Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    Да, долу под апаратите са винтовете за "компресия" на амортисьорите, откъдето се прави "твърдостта". А тези сините горе са за натегнатостта на пружината. Тази предница няма rebound настройка. Не е лошо като сервизиране сега да смениш маслото в коловете да си сигурен, че си го сменил...
    LZ2NKM

    Коментар


    • #47
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Вече сме с ново масло.Разправят че било по-добро от М10д-сипах му някакъв Мотул7100 20/50.Мотора мърка!
      Реших да си сменя и фейса(каската).След доста умуване,се спрях на тази-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IGN-17092B.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5321501

      Дано не се налага да и изпробвам здравината!
      Прикачени файлове
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #48
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Крум, това е един от най-красивите мотори за мен, гол, голям и мощен дори сив. Пожелавам ви много емоции и километри заедно!
        VARADERO SD2

        Коментар


        • #49
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          Честито и от мен
          878511557

          Коментар


          • #50
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Здравейте.
            Днес ми се случи нещо много странно.Карах 15мин. спрях и оставих мотора(XJR1200) за 10мин. да се охлади.Поглеждам прозорчето на маслото и гледам около 6мм вода над маслото.Мисля си,че е конденз,защото последните ми няколко карания бяха много кратки,а времето е доста влажно и студено.След 30мин вода нямаше покарах пак около 15мин оставих го пак да се оттече и после нямаше и следа от водата.Въпросът ми е случват ли се тези работи при нормално работещ мотор,ими ли как да се предотврати и трябва ли да сменям маслото сега?
            Благодаря.

            Коментар


            • #51
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Най-вероятно е конденз,няма друго какво да е. Двигателя загрява сравнително бързо,а комбинация от топло масло и студени капаци-ето ти конденз.А на маслото по скоро му няма нищо,защото водата е малко и се е изпарила.Ако пипне повече,става на "боза".
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #52
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Не съм забелязал такова нещо при мен, но пък и не съм гледал много. Ако е конденз, то са няколко капки и не би трябвало да е проблем. Провери си за всеки случай маркуча за картерните газове (отива към филтърната кутия) дали не е откачен. Щом виждаш 6мм над маслото, значи ти е към средата нивото - долей и няма да виждаш конденз повече А светва ли ти лампата за маслото?

                Коментар


                • #53
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Снощи пак пробвах.След около 20 мин. каране пак се появи вода,но този път в прозорчето се виждаше "боза".След 15мин маслото се изчисти?Ще сменям маслото задължително,но първо искам да намеря причината.Ще проверя маркуча за картерните газове,че по друг начин не си го обяснявам.Лампата за маслото не и вярвам много,доста пъти светва без причина.Конкретно снощи светна за малко и после угасна.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Първоначално публикуван от dr.atom Преглед на мнение
                    Здравейте.
                    Днес ми се случи нещо много странно.Карах 15мин. спрях и оставих мотора(XJR1200) за 10мин. да се охлади.Поглеждам прозорчето на маслото и гледам около 6мм вода над маслото.


                    Водата е по-тежка от маслото. Почти не виждам как ще се окаже НАД маслото. Дори и да я има в него - вътре в картера процесите протичат с такива скорости и налягания при които се омешват до степен да не може да се разслоят тези вещества за 10 мин. Видял си зъл дух!
                    0888932647

                    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                    Коментар


                    • #55
                      От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Трябва да е било конденз по стъклото, няма как да е слой вода над маслото.
                      За лампата - тя е за ниво, при 1200 датчика е малко капризен и започва да светва малко под макс.ниво, да не те притеснява.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение


                        Видял си зъл дух!
                        Ха ха,може би.През последните два дена няма и следа от вода,боза,конденз или злият дух.Така или иначе ще сменя маслото.
                        Поздрави.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Както се разбира от ТУК, конденза си е нормално нещо и се случва при всички ако е студено и не успее да загрее достатъчно.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                            Както се разбира от ТУК, конденза си е нормално нещо и се случва при всички ако е студено и не успее да загрее достатъчно.
                            Благодаря много.
                            Вече съм спокоен
                            Успешна нова година на всички.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Колега, как е, върви ли машината. Да попитам за xjr 1200 97' какъв разход дава, че съм загледал един такъв, а приятели ме плашат - Тази ямаха 1200cc с 4 карбуратора, щяла да е като ламя, под 10/100 нямало да пада. Дали нямало да ме е срам(представете си, да ме е СРАМ) да карам мотор, който е с визия, на мотоциклет от 70те години... и все такива дървении, разобеждават ме яко, а пък мен визията му ме радва максимално. Щял да загрява много с това въздушно охлаждане лятото.. Междодругото, наистина как е в това отношение лятото градско, не загрява ли? И какъв разход дава на градско и на дълго при нормално каране на дълго до около 120km/h. Гледам има доста колеги с xjr 1200, нека изкажат гледни точки, относно тези въпроси. Поздрави на всички собственици - уникално красив мотоциклет! Ама някои хора, не ги разбират тея работи, за тях само пистарката е мотор...
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • #60
                                От: Моля за мнение-XJR 1300

                                10/100 може ако е разбазикан много яко и се постараеш много с газта ! 6-7,5/100 ако е технически изправен !
                                А на приятелите си им кажи ,че си вземаш мотор който да те радва теб а не тях
                                Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X