Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

    Гена, с огромно удоволствие, но този уикенд планирам да поработим на параклиса, че с него малко поизостанахме покрай празниците.
    Приятно прекарване ви желая!

    Коментар


    • #32
      От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

      Жоро, надявам се да не се сърдиш, че ще ползвам твоята тема, но маршрута ми почти се припокрива с този, който вие сте минали.

      Та както се бях заканил, вдъхновен от темата ти и от спомени за тучните родопски поляни, осъществих своето мини-пътешествие из Родопите /и не само/.

      Сузукито имаше проблем с работата на двигателя и не го бях пипал 3 години.
      Оказа се, че повредата е в звездата. Смених я и проблемът изчезна.
      Платих си таксите, преминах ГТП и трябваше само да заредя бензин, да притегна багажа и с приятелката ми да потеглим.

      На 18 май в 8.00 сутринта вече бяхме готови. Стегнах сака на багажника и потеглихме по направление Нови Хан-Костенец-Белово-Юндола-Сърница.



      Всичко вървеше по план. След Вакарел имаше един ужасен пътен участък, но се търпеше. Преминахме го, заредихме в Белово и поехме през прохода за Юндола.

      Направи ми впечатление, че звукът от ауспуха се промени, но не предприех никакви действия. По предложение на приятелката ми спряхме в прохода за една 3 минутна почивка, когато всичко ми се преобърна О, Беда!!! Въжето, с което бе стегнат багажа, се разхлабило и сакът увиснал над ауспуха, както сами се досещате, по закона на всеобщата гадост точно пък от тази страна бяха дрехите на момата …..
      Не мога да ви опиша какви викове и крясъци бяха, че и малко сълзи се пророниха.
      Започнахме оглед на щетите – непромокаем сак, дамска чанта, дънки, блузка, яке, обувки – всичко на решето.





      След кратка словесна схватка решихме, че ще продължим, пък някъде ще спрем да купим нови парцалки.

      Сърдити един на друг, и на живота въобще, по обяд стигнахме във Велинград   
      Хапнахме, купихме една блузка и продължихме. От Велинград хванахме пътя за Сърница.







      Някъде преди Сърница







      язовир Доспат



      От Сърница продължихме към яз. Широка поляна. Направихме няколко снимки набързо и продължихме към Батак с намерение да посетим църквата и музея.



      Стигнахме в Батак навреме. Разгледахме градчето, хапнахме по един сладолед под една сенчица на центъра





      От Батак през Ракитово се отправихме към Варвара, където бяхме запазили стая в къща за гости.

      Релакс в края на деня



      На сутринта към 9.00 ч бяхме готови, но все още не знаехме къде ще ходим. Имаше възможност да удължим пътуването си с още един ден, но бяхме канени по обяд на детски рожден ден в Пасарел.



      От Варвара минахме през Симеоновец, излязохме на стария път за Пловдив > Долна баня>Боровец>Самоков.







      Обядвахме на Щъркелово гнездо и се отправихме към Пасарел, където сложихме край на нашата двудневна, 500 километрова разходка
      "Kолкото повече се превръщаме в свръхчовеци, толкова по-безчовечни ставаме"
      А+
      LZ1DRZ

      Коментар


      • #33
        От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

        Браво. За съжаление кратичко, но както казах и преди - това е повод да продължите на изток защо не и заедно... към Любино и Латинка
        Не се сърдя разбира се, с тези снимки ми връщаш спомените и отново се пренасям в онази невероятна част на страната ни.

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X