Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Домашен или Заводски (магазински) туниг

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

    На снимката се вижда , че между болтовете и горният мост/тройник/ има тампони. Това в голяма степен предпазва късането или изкривяването на болтовете , но и създава проблеми при преминаване през коловози , контрола на предното колело е по-труден , най-вече при монтирани по-високи повдигачи.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #47
      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

      Пълно щастие няма Ванко, имам усещането,че този метал (алуминий) ще се огъне по-лесно от болтовете.В момента вървят тестовете на моите - много са ми удобни. Проблема с контрола ,най-вече в коловози идва от далеч по- голямата маса на машината ( и водача) от колкото от гумените тампони....Не знам ,но след повдигането на кормилото мотора направо ми ,,заспа'' в ръцете по черно
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #48
        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

        И аз съм за домашен тунинг .Това си направих за сузуки-то(дрз ).Утре ги слагам,така ще изглеждат(това е пробата)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130309_180226.jpg
Прегледи:1
Размер:136.4 КБ
ID:5473333
        А това ще слагам утре.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130419_193745.jpg
Прегледи:1
Размер:103.5 КБ
ID:5473334Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20130419_193704.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5473335

        Коментар


        • #49
          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

          Ех как така искам да имам и аз един лазер вкъщи да си режа с него разни ламаринки. Станали са много яки. Това така като гледам струва поне 100лв само рязането?

          Като се замисля, на мен половината ми мотор е самоделка Е не чак така де, само тавата, предпазител за резонатора и за радиаторите ... ако не ги бях правил от днес за вчера и бях се постарал малко повече, можеше и аз да пусна някоя снимка.
          Иван Маринов
          Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
          ЕНДУРО ВАРНА

          Коментар


          • #50
            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

            95 лв с материала+2 диска за предпазители на капаците,но още не съм ги бертвал и залепил.И 10лв огъване.Ама много ми харесват и прежалих парите.

            Коментар


            • #51
              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

              Хм за тея пари е повече от добре. Очаквах поне 150лв да ти е излязло. Къде се случва действието? Размера ти си го свали предполагам? Проекта ти ли го начерта или каза само какво искаш и фирмата го направи?
              Иван Маринов
              Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
              ЕНДУРО ВАРНА

              Коментар


              • #52
                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                Първоначално публикуван от VaHk0_ Преглед на мнение
                ако не ги бях правил от днес за вчера и бях се постарал малко повече, можеше и аз да пусна някоя снимка.
                Внимавай да не се престараеш с моите предпазители, вече ще правят година откак съм ти ги поръчал

                Коментар


                • #53
                  От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                  Доживях!
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2013-04-27_18-59-00_813.jpg
Прегледи:2
Размер:117.9 КБ
ID:5477977

                  Коментар


                  • #54
                    От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                    От пролетта съм с хоум-меид радиатор. Ориетировъчната стойност възлиза на 7,99лв.


                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27032013(002).jpg
Прегледи:1
Размер:209.5 КБ
ID:5482426

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1020007.jpg
Прегледи:1
Размер:126.2 КБ
ID:5482427
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #55
                      От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                      Да размърдам малко темата.Широки степенки,неръждаеми,рязани на лазер,с лого на една енергийна напитка.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140318_181632.jpg
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5571812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140318_181710.jpg
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5571813И предпазител на двигател,изработен от 4мм алуминиева ламарина.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                        Колега,къде в Казанлък има лазер за рязане на метал?
                        Yamaha Yz450F
                        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                        Всичко с ''рошави''гуми!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                          Колега,къде в Казанлък има лазер за рязане на метал?
                          В Казанлък няма,само газорезни,и плазма.В Стара Загора има на 2-3 места,има и две води,поне аз знам за толкова.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                            Лазерно рязане според мен е нужно да се прави само където е нужно разрезът да е НАИСТИНА ИДЕАЛНО ТОЧЕН. Във Варна за същите такива степенки ми обявиха такива цениза рязане , че се отказах на момента и пак ми се получиха хубаво степенките. Вземаш ламарината за степенките, очертаваш, през определено разстояние (задължително еднакво) пробиваш със свредло, например 5мм или 6 и после режеш с МНОГО ТЪНЪК ДИСК отворите през средата и се получава същият ефект като от лазер. (е, почти същият де) . Огъваш си ламаринката и си я заваряш около оригиналната степенка и си готов.Боядисваш на прахово или направо със спрей. Аз направих така- грунд и после спрей и с пистолета за топъл въздух изсъхнаха за 2 минути и се получи супер. Но според мен не са необходими много по-широки степенки от оригиналните, а повече трябва да се мисли как да се свалят или повдигнат самите степенки в зависимост от желанието на собственика на мотора.Там има доста поле за размисли. За леко ендуро гумички на степенките не са необходими , но за мотори предназначени за дълги пътувания е необходимо според мен да има гумички на степенките. Аз си изрязах от гума за транспортна лента с подходяща дебелина гумички по вътрешния размер на степенката и стана супер- хем удобно , хем не грозно. Като видиш цените на тоя тунинг по сайтовете и веднага започваш да мислиш как да си го направиш сам.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                              Аз като гледам какви неща правите , сте готови да почнете да продавате в интернет!

                              Евала!
                              Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                              Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                              Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                              Коментар


                              • #60
                                От: Домашен или Заводски (магазински) туниг

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Лазерно рязане според мен е нужно да се прави само където е нужно разрезът да е НАИСТИНА ИДЕАЛНО ТОЧЕН. Във Варна за същите такива степенки ми обявиха такива цениза рязане , че се отказах на момента и пак ми се получиха хубаво степенките. Вземаш ламарината за степенките, очертаваш, през определено разстояние (задължително еднакво) пробиваш със свредло, например 5мм или 6 и после режеш с МНОГО ТЪНЪК ДИСК отворите през средата и се получава същият ефект като от лазер. (е, почти същият де) . Огъваш си ламаринката и си я заваряш около оригиналната степенка и си готов.Боядисваш на прахово или направо със спрей. Аз направих така- грунд и после спрей и с пистолета за топъл въздух изсъхнаха за 2 минути и се получи супер. Но според мен не са необходими много по-широки степенки от оригиналните, а повече трябва да се мисли как да се свалят или повдигнат самите степенки в зависимост от желанието на собственика на мотора.Там има доста поле за размисли. За леко ендуро гумички на степенките не са необходими , но за мотори предназначени за дълги пътувания е необходимо според мен да има гумички на степенките. Аз си изрязах от гума за транспортна лента с подходяща дебелина гумички по вътрешния размер на степенката и стана супер- хем удобно , хем не грозно. Като видиш цените на тоя тунинг по сайтовете и веднага започваш да мислиш как да си го направиш сам.
                                Интересно ми е колко са ти поискали за изрязване на лазер във Варна.Цената за лазерно рязане на черно е от1до4лева за една минута,за неръждаема стомана 5лева,за водно рязане 4лева на минута.Цените са от различни фирми и машини.Колкото е по мощен лазера толкова по- бързо реже.Колега и аз мога да работя с ъглошлайф,но на лазера стават по-точни и по-красиви,а както казваше една моя клиентка"всичко в тоя живот за едната красота го правим.Степенките съм ги направил не защото е по-добре да са широки а защото преправях мотора на сина ми и реших да му направя нещо индивидуално(и височината им съм променил).
                                Последно редактирано от D.Danov; 18-03-14, 21:19.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X