Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Старата доказана слава или новите модерни машини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: До: Старата доказана слава или новите модерни машини

    Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
    Ей тук не мога да се съглася с теб, Джорджо - личните ми наблюдения по отношение на мотоциклетите са доста по - различни от тия при автомобилите и докато съм склонен да се съглася в известна степен за четириколесните, то за двуколесните - тц.

    Не знам как са нещата при "джипките" - далеч съм от тая материя, но ако разглеждаш т.нар. джипове единствено и само като средство за преодоляване на тежки терени - да, склонен съм да се съглася дотолкова, доколкото допускам, че някоя мутреса може да реши да вкара новото си Q5 в кал до кръста или да го метне по стръмни чукари.

    При моторите обаче нещата не стоят точно така - тенденцията е да се конструират и произвеждат все по - специализирани машини, а не "унисекс" такива и няма нищо странно в това, че GSX-R 1000 не е подходящ за дълги пътувания, CRF 450 X не става за туризъм, а R 1200 GS не може да ускори до 100 за 3,5 секунди. Смея да твърдя обаче, че новите модели в отделните класове стават все по - съвършени за целта, за която са създадени и ако в някой нов модел се появят бъгове, това не е нещо странно или нечувано и в никакъв случай - повод за недоверие или слагане на етикет "Лош".
    Пак неподготвен, в книжката на R12GS пише 3.2 сек, нали ти я дадох с мотора, вземи я прочети...


    А Владич, ти явно скоро не си се качвал на мотор 26 к.с. И с теб става 250 килограма - доста спокойни разходки ще да са.
    Ride to arrive.

    Коментар


    • #32
      От: Старата доказана слава или новите модерни машини

      Kawasaki Versys 650 както знаете имам го отскоро и немога да го сравнявам с нищо друго ,резервоара е към 20 литра и дава разход малко под 4 на сто а върви и ускорява доста !
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #33
        От: До: Старата доказана слава или новите модерни машини

        А Владич, ти явно скоро не си се качвал на мотор 26 к.с. И с теб става 250 килограма - доста спокойни разходки ще да са.[/QUOTE]
        Ми то за това е разходка, а не е състезание.
        Имам приятел моторджия, който много си пада по офроуда. И на него все не му стигаха конските сили, и все му беше тежък мотора за гората. Смени над 10 най-различни мотора. Та Хонди XR-и, та Ямахи YZF, та КТМ-и, та Кавасаки КDХ, та Хуксварни, та какво ли не. Стигна до 105 кила и 60 коня мотор и в един момент се усети, че тия упражнения са безмислени и опасни, и продаде всичките тия мотори. Сега лятото си купи Иж-е модел суха Манатарка, пак кара из гората и много се кефи.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 17-12-13, 08:10.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #34
          От: Старата доказана слава или новите модерни машини

          Владич, знаеш ли сега какво направи.
          Взе лопатата и изтрепа целия раздел за мотори.
          Това състезания, шампионати, разходки - всичко в канала.
          Момчетата, дето са дали пари като за нова дачия да си купят мотор - и те в канала.
          Ами да вземат по едно ИЖе и да не се занимават повече, а
          Ами ти що не смениш бмв-то с двуцилиндрово ИЖе и да се кефиш. Не се мъчи с тея смотани баварци

          Коментар


          • #35
            От: Старата доказана слава или новите модерни машини

            Ама аз БМВ-то не съм го взел за каране в горите. А за това, за което съм го купил, дълги пътувания по асфалт, за това е идеално... А колкото до мераците, сърдечните проблеми и вълнения на феновете на офроуда, мен специално, (както съм споменавал и преди много пъти), изобщо не ме вълнуват.
            Карайте по схемата, колкото си може по-лек мотор, ама с колкото си може повече конски сили, пък аз ще се мъча с това БМВ. Ееееех, за мъка сме родени!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #36
              От: Старата доказана слава или новите модерни машини

              Епа то с филигранно изработените БМВ-та си е стресова ситуацията...ще издържи ли да не се разплете, или нема да издържи...

              Като зачекнахте старо срещу ново и 26 коньове, ама истински...БМВ с толкоз тегли трактор. Тия новите ще могат ли?? Или са много бръзи и времето не стига да се връже въжето
              Gnome Rhone AX2 800 1938
              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
              Husqvarna Te 510 1989
              Argvmentvm ad novitatem

              Коментар


              • #37
                От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                Все си мисля дали ако взема едно БМВ, как се води там R 80 GS с два карбуратора Бинг - 50 коня, дали няма да докопам почти вечен мотор и по-добър от моя?
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #38
                  От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                  Не е желателно. Още повече ако e PD Вземи си лелеяното 1200 ГС, да се радваме на перипетиите ти с ..."Тракийски партизан". Спирам да спамя хубавата тема!!
                  Gnome Rhone AX2 800 1938
                  Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                  Husqvarna Te 510 1989
                  Argvmentvm ad novitatem

                  Коментар


                  • #39
                    От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                    Мислех че е по-добър Париж Дакара, щото има по-голям резервоар, но щом ти казваш, че е по-зле... О'кей.
                    Иначе аз съм карал 1200 ГС. Бива си го мотора. Даже много ми се хареса, но пусти пари....
                    Гледам Хонда Хорнет. Един от най-добрите мотори на Хонда. Ама най-продавания. Ама най-търсеният. Ама не знам колко хубав, и колко сигурен, и колко добър. Гледам един пич пуснал обява и след един месец си продаде Хорнета (наистина добър и гледан Хорнет) за 2300 лева 2004 година модел на 30 000 км... Ами я ми намерете БМВ 1200 ГС от 2004 година за 2300 лева?!?! Айде да не е 1200, 650 ГС ми намерете едноцилиндровият от 2004 година за 2300 лева на 30 000 км? Няма такива подаръци, даже и за нашият български умрял и свит пазар. Така че, каквото и ще да си приказваме тука, както и да си чешем устата пазара е абсолютен, безкомпромисен и точен показател! И то не пазара за чисто нови машини, а точно втората употреба.
                    Последно редактирано от ВладиЧ; 17-12-13, 19:09.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #40
                      От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                      Марки и модели много.
                      С констатацията обаче, че БМВ държи цена биха се съгласили и най - върлите му противници.
                      Повечето марки обаче не могат да се радват на тази "привилегия". Малко да остареят и цената им пада драстично, както е писал Владича по-горе.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                        Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                        Марки и модели много.
                        С констатацията обаче, че БМВ държи цена биха се съгласили и най - върлите му противници.
                        Повечето марки обаче не могат да се радват на тази "привилегия". Малко да остареят и цената им пада драстично, както е писал Владича по-горе.
                        Аз това го пиша като минус за БМВ! Ако имах примерно 12-13 000 бих ги дал за чисто новичка Хонда СВ500Х последна дума на техниката с гаранция, вместо за втора употреба БМВ дето не се знае кой и как си е оставил ръчичките по него!
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • #42
                          От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                          Аз ако имах 12-13000 лева нямаше да си купя нито БМВ, нито Хонда, ами щях да си покрия част от заемите и една малка сумичка от 2000 лева примерно с кеф щях да изхарча за едно пътешествия до Грузия, и Кавказ, общо някъде към 6000 км, с мотора който си имам.

                          Искам Дядо Коледа да ми донесе нов лаптоп и да има мир по целият свят!....
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #43
                            От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                            Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                            Марки и модели много.
                            С констатацията обаче, че БМВ държи цена биха се съгласили и най - върлите му противници.
                            Повечето марки обаче не могат да се радват на тази "привилегия". Малко да остареят и цената им пада драстично, както е писал Владича по-горе.
                            Ми кво по-хубаво от това за тия, дето не се кланяме на богопомазаната марка.
                            Последно редактирано от Сергей Янков; 20-12-13, 10:13.
                            BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                            LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                            Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Аз ако имах 12-13000 лева нямаше да си купя нито БМВ, нито Хонда, ами щях да си покрия част от заемите и една малка сумичка от 2000 лева примерно с кеф щях да изхарча за едно пътешествия до Грузия, и Кавказ, общо някъде към 6000 км, с мотора който си имам.

                              Искам Дядо Коледа да ми донесе нов лаптоп и да има мир по целият свят!....
                              Аз говоря, ако имах за даване за мотор, пък то иначе банките дават, че и ме молят да взема, ама не ща !
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Старата доказана слава или новите модерни машини

                                Първоначално публикуван от air-d Преглед на мнение
                                Марки и модели много.
                                С констатацията обаче, че БМВ държи цена биха се съгласили и най - върлите му противници.
                                Повечето марки обаче не могат да се радват на тази "привилегия". Малко да остареят и цената им пада драстично, както е писал Владича по-горе.
                                абе къде го видяхте това драстично падане? на Хондите примерно - 3-4 г. на 30-40 000 км.? в БГ или и в други страни гледате?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X