Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Около света за 180 дни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Около света за 180 дни

    Този мохабет, "че само си вземаш мотора и света е твой" е абсолютно точен, обаче! Аз например, когато ми е в ред мотора и резервоара ми е пълен, даже и да не го вадя от гаража, за известно време, пак се чувствам абсолютно свободен. Просто знам, че хей сега да реча и съм го извадил от гараж, завъртял съм контактният ключ и света е мой.... Когато ми е повреден мотора се чувствам малко, като в затвор...
    Съвсем отделен е въпроса, обаче, че тук е България и в последно време едвам връзвам двата края и парите не ми стигат и по 300 км да карам на седмица, та камо ли да тръгна някъде по-надалече, или поне да изляза извън България... Но за това пък си има банки. Някой винаги печели.
    Както каза Румен за кредитите, които са теглили някои българи за да участват в състезанието Дакар... "Ние нямаме българин спечелил Дакар, но имаме българин, който печели от Дакар"...
    Аз не искам да печеля на гърба на някой, който пътешества. Аз искам да съм пътешественика! За голямо съжаление, обаче съм се родил и живея в България.
    Чувствай се, колкото си искаш свободен, но гледай да си плащаш тока, водата, парното, вноските по кредитите и данъците, оцелявай и си налягай парцалите, пък си мечтай, колкото искаш... Това е безплатно!
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #17
      От: Около света за 180 дни

      Филма е готин, идеята също. Реалността, не!

      В повечето случай или нямаш парите за такова нещо или нямаш времето като и в двата случая резултата е един и същ и не е отразен във филмчето, защото идеята му е да си купите BMW. В реалния свят хората или едва връзват края с парите с които разполагат както спомена ВладиЧ или едва намират време за близките си, камо ли за околосветско пътешествие пък било то и със самолет.
      Бил съм и в двете ситуации. В момента върхът на седмицата за мен е петък, края на работния ден когато слагам екипа и отпрашвам за Враца и така ми се събират около 500 км на седмица (250 са по задръстванията в София)
      Доста пъти съм си мислил карайки си, че не би било лошо ако можеше понеделник или петък да не съм на работа и съответно да ми намалят заплатата с 20% обаче за съжаление няма такава възможност, както казах реалността е гадно нещо. За това съм абсолютно съгласен с ВладиЧ мотора в гаража поне ми дава възможността да си мечтая.

      Айде стига толкова мечти. Обедната почивка свърши и трябва да се гмуркам отново в пумията наречена реалност.
      Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
      Honda Varadero XL1000 SD03 2011

      Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

      Коментар


      • #18
        От: Около света за 180 дни

        ...в каква реалност живеете бре хора?? Всичко е такова, каквото си го помислите...
        Той и сър Франсис Чичестър бе казал "Този свят е и мой" без изобщо да има мотор....
        Gnome Rhone AX2 800 1938
        Yamaha XT600Z 1VJ 1986
        Husqvarna Te 510 1989
        Argvmentvm ad novitatem

        Коментар


        • #19
          От: Около света за 180 дни

          Гледах го. То не е точно леко рекламно, но си е направо реклама, но много добре направено. Браво на БМВ, заслужават целия свят да кара GS-и.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #20
            От: Около света за 180 дни

            Приятели .... няма страшно ! Нали затова сме приятелите ?
            Казвате , че имате GS и нямате време да го карате ?
            Аз имам Африка и имам желание да карам GS ... време ще се намери ... ще бутна буренцето касичка и 2-3 месеца ме няма.
            Така, че не се притеснявайте , щом нямате време да карате вашите GS-и , с удоволствие ще сменя за времето на пътуването моята баба Африка с вашето BMW, обещавам, че няма да ви искам допълнителни пари понеже карате тази класика в жанра, аз докато се мъча с вашите машини пълни с CAN и други такива 3буквени технологии.
            Екстрите са много на моята машина ...
            1.) Неудобна седалка
            2.) Вибрации след 130км/ч
            3.) Централна стойка (днес я монтирах с много мамата и големия чук!)

            Помислете си ... ще ви дам всички права над снимките и видео клиповете които съм направил с вашите фотоапарати и GoPro камери ... все едно сте били вие там

            п.с. това за мотора шега ... Африката не си я давам!
            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

            Коментар


            • #21
              От: Около света за 180 дни

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Т................................................................. .................. ................ ..................
              Както каза Румен за кредитите, които са теглили някои българи за да участват в състезанието Дакар... "Ние нямаме българин спечелил Дакар, но имаме българин, който печели от Дакар"...
              ......................... ............................ ..... ........................
              Я .... слагаш ми моркови в устата. Не бЕх аз бре ..... един с БМВ беше. Не че не е верно де.
              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X