Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140729_194547.jpg
Прегледи:1
Размер:178.6 КБ
ID:5603137 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140729_194638.jpg
Прегледи:2
Размер:153.8 КБ
ID:5603138

    Да се похваля със новата придобивка.Специални благодарности на хората който ми помогнаха да "преборя токовете".
    Нощно време не светят добре ( абе ако се наложи можеш да се придвижиш със тях ) но по важното за мен е , че през деня се виждат прекрасно и отдалече дразнят окото.Консумацията им е минимална ( на кутиите им пишеше по 25W ).Използвам дигитално уредче,включено във запалката,преди на 2-та светнати фара ми показваше стойности на заряд около 13,2-13,6 сега със ледчетата показва заряд 14 - 14,2.
    Прекарани са през ключ и могат да се изключват принудително.
    Стандартно са вързани към габарит , там ми е вързан и ойлера и ми е важно да не забравям да го пускам.
    Сега - BMW R1200RT 2006 г
    Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
    По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
    По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
      До тук добре, обаче: На сайта на CMS мембраните за Африката ги има и без капачето и са само за 12,5 евро обаче за моя трансалп ги има само с капачето и пущинята струва 80 евро на брой което не е далече от цената на бултрако. На тези за Африката пише че са OEM тоест правят се от същата фирма която прави и оригиналните което е хубаво и то много. На другия сайт (NRP carbs) има мембраните за моя карбуратор и то на приемливата цена от 14.4 паунда, обаче там ме притеснява малкото уплътнение, нещо ми изглежда много кръгло като форма, а не елипсовидно като оригиналното и сечението на самата гума ми се вижда квадратно, а не заоблено което също е притеснително при положение, че точно това уплътнение трябва да се монтира с изпъкналата част навън както и ти самия писа по-горе. Във Вемото за Трансалп няма нищо за cut-off valve, а само мембраната за кранчето . Не знам дали имаш/знаеш размерите на мембраните и дали са взаимно заменими? Ако се окаже че са същите ще е супер, ако не ще пробвам първо да сменя всички уплътнения по изпускателната система за да видя дали това ще реши проблема, защото е соколо 300 лева по-евтино и ако не тогава ще си приготвя едни 4 стотака и отивам в бултрако.
      Виждам че все още никой не е отговорил дали са взаимно заменяеми тези мембрани .И понеже аз имах същия проблем с моя XRV 650 търсих в нета и намерих че са еднакви с няколко други модела. Мембраните ги има в България и са на цена 88 лева двете с опръстена и 4 пружини понеже за някой от моделите са с 4 .На Африка 650 са две -по една на мембрана.
      Oсвен на Африка 650 стават и на
      PC800 Pacific Coast
      NT650 Hawk
      NTV650 Deauville
      VT600C Shadow
      XL600V Transalp
      XRV650 Africa Twin RD03
      Сега да обясня по подробно за моя проблем и дано съм полезен на някой. Причината да сменя мембраните беше пукане и гърмене в ауспуха ,както и различен разход на гориво при всяко зареждане при еднакъв стил на каране. Говоря за разход от 7 на 100 при 100 км/ч и 6 при 130 км/ч и 7 на 100 градско. Всеки път ми дава различен разход. Пукането беше само при движение с върната газ при падане на оборотите под 4000. Мембраните които си взех са Tour Max made in Japan на цена 88 лв. двете както писах по горе. При смяната е много важно да се почисти отвора през който минава въздухът ма капачето .Моя беше запушен и се наложи промивка с разредител и малко механично почистване и продухване .В отвора има монтиран въздушен жигльор с малко сечение и ако не се почисти добре ефекта ще е нулев.
      Като свалих моите мембрани бяха здрави , но от годините беше изпадало част от гуменото покритие на мембраните и се виждаше платното.
      Точно тази гума беше запушила малкия отвор в капачето през който минава вакуума.
      Новите мембрани идват с 2 пружини на мамбрана и 1 опръстен .Мембраната и опръстена са напълно идентични с тези за Африка 650 , но пружините са с различна дължина едната е 22,5 мм а другата е 25 мм . Тази която свалих от моя мотор е 24 мм . Аз сложих 25 мм , понеже мотора ми по първа регистрация е 01/01/1988 година и за тези почти 27 години се е свила с 1 мм .
      Резултата след смяната е , че трябваше отново да регулирам винтовете за празен ход понеже работата на празен ход коренно се промени. След кратък тест на загрял двигател (понеже само тогава ми пукаше в ауспуха) установих че няма пукане .
      За разход и промени в работата на двигателя при различни режими ще пиша след по дълъг тест.
      Между другото преходниците карбуратор цилиндър за Африка 650 също стaват от VT600 , но нашите търговци не знаят кои части са съвместими с други модели . Това го установих след като си поръчах преходници за Африка 650 и ми пратиха една кутия на която никъде не пишеше , че са за моя модел а пишеше 5-6 други модела.
      Dimitar Dyakov

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Здравейте фенове


        Май все пак ще има нова Африка


        https://www.youtube.com/watch?v=6xUewDN9lgY
        https://www.youtube.com/watch?v=MVrfwRa0gnY
        https://www.youtube.com/watch?v=X4_iWizOFqY


        Според тези видеа, двигателят е V-Twin, и изглежда с по-голяма кубатура от старата Африка. За сега от Honda не били уточнили обема и мощността на двигателя, но на външен вид изглежда като нищо друго освен наследник на легендата.

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Вече го дискутирахме в другата тема!

          И ... двигателя НЕ е V-Twin ... редови е ... относно "големината" ... не е ясно, но му виж генерацията ....
          И все пак е прототип. Чакаме изложението в Токио.
          Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

          Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

          Коментар


          • От: До: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            62к.с. на вала и 58.2к.с. на колелото, 0-400м. - 13.8сек. , имам всички данни за модел 94 , ако те интересува нещо питай.
            колега, имам въпрос: какъв ампераж дава алтернатора и какви крушки са фабрично поставени на фаровете.

            Коментар


            • От: До: Honda XRV Africa Twin

              Чанев след като си продаде африката
              chavdar chanev: баси, днес видях една много гадна дебела, а до нея вървеше някво супер тясно пиченце
              chavdar chanev: сетих се за африката и др-а един до друг....

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                ...Мембраните ги има в България и са на цена 88 лева двете с опръстена и 4 пружини понеже за някой от моделите са с 4...
                dyak, къде ги има за 88 лв. двете?
                На тази цена бих си ги купил "да си ги имам" без да се замисля дори.
                Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Здравейте колеги.Днес видях в раздел "продавам" страхотна Африка от швейцария.Направи ми страхотно впечатление като състояние.Незнам но и цената май е много добра.Замислям се нещо.
                  Последно редактирано от captain.slow; 04-10-15, 20:24.

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Ако изминатите километри са действителни , си заслужава парите , но дали могат да се докажат тези километри.. Трябва да се огледа от близо , защото няма снимки в близък план , освен на таблото.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Незнам но не виждам километража да е разглобяван. Може би с тая снимка точно това иска да покаже.Изглежда исключително свежа а и пари май не са спестявани отникъде.Ако имам път сигурно ще я видя.

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        За 20 000 км. на тоя мотор , пари може да спестяваш само от бензин. На мен честно казано не ми се вярва , че това са реални километри , причини няколко.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Само се моля това да не е мушингията за която си мисля. Ако е същия мотор за който си мисля....МОТОРА Е ПЕРФЕКТЕН.....ПРОДАВАЧА ЩЕ ГО КОМЕНТИРАМ ПО- КЪСНО . ДАНО ДА НЕ Е СЪЩИЯ МОТОР ЗА КОЙТО СИ МИСЛЯ(ама май натам върви).Не искам да обиждам никого, но ако е мотора за който си мисля е на 69 000 и до скоро се продаваше в друг град за друга цена и .....да не пиша излишни неща ,че може и да не се окажат верни ,А НАИСТИНА НЕ ИСКАМ ДА ОБИЖДАМ НИКОГО

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            А 69к много ли са?
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
                              А 69к много ли са?
                              Не са много , но са три пъти повече , а и километража почва от нула след 100 000 , та не е нужно и да се превърта. Пак казвам , тези километри трябва да се докажат.
                              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Емо,
                                100% това НЕ е бившия ми мотор..... този изглежда по- добре, а пък по моя бях качил още повече неща , но разцветката е същата, т.е. най- вероятно годината е 1994.

                                И аз случайно видях обявата тази сутрин, като и мен мотора много ме впечатли. Ако някой търси Хонда Африка, според мен със сигурност трябва да отиде и до погледне и ако е това, което изглежда и пише- да го купува

                                Аз лично нямам никакъв интерес към момента, но по случайност в сряда вечерта най- вероятно ще бъде в Стара Загора...... ако мога да бъда полезен на някого - мога да погледна мотора (стига да не късно, че имам чувството, че няма да стои много )

                                П.п.
                                Като бивш собственик и фен на модела и на мен ще ми е интересно..... ако някой има желание- да ми пише

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X