Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DR650SE

    Аха... Ами предвид че е водомер, може би трябва да им сложим някъде кранче?
    Явно е куц кон - не съм виждал някой да се оплаква от такива проблеми.
    Ще видим моя, само да приключа с монтажа, че още е на подемника.
    Надявам се да е малко по-херметичен от торпилирана подводница
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Suzuki DR650SE

      Колеги, нервите ми скъса този Vapor...
      Сума време убих в монтажа и по всичко изглежда, че ще се окаже дефектен.
      Три от стойностите за настройка стоят на едни и същи стойности и като ги променям не се записват в конфигурацията:

      Размер на гумата: 5353
      Сигнал за висока темп: 535
      Сигнал за критична темп: 535

      Всичко останало се настройва като параметри, включително и онзи чийт код за сет на ODD.
      Също така двата леда светят постоянно още при подаване на външно захранване не не угасват.
      Пробвах с бутончето за ресет, вадих и бекъп батерията - дедоф, стойностите си седят фиксирани.
      Някой да е имал подобен проблем с това тъпо лай..о?
      Някакви идеи за по-хард ресет?
      И в нета на намирам някакъв начин за хард ресет.

      Писах на съпорта, писах и на човека, който ми го купи и донесе от Германия.
      Не знам дали ще се включа във времето, през което стоката може да се върне.
      А и вече е монтирана.
      Не зная и как стои въпроса с гаранцията.
      На крачка съм да ми съвсем падне пердето и да го изшибам в цимента...
      Или да го хвърля в кенефа и да пусна водата...
      Както се разбра вероятно не е много водоустойчиво [emoji4]

      Иначе показанията за оборотите се стабилизираха като развих няколко намотки от кабела омотан върху кабела за високо напрежение.
      Сега показанията са стабилни но барграф-а за обороти както и предполагах е почти неизползваем при този мотор - работи само на 1/4 от цялата скала.
      Враг усраине

      Коментар


      • От: Suzuki DR650SE

        Намерих решение на проблема отново с магическият чийт код.
        РАБОТИ!

        The problem:
        I have a Trailtech Vapor, and at some point i couldnt change it from 5535. It just wouldnt remember my config. The same goes for m temp. meters high and max. They were stuck at 5535

        The solution
        Master reset:

        This will reset all of you information and settings in the unit so make sure you write all of this info down before you perform the reset.

        Press and hold all three buttons down for three seconds to enter the data setting mode. Once there using the mode button progress to the tire size. At the tire size enter 9110 using the left and right had buttons to increment the digits. Immediately after entering the new tire size press and hold the right hand button down for three second. This should move to a screen with ( 12HR or 24HR ) flashing on it. As soon as this is displayed you will want to hold down the right hand button again after about five seconds RESET will display on the screen. All you have to do is not press any of the buttons and then the unit will reset. Next all of the LCD segments will light up and then all you will have to do is press the mode button and you will be back at the main screen.
        Източник

        Хората се оплакват масово и от ресети на дивайса заради вибраций.
        Ето и решение от производителя, оказва се че бекъп баКтерията мърда в гнездото.
        Източник: DRRiders

        1. Remove the Vapor's battery and battery cover
        2. Clean the metal that contacts the battery, with rubbing alcohol
        3. Put the battery back in
        4. Put a piece of cardboard or aluminum foil between the battery and cover.
        5. Screw in the battery cover

        The added material will prevent the battery from disconnecting due to vibration.
        За съжаление не попаднах на тема за подмокрящи се устройства.
        Бъгава хамериканска шитня!

        п.с: Ще помоля някой началник да отдели постовете за нещото в отделна тема.
        Сори за спама ама може да се окаже полезна и систематизирана информация ако още някой сглупи и стъпи в тези ла.на. Аз потроших достатъчно време за един ТЪП водомер!
        Последно редактирано от Esper; 15-08-15, 11:09. Причина: _
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Suzuki DR650SE

          Днес врътнах едни 300лм в дълбокият запад - Брезник, Сливница, Петрохан, Годеч, Трън.
          Качих се до Петрохан по Историческият път - оказа не не чак толкова черен но достатъчно.
          Ей, тва дъргела е голяма работа
          Вече мога да кажа, че е моят мотор!!!
          Заслужи си от всякъде "глезотиите" като иридиевите свещи и КН филтъра!

          Обаче определено не заслужава тъпото американско г...о, което изаках върху него.
          В Трън малко ме поваля. Резултатът се вижда на снимката.
          Не помня скоро да съм купувал по-голям БОКЛУК от този VAPOR!!!

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4204.JPG
Прегледи:1
Размер:93.7 КБ
ID:5675942
          Враг усраине

          Коментар


          • От: Suzuki DR650SE

            Моят явно е от доброто старо производство и не дава никакви дефекти. Нито един от посочените, нито някой друг. Кабела от датчика на колелото е цял до уреда, където са всички куплунзи. Които са абсолютно херметични. Всичко е тествано на много часове дъжд, яко миене с водоструйката без пазене, кал и в г*за му и за капак забърсване на екрана с ръкавица, докато е прашен или кален. Днес одометъра му нарастна с 200км.
            Вече няма да го препоръчавам
            Връщай го гаранционно.

            Да те питам, засече ли максималната скорост на мотора по равно с гпс или някой от електронните уреди?
            Моят дръгел повече от 140(при 6100об/мин) не вдига. Бях пробвал с електрониката на мотора на Питона, неговия е швейцарски с няква допълнителна екология - направо се събуди - много по-бързо се изфорсирва, вдига доста над 140(но става нестабилен и не съм го пробвал) и разхода е същия. Набутах се да си купя електроника от САЩ, т.к. моята е с друг парт номер, но сега съм с две с еднакви параметри. Отделно, че и гори с литър над вашите, но за това не ми се мисли вече.

            Коментар


            • От: Suzuki DR650SE

              Честно казано не съм го тествал над 130.
              Ще тествам колко повече ще успее да направи но не веднага.
              Ся в момента пак е на "трупчета" защото съм го разхвърлял отпред, познай по каква причина...
              Подсушавах и херметизирах лай..о-то.
              А не съм защото над 120 почвам да се вея като кюлоти на простор в Сливен и не е практично

              Интересно, с дъргела май имам по-голям напор на въздуха сравнен с др. ендуро при еднаква скорост.
              Всъщност около 100 че той малкият повече не може пък при по-малко няма значение.
              Определено турболенцията и напора на струята в гърдите е по-малка.
              Враг усраине

              Коментар


              • От: Suzuki DR650SE

                Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
                един лек "тунинг": сложих литиев акумулатор Ballistic http://www.ballisticparts.com/produc...ries/4cell.php
                тежи 444 грама
                Ники, я едно въпросче относно този тунинг.
                Наистина и все още ли дъргелът върти безпроблемно точно с 4-клетъчният вариант на този акумулатор?
                Не е ли прекалено малък тока за 650cc ?!?

                Аз съм на драг-а с такъв от около година но 8-Cells вариант.
                Другият въпрос е от къде го купува?
                Аз го взех от някакъв тип тук но му загубих координатите.
                Не че не мога да ги изровя пак ама беше доста "пиратска" история.

                Естествено гаранция - дедоф.
                Не че се е налагало да ползвам гаранция за него - работи за сега на чук но все пак ако се наложи да купувам, предпочитам нещо малко по-официално.
                Не че издребнявам но никак не е евтин и е добре да се разчита на някаква бърза замяна в случай на дефект.

                Освен това смятам знаеш, че е доста препоръчително да го зареждаш, поне от време на време с балансен раряд?

                П.С: Не че много се впрягам от насоки за хамериканци, но:

                The EVO2 model is designed for use in multi-cylinder applications of less than 550cc and for 350cc and under 4 stroke single cylinder dirt bikes, scooters, and ATVs.
                За 4 клетъчният пишат 120А пиков ток а на 8 клетъчният е 240А.
                Звучи доста по-приемливо за стартер, различен от миксер...
                Последно редактирано от Esper; 17-08-15, 12:08. Причина: Допълване
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Suzuki DR650SE

                  Съпорта на трайлтех поне работи за разлика от продуктите им.
                  Преди малко получих мейл с инструкции за Master Reset 1:1 като тези, които съм цитирал по-горе.
                  Не зная защо тях, както и ODD reset не са го включили в инструкциите.
                  Особено предвид това, че често им се налага да ги пращат

                  Иначе аз вчера взех крути мерки и брутални тестове.
                  Днес погледнах - още работи.
                  Ще изчакам до утре и пак ще се опитам да го въведа в екплоатация.

                  Задният панел с уплътненията.
                  Интересно, изглежда надеждно херметизирано, особено порта с кабелчетата, които излизат от уреда.



                  Предният панел с бутоните.
                  Имам подозрения, че от там е влязла влага.
                  Пак изглежда учудващо надеждно затворено.
                  Изглежда...



                  Ето я и платката:



                  Мерките включват клепане с грес за херметизация на гумени уплътнения.
                  Едно време докато сплайсвах я ползвахме да херметизиране на муфите за оптични кабели:



                  Леко нанасяне по всички уплътнения на уреда включително и по каналчетата на трите гумени бутона.
                  Ако не помогне с нищо няма и да навреди.
                  А и не виждам какво друго да му правя:

                  Така и така съм го отворил и нищо, че все още не съм ударил проблема с рестарти по дупките, реших да го предотвратя в зародиш.
                  Тази текстолитова шайба се оказва все едно за него правена.
                  Естествено и това уплътнение не беше пощадено:

                  Събрах всичко, избърсах излишното, което излезе след затварянето и реших да тествам.
                  За момента все още се въздържам да го метна в кенефа и да пусна водата.
                  Ограничих се само да го задържа за няколко минути в съд с вода:

                  Като "изплува" след 3-4 минути, докато беше все още мокро си поиграх с бутоните.
                  Това е нещо, което би трябвало да се избягва при повечето урутки, докато са мокри.
                  На повечето дори си го пише в инструкциите.
                  В мануала на VAPOR - не.
                  То всъщност и никъде не пише, че е водоустойчиво

                  Днес отново направих инспекция - вътре не шават попови лъжички, няма и конденз.
                  Може би все пак шитнята ше се възползва от последният шанс, който и дадох.
                  Наистина последен преди да и пусна водата окончателно!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Suzuki DR650SE

                    Колега, как е ВАПОР-а? Има ли успех с тази грес, която си използвал, както и от шайбата зад батерията, за да не се рестартира?
                    Питам, защото, брачед ми си купи същия миналата година. Сложи го на kawasaki KXF 450, обикаляме по горите, но и на него често му се рестартираше. След едно излизане в дъжд, се удави и спря да показва.
                    Нищо не го е правил, но ако това са решенията, ще пробваме да го съживим.
                    Мерси.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DR650SE

                      Ами това с херметичноста май се оправи - давих го още няколко пъти в тенджерата и няма течове.
                      В момента е във фризера и го вадя от време на време за да предизвикам температирна разлика.
                      Не кондензира нищо вътре, изглежда да работи.

                      Тва не е точно грес а нещо като технически вазелин.
                      Продава се и отделно в такива тубички.
                      Виждал съм го в сайтове, които продават лед фенери - ползва се и там за гумените опръстени.

                      Последните 2 дни вали и не ми се занимава да го монтирам пак.
                      Идните дни ще го поставя отново и ще видим в реални условия какво ще стане.

                      Моят не се е рестартирал докато беше на мотора но сложих подложка под батерията превантивно.
                      На няколко места пишат, че така са си решили проблема с рестартите, вярвам, че и при братовчед ти ще помогне.
                      Друг е въпроса, че като се е удавил може перманентно да си е заминал.
                      Отворете и вижте в какво състояние е.
                      При мен изби само конденз след дъжда и не успя да дефектира.
                      За сега... Ако не го уморя с температурни шокове [emoji4]

                      В момента си карам със сигмата - на нея нищо не и пречи.
                      Не е като VAPOR, който се оказа точно като руска ракета дето и космоса и е крив!
                      Емал съм му бабата и боклука... Ако се троши ся да го прави.
                      Ако още един път се наложи да го свалям от мотора ще срещне паветата със страшна скорост.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Suzuki DR650SE

                        Водомерът оцеля след извращенията, които му причиних през изтеклата седмица и за сега като да работи на инат.
                        На 2 пъти се разминава на косъм от експресният влак по време на тестовете.
                        След някое от ваденията от фризера установих, че меренето на външна температура беше забило на 40 градуса.
                        Оправи се с ресет - сега поне знам как да го правя
                        Днес след като го монтирах установих, че не реагира на външните датчици.
                        Вулканът все да боботи застрашително и тъкмо да изригне и да го залее с лава се сетих, че като го събирах не ми хареса как влезе лентовият кабел.
                        Отворих, наместих и сега пак е на борда. Ще видим дали ще изкара идната седмица.

                        Монтирах си и на дъргела индикатор за зареждането на баКтерията.
                        Това е едно супер дребно проектче с Atmel процесорче, което с един RGB LED показва състоянието и.
                        Абе волтметър с няколко цвята в комбинация с мигане за различните нива.
                        Естествено при нормални условия от него се очаква да свети само в зелено.
                        Супер малко, просто, компактно и адски полезно нещо.
                        Все се каня да поръчам печатни платки и да го комерсиализирам ама пусто не остава време.
                        Ей го, светоидиотчето горе в лаво на лай...о пък мерилката е в термо-шлауха под него:



                        Следваща заигравка е ойлера.
                        Накупувах малко чаркове и крепежи за да мога да си го прехвърлям лесно м/у двата мотора.
                        Чакам утре само да ми докарат веригата с двата пиньона и го вдигам пак на подемника.
                        Ще падне мъдруване около двойният ижектор, че до сега не съм слагал такъв ама ще го измислим.
                        По идея на Ники купих и предпазителя на семеринга зад предният пиньон от Миркат.
                        Само дано не се окаже, че вече някой го е сложил защото ще ми стане тъпо.
                        19 лв за някаква намачкана маларинка ми се видяха малко множко

                        Да не се заричам, но май това остана като пилеене на пари без нужда.
                        Дано останем на това състояние този сезон.
                        Враг усраине

                        Коментар


                        • От: Suzuki DR650SE

                          Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                          Ники, я едно въпросче относно този тунинг.
                          Наистина и все още ли дъргелът върти безпроблемно точно с 4-клетъчният вариант на този акумулатор?
                          Не е ли прекалено малък тока за 650cc ?!?

                          За 4 клетъчният пишат 120А пиков ток а на 8 клетъчният е 240А.
                          Звучи доста по-приемливо за стартер, различен от миксер...
                          този акумулатор палеше много добре в първите 6 месеца, при температури над 20 градуса.
                          после се оказа че на хладно не му стига вътък, ама ич... въпреки че пишат пусков ток 120 ампера, а на дръгела стартера дърпа 70 (поне така пише в мануала).
                          а след това пък едната клетка даде фира....

                          накрая сложих пак оригиналната Yuasa (маде ин УСА), и купих една резервна Yuasa която седи суха на рафта в гаража и чака старата да умре.
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • От: Suzuki DR650SE

                            Бе вероятно проблема не е бил в батерията че това е едно от нещата, с които са по-добри - на студено не им пада стартовият ток.
                            Според мен просто си работил на границата с тия 4 клетки а като позадтудее стартера дърпа малко повече ток, прескачаш границата и си до там.
                            Считай, че тока е минавал през 1 брой 18650 елемент... Някак дори не звучи прилично за 650 кубиков двигател пък ти както искаш го смятай
                            Освен това както виждаш за такава кубатура дори и производителят казва, че трябва да е 8 клетъчният.
                            Виж стартоявият ток през 2 броя 18650 елементи в паралел изглежда вече реалистично.
                            Просто си се престарал с оптимизацията на място и тегло

                            Нищо де, аз до момента така и не успявам да се свържа с човека, от който купувах преди година и нещо моят.
                            Пък и явно съм бил аргументиран, защото онзи познат, който се интересуваше от технологията не ми е звънял последните няколко дни и май ще се разсъхне работата.
                            Иначе онлайн поръчки и двамата не сме навити да правим за това нещо.

                            Аз иначе както казах вече имам на драга такъв и може би ще го прехвърля просто на дъргела.
                            Първо че го карам много по-интензивно, освен това тук има значение някое и друго кило по-малко а на драга - почти никакво.
                            Той е на година и половина вече и до сега не съм имал никога никакви проблеми, включително в сред зима на минусови температури.
                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Suzuki DR650SE

                              имам балансиращо зарядно за lifepo4, ако ти потрябва свиркай.
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • От: Suzuki DR650SE

                                Мерсаж - ти спомена като говорихме ама си имам.
                                Мисля 2 пъти до сега съм зареждал този акумулатор и то не заради нуждата от разряд а по-скоро за балансиране на клетките.
                                Единият път беше просто за да чекна капацитета му.
                                Така или иначе не е зле да се прави от време на време именно заради баланса.
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X