Обява

Свий
Няма добавени обяви.

питане за пряк път

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: питане за пряк път

    Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
    Много се извинявам, обаче 8 часа до Дубровник през Загреб, как ?
    София - Загреб 790км (две граници)
    Загреб - Сплит - Дубровник 596км (два тунела 80км/ч и много камери вътре, няма магистрала последни 100-120км) и две граници с Босна
    Е какво толкова?
    790+596=1386км.
    1386км/8часа = 173.25 км/ч.Средна скорост!

    Ма разбира се... Ставаш в 8:00 в София. Пиеш си кафето до 9:00. Сядаш в колата и в пет, пет и половина си търсиш ресторант на Dropčeva за вечеря...

    Събуждаш се и дъщеря ти написала на огледалотo: Lokrum je moj san
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #32
      От: питане за пряк път

      Ха-ха-ха-ха „Димо ,развесели ме -следващата седмица има една бира от мен,ако си в София...
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #33
        От: питане за пряк път

        Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение

        Ма разбира се... Ставаш в 8:00 в София. Пиеш си кафето до 9:00. Сядаш в колата и в пет, пет и половина си търсиш ресторант на Dropčeva за вечеря...

        Събуждаш се и дъщеря ти написала на огледалотo: Lokrum je moj san
        Е така може
        Three witches watch three Swatch watches.
        Which witch watch which Swatch watch?

        Коментар


        • #34
          От: питане за пряк път

          Не че и аз нещо, ама като ще смятаме по Гугъл разстоянията - аз пък да кажа реално:

          - километрите са точно 1300;
          - ограниченията в тунелите са 110;
          - 120 са километрите без магистрала;
          - не съм хващал никакви задръствания / движение по първокласните - може и късмет да е; същото важи и за границите - никакви проверки, документи и т.н. (язък ми за папките с пълномощни и т.н.);
          - средната ни скорост по магистралите беше 183 км по борд. На 130 всички ни освиркваха, че ги затлачваме, при тази скорост успях да изпреварвам само камионите и караваните + някоя малолитражка (макар и една корса да ми стопи лагерите).
          Nissan Patrol GR Y60 2.8TD (отлетя)
          Grand Cherokee 3.0

          Коментар


          • #35
            От: питане за пряк път

            ИМА ЛИ МОДЕРАТОРИ ?

            Коментар


            • #36
              От: питане за пряк път

              Емо ,не се пали ,нека да си кажат хората и да им мине
              183 км/ч средна скорост на пробег 1300 км!!!! Впечатляващо Емооо,къде си тръгнал с мотори да пътуваш
              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
              0899187766

              Коментар


              • #37
                От: питане за пряк път

                Няма Гугъл, аз най-малко два а 2012. три пъти ходих до Сплит по този маршут. Сега се върнах преди три седмици и още не ми е ясно, как. Начало на Септември, пак.
                От София до Ниш няма магистрала и да караш така, не ми се вярва, освен това, на Сърбската магистрала да държиш такава средна скорост ??? Ок, от Хърватска граница до пред Загреб, може, обаче около Загреб?? Там два пъти спираш: да плащаш и да въземеш талон. След това, ок, може, обаче на тунелите и на моста и на спускане към Задар, просто е невъзможно.
                На мен ми е рекорда: 10 часа до Сплит а здраво карах и то през нощ.
                Не се заяждам ,само споделям. Добре е да те не са прихванале белите Шкоде Суперб - полицаи в цивилни коли.
                Иначе да сме точни: София - Сплит е 1198 км, проверено !!!
                Надявам се да е разбираемо


                183км/ч средна скорост ме изпровокира
                Последно редактирано от sergej; 19-07-13, 18:01. Причина: Не издържах
                Three witches watch three Swatch watches.
                Which witch watch which Swatch watch?

                Коментар


                • #38
                  От: питане за пряк път

                  До мен да идеш до Черна гора и да не минеш стария, изпълнен със завои и умопомрачителни гледки път от Цетине до Котор е като да не си ходил в Черна Гора.
                  Едно приспиване в Будва и задължителна разходка из стария град ще ви се отрази много добре.
                  Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                  Коментар


                  • #39
                    От: питане за пряк път

                    Първоначално публикуван от Ilarioncho Преглед на мнение
                    До мен да идеш до Черна гора и да не минеш стария, изпълнен със завои и умопомрачителни гледки път от Цетине до Котор е като да не си ходил в Черна Гора.
                    Едно приспиване в Будва и задължителна разходка из стария град ще ви се отрази много добре.
                    Това вече го правихме-СТРАХОТНО Е-но сега просто целта е друга

                    Коментар


                    • #40
                      От: питане за пряк път

                      Първоначално публикуван от a26 Преглед на мнение
                      - средната ни скорост по магистралите беше 183 км по борд.
                      Ти да не си я бутал тази кола или си карал само на 2ра, ние с моторите под 250км средна скорост по завоите а не по магистралата не падаме. Идеята на колегата е след сутрешното кафе в София да обядва в Бар или там до кийто град по адриатика стигне
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #41
                        От: питане за пряк път

                        Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                        Благодаря! Нещо подобно го мислим , само , че от Бовец през Триглавския нац. парк до Краньска Гора, после Вилах , надясно по път 111 и къмпинга. Ако се кара след Бовец направо , а не се завие надясно се минава покрай едно отклонение водещо до подножието на връх Мангарт, страшно красиво , но бяхме май месец и имаше сняг и нямаше как да го достигнем . Ако сега имаме време мислим да отидем специално и да се върнем за да минем през Триглавския парк, а може и през Предел(ама не ми беше интересен -поне на мен). От Риека до къмпинга го дават към 450 км , което е нищо , ако няма да се спира много - много.
                        Точка М е гр.Бовец. Ако с нещо мога да съм полезен, моля. Или рови в сайта на подписа ми.
                        http://goo.gl/maps/wStca
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #42
                          От: питане за пряк път

                          Отдавна не бях се ровил по форумите, а това пътуване е в историята. В общи линии, понеже знам как се е развило, пак да кажа - с Албания винаги едно наум, говоря за източната част, а и вече доста хора са писали за района.
                          КПП то за което е питано още го довършваха през 2008 г, когато минахме през него, но работещо, таксата за мотор беше 1 евро. Малко след това обаче последва маршрут от 88 км, който минахме за 6.30 ч... , на картите които имахме, си изглеждаше нормално, както и за местното население вероятно. За съжаление не мога да го сравня с нищо подобно в Бг, асфалт липсва, настилката е нещо между калдъръм, черен път и чакъл, а обикновено от едната страна е скала, от другата пропаст, мост от друг материал, освен от дървени греди не видях.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X