Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Дивото зове 2011

    "Дивото зове 2011" -Гледам го това заглавие и си мисля че някой лилав джип се разходил из Странджа.
    Малии...(EN??)
    Продължавай!!!
    Sent from my Nokia s fenerche

    Коментар


    • #77
      От: Дивото зове 2011

      Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
      Някой знае ли как мога да покажа Гугъл карти с линк тук (вместо само да дам линк)? Мерси предварително за помощта
      Ами като картинка?
      Принт Скрийн ... после я записваш и постваш като снимките ...
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #78
        От: Дивото зове 2011

        Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
        Ами като картинка?
        Принт Скрийн ... после я записваш и постваш като снимките ...
        Благодаря--аз имах впредвид навигационна карта вместо статичен образ, като в този постинг:

        http://advrider.com/forums/showpost....&postcount=367

        Коментар


        • #79
          От: Дивото зове 2011

          Браво ! Страхотен пътепис! И много добър превод от английски между другото . Някои твои изрази внасят още хумор, за който ти самия не подозираш. Следващия път си планирай повече време в София, за да покараме на родна земя.

          Коментар


          • #80
            От: Дивото зове 2011

            Първоначално публикуван от Luke Преглед на мнение
            Браво ! Страхотен пътепис! И много добър превод от английски между другото . Някои твои изрази внасят още хумор, за който ти самия не подозираш. Следващия път си планирай повече време в София, за да покараме на родна земя.
            Мерси искрено за отзивите Лъчко . Ама то верно превеждам от английски

            Като привърша с пътеписа, би трябвало да приложа и снимките от София, аз много се изкефих че се запознахме. А да карам из Балканите ми е мечта, все за това си мисля.

            Коментар


            • #81
              Ден 12--Май 25

              За вчерашния ден забравих да спомена, че се звързахме с Ерик, който беше препоръчан от Джо относно организиране на риболов.

              Ерик ни каза да изчакаме до четвъртък, когато може да държим и океанска сьомга, а не само от тези които са въдени и после пуснати в реката. Така че се уговорихме с него за през ден.

              Утрото започна така, кафе "подправено" с уиски:



              Колегата почна да недоволства, помня изрази като "Ти сега какво, алкохолик ли стана?" Какъвто и да съм станал, ние сме в отпуска

              След кафе се срещнахме с комшиите от къмпинга:





              Хич не и пукаше че сме толкова наблизо, дори не ни обръщаше никакво внимание. Само учтиво ни пренебрегна:



              След това се мъчих да се обадя в къщи. Изведнъж колегата се провикна: "Търсят те под дърво и камък."
              Слушам съобщението, шефът казва че ме търсят от Вашингтон, Москва и Владивосток. Хмм, работата звучи на сериозно.
              Обаждам се до Вашингтон, а оттам искат да съм готов за телефонно интервю с Москва и Владивосток. Добре, ама с часовата разлика, трябва да е около 4-5 часа сутрин
              Аляска време. Както и да е съгласих се, помъчих са да забравя и да продължа с приключението. А то наистина продължи, благодарение на Дики!!!
              Той дойде до Soldotna, и така имахме късмет да се видим още веднъж. Решихме да посетим Homer, известен като най-доброто място за ловене на халибът.

              Беше адски студено карайки до океана!!! Изгледи по пътя:

              Коментар


              • #82
                Ден 12--Май 25

                Аляска от другата страна на залива (Cook Inlet):


                Наближаваме Homer:


                Спряхме да хапнем рибка, там беше този дисплей:


                Ето го и героят на деня, с чисто нова хромирана каска, южен стил



                Изненадах се колко белоглави орли имаше в Homer, стотици ако не хиляди орли които газеха във водата на брега на океана:



                Този младок беше на около 5-6 метра от нас:



                Марината в Homer:


                По някаква причина стари кораби страшно ме привличат, като че ли имат безкрайна история:

                Коментар


                • #83
                  Ден 12--Май 25

                  След като се завърнахме от Homer, историята от предишния ден продължи. Месо, огън, бира, нали разбирате за какво става въпрос?

                  Влизаме в магазина за алкохол, и аз викам на продавача: "Пак сме тук!!!" Той отвърна лаконично: "Забелязах..." Посмяхме се.

                  Върнахме се до къмпинга с покупките, и подкарахме на живот. Ваканция!!!


                  Добре, но в един момент милиони малки хапещи мушички ни налетяха. Дики не можа да си намери мрежата против комари, и се препдазваше както можеше:


                  В един момент му писна, и се качи на мотора, както си беше по анцуг и пантофки за да си купи мрежа против комари:



                  Ей тва е характер

                  След като се върна, всички поседяхме около огъня, но тези мушички както внезапно дойдоха, така и внезапно изчезнаха... На лягане се сбогувахме с Дики, на другия ден той тръгваше да хване ферибота до щата Вашингтон, а ние--на риболов.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Дивото зове 2011

                    Пътеписа е супер.
                    Много ми харесва.
                    Чакаме продължението...и да видим улова.
                    Поздрави.
                    I am just a simple man.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Дивото зове 2011

                      Браво!
                      Присъединявам се към отбора на завистниците!

                      Коментар


                      • #86
                        Ден 13--Май 26

                        Станахме раничко, Ерик ни беще казал да сме готови че започваме в 8 сутринта. Доста по-добре от първоначалния план за среща в около 4 сутринта

                        Аз, както се подразбира, се повъртях да пия кафе. Нищо лошо, по същото време си проверих чантата за деня. Бира, сандвич, шапка, разрешително за риболов, и някои топли дрехи. Оставихме и бележка с довиждане на Дики, който още хъркаше здраво.

                        Ерик пристигна, с камиона и лодката на ремарке зад него, запознахме се, стиснахме ръце, казахме си някоя и друга шега за добрутро и потеглихме.

                        След малко време стигнахме до реката, Kasilof river:
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Kasilof_River

                        На тази река ще ловим сьомга, или king salmon, който по това време се връща в реката от океана:

                        http://en.wikipedia.org/wiki/Chinook_salmon#See_also


                        Оказа се че времето за деня беше фантастично, с малко облаци да ни пазят от слънцето, и без забележим вятър. Вече настанени в лодката, ние се понесохме по течението на реката:


                        Да ви запозная и с Ерик:



                        Пуснахме въдиците, след като Ерик ни обясно техниката специфична за всеки тип стръв--яйца от сьомга, или парче солена херинга вързана за примамка. Същевременно се порадвахме и на природата:



                        Коментар


                        • #87
                          Ден 13--Май 26

                          Не бяхме сами, имаше и доста други лодки, но това не ни притесняваше:



                          Минаха час-два, не помня... Докато в един момент внезапно дърпане на въдицата ме накара да изостря внимание:



                          Ерик като спортен треньор ми казваше какво да правя... Не дърпай внезапно, остави го да глътне куката добре и т.н... Аз започнах да навивам макарата, но докато приближих сьомгата до лодката, тя се уплаши и ззззззззззз--дръпна надалеч. Още веднъж, аз навивам, и тъкмо другия край на въдицата стига до лодката и--ззззззз, пак изтегли надалеч. Така се борихме на няколко пъти. Започнах да се уморявам, и си мислех че ще изтърва улова, но не само аз се бях уморил:



                          След като прибрахме улова с кепа, спряхме на брега да видим какво съм уловил:



                          Див мъжкар, най-малко 20-25 паунда, или около 9-10 кила. Документирахме събитието и с Ерик:



                          Също така и с колегата:

                          Коментар


                          • #88
                            Ден 13--Май 26

                            След триумфалните снимки, Ерик отново бутна лодката в реката и ние продължихме, вече напълно наострени с внимание след първоначалния улов.

                            Докато ми провървя отново, и този път улова беше женска сьомга, не дива а пусната в реката:



                            Оттук нататък каквото и да хвана, отива обратно в реката. Дневният лимит е 2--само едната от които може да е естествена. Ерик сподели че аз съм първия за тази година който е хванал 2 за един ден. Не знам дали му повярвах, но все пак звучеше като добро постижение.

                            Колегата по едно време също закачи една която дръпна много яко. В същото време и той опъна въдицата рязко. Сьомгата за съжаление се откачи и избяга.

                            За съжаление краят на деня настъпи, и ние стигнахме до мястото където изтегляме лодката навън. Имаше доста гларуси, крясъците бяха доста оглушителни.



                            Калният път нагоре.... Добре, че имаше теглич:



                            Позирах още веднъж, този път с целият улов за деня:



                            Също така и с Ерик. Тук аз едва обелвам усмивка, че тежи

                            Коментар


                            • #89
                              Ден 13--Май 26

                              С удоволствие споделих по бира с Ерик, той напълно заслужаваше след като греба цял ден, а ние само се возихме в лодката. Докато бяхме в лодката, той отказа бира. След като лодката вече беше извън реката, той майсторски изряза 4 големи филета, извади хайвера от женската, и останалото беше подарък на гларусите.

                              Виждайки че сме на мотори и нямаме възможност да се оправяме с риба, той ни покани у тях за да ни проготви сьомга на грил. Ей това се казва прясно



                              Миришеше вкусно:



                              Ерик дори предложи да закара улова до магазинче, където щяха да разфасоват и запечатат всичко във вакуум. След това да го остави във фризера си и когато Джо се върне в Аляска, ще ми го прати по самолет. Супер!!! Звучи като добър план, иначе аз на мотор и сурова риба няма да се оправя. Жестът беше неоценим, и дори сега когато пиша не мога да не изпитвам благодарност за всичката тази помощ. На прощаване дори ни подари един пакет с негова пушена сьомга.

                              Невероятен човек--беше доста интересно докато слушахме как с жена си през зимата са трапери, вдъхновени от старите тефтери на дядо и, които те са намерили случайно в стар сандък. Там дядото е описвал любимите си места, и начините които е ползвал. Те следват неговите инструкции като знак за почитане на паметта му.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Дивото зове 2011

                                Сега като пиша всичко това, ми е кофти че колегата не хвана нищо... Той по начало беше заявил, че ако хване нещо ще го пусне обратно в реката, защото не искаше да се занимава с подготовка на риба, а и не искаше да харчи пари за това.

                                Докато бяхме на гости у Ерик, аз му казах че ще заплатя риболова и за него. След като той ми помогна толкова много със смяната на цилиндъра преди да тръгнем, а и с гаража си, това беше най-малкото което аз можех да направя. Той категорично отказа, макар че оцени жеста ми.

                                Вече в къмпинга, запалихме огън и си хапнахме здраво, а и бирата помогна доста .

                                След всичко това се плъзнахме в спалните чували.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X