Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пак нещо около Байкал

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Пак нещо около Байкал

    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    Пресилен извод По скоро е че отвреме навреме върви. Всъщност би ли издържал Ижока без основен ремонт 5-6000 км ??
    Да, доста повече ако не се допускат груби грешки в експлотацията - да има масло в бензина и някаква центровка, ще изкара и 50х км. Моят Балкан беше с оригиналното си бутало и скъсано жило на километража, който показваше малко под 50х. А беше тормозен зверски. Не е ИЖ, но той не пада по-долу по издържливост.
    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    Втория тип пътуване е това от темата. Ако може да се нарече изобщо пътуване, предвид мъката и тормоза. То е за мазохисти , на които търсенията са със спартанска насоченост. И шотландска пестеливост. Дет биха носили Ижето от Санкт петербург до Магадан само и само да докажат че могат да изминат този път. Сбърках, всъщност едва ли да доказват нещо, просто...заради идеята, да се поразходят
    Аз съм си мазохист, затова им се кефя.

    Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
    А ижоците си вървят, въпреки общоприетата нагласа. И са донейде дуракоустойчиви. Ама сигур че се разбере криво това последното. Непретенциозен мотор за хора с непретенциозни желания за притежание.
    Така си е. Но по-точно е да се каже евтин и издържлив мотор за хора, които толкова могат да си позволят.

    Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
    Ама никой не е казал това.Не знам откъде направи този извод!
    Ти не гледа ли клипа?
    Айде кажи с кой мотор за 500лв ще го минеш това без да се "взриви"? 5км за цял ден. Без да прегрее и да задере.
    През годините съм имал 3 ижета, знам за какво говоря. Чукове са.

    Коментар


    • #17
      От: Пак нещо около Байкал

      Прав си Незаслужена слава им се носи. Може да не вървят, но работят..по предназначение. Имам добри спомени от Ижако, който съм имал. Някъде във времената на чичковците милиционери. Това беше единствения мотор, с който постоянно бягах от тях, и нито един път не ме предаде. Как да го хуля Обикалял съм из татковината с него и не се е трошил. Повече каран по черни пътища и безпътища, отколкото шосета. Всяко нещо с времето си.
      Gnome Rhone AX2 800 1938
      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
      Husqvarna Te 510 1989
      Argvmentvm ad novitatem

      Коментар


      • #18
        От: Пак нещо около Байкал

        Това тяхното не е приключение ,а е мъчение.
        Всичкия този багаж. Единия ден изминаха 5 км. ,на зад да вървяха ,щяха да изминат повече.
        Евала за ентусиазма им.

        Коментар


        • #19
          От: Пак нещо около Байкал

          Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
          Може да не вървят, но работят..по предназначение. Имам добри спомени от Ижако, който съм имал. Това беше единствения мотор, с който постоянно бягах от тях, и нито един път не ме предаде. Всяко нещо с времето си.
          Е това вече е приказка!!!Дай като са излезли какви ли не работи,да отречеме всичко от миналото(каквото и да е то)!!! Та нали благодарение на него(миналото) сме стигнали до настоящето,такова каквото е!!!И точно благодарение на интересното минало,каквото и да ми се случи с някоя сегашна машина,ще съм много далече от всякакво мрънкане и възмущение!Каквото и да стане винаги намираш един друг ъгъл да го погледнеш.Та така!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X