня от просташка проява и да я окачествя като селяния на
                висок глас. То и мои прояви има, които могат да минат под тоя знаменател

                Като прочетох разказа на Вики не обърнах и внимание даже, контекста си е ясен.
                После в коментарите голямо повторение падна и ми се наби на очи.
                Кофти намек прави според мен, макар да е вече много популярна.
                Вероятно и 'пич', и доста други думи са изместили значението си така.
                http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                Коментар


                • #23
                  До: Гела – малко гайди и много селяния

                  Първоначално публикуван от Maria R1100GS Преглед на мнение
                  и много бързо се прибрах в прекрасната вила "Тишина".
                  И си му взела акъла на бай Васил хазаина .
                  Вика ми : ако знаеш преди малко какво момиче имаше тука и с
                  какъв огромен мотор..... Викам му - виждал съм я .


                  За протокола : планината е Родопи . Родопа е друго .

                  Коментар


                  • #24
                    До: Гела – малко гайди и много селяния

                    Идете в един хубав делничен ден на Триград. Подчертавам делничен, а не почивен, и в никакъв случай не по времето на Орфеевите мистерии, и тържества, защото тълпите тогава са огромни!
                    Около входа на Дяволското гърло обикновено се навърта Светльо Жилков гайдар от Гоце Делчев. Помолете го да Ви посвири пред входа на пещерата и в ждрелото, и ще усетите магията на Родопите!!!
                    Светльо свири почти всичко на гайдата (без чалга), но специалитета му е Дийп Пърпъл на гайда!
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      До: Гела – малко гайди и много селяния

                      ВладиЧ, абсолютно си прав. Слушала съм го човека и наистина свири невероятно. И има магия . Остана да отвлека Бойко някак в работен ден и да заминаваме. И да знаеш, че ще те заберем да му се порадваме заедно

                      Коментар


                      • #26
                        До: Гела – малко гайди и много селяния

                        Цялата агитка там са ми приятели. Емо облака , Коце Хаджийски, брат му Георги и т.н. А със Светльо се познаваме още от преди да започне да свири там.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #27
                          До: Гела – малко гайди и много селяния

                          Хм, преди години минах от там, когато спрях свиреше гайда, нещо невероятно , тъкмо направих едно клипче , снимайки в кръг , само незнам къде да го кача да се види...

                          Коментар


                          • #28
                            До: Гела – малко гайди и много селяния

                            Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                            ... направих едно клипче , снимайки в кръг , само незнам къде да го кача да се види...
                            Ако нямаш папка в ФТП-то, прати ми го на скайп grudov, или на ggrudov@gmail.com, аз ще го кача в поста ти.
                            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Гела – малко гайди и много селяния

                              Тъкмо бях започнал да се ядосвам, че за втора поредна година пропускам събора в Гела, когато едно приятелче ми каза точно това, което и Вики Терзиева е разказала - гайдите малко, циганията много. Честно, не му повярвах, щото той понякога си е малко капризен, но сега виждам, че е бил прав.

                              Иначе мястото е наистина красиво, няма да забравя първото ми посещение там, преди 4-5 години. Костваше ми десен торсион и ляв праг на CRX-а, но то е друга история, макар и да е една от причините да зарежа бегачките и да се ориентирам към 4x4 в последствие
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Гела – малко гайди и много селяния

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                Идете в един хубав делничен ден на Триград. Подчертавам делничен, а не почивен, и в никакъв случай не по времето на Орфеевите мистерии, и тържества, защото тълпите тогава са огромни!
                                Около входа на Дяволското гърло обикновено се навърта Светльо Жилков гайдар от Гоце Делчев. Помолете го да Ви посвири пред входа на пещерата и в ждрелото, и ще усетите магията на Родопите!!!
                                Светльо свири почти всичко на гайдата (без чалга), но специалитета му е Дийп Пърпъл на гайда!
                                Владич,даже си купихме негов диск. Невероятно е, ама искам навсякъде в Родопите да е така

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X