Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Първоначално публикуван от HEMO Преглед на мнение
    След каране веригата я почиствам на ръка
    Интересно след всяко каране ли го правиш?Не се заяждам.Просто ако трябваше да го правя това щях да живея в гаража.

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
      Другия път си намери течен парафин и ще се отречеш от нафтата с държавен вестник :-) Нищо не разтваря така както парафина, а освен това и не смърдиш на нафта от километър.

      Т.е. по този начин "измиваш" от веригата всичко, което се е налепило и после?
      Не остава ли парафин между звената?

      Питам, понеже ми звучи най-хигиенично, а и течен парафин има навсякъде...
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        6 метрова преспа.





        Кратка 200 км.разходка от днес,дори при тая обстановка,подгрева на повече от 40% не се държеше.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Ехааааа къде е това?

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Горе на дерменка,Троян-
            Кърнаре
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Колега,

              На тоя сняг с тия гуми си е утрепия, като е зима поне не карай по върховете....Как точно спираш, много ми е интересно?
              Т5
              Crossrunner

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Съвсем очевидно не се е утрепал, така че все някакси умее да спира успешно!
                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Т.е. по този начин "измиваш" от веригата всичко, което се е налепило и после?
                  Не остава ли парафин между звената?

                  Питам, понеже ми звучи най-хигиенично, а и течен парафин има навсякъде...
                  Извинявай, но едва сега видях въпроса ти. Не смятам че остава парафин, но не мога да се закълна че не е така.

                  Аз почиствам верига 2-3 максимум 4 пъти в годината (това да я чистя 4 пъти се е случвало само миналата година понеже имах повече свободно време, а и мотора ми беше все още чисто нов. Тази година едва ли ще се получи ) През другото време само с ЕП-80/90 и четка за зъби (приблизително на всеки 600 км, но никога не пропускам дори и на път, отнема ми приблизително около 2 мин.)

                  Процедирам така:

                  1 - Отивам да се повозя за да загрея веригата (е това всеки път минава като извинение)
                  2 - Веднага след като се върна вдигам мотора на централната стойка докато веригата е още топла и с едно шише със спрей пръскам веригата като подлагам картон зад нея за да предпазя гумата, джантата и всичко останало (шише от препарат за стъкла или подобни също става, но само еднократно защото помпата се скапва от парафина)
                  3 - обработвам хубаво с четката за зъби от всички 4 страни и оставям за около 5 мин.
                  4 - Пак пръскам с парафина (по-обилно от първия път) за да се отмие разтворената гняс. (тука е момента да кажа че е добре да има картони и по земята за да не стане мазало в гаража)
                  5 - Забърсвам веригата много хубаво с хавлиена кърпа (от най-евтините които мога да намеря. Ползвам ги точно по два пъти преди да ги хвърля, като обикновенно тази от второто/чистото забърсване остава за първо/мръсно за следващия път)
                  6 - На другия ден/преди следващото каране смазвам с четката за зъби и ЕП-80/90

                  Резултата от това е че на 16 х. км веригата и пинона/венеца на Варадерото за неразличими от нови (на предишния мотор след 30 х. км. имаше вече следи от износване, но сигурно щеше да изкара поне още 20 х. км преди смяна ако не го бяха откраднали :-( ) Разтягането на веригата е минимално и обикновенно не се налага да го коригирам на по-малко от 3-4 х. км.

                  Да поизцапва ми се малко мотора, но е минимално и на места като подкалника и подобни. Аз лично съм доволен и мисля да продължавам така и за напред. Ползвал съм и разни други начини, но за мен лично от това по-добро няма.
                  Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                  Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    ето още малко по въпроса за веригата, а този човек има много опит и с карането, и с миенето и поддръжката на какво ли не...
                    https://www.youtube.com/watch?v=alDo_Sz3iO8

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?





                      С нафтата изглежда така 200 км.след миене,на моменти ми миришеше на автобус,може и от гърнето да е,докъто обгаря.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        За веригите специално теории мноооого . Аз от години карам с ойлер и само чистя гнязта зад капака на предния пиньон. Самата верига от време на време с парцал като колегата. Преди като пръсках със спрей чистех преди това с обезмаслител за вериги и веригата изкарваше 30 000 , сега с ойлера....пак 30 000 . Верига не ми е ръждясвала ,че все карам със златни. Наумил съм си следващата верига , която ще сложа (със сигурност пак златна) ДА НЕ Я МАЖА ИЗОБЩО да видим какво ще стане. Това което знам е ,че е добре както и при Версиса на горната снимка ролките вътре да не стоят лъскави, а тъмни. Веригата и пиньоните са си консуматив и на 30 000 си отиват. Иначе рядко ми се налага да обтягам . Ще ми е интересно някой да даде мнение за верига , която НЕ Е СМАЗВАЛ НИКОГА. Ясно ми е напълно ,че рано или късно някое звено ще блокира и веригата ще започне да чатка , но искам да разбера кога ще се случи това

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Герчев, ей ти моето мнение . Много отдавна тоя тип "външно" мазане служи предимно за намаляване на триенето и износването между верига и пиньон, самите звена за затворени и си имат грес , погледни разликите между О-ринг и Х-ринг. Скот ойлера е страхотно удобство, вярно че цапа, но пък и мие веригата. А относно ресурса на веригата, моят извод от практиката ми е, че зависи и от начина на каране (резки движения с китката, спирачки, терен, климат...), особено пък ако не се подържа. Чакам резултата от твоя тест . А , да, зависи кой какво разбира под "заминала" верига - при едни е допустимо отклонение и разтягане, при други тракане или късане. Аз съм от вторите по-скоро ...

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                            Интересно след всяко каране ли го правиш?Не се заяждам.Просто ако трябваше да го правя това щях да живея в гаража.
                            Не след всяко,по принцип като мия мотора и обслужвам и веригата...Иначе за за гаража-случвало ми се е да човъркам нещо по мотора в 2 през ноща,живея в къща и гаража ми е под мен,като ме стегне шапката и даже съм го вадил за разходка :-)Преди малко го мих и...





                            На централната стойка,моторно масло и хубаво намазване навсякъде,десетина минутки маслото разтваря мизерията.



                            След забърсване на веригата от мръсотията горе долу става така:



                            Пръскам дебело и оставям да попие:



                            Забърсвам излишното и сме готови за возене :

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Айде да споделя и моята теория и практика.
                              На всеки 9-10000км смесвам 50/50 двигателно масло и нафта в легенче. На тоя коктейл ме открехна един праисторически механик в автосервиз Изток някъде 1994г.
                              С бояджийска мека четка топя и мажа/търкам по веригата така, че да се стича обратно в легенчето (е, всичко става мазало ама кво толкоз...).
                              Като направя така 5-6 оборота на задната гума, веригата лъсва като на ново Харли кюнците. Чакам 20 минути да оттече каквото е останало, бърша със стара хавлия и оставям за една нощ да си изкапе всичко. На следващия ден пръскам спрея (тънко).
                              После няколко хиляди км само пръскам на всеки 500-800км .
                              Резултат - след 41000км износването на веригата е пренебрежимо.
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Един интересен експеримент как различните химикали се отразяват на о-ринга. На инглиш.
                                http://advrider.com/index.php?thread...esults.345397/
                                The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X