Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Прахово само ако е поцинкована!
    Писал съм доста из форума за предимствата и недостатъците на праховото...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Честито и от мен!

      И аз така бих направил - пълно разглобяване и от там каквото покаже.
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Не я боядисвай прахово! При дори малко нараняване на покритието (което е много вероятно) се просмуква влага, която работи под покритието. Получава се джоб с ръжда, който не се вижда преди да е станало късно.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Добре че се отказа от супертенерето! Айде честито!!!!
          Хубаво си направил че си я разхвърлял. Аз все се глася да разхвърлям моята и само карам.... Резервоара още не съм свалял, от както съм я купил преди три години. Но тази пролет обещавам да и сваля корите, и резервоара, и да погледна двигателя. То не че има нещо за гледане там, ама така за адет...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Още се чудя кой е най-правилния начин и ако знам , че ще стане с обикновен автоемайллак , ще си я боядисам сам. Сега поне има спрейчета и за такива детайли не е проблем, а и това е мотор , а не пичеловка, търси се здравина , а не фаца.

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Шлайфане , задължително грунд , после боя , и накрая лак /ако искаш да го миеш с обезмаслител/ , но грунда не трябва да се разяжда от боята/не става всякакъв/.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Занеси рамата на песъкоструй, че старата боя не виждам как ще я свалиш нацяло самичък После бегом към първия магазин за автобои - два флакона основа, два флакона боя и ги готов. Може и лак евентуално.
                Yamaha XT​M600E '98
                Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Ако, аз трябва да правя това упражнение .... бих я боядисал с полиуретанова боя (тя е дву или три компонентна) за лодки!
                  Гледам, че си от Варна ... мисля няма да е проблем да намериш.
                  Няма по-здраво нещо от тази боя!!!
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Полиуретановата боя е наистина добро решение, само че не знам как стои въпроса с основата, която трябва да се пръсне върху металната рама, предполагам че не може да се нанася директно.
                    Иначе аз съм много доволен от боите на MIPA.
                    Yamaha XT​M600E '98
                    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Песъкоструйя е в чайка вътре в подлеза който е до бившия стадион Юри Гагарин !
                      Имат меки абразиви и 2-3 различни размера и не нараняват метала а и момчетата са в час !
                      Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Благодаря. Тъй като гледам , май вече повече ще си стоя в гаража от колкото да чета тука де . Рамата в момента е боядисна с нещо като феролит или бронз за печки. Не знам дали пясъка ще свали това. До сега с песъкоструй са ми чистили само едни джанти за кола (стоманени) и стана супер . Не знам с тая рама...дано стане, че ще ме е яд . Изобщо , намерих си забавление , ама се надявам финалът да е годен за пътуване мотор.

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Човече, заводски излизат рамите прахово боядисани. Няма по-лесен и здрав и евтин начин от прахово и пясъкоструй. Оше повече, че вече има вариант за грунд преди праховото. Става въпрос за рамата. Ако не си бояджия нищо няма да сътвориш, само ще си загубиш времето.
                          Този спор го водихме вече, в друга тема. Бих си "вързал" мотора, че прахово- където ми го правят на мен, ще изкара два пъти повече от ръчно боядисана рама.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Oстана и да намеря къде има прахово във Варна.

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Първоначално публикуван от Филип Георгиев Преглед на мнение
                              ... Бих си "вързал" мотора, че прахово- където ми го правят на мен, ще изкара два пъти повече от ръчно боядисана рама.
                              Поздрави!
                              Ако рамата не е поцинкована, или с друго подобно покритие, ще останеш без мотор...
                              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Oстана и да намеря къде има прахово във Варна.
                                В двора на "глухите" в горния край от дясно има цехче където правят ! Аз съм доволен много !

                                Имаме в компанията едно ендуро XL500 дърто като света и толкова грозно ! Рамата е с прахово вече поне 12-13 години и няма грижи с гниене ! Само в калища и води се кара !

                                Аз съм 100% за праховото ! Най-лесно,бързо и достатъчно здраво ! На стария ми мотор задните степенки бях ги направил черен мат на прахово за 3 сезона не се изтъркаха хем 90% от времето съм с втори човек !
                                Последно редактирано от CJ_; 19-03-11, 18:59.
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X