Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте идея за турист...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дайте идея за турист...

    Рових, четох и пак съм на същия хал.
    Иска ми се да сменя чопъра ( абе хич не искам ама.... малее ми вече, а и за много багаж не е удобен ) с някой турист ама тотално съм объркан.
    От това, което гледах ( на картинки и ТТ данни ) мултистрадата най-много ми допада ( под 200 кила сухо тегло, V-образен два цилиндъра, хилядарка... ) ама този мотор ще се окаже по нашите ширини нещо като умните блондинки - някои са чували за него, ама малко са го виждали. От есента в мобилето и карса седят всичко на всичко 3-4 едни и същи мотора... та някак си не мога да се отърва от мисълта, че явно има нещо след като не ги карат.

    Все тая де, дайте някаква идея за алтернативи. В общи линии ми се въртят следните изисквания:
    удобен за многодневни пътувния
    поне 800цц
    лек ( колкото по-лек - толкова по-добре )
    с въможно най-малко пластмаси
    за каране по асфалт
    приличен разход ( в момента моторът ми харчи 4-4,5/100, та ми се иска да избегна културния шок )

    свикнал съм на V2 та колкото по-малко цилиндри и колкото по-раздалечени един от друг толкова по-добре .

    Бюджетът, който съм готов да заделя е 5000-7000 лефчета...

  • #2
    От: Дайте идея за турист...

    Колега,ако аз бях изправен пред тая задачка бих заложил на Хонда Африка,но аз,иначе ти трябва да си избереш Не покрива изискванията ти,но си струва компромиса Успех и ни дръж в течение
    HUSGVARNA 630 SMR
    PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

    Коментар


    • #3
      От: Дайте идея за турист...

      То хубаво африка.. ама не са ли вече дърти? Някак си ми се иска повече да карам отколкото да барникам.. или има и нови африки?
      Пък и карането ми е 99% на асфалт.. най-много да вкарам мотора на черно до мястото за палатките.

      Коментар


      • #4
        От: Дайте идея за турист...

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        Рових, четох и пак съм на същия хал.
        Иска ми се да сменя чопъра ( абе хич не искам ама.... малее ми вече, а и за много багаж не е удобен ) с някой турист ама тотално съм объркан.
        От това, което гледах ( на картинки и ТТ данни ) мултистрадата най-много ми допада ( под 200 кила сухо тегло, V-образен два цилиндъра, хилядарка... ) ама този мотор ще се окаже по нашите ширини нещо като умните блондинки - някои са чували за него, ама малко са го виждали. От есента в мобилето и карса седят всичко на всичко 3-4 едни и същи мотора... та някак си не мога да се отърва от мисълта, че явно има нещо след като не ги карат.

        Все тая де, дайте някаква идея за алтернативи. В общи линии ми се въртят следните изисквания:
        удобен за многодневни пътувния
        поне 800цц
        лек ( колкото по-лек - толкова по-добре )
        с въможно най-малко пластмаси
        за каране по асфалт
        приличен разход ( в момента моторът ми харчи 4-4,5/100, та ми се иска да избегна културния шок )

        свикнал съм на V2 та колкото по-малко цилиндри и колкото по-раздалечени един от друг толкова по-добре .

        Бюджетът, който съм готов да заделя е 5000-7000 лефчета...
        Скачай на една Мултистрада - избери читава и няма да съжаляваш! Иначе лек и поне 800 сс е малко кауза пердута - събирай парички за F800GS...
        Може да помислиш за V-Strom 650/1000...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #5
          От: Дайте идея за турист...

          Понякога има доста км от асвалта до мястото на палатката ..... Понеже миналата година и аз бях на същият дерт да споделя и моя избор . Купих си Сузи Бандит 1250 . Сега се обзаведох с куфари и аз се готвя за асвалтови пътешествия . За едната година почти 6000 км и то рядко събота или неделя никакви проблеми . Така че ако има добри екземпляри в БГ ги погледни ако няма потърси из Германия . Успех с избора ! Като знам аз колко дълго гледах и мислих..............
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #6
            От: Дайте идея за турист...

            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
            Рових, четох и пак съм на същия хал.
            Иска ми се да сменя чопъра ( абе хич не искам ама.... малее ми вече, а и за много багаж не е удобен ) с някой турист ама тотално съм объркан.
            От това, което гледах ( на картинки и ТТ данни ) мултистрадата най-много ми допада ( под 200 кила сухо тегло, V-образен два цилиндъра, хилядарка... ) ама този мотор ще се окаже по нашите ширини нещо като умните блондинки - някои са чували за него, ама малко са го виждали. От есента в мобилето и карса седят всичко на всичко 3-4 едни и същи мотора... та някак си не мога да се отърва от мисълта, че явно има нещо след като не ги карат.

            Все тая де, дайте някаква идея за алтернативи. В общи линии ми се въртят следните изисквания:
            удобен за многодневни пътувния
            поне 800цц
            лек ( колкото по-лек - толкова по-добре )
            с въможно най-малко пластмаси
            за каране по асфалт
            приличен разход ( в момента моторът ми харчи 4-4,5/100, та ми се иска да избегна културния шок )

            свикнал съм на V2 та колкото по-малко цилиндри и колкото по-раздалечени един от друг толкова по-добре .

            Бюджетът, който съм готов да заделя е 5000-7000 лефчета...
            Здрасти колега.Много добре си се ориентирал. За това първото дето ти излиза в мобилето мога да ти кажа само хубави работи.Тези двигатели наистина могат да те омагьосат.Това Дукати го кара една девойка дето е около 40кг с мокри дрехи.Ако искаш некакви подробности можеш да ползваш телефона в подписа ми!Точно до другия италианец пак с Дукати мотор!
            Иво (таксито) Андреев
            0988 91 80 50
            Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

            Коментар


            • #7
              От: Дайте идея за турист...

              а австрийските коне?... 990 примерно? аз съм се размечтал нещо май за такъв...

              Коментар


              • #8
                От: Дайте идея за турист...

                Това от мобилето е малкия.. от мултистрадата искам 1100.. но поради пълната липса на предлагане съм готов вече и за хилядарка.

                @boda nx КТМ ли визираш? Никога до момента не съм ги заглеждал както и не съм особено запознат с продуктовата им гама.. та ако можеш да дадеш конкретен модел да го разгледам ще е добре.

                Коментар


                • #9
                  От: Дайте идея за турист...

                  Здравейте на всички ....Чета раздела с тежките мотоциклети от поне 4-5 години.За първи път ще се осмеля да пиша.
                  Аз също се оглеждам за турист.
                  Притежавам в момента два скутера Скарабео.Едното е 500 кубика.Преходи от 1000 км на ден не са ми чужди.За миналата година имам 20000+ км навъртяни с него.Имам почти същите изизквания като на колегата.
                  Голям резервоар...нисък разход....задължително странични куфари...голяма слюда....удобна седалка...
                  Съветвам колегата щом държи на нисък разход задължително да гледа модели с инжекцион.
                  Разликата в разхода на гориво е много голям......Също така за мен лично,от личен опит е мн важно как стои ?-са с частите..Мн е важно колко е разпространена машината като вторичния пазар какъвто е България..Едно елементарно изпускане от степенка и чупене на едно тъпо странично огледало може да те вкара в голямо прикючение....Вероятноста да намериш Хонда на части в 10/1 от колкото да намериш части за Дукати!!!Тъжно но факт!
                  Признавам че мн заглеждам R серията на BMW и някои модели от К-серията...
                  За мен лично следващото двуколесно ще бъде Бмв боксер.
                  Много може да се пише по темата наистина...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дайте идея за турист...

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:C__Data_Users_DefApps_Windows Phone_AppData_INTERNETEXPLORER_Temp_Saved Images_ktm-990-sm-t-19_6.jpg
Прегледи:1
Размер:32.9 КБ
ID:5705867
                    Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                    та ако можеш да дадеш конкретен модел да го разгледам ще е добре.
                    E то съвсем ясно ти го е дал -990

                    Има и адвенчър 990, но той е с повече пластмаса.
                    Последно редактирано от wert; 07-03-16, 23:13.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дайте идея за турист...

                      Първоначално публикуван от wert Преглед на мнение
                      [ATTACH=CONFIG]855638[/ATTACH]

                      E то съвсем ясно ти го е дал -990

                      Има и адвенчър 990, но той е с повече пластмаса.
                      Имам такъв. Не е турист, а супермото. Нямам много опит с мотоциклети, но върви прекалено много, двигателя дърпа здраво от около 4 500 об/мин нагоре, гори ми средно 6,6 л/100 км, опитвал съм да го галя, но не съм свалял под 6/100.
                      Спирачките са разкошни, вибрациите не са високи /отчитайки, че КТМ са "вибратори"/.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дайте идея за турист...

                        Според моето скромно и непрофесионално мнение, за да е комфортен един турист, трябва да има доволно спойлри и висока слюда отпред.Това носи комфорт на дълги пътувания, защото едно, че мотоциклетиста е предпазен от въздушната струя и му е по-комфортно и второ....шума от свистенето на вятъра е в пъти по-малко и това също е много по-комфортно и не изморява.
                        Примера с КТМ-ма е е според такъв за мотор тип турист...
                        До скоро и аз бях пред същата дилема.само, че явно моята концепция е по-друга.Не търся турист за много дълги пътешествия и много товар, а по-скоро за по-кратки до средни трипове и нормално багаж.
                        Затова и се спрях на среден клас турист/Honda Deauville/, 650кубика, кардан, много спойлери и вече усетих в студа разликата от това да ги има...и от това да ги няма...
                        Та така...
                        Поздрави и успех с избора колега!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дайте идея за турист...

                          Suzuki V-Storm 1000 e единственият, за който се сещам, отговарящ на всички поставени критерии...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дайте идея за турист...

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            Suzuki V-Storm 1000 e единственият, за който се сещам, отговарящ на всички поставени критерии...
                            +1

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дайте идея за турист...

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2016-Honda-Africa-Twin-14.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5705955...дърти били Африките Има и нови модели,колега,още по красиви
                              HUSGVARNA 630 SMR
                              PEUGEOT PARTNER 2,0 HDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X