Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Cagiva Elefant 900

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: SuperTenere vs. Africa Twin

    това може би е за друга тема, но модераторите да решат...

    иначе по въпроса: опит с Elefant 900 ie нямам, но това беше главната ми цел за покупка, когато си купувах мотора. За съжаление по това време не намерих читав екземпляр. все пак малкото което видях, определено ми допадна (все пак успях да направя няколко теста).
    - чувства се много по-лек, маневрен и удобен;
    - стори ми се и че върви повече (в сравнение със XTZ750), но това е малко субективно, защото по това време бях малко на вие с моторите (в сравнение с Africa Twin със сигурност върви повече!)
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: SuperTenere vs. Africa Twin

      Ъхъ, ама докога......мой колега има такъв, е то не бяха ремонти и чудесии.....след като видях мъките му не бих си взел такъв мотор. Може и да са хубави, ама не бих посмял. Сега търси дюза....
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #18
        От: SuperTenere vs. Africa Twin

        колега, аз все още не мога да докарам мотора си до задоволително състояние, въпреки прехваленото му японско качество. когато човек си купува мотор на старо трябва да е подготвен, за някои работи....
        п.п. какво точно е ремонтирал твоя колега ако не е тайна, че така не е много полезно инфото?
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Каджива Елефант 900

          Ами той го купи преди няколко години в що-горе прилично състояние. Единия цилиндър започна да прекъсва - оттам се почна - клапани, напасване, оправиха го тоя проблем. След това инжекции, постоянно правеше чакмаци, така и не го видях да го кара активно. В един момент взе че заработи и се прецака дюза, която е скъпа. Ако беше с карбуратори щеше да има много по-малко ядове. А, стартера също беше сгънал по едно време, бензиновата помпа също.....това са лично мои наблюдения, не ангажирам никой с тях Ако е в добро състояние 100 % ще върви повече от африка и тенере, но мнението ми е, че има много повече потенциално развалящи се елементи.
          Общо взето го е яд че си е продал DR BIG-a и е взел Кадживата
          Yamaha XT​M600E '98
          Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

          Коментар


          • #20
            От: Cagiva Elefant 900

            Здравейте, пиша в тази тема защото след моята регистрация вчера бях приятно изненадан да видя моята Каджива Елефант 900 АC от 2001. на петото изображение от горе на долу!
            Притежавам мотора от 2006 г. който закупих от Уелс (UK) машината беше на 9000 и нещо мили в безупречно състояние (направо нов). Първото ми впечетление когато запалих мотора беше леко, даже доста притеснително когато чух звука на двигателя. Продавачът естествено забеляза това и каза, че явно нямам опит с Дукати и ме посъветва да отидем до близкия дилър за да се убедя, че дори и чисто новите Дукатита (двигателите) шумят така. Беше прав! Бях най-щастливият човек на света, защото мечтаех от дете за Кадживата от рали Дакар, сега вече е моя
            Понеже има доста предразсъдъци за Италианските машини смело и отговорно смея да твърдя, че това е изключителна машина, която притежавам и до днес и не бих се разделил вероятно никога! Естествено съм направил някои подобрения, но нищо съществено! Слабото място на тази машина от личен опит знам, че са някои кабели, които са доста тънки и греят. Ако някой го интересува да ми пише. Максималната скорост на моята машина е малко над 200 км.,а разходът(смесен) около 5.5 - 6 л. на сто. По-късно може да кача и снимки ако има интерес. Привет на всички в този форум!

            Коментар


            • #21
              От: Cagiva Elefant 900

              Добре дошъл и защо не снимки, ще е приятно да видим

              Поздрави,
              Калин
              .

              Коментар


              • #22
                От: Cagiva Elefant 900

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cagiva Elefant uder stress.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5565105Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Cagiva Elefant 900.jpg
Прегледи:1
Размер:217.2 КБ
ID:5565106Натиснете снимката за да я уголемите

Име:013881677-big.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5565107

                Коментар


                • #23
                  От: Cagiva Elefant 900

                  Не разбирам защо постовете ми трябва да бъдат одобрени и след това евентуално публикувани? Нещо в настройките ли трябва да коригирам или така процедирате? Ако е второто желая регистрацията ми да бъде премахната.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Cagiva Elefant 900

                    Така е само с първите няколко поста. Прави се за да се избегне вероятността някой бот да се регистрира и да започне да бълва спам из форума. Да малко е странно в началото, но пък форума се запазва чист, без теми за продажба на виагра, ксанакс и секви щуротии

                    Добре дошъл! Моторетката е супер!!!
                    Калин - О88 б579I9I
                    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Cagiva Elefant 900

                      Благодаря, сега ми се изясни, добре заварил Миро.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Cagiva Elefant 900

                        Здравейте, малко не е по темата, но ви моля ако някой знае къде мога да намеря части за cagiva elefant 350 cc или да използвам части от друг мотор (то какъв е мотора донор ), ще съм ви много благодарен !

                        Коментар


                        • #27
                          От: Cagiva Elefant 900

                          Така както си задал въпроса , в колкото и теми да пишеш , няма кой да ти даде отговор. Кажи какво ти трябва , за да ти се помогне. Части има в ибей , а специално по двигателя има в магазина на Дукати.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X