Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разлог- Владивосток 2012- подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

    Колко много писания по темата, а аз даже не съм и погледнал
    Nik Nikolov
    Нямам СПОТ система. Даже не знам на какъв принцип работи и скъпо ли е това удоволствие.

    mitiracing
    За Виза ти трябва покана от руски гражданин. Или някой тур оператор да ти извади, но така е по скъпо. Цените са от 150 лв на горе, зависи каква, за колко време и т.н.
    За Казахстан, ще ми трябва виза. Проверих вече. Ще ида до София и ще ида на един път до Монголското и Казахстанското посолства.

    ВладиЧ

    Вече имам контакти в почти всички големи градове. По мотора още нищо не съм правил.
    Нещата който имаш няма да станат за мен, най-вероятно. Само гумите.

    boiko73

    Ако не ти трябва тази палатка, пиши цена и я вземам.
    Аз се чух с Мони по телефона и ми каза за вашите планове, надявам се някъде да се засечем.
    Аз взех куфари като твоите. Ще можеш ли да ми дадеш размерите на тия планки за тубите за гориво.
    1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
    1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
    motorhead-bar.com, О897985668

    Коментар


    • #17
      От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

      Палатката е с такава история, че няма цена. Направо я взимай. Съжалявам, че си взел куфари като моите. Дано издържат. Аз нямам планки за тубите. Мони и Димо имат планки, но те са монтирани на степенките на втория човек. Моите туби направо ги връзвах за багажа, което не е най-удачния вариант. За куфарите си подсили по някакъв начин стойките на всички връзки и по извивките. Моята едната се строши на 4 парчета само от каране по черно с доста вибрации от напречните коловози, а изглеждаха много яки. Иначе самите куфари са много здрави и издържат голямо товарене и голямо падане

      Коментар


      • #18
        От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

        Тези куфари са с ...доста километри история. Обиколиха света с Коста Атанасов. Надявам се и при мен да издържат.
        Аз тубите ги мислех да са на ролбарите отпред, но не мисля че е най-удачното решение. Но в краен случай ще са там.
        1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
        1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
        motorhead-bar.com, О897985668

        Коментар


        • #19
          От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

          На ролбарите ще ги пръснеш при първото падане/изпускане.
          Ride to arrive.

          Коментар


          • #20
            От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

            Колега имам едно Acer-че с windows xp . Нетбучето работи само на ток , батерията му е почти заминала, иначе всичко друго е 6. Със солид стейт памет е 8 гб ,демек по надеждно е и подходящо за транспортиране с мотоциклет.Проблема е, че не съм го ползвал от миналото лято и сега не мога да го изровя къде съм го заврял . Някъде из къмпинг оборудването е може би горе на тавана. Ако мислиш, че ще ти свърши работа, пиши лично да се качвам да търся. Няма да ти го продавам, а ще ти го дам да го ползваш. Ако оцелее, ще ми го върнеш , ако не -няма никакви грижи. Успех в начинанието . И аз ще следя пътешествието.

            Коментар


            • #21
              От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

              Благодаря на всички!! Вече нещата който трябваше да набавя са обещани!!
              Остават само чарколяци. Ако някой има разглобена африка или трансалп, да казва.
              Ако се сетя нещо, ще пиша. Утре отивам до Скопие. Като се върна вкарвам Баба Африка в гаража. Сваляне на двигателя и пълна профилактика.
              Като има нещо ново по подготовката ще ви информирам.
              1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
              1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
              motorhead-bar.com, О897985668

              Коментар


              • #22
                От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                Браво.Бих искал да те помоля,при профилактиката на мотора ако е възможно да драскаш по някой ред и снимки,предполагам,че ще е полезно за доста хора,с описание стъпка по стъпка.

                Коментар


                • #23
                  От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                  ПОжелаваме ви успех в трипа и много,много положителни емоции .
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #24
                    От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                    Мотора ще бъде обслужен с любезното съдействие на НИКОМОТОР, за което искрено благодаря!!
                    В момента правим новите стойки за куфарите малко ролбари отпред и после обслужване и един бърз тест драйв
                    Снимки ще публикувам тези дни.
                    1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
                    1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
                    motorhead-bar.com, О897985668

                    Коментар


                    • #25
                      От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                      Искам да си позволя също да се присъединя към списъка на доброжелателите!! За теб научих от медиите, и останах приятно изненадан когато разбрах че си регистриран и тук.

                      Ще следя приключението ти с интерес--аз също имам подобна идея, но през 2013. Засега е само идея, дори мотор нямам в БГ.

                      Изчетох пътеписа ти до Москва с огромен кеф, и търпеливо ще чакам новия.

                      Бих се радвал много ако поддържаме връзка.

                      С пожелания за всичко най-хубаво по време на начинанието

                      Коментар


                      • #26
                        От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                        Здравей Чичо Том
                        Ще поразсъждавам на глас.
                        Тези стотина км Петуково - Каракога, ще са ти най-скъпите сто км. в живота
                        Заради тях ще ти е необходима дукратна-300лв или трикратна 700лв(ако влезеш и в Монголия) руска виза, плюс казахстанска, както вече си разбрал. Няма да видиш нищо от Казахстан и според мен спокойно можеш да ги заобиколиш от север (Ишим) вероятно по по-кофти пътища.
                        Иначе пътя си е асфалт. И до Чита и след Чита до Владивосток. Лошият участък по който Коста кара е ремонтиран.
                        Според мен, ако ще се влиза в Казахстан, промени изцяло маршрута и "бръкни" малко в тази огромна страна ...
                        Улан-Уде - Улан Батор (около 1000км в двете посоки) според мен също е излишно, ако нямаш достатъчно време за Монголия ...

                        На езерото със сигурност може да си починеш. Има възможност да се метнеш на корабче до острова, където е фантастично.
                        Както и да го подредиш - желая успех в подготовката.

                        П.П.
                        Ако се придържаш към маршрута в началото, не са ти необходими туби за вода.
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Разлог- Владивосток 2012- подготовката

                          Димо, с руската виза нямам проблем. Тя ми е многократна.
                          Но има леки изменения по маршрута. В Казахстан, на отиване няма да влизам, на връщане ако имам време ще вляза за по дълго, както и в Монголия.
                          1993 Kawasaki Zephyr 1100 Bobber, 2002 BMW R 1150 GS
                          1994 JEEP Grand Cherokee 4l - 7"+35/13.5x15 , 1999 Mitsubishi Galant Sport 2.5 V6, 1985 GMC VANDURA 2500 5.7 V8
                          motorhead-bar.com, О897985668

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X