Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Въпрос за каска ...

    Прочетох доста голям брой ревюта и отзиви по чужди форуми, за да се реша да си я купя, но ми се искаше някой колега, земляк, да даде по-обикновенно и реално мнение (да сподели наблюденията си) за каската. Разбира се, ясно ми е, че не е широко застъпена по нашенско, особено във форума, където шосейните шлемове не са на почит.
    BMW F 800 GS Cum sapiente loquens perpaucis utere verbis! - Когато говориш с умни хора, употребявай колкото се може по-малко думи!

    Коментар


    • Re: Въпрос за каска ...

      има ли тук човек който да е слагал на главата си Schuberth C3 и BMW system 6?
      колебая се между двете...
      LZ1NDI
      DR650SE K8

      Коментар


      • От: Въпрос за каска ...

        Айрох е най добрия вариант при еди има страхотни намаления има на no fear за 134 от 300 намаление

        Коментар


        • От: Re: Въпрос за каска ...

          Първоначално публикуван от nii Преглед на мнение
          има ли тук човек който да е слагал на главата си Schuberth C3 и BMW system 6?
          колебая се между двете...
          Имам System 6 на BMW, обади се, ще ти дам да я пробваш...
          You'll never find out - I got no key hole....

          Коментар


          • От: Въпрос за каска ...

            Schuberth C3 слагах на главата си и пробвах във Виена в магазин с цел евентуална покупка и уточняване на номера. За съжаление не съм карал с нея за да кажа как се държи по време на движение. До сега карам с Caberg Ryno , Airoh S4 (ендурска, ама тя не ти е интересна предполагам). Каберга ми е М , а Airoh-a L размери. Каберга за М ми стои хлабаво и е шумна, а Airoh-a заL стегнато. С3 я дават от най-най-висок клас. Стори ми се мека и МНОГО ТЯСНА вътре, ама съм с очила и е индивидуално за всеки Иначе по-удобно ми стоеше М вместо L. Поне размера си научих. Може наистина да е страхотна каска, ама честно казано след като я пробвах , взех да се замислям дали си струва парите.Не заради това , че е скъпа(гледам , че има намаления вече). С тия очила ми е много кофти, особено когато е по- студено, въпреки антифога се запотяват те , а не слюдата и ефекта е все едно нулев. Сериозно се замислям да карам с ендурска каска и кросови очила върху моите. Иначе С3 си имаше всичко и сигурно ще е комфортно канче.
            Все повече се убеждавам, че преди да си сложиш канчето на главата, така само с питане и чужди мнения не трябва да се купува. За съжаление скъпите каски в Бг не навсякъде са налични и е трудно.

            Коментар


            • Re: От: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
              Все повече се убеждавам, че преди да си сложиш канчето на главата, така само с питане и чужди мнения не трябва да се купува. За съжаление скъпите каски в Бг не навсякъде са налични и е трудно.
              Точно това ми е проблема, в Камор ходих преди месец-два, нямаха я на склад. Щели да докарат тия дни (трябва да звънна)

              След няколко дена заминавам за Виена, ще отскоча до Луис и ще пробвам шуберта, след това ще се върна и ще пробвам бмв-то ако са докарали.
              После тегля чертата и взимам което ми пасне повече.
              LZ1NDI
              DR650SE K8

              Коментар


              • От: Re: От: Въпрос за каска ...

                Във Виена има и един друг магазин (мисля , че се казваше 2rad boerse или подобно ) Имаха големи наличности от всичко, включително и нови и употребявани мотори. Намират се на много лесно място-точно срещу къщата-музей на Щраус. Няма как да не ги видиш- големи табели и много мотори. магазина е на 2 етажа, има и огромно хале отзад за втора употреба . Съвсем близо до Пратера и Виенското колело-ще ти е лесно,че е почти в центъра.

                Коментар


                • От: Въпрос за каска ...


                  Последно редактирано от mitiracing; 16-02-12, 21:23.

                  Коментар


                  • От: Въпрос за каска ...

                    Може и да съм позакъснял ,но все пак ето какви са ми впечатленията за C3:
                    Страшно компактна е(много малко вътрешно пространство пред лицето),но на мен ми допада.Доста лека,тиха,комфортна,добра вентилация.Слънчевите очила са доста по- големи от C2 и гледат добре,дори и при намалена видимост(при силно слънце точно във лицето,не са чак толкоз ефективни( бих искал да са още по- затъмнени)Като цяло стават!КАРДОто
                    работи без забележки!
                    Единственият недостатък е заключалката на каишката:е как ли не я гласих и все ми пречи при дълго каране.С чорап за главата проблема изчезва.Наскоро се появи и едно малко петънце от запотяване между пинлока и стъклото,но май се дължи на небрежна подръжка, на същото от моя страна.При силен дъжд съм я пробвал във продължение на 1 час при средна скорост от 120км/h и ми се прокраднаха 2 малки капчици по лицето.В последствие ,вкъщи се загледах и открих че гумата която оплатнява стъклото като се затвори беше леко примачкана на едно място и не притиска достатъчно.Никога не оставяйте стъклото напълно затворено,по този начин се удължава живота на въпросното уплътнение.
                    Това е всичко за което се сещам във момента.
                    Систем 6, до колкото знам си е C3 но малко по -голяма и май по- кофортна.

                    Коментар


                    • От: Въпрос за каска ...

                      вчера отидох в Луис Виена и не издържах
                      сега съм с 475 евро по-беден.
                      дано се оправи малко времето за да я пробвам.
                      LZ1NDI
                      DR650SE K8

                      Коментар


                      • От: Въпрос за каска ...

                        Честито и да не се налага да пробваш дали е здрава , а само след време да споделиш за другите и качества. И аз доста се чудя дали да не инвестирам в нея, ама при наличие на 4 каски.....че в къщи сделката е колкото пари за мотора ми, толкова за жената(да и се не види).......
                        ПП Сериозно:покарай месец 2 и сподели впечатления.

                        Коментар


                        • Re: Въпрос за каска ...

                          кажи на жена ти че струва 200лв
                          на първо разглеждане - страхотна изработка и шумоизолация.
                          между другото размерите се разминават - досега всички каски са ми били ~60см, тази е 58.
                          LZ1NDI
                          DR650SE K8

                          Коментар


                          • От: Въпрос за каска ...

                            [QUOTE=egerchev;1781937].....че в къщи сделката е колкото пари за мотора ми, толкова за жената(да и се не види).......

                            Колега, развали я тази сделка, че е много неизгодна. Това е изкуството на жените, да те накарат да се чувстваш виновен, че имаш хоби, и че си почиваш с него. При мен има друго правило: Ако си купя каска и не чуя от жената "Честито, много се радвам за теб", купувам си още една! /каска де, не жена...макар да не се бях замислял за последното/.

                            Коментар


                            • Re: От: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                              ПП Сериозно:покарай месец 2 и сподели впечатления.
                              споделям:
                              -много качествена изработка
                              -отнема много време да приеме формата на черепа и в началото много гадно натиска на челото
                              -по-шумна е отколкото очаквах, реално тиха е само на гол мотор (всякви слюди и огледала правят леки турбуленции които я карат да шуми)
                              -"ченето" е много близо до брадичката ми, при всеки опит за прозяване в каската става неприятно
                              -уникална вентилация, все едно караш без каска
                              -затваря се малко тегаво, трябва с една ръка да затваряш, а с другата да държиш на темето
                              -с тоя пинлок ИЗОБЩО не се поти стъклото при никакви обстоятелства
                              -каишката е много назад и опира в гушата неприятно. между нея и гушата има една мека лентичка но не помага много.
                              -слънчевите очила имат UV защита, свалят се за 5 секунди и се чистят лесно
                              -визьора се сваля за 10 секунди с голи ръце
                              -надписите по нея всъщност са лепенки, една буква вече започна да се отлепва

                              това се сещам засега, ако нещо съм пропуснал - питайте.

                              дали си струва парите - не съм сигурен.
                              може би трябваше да изчакам шоей неотек....
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • От: Re: От: Въпрос за каска ...

                                Внимавай със чистенето на очилата и слюдата от вътре)
                                За очилата нищо влажно,че после има да береш ядове със запотяване!
                                За слюдата отвътре също не и понаса мокрене.внимавай да не размърдаш пинлока че силикончето е доста тънко и спре ли да уплатнява се замъглява отвътре.във случаи че го разбъзикаш(както аз направих)двете нитчете дето го държат са ексцентрични и зависи на къде ги въртиш натягат или отпускат пинлока.
                                за затварянето на каската със едната ръка натискам муцуната ,а другата я пъхам отвътре да насочвам коженя подбрадник(таи я затварям най- лесно).
                                Обръщай внимание на това дали заключва от двете страни(много често се чува цък само от ляво или само от дясно)съответно до натискаш от другата страна, докато не цъкне и там.
                                пробвай каиша къдто те дразни на гушата да го пъхнеш напред под коженото уплътнение (там дето пъхам едната ръка когато я затварям)на брадичката,така не ме души чак толкоз и колко по изправена си държиш главата толкоз по малко ще ти пречи.
                                пс:а за брадичката ,както казах :чорап за глава и спира да пречи.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X