Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Honda XRV Africa Twin

    Нещо ровичках в youtube и ми попадна тая Aфрика-atv, та рекох да я споделя с вас

    Коментар


    • От: Honda XRV Africa Twin

      Да не се обидите от думите ми, но тук не сме фенове на селскостопанска техника... Има раздел във форума за АТВ там може да се заинтересуват.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: Honda XRV Africa Twin

        Що бе, ВладиЧ. Винаги има какво да се поучим, виж резервоара на багажника. Точно се чудих с какво да уплътня празното място между куфарите и пластмасите на мотора.
        Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

        Коментар


        • От: Honda XRV Africa Twin

          Здравейте на всички,
          значи от доста време съм фен на Honda Africa Twin и май дойде и моето време да притежавам такава.
          Понеже това ще е първия голям мотор който ще притежавам (и карам) , реших да поясня точно за какво мисля да го използвам.
          Значи А категория имам от миналото лято .... преди това съм карал само разни пърпоретки като моята Любима Веспа ПК50.
          Големия мотор искам да го ползвам , да пътувам до приятелката ми , която живее на 70км от мен. Отделно искам да обикалям с него в Австрия.
          Бюджетът който съм отделил за Хондата е 2000€ .... ако нещо наистина е хубаво бих дал и 2500€.
          Екиперовка нямам никаква ... т.е. ще трябва да се купува всичко (благодарение на Димо , знам вече къде е магазина на Louis във Виена).

          Въпросите са ми: Какво трябва да се гледа при покупката ? До колко км трябва да е машината ? Коя година да търся ?
          Понеже не искам да го карам с австрииска застраховка и номера , мисля да го регистрирам в България (както вече са регистрирани другите ми 2 МПС-та) , въпроса е , колко е годишния му данък на това чудо? Гражданстката Отговорност ?
          Градско не мисля да го карам, поне докато се науча да го удържам като хората (не съм малък ... 185см 105кг бивш спортист), за в града си имам моят верен кон

          Гледам в сайта: 1000ps.at , има дори 1995 година с куфари , минал през сервиз и прочие за парите които давам ....

          http://www.1000ps.at/gebrauchtes-mot...DA_Africa_Twin


          Поздрави
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • От: Honda XRV Africa Twin

            Първоначално публикуван от Faca Преглед на мнение
            Въпросите са ми: Какво трябва да се гледа при покупката ?
            Освен стандартните неща(окачване, спирачки, двигател, лагери, рама и други възли) за оглеждане при покупка на "втора ръка" мотор (описани подробно във форума в специална тема, но трябва да се потърси с търсачката), обърни внимание на предния венец(разбива шлиците), намира се под капачка, трябва да се свали, за да се види... И второ на лагера на задния венец (разбива леглото) в главината.

            До колко км трябва да е машината ? Коя година да търся ?
            Този мотор спокойно си прави едни 300 000км, т.е. може да се каже, че Африка до 100 000, обслужвана съвестно е практически нова.

            Понеже не искам да го карам с австрииска застраховка и номера , мисля да го регистрирам в България (както вече са регистрирани другите ми 2 МПС-та) , въпроса е , колко е годишния му данък на това чудо? Гражданстката Отговорност ?
            Данък МПС е индивидуален за всяка община. Направи си справка в твоята община за съответната кубатура (на някои общини има инфо и на интернет страницата им).
            Гражданска - 60-тина лева.

            Поздрави,

            Коментар


            • От: Honda XRV Africa Twin

              Посещавам темата но досега не съм писал,имам няколко пресни снимки за вас от мотосалона в Милано,на първо място е старата Африка с много карбон по себе си.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 180 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:273.5 КБ
ID:5226220Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 059 (800x600).jpg
Прегледи:1
Размер:282.4 КБ
ID:5226229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 013 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:328.9 КБ
ID:5226228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 142 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:257.6 КБ
ID:5226227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 040 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:269.7 КБ
ID:5226226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 287 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:184.9 КБ
ID:5226225Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 139 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:260.8 КБ
ID:5226224Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 261 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:145.6 КБ
ID:5226223Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 085 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:267.9 КБ
ID:5226222Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 114 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:241.0 КБ
ID:5226221Натиснете снимката за да я уголемите

Име:fiera Milano 016 (800x600).jpg
Прегледи:2
Размер:231.9 КБ
ID:5226230

              Дано да ви харесат и да сте видели нещо ново,успех на всички любители на дългите преходи.
              Beta 450 RR-Factory
              0039 3206052599

              Коментар


              • От: Honda XRV Africa Twin

                Да зарадвам феновете на марката, с няколко снимки на новата машина, на наш съфорумник. Като казвам нова, имам предвид, действително нова. Купи я, преди 2-3 месеца и успя да и навърти около 2000 км. Снимките са правени преди 2 седмици и на последната, на километража и се вижда, на колко е в момента. Върху мотора, все още не е капнала капка дъжд...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6512.JPG
Прегледи:1
Размер:278.7 КБ
ID:5226278

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6513.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5226279

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6514.jpg
Прегледи:1
Размер:76.8 КБ
ID:5226280

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6511.JPG
Прегледи:1
Размер:280.2 КБ
ID:5226281

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_6517.JPG
Прегледи:1
Размер:308.7 КБ
ID:5226282

                Честито, Руси!
                Много безаварийни километри, изпълнени само с положителни преживявания!
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • От: Honda XRV Africa Twin

                  Видях го на живо и ми потекоха лигите... Още няма 5000 км. Сменено е само първото масло на 1000 км. До като стане на 80 000 км, като моя, колко каране го чака....
                  ЧЕСТИТО!!!!!
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Honda XRV Africa Twin

                    Брееей, че слънце! Ха честито и от мен.
                    BMW F800GS

                    Коментар


                    • От: Honda XRV Africa Twin

                      Здравейте на всички,
                      значи търсих какво се предлага при мен на пазара ... и попаднах на 2 мотора които ме интересуват ....

                      Единия обаче веднага отпадна , след проведен телефонен разговор.

                      Сега попаднах на една Африка от 1991година на 76000км.
                      Цената му е малко по висока от моята комфортна зона ... но пък е във Виена.
                      В обявата пише, че са сменени:
                      Батерия, Масло, Филтри и тнт. ,Нови гуми, верига, накладки предни и задни, крайно гърне (някаква марка), нагреватели на дръжките.

                      Ето я обявата:

                      http://www.willhaben.at/iad/gebrauch...?adId=21201197

                      Знам , че по снимки нищо неможе да се каже, но все пак.
                      В събота ако имам време ще отида да я снимам подробно ... и да питам , дали ще е възможно някой да каже точно какво да гледам и да слушам

                      Поздрави
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар


                      • От: Honda XRV Africa Twin

                        Добре изглежда на снимките. Ако наистина са сменени тези консумативи, (а с веригата трябва да са сменени и венците) остава само да се чуе как работи двигателя и да се покара. Ако и там е в ред, взимай и докарвай. После малко ще го накичиш, щото този е гол, като пушка. Иска куфари, ролбари, централна степенка, по-високо стъкло отпред и т.н., за да добие експедиционен вид и да върши работа за по-далечни пътувания.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Honda XRV Africa Twin

                          Ами не съм спец на този модел, но в тази тема се споменават слабите места на АТ. Реле-регулатор и бензинова помпа, ако не се лъжа....
                          Други със сигурност ще се включат с по-специфични неща, но можеш и да прегледаш темите, които са индексирани по-долу в частта "Сходни Теми"

                          До колкото знам, на запад от нас тези мотори не се продават често или се срещат на доста по-високи цени от тук. Ако наистина ти е под ръка, не пропускай случая.
                          Ако планираш този мотор да е с теб дълго време, така или иначе ще попрепипаш това-онова.
                          Късмет! Нов мотор винаги си е вълнение.

                          Владич, той си живее там бе, това е най-хубавото...
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • От: Honda XRV Africa Twin

                            Проблема е , че още не съм карал толкова голям мотор ... и малко ме е страх да се кача на него
                            Другия проблем е , че още не съм правоспособен ... чак на 20ти ще получа книжката от КАТ
                            За това питам , какво да гледам, че съм замислил да купя мотор, да го закарам или в камионче или на ремърке на по-спокойно място от Виена, където да започна да го карам (имам подходящо място с гараж).
                            Ако го купя този задължително , ще трябва първо да му купя Ролбари, щото със сигурност ще има и падания
                            Довечера ще се гмурна по-дълбоко във форума, да търся информация какво точно трябва да гледам при покупката.
                            Предимството ми е , че точно тоя екземпляр ми е много под ръка (т.е. във Виена се намира) , и ще мога да го гледам колкото си искам
                            За километрите , ще проверявам там където е минавал до сега прегледи , т.е. невярвам да е въртял километража всяка година ...
                            Събота е ден за гледане
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар


                            • От: Honda XRV Africa Twin

                              Слабите места наистина са релето и помпата. Ако релето е здраво няма проблем. Ако помпата е тръгнала - нова вакумна от супер тенере струва 135 лв в ямаха. Решаваш проблема кардинално. Отивай го гледаш, Рд04-ките на мен са ми любими
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • От: Honda XRV Africa Twin

                                Джорджо , направо ми потекоха лигите и на мен . От къде я изкопахте тая Африка (не ми се вярваше , че още е възможно да се намери такава? А днеска цял ден ходя като ударен с мокър парцал:Сутринта някой спрял един F80GS пред нашия вход , заключил го и заминал на някъде. От тия -оранжево и черно. 2часа седях отпреде му и го разучавах. Джорджо , имам питане: Колко струва окомплектацията на тоя мотор(колко е разликата между най-голия и най-набъкания с екстри)?
                                Тоя пред къщи нямаше само ниска седалка и стойка за навигация . Като го гледах така , не можах да измисля нищо какво друго да му се сложи. Скарата за 3-те каси беше СВ-МОТЕХ и беше явно внос от Англия(видно от километража). Защо казвам беше , след като моторът още си стои долу-Идва ми да сляза долу и .....блазе му на собственика. С варненски номер е , ама нямам познати с F800GS.Mай поста не е за тука , но не се сдържах. ЧЕСТИТО НА ТВОЯ ПРИЯТЕЛ ЗА АФРИКАТА !Много километри с нея и още повече хубави спомени !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X