Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Long way LEFT 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Long way LEFT 2011

    Успех!Лек път и весело изкарване, късмет.

    Коментар


    • #62
      От: Long way LEFT 2011

      Чак сега виждам темата, а можеше да съдействаме доста.
      Ние правихме Iberia 2010, което в основната си част е почти същото.
      Ако сметнеш по път, че има нещо, с което можем да помогнем като информация - пиши.
      Лек път и хубаво време ти пожелавам.
      Зима иде

      Коментар


      • #63
        От: Long way LEFT 2011

        Прибрах се !
        Не успях да го направя до Португалия ... стигнах до 100км след Барселона, когато жестоката истина , че нямам достатъчно време ме достигна.
        Стоях там на морето 2 дни ... и за 3 се прибрах ... щото ми дотъпя ....
        Снимки и разказа утре ...
        Мотора се справи перфектно, но все пак искам да го насеча на парчета ... най-вече заради отвратителната седалка ....
        Направи ми само проблем , че му спря километража ... явно охлювчето здаде багажа ... щото жилото си е наред.
        Навъртях 4600км ...
        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

        Коментар


        • #64
          От: Long way LEFT 2011

          Някак едва ли не разочарован звучиш, а не трябва, защото 4600 км си е доста добро постижение

          Надявам се, че си изкарал добре, събрал си know-how и добри впечатления и с ентусиазъм планираш следващото приключение !

          Поздрави и чакаме разказа и снимките
          Кръвна група 0+

          Ivan_J: " Всеки си има глава на раменете, лично негово задължение е да си я пази, ако му трябва за нещо. "

          Коментар


          • #65
            От: Long way LEFT 2011

            Ето , че започва ... Дългия път на Ляво.
            Станах сутринта към 8 и с никакво желание започнах да си оправям багажа.
            В стаята ми още ухаеше на гаджето която се изнесе рано рано сутринта, което ме наведе на
            странни мисли, да отложа с 1 ден ... да я видя още веднъж преди да тръгна.
            Без да бързам си събрах багажа ... облякох се ... и тъкмо тръгвам да излизам от вратата ....
            и какво да видя ... почна да вали дъжд! До сега никога не бях карал на дъжд ... но както всички
            знаем винаги има 1ви път.
            Отварям , топ касата, да вадя панталоните за дъжд ... почвам да ги слагам ... и то спира.
            Явно ми върви
            Нищо не съм забравил .... даже картите на навигацията си качих .. да не губя време по къмпингите
            Звънкам на гаджето да я питам къде точно работи ... пускам навигацията ... и не го намирам.
            Звънкам пак ... и пак немога да го намеря в Гармина... гледам по обстойно ... то и аз съм на средата на полето,
            не съм качил картата на Виена. Намерих адреса и газ ... да ама той в противоположна посока.
            Бърза раздяла ... и давам газ ...още на излизане от Виена си тегля големите майни, че не си претапицирах
            седалката като хората ... почва да ме боли задника , а съм минал тепърва 20км ...
            Газ ... с 100 ... и на всеки 100км спиране за бърза почивка.
            Стигнах до Грац ... спрях на една отбивка и мисля ... какво майка си търся във Villach ?
            Газ към Словения .... Celje, Ljubljana ... и преди Kopar към Triest.
            Снимка за спомен на австрииско словенската граница ... 7,5€ за 7 дни винетка ... и газ по
            най-гладките магистрали.


            След 3 часа ... снимка за спомен на влизане в Италия ... и газ към центъра на Triest.


            Там културен шок ... мотори ... лудница.... мотори. Изпреварваха ме машини които не съм и виждал
            на картинка от дъвка Турбо!







            Видях , че на центъра няма шанс да се паркирам с мотора , пък и жегата ме трепеше.
            Първия къмпинг ... 20км ... газ .... обаче го изпуснах ... и така спах 5км по-нагоре в Словения
            Пристигам там ... спирам до една кола , обръщам се ... Пазарджик ...баси българите .. навсякъде.
            Дойдеха БРАТЯТА .. почнаха нещо да ми обясняват ... от което най-интересното беше:
            "НЕ Спирай при Румънците по-надолу в къмпинга ... спи тук до рецепцията."

            Оправих си бивака (така ще го нарим, щото по-голям хаус не бях виждал) разтоварих куфарите и газ към Triest.

            По пътя спирах няколко пъти да снимам ... защото гледката направо беше невероятна.











            В Triest съм ходил само 1 път и беше зима т.е. студ и вятър ... значи сега беше момента да се разходя малко и да хапна.
            Карайки заедно с лудницата от мотори в града, стигнах до центъра, намерих веднага МОТО-паркинг ... точно до едно кафенце.

            Хората от кафето ме гледат странно, единия нещо ме пита , ама италианския никога не ми е бил силен ... и карам да повтори
            на англииски.
            Въпроса много ме засегна: "Абе тоя мотор не е много стар?"
            Аз си мисля: "Как стар , ти луд ли си ... абитуриент е тая година" , но отговарям ... "Еми малко .. но кара още!"
            Оставям си маратонките на него и газ пеша към центъра да ям... обикалям тия улици ... СНИМАМ ... и не намирам пицарията от оная
            зима.










            Тия 2те баби си говореха нещо за ... краставици ... и едната показа, колко си мислила , че е била голяма краставицата в градината на човека от фонтана:





            Мото/Веспа!!





            Последно редактирано от Faca; 03-08-11, 16:11.
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #66
              От: Long way LEFT 2011

              Накрая минавам покрай едно капанче , гледам сервитьора ме гледа лошо ... тук ще е !
              "Какво ще ми предложите за ядене?"
              "ОбичаШ ли свинско?"
              "Do I look like someone who likes СВИНСКО?" с усмивка на лицето.
              "Ok , Имам нещо за теб ... свинско със зеле"
              "Давай го!"

              Това беше наистина най-доброто свинско което бях ял през живота си!

              "Tutto bene?"
              "Perfecto! ... Десерт?"
              "Strudel from Apple"
              "Give it to me!".


              Така си мислих , че ще завърши всичко тази вечер ... и си тръгнах към Словения.


              Забравих клипчето което направих на отиване от Словения ... покрай морето:


              Да ама карам през едно от последните Италиански села ... и някакви викове ме карат да спра. Гледам малка писта .. като картинг
              някакви диваци дрифтират ... има коментатор ... всички се кефят ... айде и там 30мин .... ето клипче ...




              Тръгвам вече разбит да се прибирам ... но едно село по-натам на Плаца .. движение , танци .. народ ... бири!
              Спирам .. гледам... показват разни танци ... айде ще пия една КОЛА ,... че тия 2 бири ми дойдеха в повече след цял ден каране.
              Снимах ... правих клипчета ... направо Италия ме спечели!



              Край на Ден 1!
              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X