Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW R1200GS 2008

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    Голяма красота е тоя Баварец!!! Пу, пу, да не са му уроки. Да му направиш минимум поне 200 000 км.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #77
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:657.5 КБ
ID:6849046 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:402.7 КБ
ID:6849047
      Започваме със фалстарт на немското качество . Първи 91 км . и двата спирачни апарата протекоха . Закарах им го обратно в сервиза , казах да подменят боклуците с брембо . Чакаме официалния отговор на производителя .
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:330.2 КБ
ID:6849048 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:416.0 КБ
ID:6849049 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:
Прегледи:0
Размер:363.5 КБ
ID:6849050
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от Пламен Атанасов; 20-04-22, 14:16.

      Коментар


      • #78
        Много странна повреда?!?! От самите апарати ли е теча, от маркучите ли, или от накрайниците на маркучите? Те ще ги сменят от БМВ, но аз за първи път чувам за протекли предни спирачни апарати, и изобщо за протекли спирачни апарати на БМВ?!?!
        Значи на моето старото БМВ R 1100 GS от 1998 год ми протече маркуча на задната спирачка, когато беше на 80 000 км. В същност не протече, ами просто избиваше капка спирачна течност от самата свръзка, от кербовката, която свързваше маркуча с металната част, която се затяга към спирачният апарат. Капката изскачаше само, когато натисках задната спирачка. Тоест, когато беше под налягане системата, а иначе не течеше. Това ми сваляше нивото в казанчето със спирачна течност на задната спирачка след известно време. Свалих маркуча и го отнесох във фирма, която произвежда всякакви спирачни маркучи и там ми направиха същият маркуч с двата накрайника само за 47 лева. Даже ми сложиха маркуч за по-високо налягане от оригиналният. И повече проблеми там не съм имал. Това беше една от много малкото повреди, които съм имал по този мотор.Тоя мотор го продадох на 147 000 км.

        Забравих да напиша, че на мен всичките спирачни апарати ми бяха Брембо.
        Последно редактирано от ВладиЧ; 20-04-22, 15:43.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Оказа се че е много често срещан проблем . При рали модела все още си идва с брембо и на двете колела . При моя е само на задното брембо , а на предното са брандирани БМВ . При брембото апарата е цял , и няма ядове . При другия вариант апарата е разделен на две огледални части , от там протича . Не разбирам при толкова много оплаквания , защо продължават да монтират често дефектиращи спирачни апарати . Чакат явно някой да се пребие и да ги съдят . Писах им и до централата , да видим какво ще отговорят .

      • #79
        Гадно е така, като започнат да правят опити да минат по-тънко. Топ марка, а се опитват да пробутват цигански номера?!?!
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Като при всичко , икономия за сметка на качеството с цел увеличаване на печалбата . Колкото е по премиум марката , по голяма печалбата на гърба на клиента . При караваната имах пак подобни проблеми с качеството . Чисто нова , цената солена на втората година се разцепи от вратата по посока тавана . Същата работа - икономии , липса на укрепване в ъглите на вратата и багажното отделение . Срещан отново често проблем . Смениха цялата стена по гаранция , усилиха превантивно и багажното , продадох я - не им вярвам че няма да цъфне като роза след като няма да има гаранция . Времена на печалбарство .

      • #80
        Да ви зарадвам малко. Е тука едни американци с БМВ-та карат из Латинска Америка. Една от сериите им е из Перу. Качват се в Андите до към 4000 м нмв. Не е лесно хич. https://www.youtube.com/watch?v=St15zvVGUuU
        Ето още една серия от Перу. Тука се качват над 4800 м нмв. https://www.youtube.com/watch?v=-_pb5DStOHg
        Последно редактирано от ВладиЧ; 20-04-22, 16:53.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #81
          Има развитие , от централата ми потвърдиха че ще монтират както поисках Брембо апарати . До края на следващата седмица , трябва частите да са доставени и монтирани при местния представител на фирмата. Проблема беше че от сервиза бяха готови да монтират по гаранция нови , но същите като първоначално вградените от завода апарати - Hayes . Което аз не исках , и се наложи да искаме решение от центалата . Поне отношението е коректно , предложиха и заместваща моторетка която отказах.

          Коментар


          • #82
            Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
            Има развитие , от централата ми потвърдиха че ще монтират както поисках Брембо апарати . До края на следващата седмица , трябва частите да са доставени и монтирани при местния представител на фирмата. Проблема беше че от сервиза бяха готови да монтират по гаранция нови , но същите като първоначално вградените от завода апарати - Hayes . Което аз не исках , и се наложи да искаме решение от центалата . Поне отношението е коректно , предложиха и заместваща моторетка която отказах.
            Има два варианта на Брембо , едните също са от две части , другия модел е моноблок , нямат проблем с протичане , но моноблок са по-добри и значително по-скъпи.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • Пламен Атанасов
              Пламен Атанасов коментира
              Редактиране на коментар
              Не го знаех , ще видим какво ще доставят .

          • #83
            Аууу колко я як,много безаварийни километри,с много здраве да го до караш, къде мислиш да го покараш първо? То настана време литър горива да са почти колкото рИкия

            Коментар


            • Пламен Атанасов
              Пламен Атанасов коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря , за сега само из района . Лятната ваканция ще му спретна една по голяма Европейска обиколка .

          • #84
            Хиляди безаварийни !

            Гледам че си със голямото табло , в Фейсбук има един пич , който може да прави доста готини неща със него.
            Не знам кой функций са ти активирани , но мисля , че може да ти активира всичко
            Сега - BMW R1200RT 2006 г
            Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
            По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
            По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

            Коментар


            • Пламен Атанасов
              Пламен Атанасов коментира
              Редактиране на коментар
              Благодаря , ако имаш в предвид режимите мисля че имаш опция да избираш от 6 или 7 възможни директно в настройките . За бърз достъп може да избереш четири . Не съм се заигравал да го разглеждам подробно , нека първо да му врътна малко километри . Днес се обадиха че е готов , утре ще го поразходя .

            • kirilkirilow
              kirilkirilow коментира
              Редактиране на коментар
              Май не са само режимите
              https://www.youtube.com/watch?v=MQAYJ5Aw2z8

              М начално лого
              Спорт дисплей с ABS DTC и Tilt display
              Промяна на степените на подгрева от 2 на 5
              Активиране на cruise lights
              Активиране на Shift light
              Активиране на Lap timer

          • #85
            Резултата . Монтираха това което трябваше , без компромиси - нови апарати и накладки , без доплащане .
            Покарах го вчера 200 км , спира отлично . Като се прибрах имах пристигнал малък пакет от БМВ Мюнхен , писмо и малък мултитул подарък . Малки жестове към клиента за да е доволен .

            Не знам какво става с качването на снимки , При качването уж се виждат , а след това липсват .

            Прикачени файлове
            Последно редактирано от Пламен Атанасов; 28-04-22, 08:03.

            Коментар


            • mutragen
              mutragen коментира
              Редактиране на коментар
              Снимките не се виждат.

          • #86

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X