Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: София-Кейп Таун - подготовката

    Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
    Аз имам такъв универсален преходник за Африка, даже няколко така, че бира пия всякаква.

    От мен имаш най-скъпата и хубава

    Коментар


    • До: София-Кейп Таун - подготовката

      Първоначално публикуван от ivanov13 Преглед на мнение
      Здравейте,
      ..................................

      Дано съм бил полезен! Успех!
      Всяка информация е полезна. Аз обаче ще слагам два по 45л., които съм публикувал по-горе в темата. Мотора ще стане несиметричен от двете страни като габарит, но пък като обем ще ми стигнат и се надявам несиметрията да не е проблем.

      Коментар


      • До: София-Кейп Таун - подготовката

        Момци, днес ми се набиха на очи английските ми преходници за контакти и се сетих, че в света има повече от 12 вида куплунзи. В Африка се срещат 5 от тях. Ето ви карта на разпространението им. Мисля, че ще е добра идея да си подсугурите безпроблемното зареждане на апаратурата, като вземете някакъв универсален преходник.
        А може ли, да има и разлика в напрЕжението/110V-220V/.Имах един такъв случай, търся аз 2 дена из Англия, преходник от американски на английски стандарт.Като намерих, уредчето не заработи, поради разликата в напрежението.
        Като гледам, колко различни контакта се използват в Африка, като нищо да го има и проблема с волтчетата.
        Последно редактирано от Тануцо; 08-12-09, 22:07.

        Коментар


        • До: София-Кейп Таун - подготовката

          Да се говори с претенции за напрежението на тока в Африка е...малко нетактично, ако изобщо са чували за ток в конкретния район.
          Където има ток не му придиряш за напрежението и честотата. Не е рядкост да скочи на 300V и повече или да го няма с дни и седмици. Честота на тока си има собствен живот и не се задават въпроси, но 220V на 50Hz са по-редки от негрите албиноси.
          Британския контакт се предава с клечка набита в горния отвор.
          Вземете си някакъв надежден surge protector или както там се казват предпазителите от токови удари и читав разклонител (или комбинация от двете). Не оставяйте нищо включено в контакта, особено ако има гръмотевична буря. Не е кой знае колко по-различно от тук.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • До: София-Кейп Таун - подготовката

            Търся някакво зарядно на слънчеви батерии, но още не мога да избера какъв модел. За тока хич и не си мисля, че ще е с нас по цялото пътуване, но пък слънцето е едно от сигурните неща в този край на света.
            Последно редактирано от Димо; 09-12-09, 07:51.

            Коментар


            • До: София-Кейп Таун - подготовката

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              Търся някакво зарядно на слънчеви батерии, но още не мога да избера какъв модел. За тока хич и не си мисля, че ще е с нас по цялото пътуване, но пък слънцето е едно от сигурните неща в този край на света.
              По-скоро помислете за зарядни на 12V. (Не вярвам да не сте помислили вече) Сравнително лесно се намират автомобилни адаптери, а и са достатъчно евтини. Има и разклонители мъжки щекер за запалка и 2-3 женски куплунга. Добре е да имате поне един. Мотоциклетната електрическа инсталация май ще е най-сигурният източник (дай Боже!).

              Тествайте обаче всичко предварително и то добре. Имах неудоволствието 12V заряднио да дефектира на път и не е приятно. Добре, че бях предвидил втори, допълнителен и лесно достъпен предпазител за куплунга на запалката. Помислете и по този въпрос, както и за това да имате достатъчно предпазители от всички видове (понякога, докато откриеш къде е проблема, може да изгориш повече от 5-6 броя).
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                Имах неприятен инцидент веднъж че ми се прецака зарядното за 12В. Допускам че се случи защото го ползвах в движение, а както знаем генератора дава около 14В + вибрацийте доведоха до този нежелан ефект. За мене извода е да не се зарежда по време на движение.
                Всички зарядни са маде ин чайна и за икономия са много изцедени, дори кабела на накрайника да се накъси изходното напрежение се променя, което може да доведе най-малко до недозареждане или прецакване на бат. на устройството.
                Аз съм с такъв комплект:
                Като си нося 2-за 12В и всички кабели които ми покриват фото, 2 моб. тел. и зарядно за батерии. Удобното на USB изхода е че широко разпространен и в него може да се включи малка лампичка за лап-топ.

                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                  Търся някакво зарядно на слънчеви батерии, но още не мога да избера какъв модел. За тока хич и не си мисля, че ще е с нас по цялото пътуване, но пък слънцето е едно от сигурните неща в този край на света.
                  Не правя реклама, ама понеже стана дума...
                  Едно време на изложение в Интер Експо имаше подобни зарядни на щанда на сп. Оффроуд
                  http://mall.ebg.bg/product/10/
                  http://archzine.com/index.php/appliance/solar-roll
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Фотосоларни зарядни устройства съм виждал в офисите на Мтел.Вървят срещу 1200-1800 точки или около тях.

                    Коментар


                    • До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Подготовката върви с пълна сила....

                      Днес извадих късмет и за нула време се сдобих с "Карнет де Пасаж" за държавите по цялата дестинация до Кейп Таун.

                      Бойко най-вероятно също ще вади документа днес.

                      Замириса ми на Африка....Бойко к'во ще кажеш да тръгваме?!

                      Поздрави,
                      търся си подписа....

                      Коментар


                      • До: София-Кейп Таун - подготовката

                        Да и аз вчера извадих карнет



                        От 25 листа струва 116,80лв. и се оставят 500лв. депозит, които се връщат след пътуването. Карнета важи за една година.

                        Освен карнета си направих и международно свидетелство за управление на МПС





                        В СБА струва 18лв. и става за 5 минути, като трябва и една снимка, нашата си книжка и талон.
                        По долу прилагам списък с кои страни изискват такова свидетелство. То важи за цял свят и се изисква в страните подписали Виенската конвенция от 1968г. Това не означава, че на границата няма да те пуснат без такова нещо, но примерно в Австрия с нашата книжка може да се кара до 6 месеца, после трябва това. Сигурно има и държави, които задължително го изискват още на границата, но нямам точна информация. Все пак е само 18лв. и не пречи да се извади. Такава книжка вадят и в КАТ и струва 5лв., но се подава молба предварително и ми се струва, че си е голямо разкарване. Особено в КАТ София.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Само за информация, в Мозамбик и Малави никога не са ми го искали международното свидетелство, въпреки че го имах. Добре е човек да го притежава, не се знае къде ще потрябва и кой корумпиран полицай или митничар ще се заяде.
                          LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                          www.ADV-Bulgaria.com

                          Коментар


                          • До: София-Кейп Таун - подготовката

                            Вече имам и нов международен паспорт, готов с отворени страници да посрещне всички визи.

                            Ще си позволя да напиша и списъка с нещата, които съм решил да взема с мен.

                            1. Жена ми Вики

                            2. За мотора:
                            - нови джанти със спици
                            - преден и заден амортисьор оригинални на БМВ
                            - нов резервоар 33л. от модела Адвенчъра
                            - нов горен ролбар, заради горната позиция
                            - смяна на семеринги по диференциала
                            - комплект накладки
                            - смяна на акумулатора
                            - резервни дръжки за спирачка и съединител
                            - нов комплект куфари по 45л. със стойки и допълнителни чанти от по 18л. за тях - спрял съм се на марка SW Motech
                            - ауспух Акрапович
                            - Допълнителна скара за багаж, разтегаема, която ще се монтира на топ касата - марката е Wunderlich
                            - два комплекта гуми за черен път - за сега още не съм решил какви, но най-вероятно Continental TKC 80 или други с подобна шарка
                            - маслен филтър и 5л. масло за смяна
                            - масло резервно за диференциала
                            - Ботуши за мотор - харесал съм на Alpinestar
                            - Каска с козирка и слюда - за сега гледам модела на Shoei Hornet DS
                            - Инструменти - имам ключове за шестограми, еврейски звезди, ключ за маслен филтър, свински опашки, здраво тиксо, мултитул на Викторинокс. Чудя за лепило като течен метал, но още проучвам марките. Комплект фитили за спукана гума. Спрей за гуми.
                            - резервни крушки за фарове и мигачи
                            - резервни "бушони"
                            - туба за резервен бензин.

                            3. Къмпинг оборудване и дрехи
                            - термо бельо - два комплекта
                            - спален чувал - моят е на Hannah
                            - палатка - на Hannah
                            - надуваемо шалте - нямам представа какво
                            - газов котлон на Primus с няколко посуда за готвене и резервна бутилка газ
                            - челник да светя в тъмното да не ме прегази слон
                            - полари - 2бр.
                            - ножче - Victorinox
                            - Други дрехи
                            - Раница за 3л. вода
                            - дъждобран
                            - запалки - с газ и магнезиева
                            - аптечка - бинт, топоцин /антибиотичен прах/, аулин за болки, марли и др.превръзки. Фолио за оцеляване в зависимост как се използва или загрява или запазва температурата и охлажда. Хапчета за малария и инжекции /ама какви - чакаме Chinela/

                            4. Техника
                            - мобилен компютър - имам на ASUS и мисля, че ще върши работа
                            - сателитен телефон - в процес на търсене
                            - фотоапарат - PENTAX K100D Super, но ако останат налични искам да си взема тяло PENTAX K20D или PENTAX K-x.
                            - Видеокамера - спрял съм се на GoPro HD Hero
                            - поне 20 карти SD формат с по 2 гигабайта памет
                            - GPS - Zumo550 - с карта на всички държави по пътя. Картата я имам и само чака
                            - хартиени карти - чакам да пристигнат. Мони ги поръча.
                            - и най-голямата техника - тефтер и химикал

                            За момента друго не се сещам

                            Коментар


                            • До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Като гледам екипа и оборудването, освен да пожелая късмет, здраве и много приятни моменти, май друго не се сещам . Че и опит не ви липсва...

                              Коментар


                              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Има по-добри каски на Arai и ботуши на Sidi.
                                Шалтета имаше в Touratech. Lethermann са марката за мулти-тул.
                                И да не ме забравиш за Коледа, щом вече няма да ти трябва ролбара

                                Пък за мотора... спици... Акрапович... защо направо не ми се примоли да ти продам моя?
                                Ride to arrive.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X