Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
    Не след всяко,по принцип като мия мотора и обслужвам и веригата...Иначе за за гаража-случвало ми се е да човъркам нещо по мотора в 2 през ноща,живея в къща и гаража ми е под мен,като ме стегне шапката и даже съм го вадил за разходка :-)Преди малко го мих и...
    Надявам се не пръскаш веригата само от горната страна, че е почти безсмислено. Учудвам ме че повечето колеги си цапат гаражите и дворовете с миене на верига. Аз не бих си причинил тая мизерия! Има си автомивки
    Моите 5 ст. по темата - ползвам единствено обезмаслител Meglio. Пръскам на сухо(без да съм мокрил веригата) като освен, че пръскам въртя и задната. Оставям да подейства 2-3 минути и измивам. Имам си една тънкост - като видя, че веригата започва да изглежда чиста, насочвам струйника към задната гума и силата на струята почва да я върти. Ако веригата е мръсна- не се развърта или не се върти лесно. Това е показател че има още мизерия за чистене и процедурата се повтаря. При чиста верига колелото се върти с завидно висока скорост. Центробежната сила изхвърля вода, препарати, мизерия и въобще каквото има за изхвърляне. Прибирането от автомивката до вкъщи е достатъчно да подсуши и загрее веригата. Пред гаража пръскам със спрей - пръскам само отвътре при задния пиньон. По вътрешните стени на линковете, по ролките и върху снадките на линковете. Отгоре както вече казах не пръскам.

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Нов D.I.D., нов акъл от сигурен човек: След мазане със спрей, ако няма да се кара, добре е да се направят 2-3 кръгчета.
      Другото за селфмейд ойлерите - може да се върже клапана, който отваря, към релето за мигачите т.е. само тогава да маже.
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Ами аз мисля че съм писал и преди за подобен вариант, само че при моята идея клапана се връзва на датчика за свободна (изключено от скорост). Така няма опасност да капе като мотора работи, но не се движи (не е на скорост)
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
          Нов D.I.D., нов акъл от сигурен човек: След мазане със спрей, ако няма да се кара, добре е да се направят 2-3 кръгчета.
          Другото за селфмейд ойлерите - може да се върже клапана, който отваря, към релето за мигачите т.е. само тогава да маже.

          Недей така.. на някои "колеги" веригите ще умрат от жажда

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Добре бе, има си отделна тема за поддръжка на веригите в Технически дискусии, защо трябваше да разпъвате 3 страници за вериги тука в темата на колегата? Вярно информацията е полезна, ама нека някой модератор я прехвърли на правилното място. Така всеки който търси ще може лесно да я намери, а тука ще си потъне със потъване на темата.

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?



              Смяна на масло от 300V на мотул 7100...червено и мирише на нещо средно между сироп от вишни и ягода,на вкус незнам как е?

              И като се почна едно разглабяне






              uploads.tapatalk


              Заради тая гад..





              Докъто псувах и споминавах майките на кавазаки и разглабях почти 3 часа за да стигна до това филтърче,се сетих нещо,абе тия японци няма да са толкоз тъпи да ме чанчат за тоя дето духа.
              1.Това пише че е за неколкократна употреба,демек се пере
              2.Използват цяла рамка която не се сменя,стои си там,а новия филтърен елемент можеш да навиеш ако щеш и в дръжките на кормилото и така по време на дълги преходи няма да търсиш място за филтър,да не го счупиш смачкаш не тежи...турист

              Заваля,инъче тест драйв,и след толкова разглобяване трябват и 72 часови проби си мисля
              Последно редактирано от Roninn; 09-03-16, 22:16.
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                Смяна на масло от 300V на мотул 7100...червено и мирише на нещо средно между сироп от вишни и ягода,на вкус незнам как е?
                Маслото е отлично,на два мотора смених с такова R125 и R6 -ако е оригинал ще останеш доволен.С такова карат и на писта едни познати-вярно само по 300-500 км но все пак...На вкус е гадно не пробвай[emoji12]

                п.п.от къде го взе?

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Македония,до теленор
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Я да питам,рег съм във форум само за версис,питах разни неща и ми казаха да не забравя да напоя новия въздушен филтър с масло?
                    Друг потребител отговори че ползвал същия марка хифло,и бил пропит в опаковката,за пръв път чувам за такова нещо,навремето имаше възд филтри с масло,но това е съвсем друга работа.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Еми ако е дунапренен задължително пръскай със спрей за в.филтър. И переш само с Меглио или друг течен обезмаслител!

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        За какво е това масло,не съм виждал такова
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          За да не правиш чести ремонти на двигателя. Всякакво масло за въздушни филтри става , не е задължително да е под формата на спрей . Изпери , изсуши , намасли и ползвай стария си оригинален филтър , а не това нещо дето си го взел .

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Преди известно време бях купил К§Н филтър за Гранд черокито което продадох скоро,дойде със спрей масло за филтри,понеже всички спортни филтри като К§Н,ХАЙФЛО и други са просто по-редки така да го кажа и пропускат повече въздух,маслото се използва да улавя дребни частици,както каза колегата ''Гичев'',обезмасляваш и пръскаш на ново с масло,това им е обслужването на тези филтри.
                            Kawasaki GTR 1400

                            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Хм,и от де да го взема това масло
                              Все си мисля че рядко мога да науча нещо ново.На спрей ли е това масло,ако се наложи да го вадя,отиде 3 часа още.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?


                                Аз съм с такива от едно омв ги видях по случайност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X