Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за каска ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Въпрос за каска ...

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Вече мога да споделя впечатленията си от каската.
    Първо - много стегната и много тиха каска. Като я сложа, оглушавам. Не чувам какво говорят хората около мен. При движение шума е достатъчно нисък. Има си и подбрадник, който подобрява намаляването на шума в движение.
    Слюдата започва да се изпотява само по краищата и то не в движение. Тръгна ли, веднага се изчиства.
    Както казах, каската е много стегната, не мърда на никъде. Дори прекалено стегната на моменти(при сваляне), но като се посмачка интериора ще се оправи. В движение не ми стиска прекалено главата.
    При висока скорост - над 150 и страничен вятър, козирката пречи. Сваля се за секунди без инструменти. Слюдата също се маха толкова бързо. Има резервни закопчалки за там, пластмасови са.
    Слюдата е леко затъмнена, но не пречи на каране при свечеряване. През ноща не съм карал все още.
    Естествено, каската си има недостатъци.
    Отгоре има едно капаче, което покрива болтчето за козирката, то лесно пада. Моята каска дойде със счупено(вероятно при транспорта) капаче, но имаше резервно.
    Доста голяма изглежда на главата ми, сравнена с други каски. Малко е и по-тежка.
    Като съм доволен, но за градско не става - болят ме ушите от сваляне.
    Размера и отговаря на главата, но ако сте на границата между два размера - вземете по-голямата.

    Поръчах и на жената каска от същата марка. Размера на главата и отговаря на S. Поръчах модела PS400S RICH ART CONCEPT.

    Като дойде останах учуден, че размер S ми стяга по-малко от моята, която е същата марка и размер L.
    Сега се чудя дали да я продавам и да и взема друга.

    Коментар


    • #47
      До: Въпрос за каска ...

      Ще се отпусне след време, дори ще ти стане хлабава!
      Yamaha XT​M600E '98
      Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

      Коментар


      • #48
        До: Въпрос за каска ...

        Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
        Относно избора на каска, за по-продължителни преходи, аз бих избрал какъвто и да е шлем, но в никакъв случай "опън фейс". Причините са много, започвайки от безопастност и завършвайки с шум...
        Ако някой си спомня преди много години един модел НОЛАН N40J - не свири!
        Ако все още не сте намерили своята половинка...започнете с четвъртинка!

        Коментар


        • #49
          До: Въпрос за каска ...

          От две години карам с Caberg Justissimo GT. Много удобна и приятна каска. Лека е, обхваща добре главата и не на последно място дизайна и поне за мен е много добър. Визьора е третиран с покритие което не позволява изпотяване отвътре поне в началото (1 година и около 20К км). Има вградени слънчеви очила, което за мен е страхотен плюс и за дълъг път и за в града. При високи темпертаури в града спокойно караш с отворена каска като слънчевите очила пазят лицето от насекоми. Каската е подготвена и за bluetooth интерком система, запазени са места за слушалките и микрофона вътре в самата каска(Caberg предлагат кита). Когата я купувах преди около 2 години струваше 400лв, сега се намира в интернет почти за половината сума.
          Дотук бяха плюсовете. Каската за мен има един единствен минус - при скорост над 120-130км е шумничка. Поне засега това не ми е проблем, защото карам Aprilia Pegaso 650 и предвид на единия цилиндър тази скорост като цяло не е комфортна при този тип мотори.

          Ето я и как изглежда:

          Коментар


          • #50
            До: Въпрос за каска ...

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Собствениците на Airoh S4, кажете как е с шума.
            Особено ценно ми е мнението на Владич, че той е с подобен на моя мотор.
            В събота се сдобих с Airoh S4. Купих я от магазина на Стефан (bobimx), при това на атрактивна цена. "На първо четене" си е направо тихичка, но по-нататък ще я пробвам последователно с останалите, защото така, без сравнение, след дългата зима, ми е трудно да преценя, дали наистина е толкова безшумна, колкото ми се струва...
            Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
            Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

            Коментар


            • #51
              До: Въпрос за каска ...

              Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
              В събота се сдобих с Airoh S4. Купих я от магазина на Стефан (bobimx), при това на атрактивна цена. "На първо четене" си е направо тихичка, но по-нататък ще я пробвам последователно с останалите, защото така, без сравнение, след дългата зима, ми е трудно да преценя, дали наистина е толкова безшумна, колкото ми се струва...
              Да ти е честита , и да не ти се налага да изпробваш за здравина !!!

              Коментар


              • #52
                До: Въпрос за каска ...

                Като се видим, ще си ги мерим(каските)
                Последно редактирано от giorgio; 15-03-10, 16:51.

                Коментар


                • #53
                  До: Въпрос за каска ...

                  Честито Джорджо , ще ти хареса. Каската е убиец, нищо , че не е от най- скъпите. Иииии............ДА НЕ И ПРОБВАШ ЗДРАВИНАТА

                  Коментар


                  • #54
                    До: Въпрос за каска ...

                    Преди няколко дена си взех Shoei XR 1100,като преди да я купя пробвах също и Arai Quantum както и Multitech.Някрая се спрях на XR доста по удобна е от Arai по меки са подплънките и не ми ръби в горния край както Арая.Още не съм я пробвал на пътя как стой,но за мен е важно да е тиха и да има добра вентилация.Идва комплект с Pinlock визьори и Chin Curtain.Това последното се слага под брадата.Между другото бях се навил много за едно Арайче ама кат ми е дефектна главата за Арай и не ми седи удобно..http://media7.big7.net/shoei-europe/xr1100/ тук е обяснено подробно заключването на визьора,по-големият pinlock anti fog визьор както и други доста интересни подробности.А като я пробвам ще дам оценка и по-точно мнение за ефективноста и.Поздрави на всички
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от mitiracing; 18-03-10, 22:01.

                    Коментар


                    • #55
                      До: Въпрос за каска ...

                      абе имам един тъп въпрос- как така пазарувате каска онлайн без да можете да я пробвате как ви стои на главата? В смисъл- моята кофа е малко голяма и нямам представа дали ще ми стане примерно. Какво се прави? Измерва се обиколката на главата ли?

                      Коментар


                      • #56
                        До: Въпрос за каска ...

                        Елементарен отговор.
                        Намираш магазин, в който да пробваш въпросния модел - конкретно.
                        Не вярвай на размерите.
                        Както бях писал по-горе на една и съща марка на единия модел Л ми стяга, С ми е точно

                        Коментар


                        • #57
                          До: Въпрос за каска ...

                          Според мен е трябвало да пробваш Арай, който е в класа на този Шой. Quantum модела е хубав, но RX7GP е каската до която се приближава тази която си купил. Лично мнение...
                          Първоначално публикуван от mitiracing Преглед на мнение
                          Преди няколко дена си взех Shoei XR 1100,като преди да я купя пробвах също и Arai Quantum както и Multitech.Някрая се спрях на XR доста по удобна е от Arai по меки са подплънките и не ми ръби в горния край както Арая.Още не съм я пробвал на пътя как стой,но за мен е важно да е тиха и да има добра вентилация.Идва комплект с Pinlock визьори и Chin Curtain.Това последното се слага под брадата.Между другото бях се навил много за едно Арайче ама кат ми е дефектна главата за Арай и не ми седи удобно..http://media7.big7.net/shoei-europe/xr1100/ тук е обяснено подробно заключването на визьора,по-големият pinlock anti fog визьор както и други доста интересни подробности.А като я пробвам ще дам оценка и по-точно мнение за ефективноста и.Поздрави на всички

                          Коментар


                          • #58
                            До: Въпрос за каска ...

                            Здравейте колеги, понеже ми предстои и на мен закупуване на каска искам да попитам къде в Стара Загора има магазини за тези неща. Знам 1 до 6-то основно, там ще проверя утре, ако някой знае къде другаде има, нека каже.

                            Поздрави.
                            Последно редактирано от boiko73; 29-03-10, 10:02.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #59
                              До: Въпрос за каска ...

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Здравейте колеги, понеже ми предстои и на мен закупуване на каска искам да попитам къде в Стара Загора има магазини за тези неща. Знам 1 до 6-то основно, там ще проверя утре, ако някой знае къде другаде има, нека каже.

                              Поздрави.
                              В сайта на zedmoto в интернет ще намериш адрес на магазина им в Стара Загора. Намира се срещу двора на 9-то ОУ на Граф Игнатиев, ама точен адрес не знам.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Въпрос за каска ...

                                Мерси колега, ще проверя първо до 6то основно, че ми е по - близо , ако не си харесам там ще отида и до 9то. Тръгвам, като се върна ще пиша резултата.

                                Поздрави.

                                ПП И да ви попитам някой чувал ли е за каски с марка "Блейв" или "Блайв" или нещо подобно?
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X