Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Накратко

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Накратко

    Здравей, макар и малко късно, сега виждам темата. Силно ме вълнува къде се намира конкретно този нанковски манастир. От около година се интересувам от околностите на това село/и не само, но конкретно за него ми е питането сега/- ако те интересува, точно под пътя за липница е разположена единствената в региона карстова местност, където се намират многото пещери, водопади, скални прозорци и още доста неща... Бих ти писал лично съобщение да те помоля да ми обясниш как се стига, но тъй като нямам права или така и не разбрах как става това, нахалствам тук..
    ~
    А за Чертиград край с. Лопян, което видях като предложение- по-лесно се стига през с.Ямна, откъдето може да се посети и местността Костина... И за двете имам доста информация, ако някой се интересува- ще дам разяснения.

    Коментар


    • #32
      От: Накратко

      Първоначално публикуван от jamaisvu Преглед на мнение
      Здравей, макар и малко късно, сега виждам темата. Силно ме вълнува къде се намира конкретно този нанковски манастир. От около година се интересувам от околностите на това село/и не само, но конкретно за него ми е питането сега/- ако те интересува, точно под пътя за липница е разположена единствената в региона карстова местност, където се намират многото пещери, водопади, скални прозорци и още доста неща... Бих ти писал лично съобщение да те помоля да ми обясниш как се стига, но тъй като нямам права или така и не разбрах как става това, нахалствам тук..
      ~
      А за Чертиград край с. Лопян, което видях като предложение- по-лесно се стига през с.Ямна, откъдето може да се посети и местността Костина... И за двете имам доста информация, ако някой се интересува- ще дам разяснения.
      Здравей,

      от това, което и аз съм чела знам че в района има много интересни местенца и ми се иска пакд а се връщам там. За съжаление обаче не ползвам GPS и координати не мога да ти дам, ако очакваш такива. Обикновенно питам местни хора и те ме упътват. Ще видя в гугъл ърт дали ще се вижда ясно региона, евентуално от там да ти обясня по някакъв начин... Наиситна, ако няма кой да ти го покаже, особено когато гората е разлистена не е лесно да се намери. Липница е на махали. Влизаш в селото от към Ботевград, подминаваш първата махала, продължаваш нагоре, на едно място главния път прави ляв завой а на дясно има друг асфалтов път - завиваш на дясно. Този Път също върви нагоре и по някое време прави голям ляв завой нагоре и след 500 м да кажем се стига до следваща махала. Манастирът е заключен между двете нива на пътя, преди да стигнеш следващата махала. Има нещо като дере и там трябва да търсиш.... Много объркано стана...дано д асъм полезна

      На Четриград не съм ходила, но знам за мястото. Също знам, че с еходи откъм Ямна ...като тръгна ще питам
      Life is short, break the rules, forgive quickly, love honestly, laugh easy, ride often, ride free and never regret anything that makes you smile!!!

      Коментар


      • #33
        От: Накратко

        Аз,както казах, съм ходил много пъти там, и твоето обяснение ще ми е от полза да се ориентирам. Мога да ти споделя едно от много места там- преди да изкачиш билото към липница, точно до кариерата, но от долната страна на пътя, се намира районът на Кости дол- това е мястото с пещерите. Но за него се минава по друг път- Като тръгнеш към Липница/Боженица от Новачене, около 1-2 завоя преди отбивката за Липница, точно на завоя има мост, а малко след него- път вляво./те са два,черни и двата, хващаш първия/ Можеш да се ориентираш по това,че вляво има черен път към реката и някакви постройки. Друго интересно място там е крепостта Паница кале, която е била важна, съдейки по иманярските набези- около половината от нея е разрушена с булдозер и друга едрогабаритна техника, но все пак има оцелели няколко стени и половин кула.. Благодаря пак за помощта и ако си търсиш място за посещение в района или по искърското дефиле мога да ти дам доста идеи /например Камено поле, което е едно от най-уникалните места с каньона и чуклите../

        Коментар


        • #34
          Първоначално публикуван от Мария Преглед на мнение
          Случката започна така: седим с Нелката около масата в къщи и надничаме през прозореца.........

          Вчера посетихме село Липница.Бях добре подготвен с локацията на манастира.Първо посетихме пещерите по-долу. Не е кой знае какво, но все пак интересно.
          Забавната случка бе в магазина на с. Липница. Реших да попитам продавачката за манастира-възрастна жена, приятна, с макса на уста (ухото и беше значително изкривено от каишката на маската )
          Отговори,че щом не сме Липчани, по-добре да не ходим.Не можела да обясни точно защо.Позаседяхме се в джипа пред магазина.Продавачката след нас излезе и се запъти към беседката отсреща, където имаше 10тина души- местни.
          В тоя миг със спътника веднага се сетихме какво следва и почакахме още малко. Към нас се запъти пълничка и лъчезарна дама, която се представи за кметски наместник.В същия дух ни обясни,че нямалко какво да правим там и разни други интересни истории за района.
          Та така, пропуснахме дестинацията от суеверни чувства и се запътихме към останалите места,че денят вече и без това е кратък.

          Та живи и здрави ли сте тези, дето сте посетили мястото?

          Коментар


          • Мария
            Мария коментира
            Редактиране на коментар
            100% живи

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X