Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

    Всичко започна спонтанно, така, както обикновено започват най-хубавите неща в живота ни.
    Отдавна исках да покажа дивата родопска природа на Стефи (жена ми).
    Кръстосвал съм доста из Родопите с лекото ендуро, прекосявал съм ги на длъж и шир по черни пътища и пътеки, но отдавна исках нещо по-различно.
    Всеки, който е навлизал в дебрите на тази магнетична планина знае, че тя никога не омръзва и колкото повече я опознаваш, толкова повече те привлича към нея.
    И при мен се получава нещо подобно. Сигурен съм, че тази, нагъната по уникален начин, планина крие нещо необяснимо за нас хората, нещо, което ние не можем да разберем в чист вид с интелекта си, но го усещаме вътре в нас, усещаме го по особен начин. А и какъв по-хубав подарък мога да направя за рождения си ден - на 2 май навърших 33 лета.

    1 май, 10,00ч сутринта, Пасарел, една Африка грохотно пое към поредната си мисия - да достави поредното удоволствие на поредния си собственик.
    Плановете ни имаха посока с междинни точки, без крайна такава. Всичко се случваше на момента. Много обичам да импровизирам когато пътувам. За нощувка започвам да мисля след 17,00 часа.
    Пасарел, Самоков, Гуцал, Костенец, Сестримо, Белмекен... и там тапа - на 1 май, 1600м н.в. имаше преспи, пътят през билото не беше пробит все още. По другия ръкав можеше да се качим до язовира, но целта беше от там да се спуснем към Юндола, но панорамният път покрай язовира все още не беше отворен. Обратен.





    Тук природата сега се събужда от зимния си сън






    Пропуснахме Юндола, преценихме, че по-добре да навлезем в Родопите и да отделим там повече време.
    Затова от Белово продължихме към Пазарджик и в ниското хванахме разклона за Велинград.
    Тук искам да изразя задоволството си от новия път към Велинград.
    Уникален чисто нов асфалт. Уникални завои. Невероятно усещане. Но някакси бързо свърши...
    Планът беше да си направим пикник на Медени поляни. За целта посетихме едно хранително магазинче във Велинград.
    От тук ни предстоеше направлението Сърница с леко, но важно отклонение към Побит камък и Медени поляни.

    Много обичам да се навигирам по карта. Родопите ги познавам наизуст, вкл. и офроуд, GPS-ът е с нас, но не отворя ли атласа, някакси тръпката от пътуването не е същата.










    Добре дошли в Медени поляни




    Наистина са като от мед






    Другата махала на селото


    Стана ми приятно като видях, че се строят доста нови къщи там








    Ще пускам снимките на няколко пъти, за да не товаря страницата.
    След малко продължавам...
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 04-05-13, 16:19.

  • #2
    От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

    Пикникът още ми е в устата. Беше уникално. Но колкото и да ни харесваше там и да не ни се тръгваше, все пак трябваше да продължим.
    Сърница и яз.Доспат





    Красиво и живо селце






    Един от римските мостове из нашите земи






    Вярното другарче






    На всякъде из Родопите кипи полски труд




    Време беше да си изберем място за спане. Спряхме се на Ягодина. В Триград при Коце беше заето - разбираемо - тези дълги празници.
    Над Ягодина по залез


    По пътя за Триград


    На сутринта се срещнахме с Баба Меца Триградска


    А това е най-новото изобретение на Коце Хаджийски








    След малко ще има продължение...
    Последно редактирано от Жоро Донечки; 04-05-13, 16:28.

    Коментар


    • #3
      От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

      Съвсем логично беше следващата спирка да бъде с.Гела
      Ето го и него на фона на Г.Перелик









      Черквата на Гела


      Природата продължава да ни предизвиква с уникални гледки


      В далечината кулата Снежанка


      В дясно, зад тези върхове е с.Мугла - следващата ни по сериозна спирка. Там трябваше да бъде и следващият ни пикник.
      Ако бях с лекото ендуро, за няма и час бях в селото. Но с Африката и пасажер ни предстоеше няколко часа обиколен маршрут.




      На път за Мугла


      Провряхме се с Африката и между тези клони


      Тук вече сме до самата граница с Гърция






      На високото снегът се топи и реките са буйни.


      В очакване на селото...

      Коментар


      • #4
        От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

        Направили сте си чудесна разходка!

        Много красота и хармония има в снимките...!

        ...а някой водят войни... кому ли са нужни???

        Коментар


        • #5
          От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

          Добре дошли в Мугла





          Още с пристигането усещането тук е удивително.
          Никога не бях контактувал с местните жители. Сега, след поредното ми посещение в селото, ми се отдаде тази възможност. Както може да се очаква хората са изключително дружелюбни и сърдечни.





          Оказа се, че в Мугла има няколко къщи за гости и един хостел, който се стопанисва от млад мъж и съпругата му, които са от Смолян, но лятото си живеят в Мугла и посрещат туристи.
          За съжаление инфраструктората до селото е ужасна и кръгът от туристи е доста ограничен, а толкова много има какво да се види там.
          Основните туристи са хора с мотори, джипове, колела и пешеходни туристи.





          Подобни табели се забелязват на много от Мугленските къщи






          Един приятел дойде да ни разгледа по-отблизо


          Пътят Мугла - Тешел - 18км. На времето от тук е вървял автобус за Девин.
          Сега 3 пъти в седмицата има автобус (пътническа УАЗ-ка) до Смолян.






          Намираме се в един от районите с най-голяма популация на кафява мечка у нас.


          В Родопите от всякъде блика вода.




          Както се казва - жаден няма да останеш




          От тук на татък напреднахме с времето и трябваше да се прибираме и още много неща не успяхме да видим, но това е повод да продължим да изследваме Родопите отвътре и занапред.
          Надявам се да ви е харесало това кратко пътеписче, което завърши на 2 май, вечерта, отново в Пасарел.

          Поздрави

          Коментар


          • #6
            От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

            БЛАГОДАРЯ за снимките! Ако знаеш колко неблагородно ви завидях когато ви срещнах в Триград при музея на мечката. Родопите винаги зареждат положително. Следобеда мисля , че пак ви мярнах на стария път Пловдив-Пазарджик, ама бяхте в посока София , а ние на обратно . Сезонът е дълъг и мисля да покажа и на моята Африка гледките от снимките .Поздрави!
            Извинявайте , че пиша тук (ма знам , че ще го прочетат много хора): Златоград- Ксанти ще е уникален път с мотор, само дето малко стръмен , и бавен , но с хубави гледки и нов асфалт.Жалко , че бяхме с кола. Ако някой планира да кара из Родопите може да излезе от там и после да се прибере в Бг от Илинден или Кулата.

            Коментар


            • #7
              От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

              Забравих да споделя впечатленията си от гумата.
              Преди тръгването сложих отзад Хайденау К60 Скаут.
              Както споделих и с колегата egerchev, с когото се срещнахме случайно на Триград, гумата се държи страхотно както на асфалт, така и на черно.
              Пиша го това, защото при две ситуации на офроуд продължих напред именно защото бях с тази гума, в противен случай трябваше да се върна обратно.
              Тепърва ще изграждам впечатления, но като за начало съм доволен, допринесе за приятните емоции от това пътуване.

              Коментар


              • #8
                От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                Снимките са наистина ПРЕКРАСНИ!
                Вижда се,че са правени от човек, за който снимането е повече от хоби. Респект!

                С най-добри чувства.

                Коментар


                • #9
                  От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                  Божествена красота! Благодаря за споделеното!
                  HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                  Коментар


                  • #10
                    От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                    Красота!
                    Благодаря за споделеното!
                    0осем9осем7шест0осем7едно
                    Миро

                    Коментар


                    • #11
                      От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                      Красиви са ни Родопите, особено пролетта.

                      Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение

                      Оказа се, че в Мугла има няколко къщи за гости и един хостел, който се стопанисва от млад мъж и съпругата му, които са от Смолян, но лятото си живеят в Мугла и посрещат туристи.
                      За съжаление инфраструктората до селото е ужасна и кръгът от туристи е доста ограничен, а толкова много има какво да се види там.
                      Основните туристи са хора с мотори, джипове, колела и пешеходни туристи.
                      И по-добре, че е така.

                      Хубаво задната държи, ама предната....
                      Знаеш ли как ще му заспи едно Пирели МТ21. Е, малко е шумна, свършва бързо, но пък как държи на всичко без кал...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                        Благодаря на всички за хубавите думи!

                        За предна мисля и там да опитам с К60...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                          Поздравления Жоро.Хубав подарък си си направил. )))
                          I am just a simple man.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                            Бравос, супер разходка!
                            В Родопите наистина е вълшебно!
                            А снимките са бомба
                            Човекът е човек, когато е на път...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Западни Родопи или 2 дни и 700км приключения

                              Мерси за споделянето Прекрасна разходка сте си направили
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X