Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Машина за околосветско пътуване...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Според мен всеки мотор става за околосветско,стига желание да има,е,с едни е по удобно,с други по малко,но важното е да ти е кеф и да го правиш с желание,примери много:Дъг Уотке с чопъра,Сжак Лукасен с Р1 и т.н.

    Коментар


    • Bat Sande
      Bat Sande коментира
      Редактиране на коментар
      Съгласен съм.., НО самолета е правен да лети, а трактора да оре. Според мен е важно не само да пътуваш , ами да го правиш и с кеф. Ако всеки ден е мъчение поради неподходящ избор на КОН-благодаря по-добре да не тръгвам никъде (това и жена ми може да го предложи в къщи на далеч по-ниска цена ;-) )

  • #47
    Съгласен съм с Bat Sande,ако коня не е правилния,ще е "най-прекрасното"пътуване.Това не е само езда,то си е удоволствие,кеф,екстаз!Трябва да се насладиш изцяло.

    Коментар


    • #48
      Аз пообиколих доста с този мотор(Балканите, Алпите, Турция, Грузия)преди да го сменя и си ми беше голям кеф.Правил съм с него 1400км на един път,с бмвто 1300.И с двата ме болеше гъза и бях зверски изморен.

      Коментар


      • #49
        Новото Тенере 700? Двигателят е ползван и в друг модел от 2014, доста ги тормозят по сокаците.

        Коментар


        • Bat Sande
          Bat Sande коментира
          Редактиране на коментар
          Предишната версия се е доказала, но това мисля ще да е по-добро. Само един маааалко по-голям резервоар и трябва и ревизия на седалката. Дано и от към електроника да е добре.

      • #50
         
        HONDA NC700X '13
        HONDA Wave 110i '13

        Коментар


        • #51
          Ето тук има разни сравнения на по-модерни и съвременни мотори от среден клас. Турендура.
          https://www.youtube.com/watch?v=UvLFESVrJvs
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • mutragen
            mutragen коментира
            Редактиране на коментар
            Чета, гледам... всичко клони към DR650.

        • #52
          Португалец обикаля света с 125-кубиков Honda Monkey.
          Последно редактирано от Nikasan; 05-04-21, 10:59.

          Коментар


          • #53
            И с R1-ца обикалят по света, ама не е удобно някак за повечето хора.
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #54
              Скоро някои беше тръгнал с Р1 (или нещо подобно беше). Изглеждаше да се е подготвил...то чанти, то куфари... Страшен! Питаше: "Смятате ли че мога да поддържам 200-250км/ч с така накичен мотор?" с презумпцията бързо да врътне кръгчето. И тогава му става ясно на човек в каква заблуда живеят някои. Добре е всички започващи тази авантюра да са наясно, че в по-голямата част от сушата на планетата пътната инфраструктура не позволява развиването и поддържането на скорости по-високи от 80км/ч и то в добри атмосферни условия. От това поне за мен следва, че мотоциклета е достатъчно да има 150-160 км/ч максимална скорост за сметка на повишена проходимост, автономност и комфорт.

              https://youtu.be/69Ny65AtbUo Ревю на актуалните към момента модели които са повече или по-малко подходящи за целта.
              Последно редактирано от Bat Sande; 17-04-21, 11:52.

              Коментар


              • #55
                Тръгваш с мотора който имаш и... до където стигнеш. Ако се скапе нейде и е рентабилно - си го пращаш по пощата а ти със самолета. Ако ли не - сваляш номерата, взимаш му пари колкото за билет на обратно и... остава ти незабравим спомен!
                HONDA NC700X '13
                HONDA Wave 110i '13

                Коментар


                • #56
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #57
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed.jpg
Прегледи:568
Размер:36.7 КБ
ID:6737570

                    Honda Super Cub

                    Това е версия с въздушно охлаждане, 110 куб.см, има и с водно.

                    Има тема тук, която съм пускал с един психопат, който вече няколко пъти е обиколил света с това.
                    На една от границите поради някакви изисквания не можеше да влезе с мотора, разглоби го на части, напълни го в един дървен сандък, сложи го в една ръчна количка, избута го през границата, сглоби го набързо и продължи. Ремонт може да му се направи навсякъде по света, от Пакистан до най-затънените кътчета на Южна Америка, с над 100 МИЛИОНА екзепляра, до 2017 това е най-продаваното двуколесно в света (без да броим имитациите на тази концепция, а те са много) . Гори малко и всичко. Има едни американски откачалки, които го хвърлиха от покрива на някаква сграда (5-6 етажа, по спомен), долу го "изтупаха" малко, запалиха го и продължи.

                    Коментар


                    • BatGeorgeone
                      BatGeorgeone коментира
                      Редактиране на коментар
                      Английския психопат обикаляше с Хонда 90 ако говорим за същия русоляв младеж.

                  • #58
                    Прекрасен сайт с много идеи и пътешествия!

                    https://adventure-travel-experience....honda_transalp
                    Последно редактирано от mutragen; 27-05-21, 19:32.
                    HONDA NC700X '13
                    HONDA Wave 110i '13

                    Коментар


                    • #59
                      https://www.timetoride.de/erfahrungs...onda-transalp/
                      HONDA NC700X '13
                      HONDA Wave 110i '13

                      Коментар


                      • #60
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210608_175238.jpg
Прегледи:354
Размер:530.0 КБ
ID:6748153 С малко късмет ще стане добра машина за тази цел. Вече съм го поразглобил и започвам да го "реанимирам" Ще се радвам на всякакви съвети и мнения относно модела, както и предложения за преработка.
                        Бъдете здрави!
                        HONDA NC700X '13
                        HONDA Wave 110i '13

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X