Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения за BMW F 650 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Мнения за BMW F 650 GS

    Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
    Докато не споменеш коя година е "ефката" все едно че нищо не си написал.
    '95
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #62
      От: Мнения за BMW F 650 GS

      Имах Ф-ка 1993г., за 6 години й навъртях 50000 км - не мисля че беше мудна, държеше пистарките до 100 без проблем, преди да навърти 5000 км на няколко пъти вдигах 200 без проблеми, после вече спираше на 180 и не можеше повече. Отнесла е доста сериозен оффроуд - няколко пъти до Кобилино бранище през Будачки камък в Рила и много други. Ако беше с 40 кила по-лека, би била перфектният мотор за БГ! Сега съм на ХЛи, но бавареца определено бЕгаше повече.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #63
        От: Мнения за BMW F 650 GS

        Като се говори за F650 и килограми, ето едно решение за използване на излишните ауспухи и редуциране на килограмите:

        На по новите модели, дясното гърне е разклонено от колекторната тръба,а лявото е с бленда. Е често се заменя всичкото или може след реконструкция на лявото гърне да се премахне дясното за намаляване на теглото. Но няма нужда да изхвърляте старото или да се борите с eBay. Просто се превръща в кутия за инструменти!

        Лявото

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gurne-L2.jpg
Прегледи:1
Размер:98.2 КБ
ID:5273663
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gurne-L.jpg
Прегледи:1
Размер:69.7 КБ
ID:5273665

        Дясното

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gurne-R2.jpg
Прегледи:1
Размер:106.0 КБ
ID:5273662
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gurne-R1.jpg
Прегледи:1
Размер:97.8 КБ
ID:5273664
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • #64
          От: Мнения за BMW F 650 GS

          F-650 е страхотен мотоциклет!Карах такъв 3 години по какви ли не терени.Както казва колегата в по горен пост F-ката разполага с невероятна динамика за килограмите си при разход в града около 6/100.Модела има и недостатъци, а именно едноцилиндров с големи вибрации, тежък, лесно се разбиват лагерите на триногата към рамата на предните телескопи, проблем с електронното под седалката /няма охлаждане/ и изгаря ... за друго не се сещам.
          На асфалтов път мотоциклета поддържа без усилие около 130-150км/ч. и за сметка на това притежава добра спирачна система - "Брембо", на която винаги може да се разчита!
          Поздрави.

          Коментар


          • #65
            От: Мнения за BMW F 650 GS

            Не казвам, че е лош мотоциклет. На мен пък ми се струва лек (карам Африка 750)
            Нямам идея какви са му болежките, но просто ми се струва, че япончетата могат малко повечко.
            Много ми допада за градски мотор.
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #66
              От: Мнения за BMW F 650 GS

              Здравейте колеги,
              да се похваля и аз като горд собственик на нов втора ръка f650gs '01. Мотора е на малко километри (по километраж и уверения от бившият собственик.
              Първо да кажа, че съм новоизлюпен моторист (имам книжка от септ. 2010 и опита ми преди да взема бмв-то се състоеше от упражненията преди изпита и изпита ми). Мотора го взех от човек във ВТ, който му е първи собственик в БГ преди около месец.
              Направих му 1200 км и искам да споделя впечатления.
              Разход 5/100 (без да го жаля, а и съм 125 кг ...).
              Макс скорост 150 км/ч над нея мотора осезаемо започва да се клати ритмично и очаквам да ме изхвърли някъде. На 120 се чувствам добре, като изключим многото вятър.
              Ремонти/поддръжка: Имах потекъл преден кол от лош ремонт на предният собственик (ударен с ключ). Смяна на масло, филтри (маслен, въздушен). Спрей за верига с тефлон на 500-700 км.
              Болежки: Вчера ме заваля един пороен дъжд и ме удави, след него получих някакво странно скърцане, като пластмаса в пластмаса, като подам газ на мотора, не съм го тествал, като изсъхна как е. Като спирам в дъжда имам скърцане, което се получава при сгъването на предните колове не мога да разбера дали е от спирачките или коловете. На по-ниски обороти от 3000 цялата машина тресе/трака, докато влезне в обороти. Като е още светло таблото се бърка не знае да светне ли лампичката или не и играе постоянно от зелено до жълто. Като се стъмни светва автоматични (за това предполагам е виновна новата черна слюда, не знам къде се намира този датчик за светлина, но ако е под нея, може би заради нея се бърка или е някаква нарушена спойка в таблото).
              Като нов моторджия, не знам кое от горните е нормално за мотора, и кое не. Също така това с тресенето и тракането ме съмнява да не е за реглаж на клапани, мотора официално е на 25000 и мисля, че са реални. Чувам добри думи за Орлин от Пловдив, но не намирам координати и не знам дали се занимава с малката машина.
              Колеги всякакви предложения и коментари са добре дошли, мерси предварително.

              Коментар


              • #67
                От: Мнения за BMW F 650 GS

                Първоначално публикуван от A--Viper Преглед на мнение
                Здравейте колеги,
                да се похваля и аз като горд собственик на нов втора ръка f650gs '01. .....
                ..... На по-ниски обороти от 3000 цялата машина тресе/трака, докато влезне в обороти........
                ..... Също така това с тресенето и тракането ме съмнява да не е за реглаж на клапани, мотора официално е на 25000 и мисля, че са реални. .......
                Смяната на свещта е първото което е добре да предприемеш. При мен имаше ефект.
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • #68
                  От: Мнения за BMW F 650 GS

                  А само да спомена, че от БМВ са сложили свещи с диаметър на хекса 18мм , което ме изуми с нестандартното им изпълнение, като усепея да я сменя, ще пиша дали това е бил проблема.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Мнения за BMW F 650 GS

                    За съжаление не виждам бутона едит, ще помоля модератор да ми слее двете мниния.

                    След смяна на свеща, мотора заспа, мерси за предложението Фози, не се бях замислял за свеща. Смених му по пътя и въздушният филтър, че беше на лесно място, а магазинът до нас се оказа че има всичко за моят мотор, което ме учуди. Също видях, че в ПДФ-а препоръчват да се източи, ако има масло във въздухозаборника след филтъра, което също ми е странно откъде се появява там ... но съм мотивиран да разбера всичко по мотора. Добре че се навих и сам да си го отварям, от предишно отваряне беше забравен маркуча от акумулатора, който играе роля на преливник и имаше разливано вътре и малко разядени места по пластмасите (тавата на акумулатора и въздухозаборника). Също така разрбрах и защо при вибрациите така ми тресе таблото.

                    Аз май от мнение за машината го превърнах в поддръжка на машината.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Мнения за BMW F 650 GS

                      Първоначално публикуван от A--Viper Преглед на мнение
                      Също видях, че в ПДФ-а препоръчват да се източи, ако има масло във въздухозаборника след филтъра, което също ми е странно откъде се появява там ... но съм мотивиран да разбера всичко по мотора.
                      Във филтърната кутия обикновенно е изведен отдушника от картера на двигателя, та оттам се появява масло във филтърната кутия!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #71
                        От: Мнения за BMW F 650 GS

                        Колегата е прав за отдушника! Аз масло при моя не съм виждал.
                        И при мен дренажа на АКБ беше къс та го удължавах.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #72
                          От: Мнения за BMW F 650 GS

                          3000 км по-късно впечатления и въпроси: Мотора си е заслужил Ф-чето отвсякъде (от Фъндуро). Караш асфалтче и в момента, в който очите ти се насълзат от гледката на хубав черен път - газ и без да му мислиш ... е 400 метра по-късно се сещаш, че това ти е първото каране оффроуд и благославяш (в позитивният смисъл) офроуд форума, че те е накарал да си купиш хубави високи ботуши . Отплеснах се.
                          Отностно мотора. Машината си има вибрации, все пак е едноцилиндрова, въпреки че най-вероятно се държи по-добре от алтернативите, много хубаво е балансирана ! Смяната на свеща спусна долната граница от 2800 на 2000 оборота, когато имам нужда от мощност. Предният собственик ми беше казал, че се пали с малко газ, което не е вярно, след четене по интернет се оказа, че това е адски вредно и трябва да почакаш 2-3-5 секунди преди да запалиш, без да бараш газата и изобщо нищо, тъй като компютъра зачита всички датчици в този момент. След това си пали като слънце и върви по-добре, отколкото ако се пали с леко газ. Онзи ден усетих как веригата приплъзва и я измерих, провиса беше 6-7 см, при препоръчителни 3.5-4.5 см. Отдавам го на това, че не съм от леките ездачи или просто не съм знаел, като го взема да ги погледна.
                          И най-голямото ми оплакване и въпрос. Крепежките по мотора са ужасни, или вибрациите му идват нанагорно. Първо ми изчезна гайката на единият куфар и докато се прибера и болта беше изкочил. Смених си го и след 500-600 км пак гайката липсваше. Аналогичен случай и с една гайка, която държи пластмасите на таблото. От бмв са решили технологично по следният начин нещата; има една планка с дупка и от едната и страна е била ... залепена/заварен ... гайката. При вибрации гайката отслабва и като натегна да завивам и развивам или просто в движение - сдава богу дух. Тествах с локтайт, обаче не държи. Мисля да ги заваря, обаче си имам едно наум от опита на Йън и Чарли и как изпържиха големият батко в Русия. За да заваря гайките освен да сваля акумулатора и да извадя БМС компютъра има ли друго нещо, което трябва да сторя?
                          Също така ми липсва едно крепежче, което е ламаринка сгъната на две, като посредата има дупка, която играе ролята на резба. Ходих в един магазин на Горубското Ханче, където имаше такива, но не и като моята, а оттам ми казаха, че по принцип са най-заредени. Сещате ли се друг магазин, откъде да си намеря такива ламаринки ? Мерси предварително.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Мнения за BMW F 650 GS

                            Има гайки с пластмасови шайби вътре при резбата, които специално са предназначени да не се саморазвиват. Продават ги в техническите магазини и обикновенно са и неръждаеми. За залепване на болтове против развиване (например болтовете, които държат спирачните дискове) се използва специално лепило за болтове.
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #74
                              От: Мнения за BMW F 650 GS

                              "Евроболт" май се казваха, на ъгъла на Раковски и Сливница. Там ще намериш всякакви болтове, а има ги и въпросните крепежни ламаринки.
                              And the dream that you dare to, why, oh why can't I?

                              Коментар


                              • #75
                                От: Мнения за BMW F 650 GS

                                Намери на това нещо друго място с цел охлаждане, защото под седалката няма такова!Смених две докато разбера, че грее и изгаря!Просто съвет.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28022009(014).jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5287583

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X