Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XL 600 V Transalp

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

    Най-старият Трансалп 600 куб с черно боядисаният от вън двигател си гори масло. Това даже в мануала му го пише. С течение на времето става още по-зле. Собствениците му трябва стриктно да следят нивото на маслото в картера му, за да не бъдат неприятно сюрпризирани.
    При по новият 600 куб, (а не най-новият 650), тези проблеми са избегнати. На този двигателя е лъскав от вън.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

      Здравей,
      Не съм много съгласен. Карам точно този с "черния" двигател, закачен на мотоциклет от 1989г. За 7-8 хил. км. няма никакъв забележим разход на масло, нито някакви симптоми за изгарянето му.
      В ръководството, което доста уж съм преглеждал много пъти не съм забелязал такива писания... Но дори и да има, направи съпоставка с други мотоциклети. Примерно BMW F650, на което пишат че да гори до 100гр./1000км. е нормално, но аз никога не съм чувал за чак толкова голям разход на масло. Моя Ротакс двигател не гореше толкова че да го усетя между смените.

      А точно тези с "черните" двигатели са с най-високата мощност и най-малкото килограми от 600сс серията.

      Иво
      Черпете ме, не ме щадете!
      _________________
      (\__/)o*******_
      (='.'=)*O*.--._.=.\-.
      ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

      Коментар


      • #18
        До: Вапроси за HONDA-TRANSALP 600V

        Първоначално публикуван от Felix Преглед на мнение
        ... макар че вече изпълних задачата за която го бях взел.
        Извинявай за въпроса, но съм любопитен каква е била "задачата" ?
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • #19
          До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

          Целта с която го взех беше да си намеря имот около язовир или река.
          Риболова ми е хоби, но дори повече от него обичам красивите спокойни гледки. Исках едно место, където всичко да направя по мой вкус, без да преча и без да се съобразявам с никого.

          Все още се намират такива места, но за щастие до тях не се стига с обикновен автомобил. Аз реших да съм още по-независим и предпочетох мотоциклет.
          Обходих доста голяма територия и никъде от където бях решил да мина Трансалпа не ме подведе. Разбира се, за тежък офроуд не може и да става дума. Ако ще се кара предимно по черно си трябват други мотори, но за моя случай, където понякога изминавах по 20 – 50 километра преди да сляза от асфалта, Трансалпа си беше добре.

          Мотах се по всевъзможни селски и горски язовири, но в края на краищата си взех малко парцелче на брега на язовир „Кърджали”.

          Дето се вика: „Голямото си е голямо” – нещо, което важи и за някои Хонди...

          Коментар


          • #20
            До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

            Моят приятел Хр. Пецанов си купи Трансалп от тези с черно боядисаните двигатели. Пецанов е автомонтьор в сервиза "Пецанов" на баща му. Веднага разглоби мотора на части и му направи основен ремонт. Сегменти, гумички за клапани, гарнитури, реглажи, центровки и т.н. точно по мануала. Всички части купи оригинални от Хонда. Разработи го и миналата година октомври месец направи с мотора едно пътешествие през цяла Европа до Гибралтар и обратно. Общо за 10 000 км каза, че мотора му е изгорил 3,5 литра масло!!! Или по 350 грама на 1000 км!! Карал е със 120-150 км/час нормално. Спирал е в специализирани сервизи за мотоциклети Хонда във Франция и Испания, за да пита точно за този разход на масло. И на двете места са му казали, че това е НОРМАЛНО точно за този двигател и трябва да си следи маслото. Маслото в картера на този мотор е 2,5 литра. За другият модел този с лъскавият двигател са му казали, че не гори масло! Никакви други проблеми не е имал с мотора, като изключим една спукана гума.
            Та по този повод си позволих да напиша тази забележка. Колкото до каране по 30-50 км до язовира за риба, то това ние обикновено го правим с велосипеди.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #21
              До: Honda XL 600 V Transalp

              Понавъртях доста километри с Транс 600 , 91 г.
              http://bgphoto.net/photos/2045/o632626787380156250.jpg
              Като впечатление - солиден и спокоен мотор , по значими дефекти при него са прословутите откази на CDI модула, от деформирането им от седалките , и презареждането , други проблеми не съм имал . Няма ел.бензинова помпа, та спестява един от познатите проблеми при големият брат Африканчо. Всъщност , поради липса на друг мотор тогава , му хвърлих доста тормоз , но определено не е мотор за екстремизми.
              http://bgphoto.net/photos/2045/o632634884144218750.jpg

              Коментар


              • #22
                До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                Здрасти ВладиЧ,

                Съвсем случайно попаднах тук на този стар наш диалог за горенето на масло. Както и двамата видяхме в Турция, след 3000км нямаше видимо намаляване на маслото, както и след 6000км в момента отново си е там толкова колкото съм налял. И да не изглежда чак като да поставям на пиедестал този мотоциклет нека спомена, че една от причините може да съм аз - много рядко карам над 110. При скорости от над 130 съм чувал, че дори и 650 си хапва масълце, но предполагам че е от гумичките на клапаните а не покрай сегментите. Също така има други сведения за харчене на масло и то стабилно при натоварен мотоцикет, бързо каране и високи температури.
                Това което исках да кажа с всичко написано по-горе е че не е важно дали е черния или лъскавия двигател, а как е поддържан и в какъв момент в производството е уцелил. И японците смучат саке и тях ги хваща махморлук.

                Това е, в случая при моя стил експлотация, моя конкретен 89г. екземпляр се държи прилично. Това не означава, че ако ми се примолиш няма да взема твоята Африка .

                Поздрави,
                Иво

                П.С. Как е ВладиЧ джуниър?
                Черпете ме, не ме щадете!
                _________________
                (\__/)o*******_
                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                Коментар


                • #23
                  До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                  Хайде и аз да си призная...
                  Хондата ми си е първа младост, въпреки, че е произведена 92-ра, изключително запазен екземпляр, на няма и 30К км. Въпреки това си хапва по 50 милилитра масълце, на 1000 км. Верно е, не съм изкарал повече от 100 км, без да я попришпоря... честичко до края на възможностите и. В жегите, особено при каране по черно, т.е. с ниска скорост и на ниска предавка, редовно ми се включва вентилаторът, т.е. температурата стига максимума си.
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                    Нямаше ме малко тука. Бях на море.
                    В същност на Пецанов Трансалпа, който изгорил 3,5 литра за 10 хиляди километра е каран доста със 150 км/час по магистралите на Европа през октомври миналата година. Той самият ми каза, че когато е имал възможност си е гонил мотора до дупка по магистралите, защото е бил ограничен във времето, а не му е била идеята да кара бавно за да пести масло и бензин.
                    А ние в Турция определено карахме бавно! Максимум със 100 км /час. Вярно, че при тази скорост Африката ми гори точно 5/100 и почти никакво масло, но ако бях сам, аз определено щях да карам малко по-бързичко на места.При 120 км/час ми гори точно 5,3/100, а при 140 км/час ми гори 5,8/100 мотора. И сигурно щях да долея, може би още 200 грама масло.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                      Я да се пробвам и аз да се изкажа по отношение на разхода на масло - по - високият разход на масло ПРИ ВИСОКИ ОБОРОТИ е характерен при по - старите V-та на Хонда, но причината е колкото смешна, толкова и проста - вентилацията на картерните газове е доста нескопосана - отворът за вентилацията е близо до анграненажното зъбно колело на задния цилиндър и при по - високи обороти маслото направо се изхвърля от там. Няма нищо, което да го спре - нито лабиринт, нито филтър. Та двигателя не гори масло нито през гумички, нито през сегменти, а го изхвърля в кутията на въздушния филтър, при това само при високи обороти - при ниски на практика няма разход на масло.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                        Хей, момчета взех си такава машинка 2000 г.(650 сс), я кажете с какво масло ги карате.
                        Че ме съветват да й сложа 20W50, а някъде прочетах 10W40
                        Последно редактирано от К.Наков; 10-07-09, 19:48.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                          В мануала и трябва да пише точно с какво масло да я караш. А когато поостарее и мине 50 000 км примерно можеш да минеш на 20w50. То е по-гъстичко.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                            Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
                            Я да се пробвам и аз да се изкажа по отношение на разхода на масло - по - високият разход на масло ПРИ ВИСОКИ ОБОРОТИ е характерен при по - старите V-та на Хонда, но причината е колкото смешна, толкова и проста - вентилацията на картерните газове е доста нескопосана - отворът за вентилацията е близо до анграненажното зъбно колело на задния цилиндър и при по - високи обороти маслото направо се изхвърля от там. Няма нищо, което да го спре - нито лабиринт, нито филтър. Та двигателя не гори масло нито през гумички, нито през сегменти, а го изхвърля в кутията на въздушния филтър, при това само при високи обороти - при ниски на практика няма разход на масло.
                            Митак ти изби рибата,
                            сигурно си на хонорар към Хонда
                            http://vbox7.com/play:84ee5e6e

                            Коментар


                            • #29
                              До: Honda XL 600 V Transalp

                              от 96-та мотора е с 2 диска отпред
                              http://www.ta-deti.de/ta/mods.html

                              и на траса доста усезаемо му липсва 6-та предавка , иначе е много здрава машина , аз на моя му бях минал 20 х км

                              моя беше 98г

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпроси за HONDA-TRANSALP 600V

                                Да вметна и аз за трансалпа , виждам , че колегата във втория пост е писъл , че транса вдига 180км/час. Това можеби се отнася до модела до 90-та , аз карах няколко години модел 98г и на равно вдигаше 170 и малко е по нанадолно е вдигал и 190 по скоростомер , реално не знам . Трансалпа става доста неприятен при каране след 130-140км/час липсва му 6-та предавка . Сравнително бърза ускорява до към 100 но след тва вече е муден , пък при 100км/ч е на 5000об. Разхода на гориво падал ми е до 4.5/100 , ма е стигал и 7.5- 8/100 . За маслото зависи от карането минавал съм 5000км до смяна без да го пипне , но при ръчкане и вкарване в червеното пипа здраво , имал съм случай от Копринка -София -Боровец да ми изгори 150гр масло , но тогава бързах и здраво го ръчках.
                                За черен път избягвах да го вкарвам , че всички пластмаси се разтропваха и после си изграех да затягам винтчета.

                                За мен лично е доста здрава и удобна машина и много подходяща за хора, който обичат да пътуват спокойно. пък и В2 двигателя разпределя доста добре дощноста.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X