Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нашата Македония

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Нашата Македония

    Колега ,много се изненадах от това което пишеш за някаква регистрация в полицията.Посещавал съм много Македония но това е нещо ново.След месец пак ще ходя и трябва да съм в час.Снимките са прекрасни.Само ще си позволя да те допълня за снимката от превала над Охридското езеро.Албански са далечните планини и равния терен пред тях..До по тъмния хълм в ляво на снимката е македонско/българско/.В ниското се вижда манастира Свети Наум.Границата е след него.В далечината се вижда град Поградец в Албания.Ходили сте по места които са ми любими и затова много ми харесаха снимките Ви.Браво!

    Коментар


    • #17
      До: Нашата Македония

      Задължителна е регистрацията в Полицията и това е по някакъв закон от 10 дни влязъл в сила. Самите македонци също се учудиха, но един от организаторите на събора, на който ходихме беше полицай и също потвърди това. Ние и затова решихме все пак да отидем до там. В прилеп спахме първата вечер в хотел и нямахме регистрация. На следващия ден се регистрирахме в Полицията в Прилеп, а като спахме в Охрид от хотела бяха занесли паспортите ни в Полицията, там бяха попълнили същата бланка и сутринта като си тръгвахме ни дадоха отрязъка. Ако ще спиш на хотел може от там да занесат паспорта в Полицията и да те регистрират без ти лично да се разкарваш, но е наистина задължително. То тази процедура от хотела да регистрират гостите си в Полицията я има и тук в България. С отрязъка на влизане и този при регистрацията напускаш Македония. В Паспорта въобще не слагат печат на границата, като македонците ми казаха, че от България може с лична карта да пътуваме, но аз това не съм пробвал.
      В крайна сметка няма проблем с тези регистрации, щото се прави само веднъж, но е една досадна малка подробност.

      Коментар


      • #18
        До: Нашата Македония

        Браво и Благодаря за споделеното преживяване!
        878511557

        Коментар


        • #19
          До: Нашата Македония

          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
          Задължителна е регистрацията в Полицията и това е по някакъв закон от 10 дни влязъл в сила. Самите македонци също се учудиха, но един от организаторите на събора, на който ходихме беше полицай и също потвърди това. Ние и затова решихме все пак да отидем до там. В прилеп спахме първата вечер в хотел и нямахме регистрация. На следващия ден се регистрирахме в Полицията в Прилеп, а като спахме в Охрид от хотела бяха занесли паспортите ни в Полицията, там бяха попълнили същата бланка и сутринта като си тръгвахме ни дадоха отрязъка. Ако ще спиш на хотел може от там да занесат паспорта в Полицията и да те регистрират без ти лично да се разкарваш, но е наистина задължително. То тази процедура от хотела да регистрират гостите си в Полицията я има и тук в България. С отрязъка на влизане и този при регистрацията напускаш Македония. В Паспорта въобще не слагат печат на границата, като македонците ми казаха, че от България може с лична карта да пътуваме, но аз това не съм пробвал.
          В крайна сметка няма проблем с тези регистрации, щото се прави само веднъж, но е една досадна малка подробност.
          Благодаря за разясненията.Аз ще водя голяма група и трябваше да съм наясно по това "нововъведение".

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X