Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Смачкването зависи от налягането в гумите.
    Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
      Само да не се окаже, че твоя мотор е прекалено лек за тези гуми и не може да ги "смачка"???
      Колега този мотор е 200 кила - какво според теб е тежък мотор?!? И още по-интересно как мотора може да е лек за гумите?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        "Смачкването" зависи от твърдостта на каучука. Много хора карат 600-кубиковите си мотори със спортни гуми, тъкмо защото са по-меки от спортно-туристическите. Не ми казвайте, че няма разлика в това да караш БМВ-то от началото на клипа и 180-килограмовия(сух) мотор на колегата с едни и същи гуми. Вероятно има малка разлика в налягането на гумите, но по тази логика в клипа по-долу трябва да са на по една "атмосфера":

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
          Само да не се окаже, че твоя мотор е прекалено лек за тези гуми и не може да ги "смачка"???
          Моя е към 220 кг. с касата......бензин догоре,отделно багаж и моя милост

          Следва въпроса от къде да ги поръчам,сайт или търговец , с ДОТ от тая година примерно
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от cek Преглед на мнение
            "Смачкването" зависи от твърдостта на каучука. Много хора карат 600-кубиковите си мотори със спортни гуми, тъкмо защото са по-меки от спортно-туристическите. Не ми казвайте, че няма разлика в това да караш БМВ-то от началото на клипа и 180-килограмовия(сух) мотор на колегата с едни и същи гуми. Вероятно има малка разлика в налягането на гумите, но по тази логика в клипа по-долу трябва да са на по една "атмосфера":
            Според мен си близо за налягането в гумите,на пистата в Долна Митрополия ги карат с около 1,5 атмосфери!

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              А с какво налягане трябва да се карат по пътищата?
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Виж си инструкциите на производителя на мотора.

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Днес минах при местния дилър на Кавазаки . Понеже по напред в темата питаше с какви гуми излизат от завода . Имат стария и новия модел - и двата са с дънлоп спорт макс .

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Първоначално публикуван от plamen atanasov Преглед на мнение
                    Днес минах при местния дилър на Кавазаки . Понеже по напред в темата питаше с какви гуми излизат от завода . Имат стария и новия модел - и двата са с дънлоп спорт макс .
                    Днес и аз минах да си поръчам мишелина,питах за цената,споразумяхме се за цената,и на въпроса от мен,с какъв DOT приблизително ще дойдат,отговора беше незнам и немогат да кажат,дори и приблизително.Можели да кажат със сигурност ако си поръчам дънлоп ?? И даже ме питаха що искам мишелин,понеже никой не ги карал ,дънлоп били гумите....може и така да е,ама не се връзвам лесно.Или ми казваш ДОТ-а или нямаме сделка,е сделка нямаше.
                    В Карлово продават много запазени гуми по 70-80 лв. с дот от миналата година.Като ще е 320 лв. мисля аз да реша какъв да бъде дота
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Road 4 излезе на пазара миналата година, така че няма как да е с ДОТ преди края на 2013-та.

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Днеска покарах доста въпреки студеното време,тръгнах за малко да се поразходя 10 км. максимум,по едно време си викам я да скокнем до стара планина,стигнах до бузлоджа,после тръгнах до яз.копринка,обаче ми щукна да полежа малко на пясъка на плажа на Бургас,тръгнах към морето към Сливен ми писна да карам със 180 км. еднообразно и реших да се върна малко,забих през прохода на републиката към Велико Търново,поразходих се из старата столица и обратно,обаче реших че през Шипка може да има сняг ,а не ме бива изобщо с гуми на пистарка върху лед и сняг и реших да се върна през прохода на републиката ,оттам към Стара Загора ,след Стара Загора има един стар път към Чирпан през средна гора.


                        Преди В.Търново
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_143513.jpg
Прегледи:1
Размер:226.7 КБ
ID:5641898

                        Прохода на републиката
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_145508.jpg
Прегледи:1
Размер:205.1 КБ
ID:5641899

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_145320.jpg
Прегледи:1
Размер:177.7 КБ
ID:5641900


                        На връщане преди Стара Загора ,минах през някаква циганска махала,по средата на улицата имаше строшени много стъкла,замислех се и прелитях през тях.....
                        Тъкмо излязох на главния път и.........


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153305.jpg
Прегледи:1
Размер:215.9 КБ
ID:5641901


                        Мотора при рязко ускорение започна да кълчи задницата.....
                        Отбих и дупката се виждаше ясно и нагло свиреше безценен въздух.
                        Викам си лесна работа,ама компресора го дадох на колега да си помпи гумите и нямам спомен да ми го е върнал....разхвърлях багажа и слава Господ ,всичко си е по местото.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153318.jpg
Прегледи:1
Размер:210.6 КБ
ID:5641902


                        1 минута размисъл,извадих от гумата зелено стъкло 5 на 5 мм. забито точно в средата,гумата както говорихме вече е на над 13000 км. прочетох упътването на спрея за гуми и че няма да може да се лепи повече гумата и действах по схемата

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153508.jpg
Прегледи:1
Размер:96.4 КБ
ID:5641905


                        Пишеше да се изпръска цялото съдържание,понеже можеше да ми потрябва няколкократно,пръснах едва една трета докъто изби пяна през дупката



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153620.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:5641906


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153615.jpg
Прегледи:1
Размер:94.2 КБ
ID:5641907


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_153512.jpg
Прегледи:1
Размер:88.9 КБ
ID:5641908


                        Гумата се вдигна напълно достатъчно да се кара ,но си беше мека,на 0.8 бара

                        И тука влезе в действие компресора за 27 лв. За по малко от минута насвятка почти 3 бара,наложи се да я спадна до 2.5 бара и газ


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_154121.jpg
Прегледи:1
Размер:212.9 КБ
ID:5641909



                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_154127.jpg
Прегледи:3
Размер:121.0 КБ
ID:5641910



                        Доста студено си беше,бая студ събрах но поне съм нахилен за седмица.


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_164751.jpg
Прегледи:1
Размер:189.6 КБ
ID:5641911
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_175047.jpg
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5641912

                        По пътя имаше и офроудъри,сбъркали превозното средство

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_164843.jpg
Прегледи:1
Размер:243.4 КБ
ID:5641913




                        И прибран в гаража с зарядно за акумулатора в очакване на следващото приключение

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150214_184521.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5641914
                        Последно редактирано от Roninn; 14-02-15, 21:36.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Сега като отидеш в гаража , ще видиш , че ти е спаднала гумата пак . За сигурност на мястото на дупката сложи фитил и надуй. Това упражнение го правихме на пътя , но само пяната не държеше (пак зависи от дупката де...нашата беше от голям пирон ) и след 5-6 км се наложи да повтраяме упражнението , тоя път с фитил и пяна . Още си държи гумата на колегата след вече повече от 1000 км.

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Гаража ми е далеч и не съм ходил,обаче днес си взех още два нови флакона.
                            Между другото,това компресорче вкл.в акумулатора на мотора вдига 6 бара и малко отгоре,поорязъл съм го от пластмасите,стойката и крачетата,махнал съм и капака от страната на буталото за да се събере в едно от легенчетата.
                            Предвид цената му нямам много вяра,днес гледах няколко, но всички не ми вдъхнаха доверие с пластмасите имитиращи алуминиев радиатор.
                            Последно редактирано от Roninn; 15-02-15, 20:30.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Тази гума е опасна още от предишните снимки от Ноември, както няколко човека отбелязаха.
                              Играеш тото със здравето си, особено в това студено време, когато дори най-качествената и нова гума се бори за сцепление.
                              Според мен е на много повече от 15 000 км, но и да не е, тя просто не става, много е зле.
                              Ако беше "цъфнала" със 100-120 км/ч или в някой завой, единственият въпрос щеше да бъде:
                              Дали и какво щеше да срещнеш докато се пързаляш по земята (ако успееш да се пързаляш).

                              Особено сега с пяната вътре, можеш да отидеш само до мястото където ще я смениш.

                              Всеки има свободен избор, но се надявам, че поне осъзнаваш рисковете.

                              Поздравления за подготовката, аз на по-малко от 300-400 км не нося дори отвертка, а веднъж ми трябваше не само отвертка.

                              Между другото вместо компресор съм се оборудвал с една велосипедна помпа, много малко място заема,
                              само не знам как ще помпи, ако се наложи, но си мисля, че все ще влезе нещо.

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Гумата е пътник,колегата plamen atanasov предложи вариянт за който ще черпя като си дойде в БГ,дотогава чакам с нетърпение пратката по колегата нови гуменетки
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X