Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DR650SE

    15 / 43 са тези, които свалих.
    Ся може би вместо 139км/час ще успея да вдигна 140
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Suzuki DR650SE

      На четвърта...
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар


      • От: Suzuki DR650SE

        Е, че то и пета ли има ?!? [emoji2]

        Изчезна неприятният шум отзад, който си мислех, че е от веригата.
        Ся съм като леопард, направо... [emoji5]
        От лагера е било със сигурност.
        Още предният път като свалях колелото заради накладките забелязах луфта.
        Обаче беше толкова голям, че изобщо не допуснах наличие на лагер.
        Помислих, че зад семеринга няма нищо и държи само втулката.
        Пък и кой да предположи, че в задното търкало има цели 3 лагера...

        Забравих да кажа, че свалих и горната ролка.
        Честно казано не зная кога и при какви ситуации се получава проблем с нея.
        На мен ми изглеждаше наред но я свалих след повсеместните препоръки навсякъде за махането и.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Suzuki DR650SE

          Едно минаване през полегнал полицай с 60 кмч и пътник отзад щеше да ти демонстрира проблема, т.е липсата на парче от рамата.
          П.с. Моя трети лагер отзад също правеше проблем при ускорение, ама кой да знае че го има.
          Като сменях задна гума в Ади95 целия се изсипа на цимента, добре че хората имаха наличен.
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • От: Suzuki DR650SE

            Еми аз много рядко возя нещо отзад, от друга страна това не се е случило за 18 години...
            Иначе с легнали полицаи се съобразявам само с драг-а.
            И понеже не ми харесва да се съобразявам си харесвам ендурата [emoji5]

            Както и да е. Сега там има дупка само.
            Пардон, и дупка няма щото навих болт.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Suzuki DR650SE

              Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
              П.с. Моя трети лагер отзад също правеше проблем при ускорение, ама кой да знае че го има.
              Като сменях задна гума в Ади95 целия се изсипа на цимента, добре че хората имаха наличен.
              Той тоя лагер бачка в доста по-неизгодна позиция от останалите 2 заради гумените тампони на венеца.
              Не случайно баш той се предава а не другите 2.
              Има втулка дето го фиксира към оста и средният лагер, обаче площта и е малка и натоварването съответно в периферията му е голямо.
              Ако и Бай Иван в един момент се предаде верно ще сложа самонагаждаш се лагер точно там.
              Мисля обаче, че няма да се стигне до това скоро!
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Suzuki DR650SE

                Преди няколко дни получих отговор от Миркат на запитването ми за замяна на съединителя на стартера.
                Това е заради онзи класически неприятен звук наподобяващ "КРАНК".
                Ето фикс-а на проблема в DRRIDERS.


                08211-10221 - 1,84 лв. х Qty:2 = 3,68 лв. WASHER
                12600-12D01 - 216,98 лв. Qty:1 LIMITER ASSY, STARTER IDLE
                12618-31D01 - 22,20 х Qty:2 = 44,40 лв.BUSH, LIMITER SHAFT
                Само за инфо ако при някой проблемът е по-голям от неприятният звук след стртиране и/или гасене на двигателя.
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Suzuki DR650SE

                  Vaopr след пороят онзи ден, при това не беше в движение.
                  В недоумение съм от къде влиза тази вода.
                  Този път си беше не конденз а направо вода!

                  Не е от лицевият панел с бутоните или поне не протече една нощ след този тест.
                  Уплътнението по периферията също не изглежда да е проблемна.
                  Имам някакви подозрения, че е от към винтовете.
                  Също така може и да е от гуменият бутон за ресет на гърба.
                  Днес взех последните крути мерки по отношение на това недоразумение - нашибах силикон яко.
                  Гумичката на бутона беше ампутирана и запушена със силикон.
                  И това наистина е краят - няма вече отваряне. Ако протече пак отива на боклука.

                  Оставих незалепен само слота за бекъп батерията на гърба.
                  След скачането по камънаците на Марин Проход VAPOR започна да се рестартира, тоест ударих и последният възможен бъг на този уред!
                  Това въпреки превантивните мерки, които си мислех, че съм взел срещу разместването на батерията.
                  Явно шайбата не беше достатъчно дебела и изрязах по-дебела от порест материал.

                  Въпросът е какво следва след последващото наводняване.
                  Почти съм сигурен, че ще продължи да тече и мисля върху две насоки:

                  1. Ново червячно колело за охлЮва от тук и връщането към корените. Ще се върже към 70лв с доставката. Имам и ново жило.
                  Немеца потвърди, че става за SP 46.
                  2. Друга елекртонна пошибалка...

                  Нещо, към което нямам никакви съмнения, че е ОК е Motogadget Motoscope Mini.
                  Малко е постничко от към "екстри" и доста солено.

                  Другото, което ми се струва сравнително потентно е Koso D1.
                  Бъка с "фийчъри" като лай.о с витамини.
                  Освен това е много компактно, почти като първото.

                  Мотогаджет-а е доста скъп за това, което може, косо-то пък е много ново и почти няма отзиви за него.
                  To пък за вапор като има толкова много суперлативи, все едно ми бяха полезни

                  Абе не знам, да видим след силикона дали ще се закрепи положението.
                  Нито ми се харчат повече пари, нито пък ми се занимава.

                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Suzuki DR650SE

                    Я си вземи един охлюв и не се занимавай с тия елвктронни фекалии.
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • От: Suzuki DR650SE

                      Аз на моя доминатор ползвам един стар гармин купен от форума за 30лв(водоустойчив)Досега никакви проблеми-имаси всичко средна скорост,постоянен киломтраж,алтиметър.Единствения минус е че е обемист.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ImageUploadedByTapatalk1442927643.816480.jpg
Прегледи:1
Размер:26.5 КБ
ID:5682190

                      Коментар


                      • От: Suzuki DR650SE

                        Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                        Я си вземи един охлюв и не се занимавай с тия елвктронни фекалии.
                        Много мъдрост има в думите ти, Ники.
                        Това е и гласът на разума.

                        Първоначално публикуван от valkov1989 Преглед на мнение
                        Аз на моя доминатор ползвам един стар гармин купен от форума за 30лв(водоустойчив)Досега никакви проблеми-имаси всичко средна скорост,постоянен киломтраж,алтиметър.Единствения минус е че е обемист.
                        Решение е ама не ме кефи за постоянно ползване.
                        Слагам GPS но като се наложи. За постоянно ми е малко непрактично...

                        Отивам да слагам пак лай..то - силикона е изсъхнал.
                        След това ще понабера чаркове от фермата за охлюви.

                        Няма да е куче тоя Vapor
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Suzuki DR650SE

                          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                          Добре де, защо сравнявате мотоциклетните електронни табла, с километраж за колело?
                          Велосипедните показват само скорост, одометър и часовник, нямат дори осветление, през нощта на сляпо ли ще се кара? Единственото предимство е, че са евтини.
                          Масовите километражчета са това. Аз имам един на колелото дето показва неща дето и на ръчните ги няма, че и свети. Ама пък няма предимство да е евтин. Та не се лъжете - при велосипедите какви неща и цени има, и Туратек не могат да ги извадят.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • От: Suzuki DR650SE

                            Егати, аз викам началник да разчиства а той вместо това налива масло в огъня

                            Моят Vapor днес приключи кариерата си. Гейм оувър.
                            Сутринта го намерих отново наполовина пълен с вода.
                            Това му беше. Трябваше да излизам с мотора сутринта и нямах време да отпусня юздите на яростта.
                            Отнесе една дупка в бутоните с единсвеното, което имах под ръка в момента - ключа!
                            Понеже вече ми попремина, в идните няколко дни ще бъде залят с бензин и запален ритуално.
                            Това ще е най-скъпата подпалка, който съм разпалвал някога.

                            Няма такава фекалия просто.

                            Поръчах червяка за охлюва а докато пристигне в необозримо бъдеще отново върнах в експлоатация доказалата се с времето Sigma.
                            От Vapor остана датчика на колелото, който вече свързах със сигма-та.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Suzuki DR650SE

                              Понеже темата ще се почиства от тези акита, да финализирам новата.
                              Trail Tech Vapor започна така:



                              Беше за кратко монтирана с мерак така:



                              И да кажем след месец завърши кариерата си по този начин :



                              Понеже след 40 часа ми поразмина, ритуалната кремация на тази технологична недомислица няма да се състои.
                              До последно работеше и запазвам платката.
                              Ако някой има нерви да продължи опитите да накара това нещо да е по-херметично от торпилиран танкер, въпросната платка с дисплея се ПОДРЯВАТ.
                              Само не ме карайте да я пращам с куриери.
                              В района на София съм, ако някой ги иска да дойде да си ги вземе.
                              Същото се отнася и за сензора за температура, който се монтира на свеща ( за въздухарка е ).
                              Просто не съм го демонтирал още но все някога ще го направя.
                              Няма да е скоро но и него ще ампутирам в един момент.

                              Аз мисля да продължа да си ползвам сигмата. Оставям датчика за сигнал от тъпото американско изпражнение поне до момента, в който и той не откаже.
                              Надявам се тази сага да възпре поредният кандидат за купуване тази недомислица на Trail Tech.

                              Иначе Sigma... Тя просто работи. И то не само на сухо!



                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Suzuki DR650SE

                                Аз не съм го изхвърлил още ...
                                Последно го хванах че тече през болтчетата
                                Има последен шанс ... при мен.
                                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X