Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

    Здравейте, от няколко години се оглеждам и умирам от мерак за мотор.След дълго четене и гледане за моята концепция/основно разходки по шосетата на нашата родина със среден пробег от 200-400км. дневно/се спрях на Трансалп.Естествено, веднага си набелязах като компромисен вариант модела 1998-2000г. с двата диска отпред.Визията на мотора страшно много ми допадна, а техническите му характеристики и пословичната му здравина ме накараха да твърдя, че това е моя мотор.
    Така...за съжаление обаче в години/3-4 назад/ на няколко пъти събраните с доста усилия средства за подобна придобивка се стапяха все за нещо "по-важно" и "по-належащо".
    Започнах да се отчайвам напоследък...
    Отделно пък от това, ценово този мотор държи доста висока цена предвид годините си и тя не пада .Няма такова понятие като "зимна цена" и ..."зимата се купува мотор", поне не и според моите наблюдения.
    Отделно пък другото отчайващо нещо е, че Транс произведен именно в тия години се намира доста малко като бройки/т.е. няма съществен избор/, а цената му имам чувството, че започна да гони по-новия произведен след 2000г.
    Всичкото това може и да е нормално за пазара/търсене -предлагане/, но за мен лично като краен потребител нещо не ме кефи.
    Така...сега след това предисловие да стигна най-после и до същината на въпроса.
    Една моя колежка казва, че всичко си идва точно когато му е времето и нещата се случват от само себе си.Гледайки из Мобилето за поредна /не знам коя вече подред/ сутрин разни моторетки, се загледах в един мотор, който преди време го приех за някаква алтернатива на Транса, и това е Honda Deauville.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:honda_ntv_deauville_650_1998.jpg
Прегледи:1
Размер:225.7 КБ
ID:6108235

    Видях, че има един такъв около моя бюджет/това са грубо 3000лв./в моя град и реших да се обадя на човека за оглед.Нямах предвид да се хвърлям в придобиване, а по-скоро да седна, да го усетя и да го видя що за мотор е това.
    Срещнахме се и направихме огледа.Покарах го и мотора се оказа една доста приятна изненада.Пасна ми въпреки високия ми ръст и вече не малкото килограми и като удобство и като визия ако щете.
    Сега съм раздвоен...
    От една страна Транса по-ми харесва като визия, удобен ми е и има възможност все пак да се кара до определена степен по черно/принципно нямам такива намерения, ама то никога не се знае кога и какво би ме накарало да излезна извън пътя/.
    На другата страна Deauvill-а определено въпреки, че не ми допада като визия/баси като някоя пистарка ми е погледнат отпред /е доста по-удобен за пътувания по асфалт.Разбира се, той затова си е и произведен де и дори до колкото чета из нета се води един от най-добрите туръри в средния клас.
    Отделно от това...двигателя му е 650сс/същия като на Транса след 2000г.- доста надежден и както се оказва икономичен двигател/, а наличието на кардан вместо верига си е още една благинка, която според мен си е голям плюс.
    Мотора както знаете си върви фабрично с два не-сваляеми странични куфари, които са една не-лоша алтернатива на такива закупени допълнително за доста парици.Същите имат опция да им се сменят външните капаци с по-дълбоки такива и така обема им се увеличава доста.Топ касата отзад също не е малка/говоря определено за екземпляра който гледах/.
    И така...на кантара са асфалтово ендуро с кефеща ме визия и възможност за забежки извън пътя срещу много по-комфортната возия + кардан + вградени куфари, на въпросния турист, който въпреки удобството не ми харесва чак до там на външен вид и забягването извън пътя с него ако не съвсем невъзможно ще е на-малкото силно ограничено.
    Дайте съвет...нещо което пропускам евентуално като фактор и т.н.
    Просто искам да чуя и вашето мнение.
    П.П.Както споменах по-горе концепцията е екскурзийки по асфалт из нашата родина/за извън страна не съм мислил на тоя етап/ и другото което е...туриста ми идва на добра цена
    Поздрави!
    Последно редактирано от lubashki777; 09-02-16, 08:16.
    NISSAN FOREVER
    -----------------------------------------------------------------------------
    Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

  • #2
    От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

    Здрасти ! Винаги съм се кефел на местата където ходиш и на снимките които пускаш тук . Независимо ,че не пиша коментари в пътеписите ти ги чета най-редовно. Дювила е хубава машина , ама за извън пътя ...забрави. Ако ти се прииска да отидеш някъде , където е красиво , (а ти по- добре от мен знаеш това)до там с мотор различен от ендуро се стига трудно. Всичко е някакъв компромис. На твое място ще помисля хубаво , НАИСТИНА ЛИ ЩЕ КАРАМ мотор само по асфалта . Ако да , вземай Дювила , че ти е на сгода , но ако го вземеш и установиш ,че ти се ходи някъде по макадам, тоя мотор не е за там . Аз бих си търсил Транс, защото просто е по- универсален . Иначе и двата мотора са хубави.Не съм съгласен,че няма избор на Трансалпи в БГ.Даже май те са най-много в сравнение с другите туристически ендура. Успех и ще видиш колко е готин светът на 2 колела!

    Коментар


    • #3
      От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

      Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
      Здрасти ! Винаги съм се кефел на местата където ходиш и на снимките които пускаш тук . Независимо ,че не пиша коментари в пътеписите ти ги чета най-редовно. Дювила е хубава машина , ама за извън пътя ...забрави. Ако ти се прииска да отидеш някъде , където е красиво , (а ти по- добре от мен знаеш това)до там с мотор различен от ендуро се стига трудно. Всичко е някакъв компромис. На твое място ще помисля хубаво , НАИСТИНА ЛИ ЩЕ КАРАМ мотор само по асфалта . Ако да , вземай Дювила , че ти е на сгода , но ако го вземеш и установиш ,че ти се ходи някъде по макадам, тоя мотор не е за там . Аз бих си търсил Транс, защото просто е по- универсален . Иначе и двата мотора са хубави.Не съм съгласен,че няма избор на Трансалпи в БГ.Даже май те са най-много в сравнение с другите туристически ендура. Успех и ще видиш колко е готин светът на 2 колела!
      Здрасти и се радвам, че ти харесват моите писанки
      Много наясно съм с този момент за ходенето извън пътя, обаче...дори и да дойде този момент, то ще е инцидентно според мен, а повечето каране ще е по асфалта.
      Именно поради този факт май започвам да клоня повече към туриста, защото определено с него ще ми е много по-удобно на дълъг асфалтов път от комфорта на ендурото.
      Не може да се сравнява комфорта на по-широката седалка, по-обтекаемите и пригодени именно за повече комфорт спойлери и благинката на кардана, с по-високото ендуро с по-тясната и неудобна за по-голям пробег седалка като говорим за дълги асфалтови трипове.
      В крайна сметка то пълно щастие няма, ...за това и аз искам да чуя вашите мнения, да не би да бъркам нещо с моята преценка...
      NISSAN FOREVER
      -----------------------------------------------------------------------------
      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

      Коментар


      • #4
        От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

        Каза че си яхвал туриста. А на транс. качи ли се?
        Ако не си, качи се и на трансалп. Ако може даже и го покарай.

        След това изчакай малко, изслушай внимателни всики мнения и си купи този, който сънуваш по-често. И двете машинки са хубави. Всички мотори са хубави, въпроса е кой на теб ти допада повече. Всичко друго е дъра бъра.
        Калин - О88 б579I9I
        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

        Коментар


        • #5
          От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

          Да и на транс съм се качвал.Чувствам също така удобен, но все пак съм го карал предимно на кратки разстояния и не мога да преценя от това колко ще ми е комфортно на дълъг път.
          Между другото...Транса е с 35-37кг. по-лек, обаче го чувствам по-тежък от туриста...Вероятно е заради по-високия център на тежестта...
          Поздрави!
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

            Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
            Да и на транс съм се качвал.Чувствам също така удобен, но все пак съм го карал предимно на кратки разстояния и не мога да преценя от това колко ще ми е комфортно на дълъг път.
            Между другото...Транса е с 35-37кг. по-лек, обаче го чувствам по-тежък от туриста...Вероятно е заради по-високия център на тежестта...
            Поздрави!
            Да това е заради по високият център на тежеста. Като по стар моторджия /сигурно по висок и тежък/ бих те посъветвал да избираш според това кой ти е по удобен. Как го чувстваш. Щом не си карал не мисля, че ще се хвърлиш веднага на черното. И аз снимам и карам мотор...ама все повече не смея да си взимам техниката когато съм с мотора. Ако се случи то тя стои в чантата на резервоара /най-малки вибрации/. За 400 км не ти трябва багаж. Вземането на мотор предполага веднага ...падането Не изпускай и този момент. Където и да ходя с моя из "къра" никога не смя да го оставя без да го виждам. Или комбинацията мотор /фотография според мен работи с леко ендуро и добър "карач"/ камерата в раница на гърба/. Аз лично харесвам Трансалп...ама ако мога ще си взема Ф800 на БМВ
            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

            Коментар


            • #7
              От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

              Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
              Да това е заради по високият център на тежеста. Като по стар моторджия /сигурно по висок и тежък/ бих те посъветвал да избираш според това кой ти е по удобен. Как го чувстваш. Щом не си карал не мисля, че ще се хвърлиш веднага на черното. И аз снимам и карам мотор...ама все повече не смея да си взимам техниката когато съм с мотора. Ако се случи то тя стои в чантата на резервоара /най-малки вибрации/. За 400 км не ти трябва багаж. Вземането на мотор предполага веднага ...падането Не изпускай и този момент. Където и да ходя с моя из "къра" никога не смя да го оставя без да го виждам. Или комбинацията мотор /фотография според мен работи с леко ендуро и добър "карач"/ камерата в раница на гърба/. Аз лично харесвам Трансалп...ама ако мога ще си взема Ф800 на БМВ
              Виж аз съм далеч от идеята за трипове толкова с цел фотография.Просто по-скоро разходки, кеф от карането на моторетката и...колкото остане за фотография
              Между другото, загледах и аз въпросното БМВ, ама...първо много голо, което за дълги пътувания не ми се струва удачно и второ...не ми е в бюджета...
              Така...като гледам до момента вашите мнения в разсъжденията си съм горе-долу на прав път.
              Ще видим...имам още малко време да помисля и ще решавам.Каквото и да реша обаче...тук ще се похваля и ще има задължително снимка на придобивката!
              П.П.Пропуснах...Да за еднодневни трипове не ми е нужно почти нищо, ама все пак и за тях си трябва багаж/всеки носи по някакви инструменти и чаркалъци за мотора за..."всеки случай"..., както и други нещица.
              Нещата обаче леко загрубяват ако решиш трипа да е примерно два дни с преспиване на елементарна малка палатка...
              Поздрави!
              Последно редактирано от lubashki777; 09-02-16, 12:43.
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #8
                От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                Не им се връзвай. Като казват ИЗВЪН пътя те имат предвид нещо като пресъхнало дъно на река

                За конкретния модел нямам впечатление, но ми наподобява ПанЕвропа-та. А за нея мога да твърдя, че не се предава на коларски или макадамов кален път. Ако е читав екземпляра е по-добрия избор от транса (според мен).
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #9
                  От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                  Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                  Не им се връзвай. Като казват ИЗВЪН пътя те имат предвид нещо като пресъхнало дъно на река

                  За конкретния модел нямам впечатление, но ми наподобява ПанЕвропа-та. А за нея мога да твърдя, че не се предава на коларски или макадамов кален път. Ако е читав екземпляра е по-добрия избор от транса (според мен).
                  Е то Пан-Европата е по-големия брат на Deuavill-а, приликата му с Транса е в еднаквия/говорим за Транса след 2000г./ мотор 650сс.
                  Наистина от оскъдното инфо из нета/говорим от българските форуми/, доста собственици твърдят, че много успешно са си карали и по-черно.Разбира се...асфалтовата гума, по-малкия клиренс, както и липсата на по-голяма и тясна гума си казва своето и Транса въпреки сходните си килограми, ще се представя доста по-добре по черно.
                  Все пак мотора ще се използва основно по асфалт, та май клоня към туриста..
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                    Дювила е чист турист и е много красив на живо(даже по- красив от снимката).Хубавото му е ,че има куфари, лошото ,че не се махат и всяко изтърване ще води до следващо боядисване. Бил съм свидетел на падане на Паневропа при преминаване на поток и и се охлузи онзи пластмасов предпазител на страничния спойлер.Други поражения нямаше,ама май нямаше и куфари(не помня). Всеки ден гледам Дювил във сходно състояние тук при мен на работа и съм се качвал и съм го карал. Карал съм и Паневропа. Ами ...ако търсиш турист , за първи е перфектен. Само дето задължително трябва багажът вътре в куфарите да е в сак за да се вади. Дано ти е удобна стойката. А ве , съжалявам ,че не е по темата , ама....КАКВОТО И ДА ПРАВИШ , НАКРАЯ ВСЕ СТИГАШ ДО ЕНДУРОТО. Другото хубаво на Дювила ,е,че огледалата са му по- високо от огледалата на колите и можеш да се провираш, на Паневропата и на БМВ RT са на нивото на колите и се минава с много внимание. И само след един сезон ще искаш по- голям турър , ще видиш. Ако ти е паснал и не намирате забележки ,качвай се и ...нови и по- хубави снимки не само от Бг

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                      Здраво,колега! Нали знаеш,че мотор се избира с...гъз? Ако го избираш само по красота-скоро ще ти мине тръпката,мисля. Аз карам Африка и по едно време ме бяха налегнали едни еретични мисли да взимам нещо "по-така". И почнах да се позаглеждам по Варадеро. Удаде ми се възможност да яхна едно такова и да покарам 100-150 км. Много бързо ми мина мерака за Варадеро.Вярно е,че върви и тегли като влак,но май до там свърши всичко.Минахме с колега по един асфалтов път с малко повечко неравности...ми с африката си минах като пич,а на връщане варадерото искаше да ми убие всички хемороиди. Китките ме боляха от борбата с мотора.Така,че голямото ендуро си е най-доброто за България,а и не само(лично мнение). И за последно: чувал съм,подчертавам ЧУВАЛ СЪМ,че на Дювила баланса между двете колела бил някъде към 1 метър пред предното колело.Това значело,че много му е палава задницата. Не съм карал Дювил и нямам мнение за него,но ако имаш възможност-покарай и двата повечко и си реши. Да не говорим,че седалка се прави по твой вкус и по твой гъз.

                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                        Вероятно си прав за всичко.Особено в частта, че след година ще ми умалее и ще ми се иска нещо по-голямо.Ама то моторетката няма да е вързана за мен завинаги.Лъсвам я и на пазара...Ако се продаде, ще има едни пари към които да добавя още толкова колкото ще дам сега и хайде на нещо по-голямо и по-сериозно.Наведнъж обаче няма просто как да дам толкова много/за мен лично са много, че съм на заплата и имам две деца и съпруга, а в тия трудни времена все по-трудно се отделя по нещичко и за мечтите.../пари.Честно казано...дори и за този ги нямам парите, ама добре, че имам страхотни приятели, та получих от един от тях заем и така съм готов с това което не ми достигаше.
                        Шибана работа...ще се хвърлям на Deauvill-а...
                        Нека да започна отнякъде, и ми се струва, че той ще е едно добро начало...
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                          И аз гласувам за Девила!
                          Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                          0882 52 00 52 - Жоро

                          Коментар


                          • #14
                            От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                            Любашки,

                            Видях, че вече си направил избора, което е чудесно
                            Мойто БМВ има сходни характеристики, ако някога искаш да го пробваш, просто за теста-казвай-в града е (Стара Загора)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:нев мотор.jpg
Прегледи:3
Размер:154.7 КБ
ID:5702352


                            п.п.
                            Редактирано мнение
                            Поздрави,






                            Последно редактирано от paragraf 22; 09-02-16, 19:45. Причина: П.П.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Хонда Transalp срещу Хонда Deauville

                              Що не се огледаш за някоя запазена Африка?
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X