Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Long way LEFT 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Long way LEFT 2011

    Здравейте приятели,
    гледайки зимата сериите на Long Way Down ... нещо ми се прииска и аз да пътувам с новия мотор.

    Ето времето се оправи (почти) ... екип за каране накупих горе долу:

    Панталони: BMW Airflow
    Яке: Danè Goretex
    Ботушки: Alpinestars
    Ръкавици: Racer
    Каска: Roof Boxer

    Машината се знае вече ... Honda Africa Twin RD04.

    Главните въпроси: КОГА и КОЛКО ... трябва да се отговори като за начало... средата на Юли ... около 2 седмици.


    Малко увод ...
    Целта ми е град Porto / Португалия.
    През 2006та година лятото бях там но нямах време да разгледам почти нищо и за това се зарекох да се завърна (да бе да разглеждам уж ... истината за връщането там е заради невероятните скалички които ядох на един площад близо до хотела).

    НО понеже Порто е на .... 2800км от Виена ... реших , че това лято ще е времето за една голяма обиколка.

    Защо Long Way ... LEFT ?
    Еми всички знаем , че в географията няма такива посоки ... горе , долу, ляво .. дясно .. ГЛЕДАЙКИ карти. Да ама , аз така и не го научих това просто правило

    Идеята е да се отиде от Виена на Ляво по картата ....

    Ето нещо такова си мечтая да постигна:

    http://maps.google.at/maps?f=d&sourc...36&ie=UTF8&z=5

    Бюджет:
    Понеже това ще е първото пътуване с мотор ... смятам да си оформя бюджета по-щедро ... т.е. да имам винаги пари , в случай , че се случи нещо с мен или с машината.
    Представям си нещо между 2500€ до 3500€ .... но колкото по-малко , толкова по-добре ще е, все пак тия пари ги изкарвам с много носене и качване на стъпала

    Спане: Бих се възползвал от къмпинг предложенията по маршрута .... като градове като Монако бих ги подминал само колкото да се снимам , че съм бил някога там
    Тук идва момента за палатка ... понеже още нямам никаква .... а тя ще е доста важно нещо от оборудването ми
    Нещо хем горе долу хубаво ... хем евтинко (може и да не е мн евтино, щото сигурно ще търся 2ра употреба от ebay или други такива алтернативни сайтове).

    Какво трябва да се свърши преди да съм готов за пътуването.

    1. Обслужване на мотора (гумите са почти нови, веригата и .... зъбците и те) остава .. Масла , филтри, спирачки. Коловете отпред са обслужени
    2. Седалка ... трябва да се претапицира, щото е адски неудобна, а последното нещо което искам е да ме боли задника 2 седмици
    3. Куфари .... вече се мисли по въпроса
    4. Палатка (горе писах вече)
    5. Проблема с навигацията трябва да се реши ... търся все още Garmin 60csx или Tomtom Rider
    6. Сигурно има още 1000 неща ... които ще се мислят в последствие.
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Long way LEFT 2011

    Горещо ти препоръчвам да минеш и през:
    http://www.motoclubefaro.pt/home.html
    Един от най-яките събори на континента!
    Ако решиш да наминеш ,аз ще сам там със сигурност.Може да се уточним и да покараме част от мършута заедно!
    Успех с начинанието!

    Коментар


    • #3
      От: Long way LEFT 2011

      Хубав маршрут. От тук май само Хуко врътна нещо подобно, та той най-ясно ще може да каже как е. Иначе понеже се кара в нормални държави не трябва да носиш кой знае какво оборудване. След като мотора е обслужен добре взимай един резервни вътрешни гуми и давай газ. И да не забравиш фотоапарат, че и ние да попътуваме след като се завърнеш. Ако се сетиш за някакъв начин на изпращане имам хубава палатка, която мога да ти дам. Тя е с история тъй като е пропътувала през цяла Африка, в Йордания и е ползвана само в България доста често, но пък е добре гледана.

      Коментар


      • #4
        От: Long way LEFT 2011

        По точка 1. може да си вижиш релето за зареждане и бензоновата помпа! На релето му махни буксите и запой кабелите директно, а на помпата провери контактите в какво състояние са!
        2. Задника ще те боли със сигурност. Играчката със седалката е голяма, аз сигурно 15 пъти я разтапицирах докато я направя, но в момента е перфектна. Трябва ти малко дунапрен от седалки от коли. Правиш я малко по-широка и я дупчиш с дрелката там където искаш да е по-мека. Онзи ден направих експеримент и минах 150 км без въобще да си отлепя задника от седлаката. Почти никакъв дискомфот не усетих: не се вижда кой знае какво на снимките, но ако имаш желание да се заниамваш мога да ти направя и по-подробни с обясненията разбира се


        3. За куфарите взимай две от квадратните гивита и си ти човека
        4. Всяка двуслойна палатка над 40-50 евро по принцип ще ти свърши работа.
        5. Навигацията аз нарочно я оставям вкъщи. Интересните неща се случват когато се изгубиш, или когато питаш за пътя.
        6. Вземи си хубав дъжбобран и калъфки за ботушите. Също така и непромокаеми ръкавици
        Последно редактирано от c_chanev; 13-04-11, 22:59.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #5
          От: Long way LEFT 2011

          Предполагам ,че маршрута ти е примерен ,защото при толкова магистрали най-запомнящото се нещо ще е болката в задника . Скоро пътувах маршрута Малага- Барселона - Малага общо 2200км. На отиване старателно избягвах магистралите и ми беше много интересно. На връщане трябваше да бързам и само по магистрали ... голям кошмар .
          препоръчвам ти маршрут от Huelva - Cadiz - Tarifa - Algeciras - Estepona - Marbella - Malaga - Motril - Almeria... има доста къмпинги по пътя. Ако преди това си нацелил и събора на Faro ( Algarve се нарича местността) предполагам ,че ще останеш доволен от южната част на полуострова. И не забравяй ,че по тези места през юли е над 30 градуса ,а в Sevilla над 40. Поздрави !
          BMW F800 GS , Honda CRF 450 R , Yamaha 500 Tmax , Harley Davidson Stret Bob

          Коментар


          • #6
            От: Long way LEFT 2011

            Искаш Long way LEFT, но не казваш с колко дни разполагаш. Както си начертал маршрута, нямалли да ти е скучно на отиване и на връшане по едни и същи магистрали. Я помисли върху това трасе.


            http://maps.google.at/maps?f=d&sourc...,28.256836&z=5
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Long way LEFT 2011

              С Драго явно сме мислили еднакво - няма смисъл от магистрали в западна Европа - почти еднакви са и гледките не си струват грам. Докато по второстепенните пътища се натъкваш на наистина изумителни красоти. Пък и какъв е кефа да караш 1000 км поне по една и съща маистрала, когато можеш да се насладиш на северна Италия и някой от страхотните проходи.

              Иначе за това, където съм бил - можеш спокойно да замениш Малага в Испания с Гибралтар и после Гранада - две места, които са задължителни за посещение Ако държиш толкова много на Малага...иди в Слънчев бряг - разликата не е голяма.
              Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

              Коментар


              • #8
                От: Long way LEFT 2011

                Главните въпроси: КОГА и КОЛКО ... трябва да се отговори като за начало... средата на Юли ... около 2 седмици.
                Това не е изобщо окончателен маршрут. Даже е примерен , защото ще претърпи много изменения
                По магистрали ми е ястно , че е адски тъпо ... като цяло бих искал да се движа покрай морето , колкото може по-дълго.
                НО също така да посетя северна Испания.

                Преди 3 години връщайки се от Париж, решихме да не ползваме магистралите ... еми такива гледки се отовриха , че до ден днешен ги сънувам. Така , че ще се гледа да се пътува извън аутобаните
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: Long way LEFT 2011

                  Забрани на навигацията да те прекарва през магистрали и платени пътища и купона е сигурен
                  Аз така обичам да пътувам

                  Коментар


                  • #10
                    От: Long way LEFT 2011

                    Въпроса може би не е за тук ... но все пак да го питам.
                    Кое ще е по-добре за навигиране по улици ... Tomtom Rider или Garmin GPSmap 60csx ?
                    Garmin HOWTO на което попаднах в Youtube ... доста неща ми станаха ястни:
                    http://www.youtube.com/watch?v=ny5qR...eature=related
                    и
                    http://www.youtube.com/watch?v=WiAzY...eature=related


                    Въпрос относно сигурността, понеже съм малко паника в тая тема.
                    Най-големи ми страх е да не ми изчезне нещо важно от багажа ... (личната карта и паспорта ще си ги нося винаги в мен) ... което има сантиментална стойност за мен.
                    Значи , Димо докато беше в Австрия , ми разказа за някакво приспособление, подобно на мрежа , с което можеш да заключиш багажа върху мотора.
                    Търся в момента подобно нещо в Louis ... но не го намирам.

                    Втория въпрос е породен от Бойко ... за фотоапарата.
                    Много се чудя дали да си купя нещо по-добро от моето фотоапаратче ... Sony DSC-T2 , но понеже не съм особенно добър и заинтересуван от фотографията (иска ми се , но има други неща на първо четене) , дали ще е достатъчно да снимам с него ?
                    Ако купя нещо по-голямо (мисля нещо от сорта на Nikon D3100) , сигурно ще го мисля много повече от моята сапунерка ... която мога лесно да прибера в якето.

                    За смяна на спукани гуми : Някой има ли видео как се извършва точно процедурата, особенно ако няма човек централна стойка (незнам дали ще мога да си набавя до момента на тръгването такава).
                    Сменял съм на малки моторчета с 2 вериги (една за педали и една за двигателя) , сменял съм на Веспата ....

                    Съхранение на Документи и Пари: Мотора е на мое име, застраховка имам за Европа ... и зелена карта.
                    Дали няма да е зле да преснимам всичко за всеки случай ? Ако са преснимани , трябва ли да са нотариално заверени ?
                    Парите и документите от мотора мисля да ги съхранявам в чантичката на кръста , която ползвам от 2години на работа (всеки ден се събират пари в нея, имам и уж доверие) .. модела е този (в България някой ги наричат .... далаверки):
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_eastpak-bauchtasche_type2.jpeg
Прегледи:1
Размер:7.6 КБ
ID:5267778
                    Дали да не търся нещо по-сигурно?

                    Дрехи : За сега съм замислил следната конфигурация:
                    1.) Тениски и бельо - 3 броя (една на мен и 2 резерва), като вечер задължително трябва да се изперат носените
                    2.) Чорапи ... тук още незнам какви трябва да взема ... памучни ? Какви точно ? Тия които ползвам и купувам от години ми вършат идеално работа, и не ми запарват през лятото. Дайте някое мнение .
                    3.) Сандали и чифт маратонки + Ботушите с които ще карам
                    4.) Къси панталонки (които стават за къпане в моретата ) , и анцунг (само долнище)
                    5.) Блузон (който мисля да нося под якето с което карам (зависи от температурата)
                    6.) Хавлиена кърпа ... (тук си знам точно какво ми трябва ... все пак 14 години по басейни съм се влачил)

                    Като станат куфарите, ще преценя точно колко място имам за тези неща ... но по принцип съм на принципа: Който носи , не проси!

                    Лаптоп: Мисля да използвам eeepc-то което ползвам в момента в университета. Плюсовете са му са, че е малък и батерията държи достатъчно дълго , да си свърша работата на него. Минус е ,че няма CDROM ... но не мисля , че ще направя толкова много снимки, че да го напълня


                    То моето май стана подготовка за презокеанско пътуване ... ама какво да се прави ... първо такова пътуване ще е (преди него щя трябва да направя няколко пробни до Чехия и Словакия ... да пробвам екипировката и поведението на мотора като е натоварен до горе)

                    Приемам всякакви предпоръки и критики
                    Последно редактирано от Faca; 14-04-11, 20:08.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: Long way LEFT 2011

                      За фотоапарата, ако не си "напред" с фотографията си остави сапунерката, иначе рискуваш да се ядосваш на резултата от снимките.Лично съм патил от това

                      Вземи си повече мемори карти и ти отпада проблема с записване на дискове.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Long way LEFT 2011

                        Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]319800[/ATTACH]
                        Дали да не търся нещо по-сигурно?
                        Ако искаш съвсем да са до теб всички важни документи и пари, това мисля, че ще е добро решение :
                        http://shop.samsonite.com/Travel-Acc...Rank=salesrank
                        http://shop.samsonite.com/Travel-Acc...Rank=salesrank
                        http://shop.samsonite.com/Travel-Acc...Rank=salesrank

                        Първото прилепва плътно по тялото и не се усеща че го носиш и е удобно, а и не се вижда...
                        Per aspera ad astra.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Long way LEFT 2011

                          Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                          6.) Хавлиена кърпа ... (тук си знам точно какво ми трябва ... все пак 14 години по басейни съм се влачил)
                          Вземи парче тензух вместо хавлиена кърпа- много по-малък обем ще взема, а е и по-лек.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Long way LEFT 2011

                            Чорапи- колкото повече по-добре. Въпреки че прани и вързани на мотора съхнат за час.
                            Маратонки - безсмислено, по добре вземи един чифт от тези и махни и джапанките. Хем.... хем...
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:sandali.jpg
Прегледи:1
Размер:17.5 КБ
ID:5267819

                            Анцуг - аз предпочитам дънки, поне стават да идеш с мотора до близката бакалия.
                            Мрежа - за това ли иде реч?
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1226593032.jpg
Прегледи:1
Размер:9.7 КБ
ID:5267820
                            Последно редактирано от fozy; 15-04-11, 07:41. Причина: уточнение
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #15
                              От: Long way LEFT 2011

                              Сандалките са ми подобни. Маратонки .... ако ще да ги вържа някъде , ще си взема


                              Мрежата е метална ... и имало начин как да се закачи здраво за мотора с катинар (но нека Димо да каже точно кое как и защо )
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X