Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дивото зове 2011

    Супер,страхотен пътепис направо ме удиви с тези стахотни места ,който си посетил ))

    Коментар


    • Вашингтон

      Втората половина на Юли премина в безполезни усилия--уж подготвях нещата за Русия, но така и нищо не стана--нито виза имах (паспорта ми беше върнат неколкократно), нито билет. И така до последния момент не знаех какво, къде, кога и как...


      Както и да е, в началото на Август ме извикаха във Вашингтон на редица срещи и обучение, за близо 2 седмици. Няма да наблягам много на подробностите, а ще опиша най-общо случилото се със снимки.


      Разбира се, още с пристигането се забих във бар, Foggy Bottom:



      Шефът (тайванец) не пропусна да ме заведе на автентичен китайски ресторант:



      Кулинарната тема продължава--този път в Малайзийски ресторант:





      Разходка до Белия Дом:






      След това на коктейли недалеч:


      Pennsylvania Ave:






      И пак Белия Дом, по тъмно:



      Помня един виетнамски ресторант, всъщност верига по Източното крайбрежие, Pho, много ми хареса:



      Една вечер си похапнахме раци с роднини, доста добре си изкарахме:






      Баща и син, за пръв път ги срещнах тази вечер. Тук всъщност бяхме у тях:



      В един през следващите дни се видях с още роднини:



      После ходихме всички заедно на Индийски ресторант:



      Вечерно време не скучаех:
      Последно редактирано от Purple Elephant; 22-02-13, 09:37.

      Коментар


      • Baltimore

        В една събота отидохме с роднините до Baltimore. Този град за мен има особено значение--там бях още отначало когато пристигнах в САЩ, и там живях две години. Този музикален магазин беше точно през улицата, винаги оттам си купувах струни:



        Midtown Yacht Club--този бар беше първото място което посетих когато пристигнах в САЩ преди много години, дори бъчвата с фъстъците си стои:






        Да си припомня добрите стари времена



        Тези крилца още ги помня--сервитьорката ги донесе в една огромна тава през онази първа вечер:



        Преди много години живях тук, сега тази къща е продадена:



        Снимките които следват са от Inner Harbor в Baltimore:





















        Коментар


        • Отново Вашингтон

          Отново във Вашингтон, още няколко снимки от последните 2-3 дена. Изгледа към Potomac от Kennedy Center:



          И отново близо до Белия Дом:






          Посетих музея на естествената история:














          Още няколко снимки от Вашингтон, времето беше хубаво:





          Тук явно няма кой да полива тревата



          Smitsoniam Air and Space Museum (http://airandspace.si.edu/):






          Тези снимки са от последната ми вечер--ходих да слушам фламенко в Александрия, близо до Вашингтон:











          Сервитьорката в ресторанта беше рускиня--Наташа от Мурманск. Казах и че рано сутринта заминавам за Москва. Тя ме покани отново да отида когато съм във Вашингтон.

          Коментар


          • От: Дивото зове 2011

            Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
            Ей, добре дошъл отново. Страхотни места си обиколил, ма я сподели и за Русия, как е там, имаш ли мотор да обикаляш?
            До лятото ще има мотор за Европа, само трябва да го реставрирам

            Коментар


            • От: Дивото зове 2011





              Taзи къща ми е много позната май от ревютата на фотоапарати на един известен сайт, ако не бъркам.

              Коментар


              • От: Дивото зове 2011

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                До лятото ще има мотор за Европа, само трябва да го реставрирам
                Тъкмо си търся компания за Европа. Сашо, айде до Италия поне да сме заедно, а може и нататък
                HONDA XL650

                Коментар


                • От: Дивото зове 2011

                  Тая тема се превръща във все по-любима за мене! Благодаря за споделеното!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Дивото зове 2011

                    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                    До лятото ще има мотор за Европа, само трябва да го реставрирам
                    Благодаря за оказаната помощ Иване--добре че си ти защото нито съм там, нито му разбирам

                    Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
                    Тъкмо си търся компания за Европа. Сашо, айде до Италия поне да сме заедно, а може и нататък
                    Мите с тебе съм готов да карам с голямо удоволствие навсякъде, макар че все към Русия ме тегли.

                    Засега конкретни планове не са се появили, освен желание за прибиране през Септември.

                    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                    Тая тема се превръща във все по-любима за мене! Благодаря за споделеното!
                    Благодаря колега, това Тенере ли е в аватара? Голям почитател съм, в САЩ ги няма освен новите Super Tenere 1200.


                    Въпрос към читателите и модераторите--как е по-добре, да се отвори нова тема за Русия в друг форум или да продължавам тук?

                    Коментар


                    • От: Дивото зове 2011

                      По-добре нова тема в раздела за Русия. Да не се смесват коментарите и темите.

                      Коментар


                      • От: Дивото зове 2011

                        Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                        Благодаря колега, това Тенере ли е в аватара? Голям почитател съм, в САЩ ги няма освен новите Super Tenere 1200.
                        Да, това е малкото Тенере XTZ660 модел 91г. с 5 клапана! Наистина ги няма в САЩ и за мое голямо съжаление, ако ги имаше щях да мога да си пазарувам някои неща по-евтино!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Дивото зове 2011

                          Евалла, Purple Elephant!!
                          Изчетох го с удоволствие и запълних няколко празни сутрини. Чудесно пътуване! Радвам се, че всичко е минало в рамките на нормалното приключение и е успяло да запали страстта за пътешествия у те (както разбира и у колегата ти също :-)
                          Пожелавам много интригуващи пътувания и чакам още пътеписи.
                          Дерзай!
                          Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                          Коментар


                          • От: Дивото зове 2011

                            Благодаря!! Пътеписи ще има, само да преодолея мързела!!

                            Коментар


                            • От: Дивото зове 2011

                              Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                              Благодаря!! Пътеписи ще има, само да преодолея мързела!!

                              Е айде дееее.....
                              Не е важно какво караш, а как го караш !

                              Коментар


                              • От: Ден 25--7 Юни

                                Може би си спомняте когато писах за Кен--индианецът от остров Ванкувър, който ни помогна със скъсаната верига:

                                Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                                Да ви запозная и с героя на деня--Кен, индианец:



                                Кен посещава Стърджис всяка година и минава през Монтана. Казахме му да се обади за да се видим когато минава. Поне да го почерпим с бира.

                                Миналото лято телефонът ми позвъни. Отговарям, и слушам: "Здравей, това е Кен ако си спомняш.." Е, как няма да си спомням??? Оказа се че съдбата е решила че е мой ред да помогна, Той тъкмо е карал покрай нашия град когато е спрял със спукана гума. Вече тъмно и посред нощ той беше решил да спи в хотел, и да се заеме с проблема на следващата сутрин. Аз намерих хотела, с инструменти и допълнителна помощ (друг мой приятел, Кели).

                                Кен беше с приятелката си, Никол. От другата страна на улицата имаше магазин на Харли, където Кен купи нова вътрешна гума.
                                Кен и Никол запретнаха ръкави:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120812_001.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5522429

                                Хондата чака в сянката:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120812_002.jpg
Прегледи:1
Размер:177.5 КБ
ID:5522424

                                Първата вътрешна гума не издържа, Кен я притисна. Хайде пак до магазина... Втората вътрешна вече с въздух, и ние потеглихме към магистралата за да ги изпратя. И все пак се отбихме за обяд и да си побъбрим:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120812_004.jpg
Прегледи:1
Размер:116.3 КБ
ID:5522425

                                Там срещнахме още един колега на Харли, с около 300 хил км и твърди че е бил навсякъде по САЩ:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20120812_005.jpg
Прегледи:1
Размер:184.3 КБ
ID:5522427

                                Скоро пътешествениците потеглиха, тъй като Никол искаше да се върне в къщи (това беше края на пътешествието им). Съдбата отново настоя да се видим--след около 10-15 мили отново се оказаха със спукана гума. Позвънях на Кели който има ремарке и отидохме да ги вземем. Предложих им да останат у нас, вече беше вечер и нямаше отворени магазини. Вечерта излязохме да вечеряме и да се видим, а Кайл, колегата с който карах до Аляска също дойде:

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1030041.jpg
Прегледи:1
Размер:130.3 КБ
ID:5522428
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X