Обява

Свий
Няма добавени обяви.

2014 кой накъде ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 2014 кой накъде ?

    Въртят ми се в главата, едни Алпи в началото на м. август.
    Маршрут не съм правил, то е ясно, отиваш до там по най-бързия начин и почваш да въртиш наляво, надясно, нагоре и надолу.
    За връщане си мисля едно минаване през Дубровник и Котор, но ако остане време.
    Всичко това в рамките на 10 дни.

    От сега съм набелязал тръгване на 4 август.

    Ако има колеги от форума, които също обмислят подобно пътуване можем да го направим заедно.
    Последно редактирано от damon; 01-04-14, 14:36.

  • #2
    От: 2014 кой накъде ?

    Приятели от Украйна ме поканиха да пътувам с тях до Нордкап, но с настоящата политическа ситуация като че ли плановете отидоха на кино...

    Мисля си да покарам покрай Адриатическо Море или на Юг, към Турция или Гърция през Октомври за да разтегна сезона колкото се може повече.

    Но най много ми се иска да пътувам през Русия...

    Коментар


    • #3
      От: 2014 кой накъде ?

      През Май-Tail of the Dragon, а после живот и здраве едни 1500 мили на Запад...
      The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

      Коментар


      • #4
        От: 2014 кой накъде ?

        Аз имам същите планове за Алпите, но проблема при мен е, че възможностите за пътуване са ми 20-30 юли или 20-30 август. Ако имаш възможност да изтеглиш малко напред датите или малко назад от планираното ти би било добре?

        Коментар


        • #5
          От: 2014 кой накъде ?

          Всъщност датата ми на тръгване се изтегля с една седмица напред, а по-точно 28 юли.

          Все си мислех, че ще има повече алпийци... или се разминаваме по дати?

          Коментар


          • #6
            От: 2014 кой накъде ?

            То алпийци има. Ние също се заформяме една групичка (3 мотора засега...) с начална дата на тръгване 25 или 26-ти Юли, но при мен факторите са много и може би до 1-2 седмици преди това чак ще бъде ясно дали звездите ще се подредят, така че да можем да отплаваме :/ Та затова и не съм се обаждал...
            Калин - О88 б579I9I
            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

            Коментар


            • #7
              От: 2014 кой накъде ?

              Чудесно, колкото повече по весело.
              Пък компромис с датите все ще се направи да стартираме вкупом.
              С колегата ssiikkoo пообсъдихме някои неща и имаме допирни точки по маршрутите.
              А всъщност маршрута е: с един
              преход в първия ден достигане до къмпинг в Австрия и по-точно този от пътеписите на Балкански Линдерхоф, минаване през Доломитите и къмпингуване пак там, следват проходи Гавия и Стевлио и може би Фуркапас в зависимост от времето с което разполагам.
              По принцип ми се иска и изкачване до Монблан, но това ще реша на място.

              Поздрави!

              Коментар


              • #8
                От: 2014 кой накъде ?

                Mонблан? Незнам как, освен с лифта или катерене, виж Матерхорн може почти с мотора и от двете страни но не баш пак
                Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                Коментар


                • #9
                  От: 2014 кой накъде ?

                  Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                  Mонблан? Незнам как, освен с лифта или катерене, виж Матерхорн може почти с мотора и от двете страни но не баш пак
                  Драго, това имах впредвид. Грешно съм се изразил.

                  Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
                  От нещата , които ме изненадаха приятно без да съм ги планирал беше въжената линия над Шамони, която те взема от 1000 мнв и те качва на над 3 700 мнв, за някакъв си половин час, откъдето има прекрасна гледка към Мон Блан. Там си беше естествено зима, та добре, че имахме якета. Преживяването е страхотно, препопърчвам го на всеки, който минава през този район.

                  Коментар


                  • #10
                    От: 2014 кой накъде ?

                    След концерта на 16 в София поемаме към най-северната точка на Европа или към нордкъп. Групата е от 6 мотора от които 5 чопъра и аз с мултистрада.

                    Коментар


                    • #11
                      От: 2014 кой накъде ?

                      На връх Монблан общо качването и слизането е минимум три дни, като трябва да се наеме водач (планински гид) в дома на гидовете в Шамони. По-рано можеше без водач, но вече не. Иска се екипировка и известни алпийски умения.
                      Панорамните лифтове (асансьори) в Шамони са два. Единият се качва на Егьо де Миди до 3700 м под Монблан, а другият се качва на отсрещният склон Бревент срещу Монблан пак малко над 3000 нмв. Ако от Италия - Курмайор минете през тунела под Монблан и изскочите пред Шамони - Франция то пътят минава точно по край лифта който качва на Егьо де Миди.
                      Връх Матерхорн (тоя, който е на шоколадите Милка) се вижда от курорта Червиньо - Италия, или от Цермат - Швейцария. До там може да се стигне с МПС. От там нагоре с лифтове до плато Монте Роза над 3000 м от Червиньо, или до малкият Матерхорн в горната част на плато Монте Роза с асансьор от Цермат. Матерхорн е името на този връх на швейцарски (немски). На италиански е Монте Червиньо, а на френски името му е Монт Севрен.
                      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                      Златомир Попов - Forry

                      Коментар


                      • #12
                        От: 2014 кой накъде ?

                        Владич, обърка шоколада на Тоблерона е
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #13
                          От: 2014 кой накъде ?

                          Аха... Обърках шоколадите...
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #14
                            От: 2014 кой накъде ?

                            От 1 до 11 Май - тръгвам от Варна, през Кърджали и Маказа - Кавала, Халкидики по ръкавите, Тасос и обратно.

                            Коментар


                            • #15
                              От: 2014 кой накъде ?

                              Тъкмо ще разказваш, как е пътя от Варна до Кавала през Маказа.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X