Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос относно размера на якета Revit?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос относно размера на якета Revit?

    Здравейте колеги!
    Поръчах яке Revit и въпреки , че изчетох на три езика всичко за размерите искам да попитам някой който има такова яке отговаря ли на размера който обикновенно носи. В сайта им изрично казват , че са с по тесни рамене /в смисъл по тясна кройка/ и препоръчват да се вземе един номер по голям..Е и аз така направих , но пак имам съмнения /вече върнах едно от друга фирма 3ХL ..при условие , че съм 2XL/ ...
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Въпрос относно размера на якета Revit?

    Да, сякаш са с по-тясна кройка. Моето е с половин-един размер по-голямо отколкото нося по принцип и ми е добре. Особено ако сложа и подплатите вътре, тогава направо заспива.
    Човекът е човек, когато е на път...

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос относно размера на якета Revit?

      Благодаря колега. Аз преди да поръчам написах специално писмо до сайта от който поръчвам като изрично си написах размерите...Те ми отговориха в стил "Еми като си 2XL си поръчай 2XL...." Изобщо нямаше указания , за това което се споменава във сайта на Ревит...Сега го чакам да го видя и ще пиша как е ситуацията. Предното беше от фирма Worker . Там има изрична таблица към снимката за размерите...Е няма такова чудо..според тази таблица съм XXL ,поръчах- малко...минах на XXXL- малко..
      Сигурно и други са имали ядове и можем да обобщим информацията за различните фирми от опит...Така поне няма да се лутаме..
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос относно размера на якета Revit?

        Моето впечатление е, че отговаря на размера или ако има тенденция да е по-малко то не е значително. Аз го взех от Fc-moto, където може да го върнеш и да ти пратят друг размер, разбира се разходите за пращането са си твои.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос относно размера на якета Revit?

          [QUOTE=Sotislav;1788335]Моето впечатление е, че отговаря на размера или ако има тенденция да е по-малко то не е значително. Аз го взех от Fc-moto, където може да го върнеш и да ти пратят друг размер, разбира се разходите за пращането са си твои.

          Да ..поръчах го от посочения сайт. Дано да не се наложи да го връщам
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос относно размера на якета Revit?

            Моето е XYL - текстилно. Без всички подплати слагам под него мека ризница и е перфектно. Виж щом имаш таблицата на какви мерки отговаря този размер. Поръчах панталон такъв размер, който трябваше да е голям на шкембето и по-къси крачоли, ама се оказаха прекалено къси. До сега не бях чувал, че трябва да се вземе по-голям размер, но съм ги купувал винаги от тук - София от магазина на зед мото и за това ги меря. Не виждам логика ако е скроено XXL да ти трябва по-голям номер, но пък е друг въпроса, че XXL на различните марки са съвсем различни неща.

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос относно размера на якета Revit?

              Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
              Моето е XYL - текстилно. Без всички подплати слагам под него мека ризница и е перфектно. Виж щом имаш таблицата на какви мерки отговаря този размер. Поръчах панталон такъв размер, който трябваше да е голям на шкембето и по-къси крачоли, ама се оказаха прекалено къси. До сега не бях чувал, че трябва да се вземе по-голям размер, но съм ги купувал винаги от тук - София от магазина на зед мото и за това ги меря. Не виждам логика ако е скроено XXL да ти трябва по-голям номер, но пък е друг въпроса, че XXL на различните марки са съвсем различни неща.
              Размера XYL го видях в един новозеландски сайт май.....

              Това са размерите на якетата на фирмата Ревит:
              Mens Jackets

              46 88.9-94 76.2-81.3
              48 94-96.5 83.8-86.4
              50 99.1-101.6 86.4-88.9
              52 101.6-104.1 91.4-94
              54 106.7-109.2 96.5-101.6
              56 109.2-111.8 101.6-106.7
              58 114.3-116.8 106.7-109.2
              60 116.8-121.9 111.8-116.8
              62 121.9-124.5 116.8-121.9
              Последно редактирано от green; 02-03-12, 20:08.
              ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                Панталони Стандартен размер

                Mens Pants

                Standard Length

                46 77-83 95-99 78 101.5 MD
                48 84-87 99-101 79 103 MD
                50 88-91 101-104 80 104.5 LG
                52 92-96 104-107 81 106 LG
                54 97-102 107-110 82 107.5 XL
                56 103-107 112-115 83 109 XL
                58 108-111 115-118 84 110.5 2XL
                60 112-117 118-122 85 112 3XL
                62 118-122 122-128 86 113.5 4XL
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                  Панталони за "височки" мотористи

                  Tall Length

                  50 88-91 101-104 86 111.5
                  52 92-96 104-107 87 113
                  54 97-102 107-110 88 114.5
                  56 103-107 112-115 89 116
                  ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                    Панталони за по "късокраки"

                    Short Length

                    48 90-92 99-101 75 96.5
                    50 93-96 101-104 76 98
                    52 97-102 104-107 77 99.5
                    54 103-107 107-110 78 101
                    56 108-111 112-115 79 102.5
                    58 112-117 115-118 80 104
                    60 118-122 118-122 81 105.5
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос относно размера на якета Revit?


                      Изрично е посочено , че всички моторджии със структура на тялото различна от "слабо" да поръчват един размер по голям....
                      И ако мерките ви са междинни винаги да се поръчва по голямата.
                      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                        Unisex Jacket Sizing Jacket

                        2XS 76.2-81.3 32/34 4'9" - 5'1"
                        XS 81.3-86.4 36/38 4'9" - 5'1"
                        SM 86.4-94 38/40 -/46 5'1" - 5'6"
                        MD 94-99.1 40/44 46/48 5'3" - 5'9"
                        LG 99.1-104.1 44/46 50/52 5'7" - 6'1"
                        XL 104.1-111.8 46/48 54/56 5'9" - 6'1"
                        2XL 111.8-116.8 50/- 58/60 5'9" - 6'1"
                        3XL
                        116.8-121.9
                        60/62 5'9" - 6'6"
                        4XL 121.9-127
                        60/62 5'9" - 6'6"
                        Последното е "кръстонасаната" таблица
                        Дано да съм бил полезен, че си е голямо главоболие с тези размери
                        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                          Малко си търсил

                          Ето линк към сайз-чартовете ( предполагам са същите като горните ) http://www.revzilla.com/revit-size-chart . На този сайт също има и ревю-та на продуктите.

                          Миналата година по това време и аз поръчах РЕВ'ИТ яке и панталон от фц-мото. Гледах разните му таблици, чесах се по глЪватЪ.. и накрая връщах и якето и панталона за смяна . Шипинга от СФ до ФЦ-мото по БГпощи е по около 40 лева ( и за якето и за панталона ).
                          Якото ми се оказа тясно в гърба и раменете, та поисках да ми пратя XL ( което ако го облека с все подплатите върху нещо повече от тениска също ми е тясно ) . Панталонът пък се оказа добре на дължина.. ама само когато съм прав.. тоест идеални размери за разходка.. ама като седна на мотора и ми лъсват чорапите .

                          И като цяло - да, наистина размерите са малко надценени. Бтв.. ако имаш съмнения, че си сбъркал размера и пратката още не е тръгнала, можеш да им пишеш да ти пратят друг размер. Ако пък няма желания размер от това, което си си харесал, може да избереш друг модел ( по-скъп ) и да искаш отстъпка заради причиненото неудобство от липсата на твоя размер .

                          п.с. кои модели си харесал/поръчал?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                            Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
                            Малко си търсил

                            Ето линк към сайз-чартовете ( предполагам са същите като горните ) http://www.revzilla.com/revit-size-chart . На този сайт също има и ревю-та на продуктите.

                            Миналата година по това време и аз поръчах РЕВ'ИТ яке и панталон от фц-мото. Гледах разните му таблици, чесах се по глЪватЪ.. и накрая връщах и якето и панталона за смяна . Шипинга от СФ до ФЦ-мото по БГпощи е по около 40 лева ( и за якето и за панталона ).
                            Якото ми се оказа тясно в гърба и раменете, та поисках да ми пратя XL ( което ако го облека с все подплатите върху нещо повече от тениска също ми е тясно ) . Панталонът пък се оказа добре на дължина.. ама само когато съм прав.. тоест идеални размери за разходка.. ама като седна на мотора и ми лъсват чорапите .

                            И като цяло - да, наистина размерите са малко надценени. Бтв.. ако имаш съмнения, че си сбъркал размера и пратката още не е тръгнала, можеш да им пишеш да ти пратят друг размер. Ако пък няма желания размер от това, което си си харесал, може да избереш друг модел ( по-скъп ) и да искаш отстъпка заради причиненото неудобство от липсата на твоя размер .

                            п.с. кои модели си харесал/поръчал?
                            Благодаря колега за инфото. В крайна сметка това което си взел по голямо ли е като размер. Щом си взел XL , ти L ли си Аз поръчах модела Radar. По принцип съм 2XL...Но ме съмнява , че ако наистина "модната" им линия е "slim"това значи , че може да ми е тясно като си опъна ръцете напред дори и да съм с 3XL. В магазинмерих 4XL на друга фирма и ръкавите ми бяха дълги Да знам за връщането и съм се подготвил документално ..даже избрах и едно друго но от BUSE на подобна цена.Иначе претката пристига с UPS БГ, кадето всъщност In Time се занимава с доставката на място. Цената е пак толкова някъде ,колкото си посочил.
                            ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос относно размера на якета Revit?

                              Аз съм висок 178см и с тегло около 95кг. като конфигурацията на фигурата ми е далеч от атлетична, даже наопаки

                              Перфектната комбинация (текстил) за мен е аке XL и панталон XXL Short. Якето ми е перфектно в раменете и шкембака (след като поодпуснах каишките малко хахахахха)
                              Панталона го взех ХХL защото е с доста дълбока талия и на практика като го закопчаеш обхваща голяма част от корема. Модела е Defender GTX.

                              Според мен си зависи и от конкретния модел. Въпреки че размерите са им унифицирани все пак има разлики в кройките в зависимост от това за какви цели е предназначен модела. Като се добавят и различните начини за регулиране (пристягане/отпускане) при различните модели разликите си стават осезаеми.

                              По-миналата година поръчвахме туристически кожен екип за жена ми. Дюк-а от зед-мото беше единствения търговец в София, който се нави да я "измерим" в магазина, те да преценят кой размер е най-подходящ за нея и да го поръчат. С уговорката че ако не и стане ще поръчат нов с друг размер. Екипа и пасна идеално
                              Калин - О88 б579I9I
                              Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X