Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен или Заводски (магазински) туниг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

    Аз да изкажа благодарности, на автора, за чертежа за стойката за ГПС, скоро ще я сътворявам същата за Доминатора
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #77
      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
      Тц, по 1,50 са (без запетаята), кюстендилска направа!
      Няма нищо общо с кюстендилските.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • #78
        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
        Тц, по 1,50 са (без запетаята), кюстендилска направа!
        Това може само да е минало покрай Кюстендил.....titanium/carbonfiber end cap.
        А сега си допивам кафето,и отивам да проведа и втория си почивен ден в гаража!
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0146.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5703349Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2011-Triumph-Speed-Triple-19.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5703350
        Kawasaki Klr 600 '91

        Коментар


        • #79
          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

          Готовооооо......остана само да измисля захват на гърнето към "фрейма". Малко се позаиграх с "виг"-чето днес. Направих двете заварки,със задължителния "back purging" за неръждаемите тръби. Тоест преди да се започне заваръчния процес,тръбата се пълни вътре с аргон,като се остави да циркулира през нея.
          Стана сравнително добре,накрая я лъснах със скочбрайт.....но има какво да се желае. Ако се запили и полира,ще стане наистина перфектна! На свинче-звънче!
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0176_2.jpg
Прегледи:1
Размер:98.8 КБ
ID:5703449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0175_2.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5703450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0172_2.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5703452Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0170_2.jpg
Прегледи:1
Размер:66.0 КБ
ID:5703453Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0165_1.jpg
Прегледи:1
Размер:100.7 КБ
ID:5703454Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0164_2.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5703455Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0163_2.jpg
Прегледи:1
Размер:105.1 КБ
ID:5703456Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0162_2.jpg
Прегледи:1
Размер:101.7 КБ
ID:5703458Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0161_2.jpg
Прегледи:1
Размер:87.8 КБ
ID:5703461
          Kawasaki Klr 600 '91

          Коментар


          • #80
            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

            Продължаваме с тунинга...."смес" от домашен и заводски!
            Подтикнат от дискомфорта който изпитвам стъпвайки на пръсти(1,64 съм),реших да си потърся понижаващ кит за ТрансАлпа.
            Намерих това: http://www.vh-motorradtechnik.de/en/...600-V-Transalp. .....цената обаче е неоправдано висока.
            След кратък оглед на окачването,си изготвих едно чертежче и газ към изпитан стругаро-фрезист. След няколко дни чакане, "ухото" е готово,цената....40лв!
            Днес си "асамблирах" шока с новото "ухо",и новата пружинка. Тези дни ще го монтирам,и ще видя с колко ще се клекне мотора. Офсета на отвора е изместен с 10мм....с което се надявам да постигна около 3см. понижаване.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0027.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5706364Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0028.jpg
Прегледи:1
Размер:94.0 КБ
ID:5706365Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0026.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5706366Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0006.jpg
Прегледи:2
Размер:95.4 КБ
ID:5706367Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0029.jpg
Прегледи:1
Размер:93.8 КБ
ID:5706368
            Kawasaki Klr 600 '91

            Коментар


            • #81
              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

              Така...да се включа и аз малко по темата за домашния тунинг.



              Още при първото ми излизане миналата седмица до Сливен ми направи впечатление, че предпазната слюда ми идва леко ниска и вятъра доста ми шумеше в каската.
              Отделно от това...допълнителното повдигащо стъкло поставено от предния собственик, нещо не ме кефеше.





              Та...на този етап 200+лв. за оригинална висока слюда няма, но познат ми даде добра идея...Слюда по-голяма от някой скутер и рязане и творене.Така , аз се поразрових из нета и си намерих нещо подходящо, обадих се на продавача, той ми понамали от цената и в крайна сметка си поръчах това...





              Започна се едно наставяне, едно умуване как точно да го захвана, едно мерене...Идеята ми беше да не стои само върху захватите за допълнителното стъкло направени също от предния собственик, защото при натиска от въздушната струя то вибрира, а като е и по-голямо новото направо щеше да е трагична работата.Основната ми идея беше да го захвана на горните болтове държащи оригиналната кола + да ползвам и планките...
              Е да ама...то как се мери като всичкото криво, заоблено, няма един прав ъгъл и...най-вече съм сам
              В крайна сметка след дълго мерене, и умуване, се получи това...











              С изрязване на полукръглата форма си отворих невероятна кушия.Няма точна база, няма с какво да очертая/спрях се на една голяма алуминиева тава , която намерих в мазето / и въобще лудница.В крайна сметка обаче...мисля, че първо не се получи никак зле, след това се освободи процеп от долна страна между двете слюди и така част от въздушния поток ще минава от там, а напрежението върху горната слюда/новата/ ще е по-малко.
              Другия плюс освен , че я задигнах с 5см. по-нагоре от старото парче е, че новата слюда оригинално е с леко подвит горен ръб напред, което се надявам да промени също така и ъгъла на въздушната струя и нещата с шума да се пооправят.
              Подготвил съм и обкантващ профил, но...първо да я тествам как ще се държи на пътя в реални бойни условия и ако всичко е наред ще последва сваляне, пастиране , че има надрасквания/все пак е стара, а не чисто нова/ и накрая ще я обкантя.
              За сега толкова...
              Поздрави на всички!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #82
                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                Мисля, че си се справил повече от добре!
                ..... , но от естетична гледна точка по-добре би стояла затъмнена слюда.
                При тестовете натоварвай плавно, защото ми се струва, че прекалено високо седи "крилото" - не зная дали ще издържи натоварването оригиналната слюда!
                0887 246718

                Коментар


                • #83
                  От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                  Лошото е, че ако ми се наложи да гледам на 5-10м. от мотора трябва да става през слюдата.Повдигната е горе-долу на равнище под носа ми, а трябва да е малко по-ниско.За съжаление обаче...по-ниско доста ми шуми в каската.Със стария правен дефлектор със скорости до 140-150км. проблем нямаше освен вибрация заради тежките метални носачи във оригиналната слюда.Тук завдигането е около 5см. и то в центъра, а към краищата е по-малко.другото което е, че де факто новата слюда вече не се държи само на двата носача към оригиналната в горния си край, а е захваната и допълнително на двата горни болта държащи оригиналната слюда/т.е. вече се държи на 4-ри точи/, та се надявам да няма проблеми и да издържи.отделно от това се надявам и да намалее шума в каската ми...
                  П.П.За протокола след тестовете ще и заобля леко долните външни и вероятно вътрешни /тези към дъгата/ ъгли.Мисля, че ще изглежда по-добре...
                  Поздрави!
                  NISSAN FOREVER
                  -----------------------------------------------------------------------------
                  Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                    [QUOTE=lubashki777;2936898]Така...да се включа и аз малко по темата за домашния тунинг.







                    Много добре си се справил,ще ти върши идеална работа,хванал си я на 4места и изглежда солидно,джоба по средата ще разсейва голяма част от натиска и си мисля че дори ще елиминира част от бак прешъра както му викат тук който се появява при по-големи скорости,и не на последно място-подобрил си визията на машината.
                    Kawasaki GTR 1400

                    Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                      Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение

                      Много добре си се справил,ще ти върши идеална работа,хванал си я на 4места и изглежда солидно,джоба по средата ще разсейва голяма част от натиска и си мисля че дори ще елиминира част от бак прешъра както му викат тук който се появява при по-големи скорости,и не на последно място-подобрил си визията на машината.
                      Благодаря!
                      Всички тези моменти съм ги премисил предварително и се надявам се наистина и тестовете да покажат, че сме прави в разсъжденията си.
                      Колкото до визията...просто си падам донякъде да не кажа съвсем крайното пефекционист, ама...нахъсен естет поне, и много ме дразни лоша визия...направо ми е дискомфортно.За това и има ли такива моменти, гледам да ги изчиствам...
                      Поздрави!
                      NISSAN FOREVER
                      -----------------------------------------------------------------------------
                      Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                        Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                        аз пък днес се чудих къде да чопля и си направих "предпазна решетка" на решетката на радиатора. материалът /мрежата/ е от възд.филтър на камион. закрепването е с подпъхване и осигуровка със свински опашки. и да -още малко може да се поизпипа [ATTACH=CONFIG]852702[/ATTACH]
                        Съжалявам, че ще те разочаровам, но това не е тунинг, кич е тази мрежа освен да ти пречи друго няма да направи. И понеже ще се зачудиш защо-първо какво предпазваш с нея? Ако идеята ти е да предпазиш радиатора от хвърчащи камъни то си имаш пластмасовата. Освен да се набие с насекоми и мръсотия по-лесно и да намалиш въздухопотока друго няма да постигнеш! То ти вече си намалил въздухопотока-погледни си снимката внимателно, виж колко е площта само с пластмасовите хриле и след това виж мрежата колко затваря на отворите

                        Коментар


                        • #87
                          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                          еми благодаря за мнението. ще покарам и ще разбера,,,може би залудо си играх...

                          Коментар


                          • #88
                            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                            Първоначално публикуван от boda nx Преглед на мнение
                            еми благодаря за мнението. ще покарам и ще разбера,,,може би залудо си играх...
                            Добре е, няма да имаш грижи ако не караш на предела на машината.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #89
                              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                              Най после довърших творението .Първо подчертавам че ги направих като тренировка и да видя какво горе долу ще се получи.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00433.jpg
Прегледи:1
Размер:84.2 КБ
ID:5707089Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00439.jpg
Прегледи:1
Размер:62.6 КБ
ID:5707090
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00441.jpg
Прегледи:1
Размер:81.7 КБ
ID:5707091Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00442.jpg
Прегледи:1
Размер:66.4 КБ
ID:5707092
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00446.jpg
Прегледи:1
Размер:83.8 КБ
ID:5707093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00447.jpg
Прегледи:1
Размер:97.6 КБ
ID:5707094
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00449.jpg
Прегледи:1
Размер:146.1 КБ
ID:5707095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00451.jpg
Прегледи:1
Размер:93.9 КБ
ID:5707096
                              в крайна сметка се получи това .
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00452.jpg
Прегледи:1
Размер:88.2 КБ
ID:5707097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM00456.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5707098
                              Като за проба не са зле но следващото ще е по добре ,преди да залепя кожата ще направя от капси някакава фигура и ще добавя малко ресни от страни.
                              Мотор и жена не се дават, мотора може да ти го счупят а на жената може да и хареса
                              0889 619 319

                              Коментар


                              • #90
                                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                                Подхвърлям идея за втория опит - капака може да е само от кожа и да се затваря с метален цип! Или опаковаш кутията с изрязания отвор с кожа и прорязваш кожата по отвора но само по трите страни, четвъртата страна остава да играе роля на панти. Сваляш кожата ,зашиваш ципа , лепиш на кожения капак отвътре парчето от тръбата , надяваш всичко на кутията и ще имаш капак който не стърчи от кутията! Също задължително кутията трябва да има отводнителни дупки!
                                Последно редактирано от sl.daskalov; 19-03-16, 17:44.
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X