Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: София-Кейп Таун - подготовката

    Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
    Въпроса ми е симетрията спрямо какво е - излизат симетрично от двете страни на мотора, или има симетрия в теглото от двете страни. Номера на мотора ме кефи много
    Бойко, няма никакъв проблем със симетрията!
    Казвам ти го категорично. Моите куфари са с различен размер. В никакъв случай не се усеща каквото и да е неудобство, произтъичащо от този факт. Карал съм с единият куфар препълнен с разни тежки неща (консерви, инструменти, резервни части, туба масло и т.н.) и другият абсолючтно празен, карал съм и само с един куфар. От Соколовският до София и обратно (оставих си там палатката и др. неща заедно с куфара, като правихме сбирката там) и пак нямаше никакво осезателно влияние върху поведението на мотоциклета.
    Всички тия постановки съм ги пробвал и сам и с втори човек. Все тая.
    Ще добавя, че освен всичко останало, моите куфари са монтирани доста високо. Ако разликата в тежестта влияеше, то колкото по-високо, толкова по-силно щеше да се усеща. Само че НЕ се.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • #77
      До: София-Кейп Таун - подготовката

      Благодаря за инфото. Реших вече да са два по 45л. Според мен ще се чувства едно клатене поради несиметричните куфари, но при голяма скорост, над 160. Обаче при такъв род пътувания аз лично не карам с високи скорости, така че ще са идеални.


      Сега вече ми се избистриха нещата и мисля малко по малко да закупувам разни неща. Понеже това, което търся не се предлага в БГ, остава интернет /примерно картите/. Разбрах, че при нас имало сайтове, които предлагат закупуването на всякакви неща от интернет и доставят на адрес, като се плаща при получаването. Заявката се извършвала като се изпрати на мейл линк към съответната стока, която иска човек да си купи. За мен като човек скаран с кредитните карти и обичащ думата "кеш" е идеален вариант.
      Въпроса е - Знае ли някой такива сайтове, предлагащи тази услуга ?
      Мои познати ми казаха за схемата, но не могат да се сетят адресите на сайтовете.

      Коментар


      • #78
        До: София-Кейп Таун - подготовката

        Според мен тези сайтове (ако въобще има такива) ще ти напукат едни излишни комисионни.
        Вече няколко банки издават дебитни карти Mastercard и VISA, които могат да се ползват по същия начин като кредитните (външно не се различават от тях), но в тях има толкова пари, колкото си сложил в сметката...
        Ако този вариант те устройва, мога да ти кажа каквото знам по въпроса.
        Зима иде

        Коментар


        • #79
          До: София-Кейп Таун - подготовката

          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
          ..........
          Единствения сайт за който се сещам е http://www.motorco.biz/catalog/ който работи с LOUIS, и лично съм тествал. Коректен е.
          Като съвет за И-нет търговията, huko е прев относно картите но е добре тези карти да се регистрират в PeyPal https://www.paypal.com/bg което ти дава сигурност при евентуална некоректност на продавача както и обратно. Плащането и прехвърлянето на пари през тази система не ти струва нищо освен един еднократен депозит от 1.5$ ако не се лъжа.
          Понеже се съмнявам да успееш да намериш за всички доставки посредници които да доставят всички части, е задължително ако поръчваш нещо (за което съм готов да помогна с каквото мога) да се проверят съответните сайтове да не са "кухи", демек да да правят "фишинг" на кредитни данни. Отново PeyPal помага в тези ситуации.

          П.П. Умишлено не съм обяснителен за да не съм досаден.
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #80
            До: София-Кейп Таун - подготовката

            Исках да пусна лично ама сигурно щот съм "младши..." не можах!?! HELP!
            Ако искаш може да ми пуснеш линк към частите които си избрал и харесал, аз ще ги поръчам на даден от теб адрес. Най-лош вариант е че може да пристигнат на моя адрес или да не ти харесат и да не ми ги платиш (невярвам). За което се получава фактура след което по курса на деня на заявката на съответната валута ми връщаш стойността на банковата сметка с 0% надценка. Имам лимит на кредита, който ако преминем (което невярвам) преди да възстановим, ще търсим друг начин.
            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

            Коментар


            • #81
              До: София-Кейп Таун - подготовката

              Специални Благодарности!-на Борис(Tramp),който ни предостави на снощната среща пътеводител и атлас на Южна Африка.

              Специални Благодарности!-На Веско(служител в Судан) и Владо,които ни осведомиха съсвсем подробно за принципната и моментна ситуация в Судан,като имаме обещание,че малко преди физическото ни отпътуване ще имаме отново актуална(прясна) информация.



              Поздрави,
              търся си подписа....

              Коментар


              • #82
                До: София-Кейп Таун - подготовката

                А Веско ни осведоми, че по маршрута ни през Судан няма проблеми за придвижване, откъм сигурност.

                Коментар


                • #83
                  До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Момци, за спане, що не прегледате "Tent Space" на advrider.com и horizons ?

                  Аз също така бих си направил копия на всички документи (без Паспорт-а). Цветни, ламинирани. На много места в третия свят полицаи и други униформени ще ви искат ID-та (като шофьорски книжки и т.н.) и ги задържат докато не им бутнете нещо. Давате копията и продължавате... много RTW пътници го прилагат това. Не става за граници, но там рекета е "официален"...

                  Бойко, не бързай с колелата, намерих друг вариант...
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #84
                    До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Няма такива места в Африка или поне аз не открих.

                    За документите задължително ще си направим копия, както и са необходими около 15 снимки за лична карта, че навсякъде искат. Не бързам с колелата и чакам да кажеш варианта. До вчера мислих да слагам предна 21", но вече се отказах и си оставам на 19", защото ще трябва иначе и задната да сменям.

                    Коментар


                    • #85
                      До: София-Кейп Таун - подготовката

                      хм... в advrider найстина няма нищо за Африка, а бях сигурен, че съм виждал нещо....


                      за horizons, пробвай http://www.horizonsunlimited.com/com...tEnglish.shtml
                      при тях е малко по-различно и трябва да join-неш community и да видиш с какво магат да помогнат.

                      Също така вижте и:
                      http://www.horizonsunlimited.com/hub...iendly-africa/
                      тук други пътници препоръчват места, приятелски за пътници като вас.

                      Ето тук:
                      http://www.horizonsunlimited.com/hub...-shops-africa/
                      има инфо за механици и сервизи.

                      Дано Мони, като член на HU, не се обижда от този пост - инфото в HU e малко, но поне е предимно от хора като нас и може да им се вярва. Също така, не е лошо да се пусне една тема и там - може да се изненадате от помощта, която други пътници биха оказали.
                      You'll never find out - I got no key hole....

                      Коментар


                      • #86
                        До: София-Кейп Таун - подготовката

                        По информация от мой познат пилот, който в момента е в Судан за сега там е относително спокойно.
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #87
                          До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Около Коледа пак ще трябва да ходя до Кейп Таун. Ще гледам да купя карти за Намибия, Ботствана и евентуално за Мозамбик, Зимбабве и махалата. Ще потърся и някакви пътеводители и картни атласи.
                          Ако имате някакви конкретни поръчки, имате време да кажете какво точно да търся.
                          Поздрави от Tropea/Calabria
                          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                          No wahalla.

                          Коментар


                          • #88
                            До: София-Кейп Таун - подготовката

                            Днес Мони ми показа два линка в horizonsunlimited и след малко играчка ето информацията и тук. Това е статистика по месеци кога къде колко вали, колко е максималната и минималната температура. Написани са не всички държави, но това все пак са го направили участници там във форума а за нашите пътувания май си е точна. Поставям най-отдолу и същата таблица във формат за Excel





                            Това според мен е важно за взимане на решението "Кога да тръгна".

                            Ето и интересен сайт за времето, който е ползван за направата на таблицата.
                            http://worldweather.wmo.int/
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #89
                              До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Това е супер ценна информация за всички, които смятат да ходят някъде!
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #90
                                До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Ето още малко ценна информация:

                                KENYA
                                Nairobi
                                Jungle Junction (JJ’s)
                                S 01° 17.325’
                                E 036° 45.634’
                                Camping 3 Euro pP
                                Chris Handschuh-собственик на къмпинга и мотоексперт механик.


                                Lake Nakuru
                                Kemba Campsite and Farm
                                S 00° 17.988’
                                E 035° 54.026’
                                Camping 3 Euro pP

                                Информация от-'horizonsunlimited'

                                Поздрави,
                                Последно редактирано от Мони; 29-11-09, 10:23.
                                търся си подписа....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X