Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Дайте идея за турист...

    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
    А освен 650 има и едни по 800.Дали ще го ползваш като турист си е твоя работа.Караш наравно с други туристи и дори ги подминаваш.Даваха че от 0 до 200 е за 9-10 сек.
    Я дай да ги видя
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #32
      От: Дайте идея за турист...

      За асфалтов туризъм аз също бих избрал Yamaha Fazer 1000,уникален мотор,красив,бърз,мощен,Японски до последното винтче...Двигателя е директно свален от R1 дефорсиран с огромен въртящ момент,4 цилиндров редови,5 клапана на цилиндър 32 битов инжекцион изобщо каймака Обърната предница,уникални спирачки удобен,няма много пластмаси по него и тн.Тия италиански изчадия по-горе дето ти ги пробутват ги зарежи,купиш ли подобен мотор ще е вечно твой,това няма продаване после.Части много трудно,хора дето да са в час тях също не са много,няма втора ръка много такива не случайно-интерес към тях никакъв...

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:YAMAHA_FZ1_2005TMS.jpg
Прегледи:1
Размер:128.8 КБ
ID:5706055

      Коментар


      • #33
        От: Дайте идея за турист...

        Не е лошо да се поглежда какво се предлага, преди препоръките и дали отговаря на бюджета, внос от вън ... доста по-сложно.

        Fazer 1000 е много малък като физически размери, по-скоро стрийт-файтер, стария Fazer 1000 по-става, по-едричък е.

        Априля Туоно същата работа + топките още повече на резервоара и степенките още по-високо, не се вписват в "удобен асфалтов турист, натоварен и с 2 ма човека и багаж за целодневно каране".

        КТМ 990 SMT - цена над 10000 лв., в мобилето има SMR - чисто супермото, отпада без да гледаме цената от 7000 евро

        Ducati Multistrada 1000 - има 2 бройки гледам около 4000 лв.

        Ducati Multistrada 1100 - няма, имаше едно, което се продаваше (вече не го виждам), S версия с олинс окачване за 7-8 хил. лв. доколкото знам на споменатия съфорумник от Монтана.

        Триумф 955i - има един на 6700 - доколкото знам е на съфорумник

        Априля Капонорд - има 2 обяви, на около 7000 лв. едната е с abs и оборудвана, другата е измита.

        R-серията на БМВ - 1100, 1150 - R, RS, RT, GS

        Японците:
        V-strom 1000
        Varadero
        TDM 900

        По-ниски, удобни, големи мотори, налични и в бюджета:

        Suzuki Bandit 1250 S, FA, Yamaha FJR

        GTR 1400 къде го за 5-7 хил. лв. да взема 2-3.

        ПС: Добавям Honda Cbf 1000, но като физически размери е по-малък от Бандита.
        Последно редактирано от Ro-di; 09-03-16, 10:19.

        Коментар


        • #34
          От: Дайте идея за турист...

          Много се забавлявам с подобни теми... Де що има мотор и марка по света предложихте на човека, и сигурно го вкарахте в сериозен размисъл и дилема...
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #35
            От: Дайте идея за турист...

            Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
            За асфалтов туризъм аз също бих избрал Yamaha Fazer 1000,уникален мотор,красив,бърз,мощен,Японски до последното винтче...Двигателя е директно свален от R1 дефорсиран с огромен въртящ момент,4 цилиндров редови,5 клапана на цилиндър 32 битов инжекцион изобщо каймака Обърната предница,уникални спирачки удобен,няма много пластмаси по него и тн.Тия италиански изчадия по-горе дето ти ги пробутват ги зарежи,купиш ли подобен мотор ще е вечно твой,това няма продаване после.Части много трудно,хора дето да са в час тях също не са много,няма втора ръка много такива не случайно-интерес към тях никакъв...

            [ATTACH=CONFIG]855857[/ATTACH]
            Италиянските изчадия знаеш ли от кога са с обърнати предници и инжекцион?!?

            Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
            Много се забавлявам с подобни теми... Де що има мотор и марка по света предложихте на човека, и сигурно го вкарахте в сериозен размисъл и дилема...
            И аз - човека иска ябълка, що да не му предложа праз!?!
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #36
              От: Дайте идея за турист...

              Що не си вземеш нещо по-голямо В-образно с голямо челно и странични за краката, с кардан и въздухар ???? 1000 +сс 2002-2004г ще се вмести в бюджета.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • #37
                От: Дайте идея за турист...

                Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                За бързане - не бързам.. има какво да карам.
                Днес покарах варадерото на един авер - двигателят е точно това, което искам ( мощност още от ниските обороти ).. само дето се чувствах като шофьор на автобус с тази висока позиция.
                И аз имах някога подобни предразсъдъци, но с хубавото бързо се свиква...
                Чопъра е нисък, не защото е по-добре така по принцип, а защото създателите му (ветерани от войните) са имали доста травми и им е било трудно да ползват нещо по-високо

                Коментар


                • #38
                  От: Дайте идея за турист...

                  Мерси за предложенията, тези дни ще ги рагледам по-подробно.

                  М/у другото вчера цял ден се въртях ту на варадерото, ту на един firblade (?) хилядарка. Еми никак не съм печетлен от тази хилядарка. За моят стил на каране въобще не става ( а за майката на "стойката" въобще няма да говоря! ).
                  Аз съм свикнал още на 50км да съм на последната предавка и от там - като скутер и само при намаляване или спиране да свалям.
                  Редовият не се ли развърти над 4-5к никакъв го няма ( верно, че след това тръгва или на задна или на метла, ама тези скорости мен не ме интересуват ).
                  Варадерото както му навиеш масура веднага поема.. няма значение дали си с 70 или 140.
                  Та определено V-то много повече ми допада. Все тая, де ще разгледам по-подробно предложените машини и май този път изборът ще е по книга и комфорт, а не по външен вид ( са шЪ мЪ извинявате ама всичките тия пластмасови мАтори на фона на един лъснат до неприличност чопър или крузер ми изглеждат като играчки от шоколадово яйце, ама както се знае... на вкус и на цвет товарищей нет).

                  Коментар


                  • #39
                    От: Дайте идея за турист...

                    А ти как искаш? Лъснат с костюм и вратовръзка, но с раница на гърба? Колко дълго ще ти трае лустрото? А пластмасичката - хем евтина за смяна(относително), хем не си личи толкова поодраното, а и съвсем не е толкова чуплива, колкото изглежда, пък и не тежи като желязо с хром отгоре...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Дайте идея за турист...

                      Абе държи държи

                      Не знам какво е относително евтиното на един фар за 800 лева. Наистина чопарията не е особено удобна за дълъг път, но с малко повече желание всичко се постига.
                      Само дето на мен желанието вече ми е поизфирясало и точно затова се оглеждам за нещо, което е мислено с тази идея.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Дайте идея за турист...

                        Ти Питона не го гледай ! Той е бамбашка . Надали някой с чопър ще тръгне като него ...хехехехехе!!!!! Това е доказателството ,че с всичко се пътува. А оня холандец дето пътува само с R1 и има повече километри от половината форум взет заедно ?

                        Коментар


                        • #42
                          От: Дайте идея за турист...

                          Не знам за кой говориш ( поне не се сещам ) ама горната снимка лично аз съм я правил на лично моя мотор с лично моя багаж


                          а иначе преди време бях засекъл в центъра на СФ един японец с 250цц чопър(че) по пътя му от Япония през Русия за ...
                          Та има ли желание - има и начин . От там нататак въпросът е кой до колко е готов да жертва комфорта си .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Дайте идея за турист...

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            Толкова може ли?
                            http://sidecarsafari.smugmug.com/Suzuki-Ride-Round-America-Tour/i-TTvThsh/0/L/Felix%20on%20395%20OR-2-L.jpg

                            А по разбит път?

                            И да - може раница даже върху фрак с папионка. И после по баирите, по баирите...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Дайте идея за турист...

                              На 5-та със 60 км/час има много малко големи ендура с двуцилиндрови мотори, дето го могат това. Големите кубатури чопъри го могат, но парите там са доста, пък и тези мотори са все над 300 кила. Не знам на Гошо Триумфа дали го може там двигателя е сериозен, или и той иска обороти... БМВ боксерите го могат без проблеми. Моето куцо 1100 може да тръгне от място на 2-ра скорост, а може и на 3-та да тръгне от място, ако потегля малко по-внимателно. Да се движа със 60 км/час на 5-та скорост не ми представлява никакъв проблем. Със 100 км/ час карам точно на 2100 оборота. БМВ 1150 и 1200 са с още по-голям въртящ момент и коне. Но пък парите за купуването им са повече.
                              Всякакви четирицилиндрови редови шосейки си искат обороти и въпреки определянето им за големи туристи са мотори за туризъм, ама само по хубави асфалтови пътища, и магистрали, като при някои от тях стойката не е много туристическа, а е полегнала напред, колкото да те заболи кръста, и да ти изтръпнат ръцете след някой и друг километър . В същност най-големият турист при моторите, върхът на сладоледа, според мен е Хонда Голдуйнг, но това вече е съвсем друга бира.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • #45
                                От: Дайте идея за турист...

                                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                                ................ В същност най-големият турист при моторите, върхът на сладоледа, според мен е Хонда Голдуйнг, но това вече е съвсем друга бира.
                                100 % се съгласявам Оня ден се загледах в тия голдуингове и то....много красиво бре! Направо ми останаха очите..И изглежда много масивно и удобно...направо се изкушавам, като посвикна да карам, да се мятам на една Хонда
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda.JPG
Прегледи:1
Размер:112.9 КБ
ID:5706128

                                Иначе за колегата-не знам откъде е, но през уикендите ако се поразходи до Стара Загора, мога да му дам да пробва R1100 RS BMW, ако не е карал-просто да знае как е...

                                Поздрави,
                                Последно редактирано от paragraf 22; 09-03-16, 18:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X