Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Около света за 180 дни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Около света за 180 дни

    Много вдъхновяващо видео.
    Невероятно заснето. Страхотна история ... Май е леко рекламна, но какво пък щом е добро
    А да.. И не мисля, че човек трябва да бърза така, когато/ако го прави ....
    Може би 6 месеца стигат но аз си мисля, че трябват повече.
    Все едно. Видеото е же-сто-ко

    Филма е дело на германския филмов режисьор и писател Робърт Краузе (Robert Krause)

    ______2
    Е = MZ

  • #2
    От: Около света за 180 дни

    Мнооого готино! Реклама естествено, но направена както трябва! Жалко, че изключително малък процент реклами са такива! И завиждам на пича как се е изкефил. В никакъв случай не му е било лесно, но той кефа не идва от лесното!
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Около света за 180 дни

      Много добър!

      Коментар


      • #4
        От: Около света за 180 дни

        Димо, благодаря!
        Това видео генерира гениалната ми идея, а именно:

        Драсвам едно писъмце до BMW motorrad.


        „Meine Damen und Herren (оттук нататък с преводач, щото някъде в прогимназията се разделих ме с този език), обърнете внимание на следното ми предложение! Предвид този и този филм, Ви предлагам, аз да направя същото пътуване по същия маршрут, с предоставен от Вас мотоциклет BMW R 1200 GS, но забележете за 90дни (тук ще си помисля за дните)! Ако не се включа в този срок-купувам въпросния мотор, ако ли пък да -то Вие ми предоставяте изцяло и безвъзмездно собствеността върху него. В замяна на това ще получите авторските права върху снимковия и видео материал от това и от всички следващи мои пътувания. Както и доживотна пенсия за мен (е, нали трябва да пътувам) в размер на ... (тук пак ще мисля допълнително) на година.

        ...следват дежурните алабализми по протокол


        Чудя се, дали да не поискам и замяна със всеки следващ модел
        Последно редактирано от Гриша; 05-06-12, 14:46.
        Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

        Коментар


        • #5
          От: Около света за 180 дни

          ...но, забележете за 90дни...
          Е, то Филиас Фог е обиколил Земята за 80 дни, и то с подръчен транспорт, и ветроходи, а ти - с BMW R 1200 GS - за 90...

          Коментар


          • #6
            От: Около света за 180 дни

            Виж, ако и немците намесят Жул Верн в отговора си, ще си преразгледам офертата-един вид преговори, надцакване и така
            Важното е, че и в двата случая ще си имам BMW. Общото между тях пък е, че ще е по трудния начин
            Способен съм на всичко, стига то да е човешко. Който ме надмине не е човек.

            Коментар


            • #7
              От: Около света за 180 дни

              И в двата случая - успех!!!

              Коментар


              • #8
                От: Около света за 180 дни

                Много добро. Браво.
                Some call it a ... HOBBY. We call it a ... WAY of LIVE!

                Коментар


                • #9
                  От: Около света за 180 дни

                  Тръгва от Исландия.
                  На 21-вият ден вече е на Фолклендските острови при Аржентина.
                  На 48-ия ден е в Перу, почти в центъра на Южна Америка и сменя масло. Явно е минал 10 000 км с мотора, а реално много повече и то със самолет.
                  На 74-тия ден е в Намибия централна Африка. В каква посока кара там не е ясно, защото после пак се връща в Африка.
                  На 118-тия ден е вече в Нова Зенландия на другия край на света.
                  На 135-тия ден е в Индокитай и явно се качва нагоре в Азия, защото на 148-ия ден е в Бангкок.
                  На 166-тия ден е отново в Африка в Ботсуана и слиза на долу на юг към Южна Африка, където приключва пътуването на 180-тия ден.
                  Това предполага изключително сериозна логистика и много сериозни средства, защото явно транспортира мотора през океаните със самолет. За този вид транспорт, за три минавания през океан цената е, колкото струва самият мотоциклет. Да не говорим за пък визи, съчетаване на дати, съчетаване на различни сезони по различните географски ширини, и какви ли не още други проблеми.
                  Освен това на няколко пъти кара без куфари и багаж, а просто се кефи на офроуда, което предполага, че не е тръгнал точно на състезание с времето за тази обиколка.
                  Интересно е, че не е с Адвенчър, а със стандартен модел , но естествено с джанти със спици.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 05-06-12, 17:35.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Около света за 180 дни

                    Клипа е много хубав. Завиждам на пича. Не знам кога е снимано, но явно по мотора изглежда да е преди няколко години когато е трябвало все още реклама за привличане на клиенти. Накефил се е, но и не е пътувал сам, а явно с цял екип зад него. Обиколката обаче е впечатляваща като маршрут и държави. Айде дано и на нас да ни се сбъдне мечтата за едно такова пътуване. Безплатно и само със забавление.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Около света за 180 дни

                      Само че от света се видя много малко,че нямаше място на екрана,щото беше зает от мотора! Или аз нешо бъркам? И от там въпроса дали клипа беше за обиколката или.....? Без да правя никакви четки на Димо ама някои негови работи бяха доста по добри,щото акцента беше върху пътуването а не върху марката!
                      Иво (таксито) Андреев
                      0988 91 80 50
                      Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                      Коментар


                      • #12
                        От: Около света за 180 дни

                        Сузуки, объркал си се
                        В този филм акцента е върху мотора, не върху света ... иначе поне щяхме да разберем кой е върху мотора.
                        На човека Краузе са му дали задача да направи филмче, в което "Само си вземаш мотора и света е твой".
                        Острови, континенти, екзотика, слонове, гепарди , палатки, огън ...залези, неизвестност и т.н.
                        И всичко става много бързо. За 12 мин. Както бързо можеш да си купиш каквото и да е...
                        Това е рекламен филм. Написал съм го.
                        Но е сниман манияшки.
                        Не зная колко човека са го снимали. С колко камери, с колко фотоапарата ...
                        Има гледна точка през ... Дупката на "диференциала".
                        Има кадри с облаци снимане с часове. Убийствени панорами ...

                        Това е. Просто готино заснет филм отразяваш прекрасно нашето безумно време.
                        Бързо !!! Спешно !!! Трябва да си купя мотор, трябва да си купя приключение!!!
                        Бързо трябва да ми се случи нещо много яко ... щото ще полудея.
                        Ама нямам време
                        Ама то май може да стане едно "Бързо приключение"
                        Ще открадна малко. Ще си взема отпуската за две години наведнъж ... и малко неплатен.
                        И ще ми се случат всички тези невероятни неща от клипа.
                        НЯМА НАЧИН ДА НЕ МИ СЕ СЛУЧАТ!!!
                        Точно това ми трябва!
                        Ъъъ какъв беше мотора?
                        Звъниш на секретарката "Свържи ме с дилъра на БМВ".
                        Да...Жълт (като във филма).
                        Куфари ли ? Ми не знам ... Чакайте малко (пуска си клипа) Веднъж с куфари, веднъж без ...
                        С куфари по-добре ли е? Да, да и подгрев нищо, че е лято. Да, да всички екстри.
                        Дрехи? Ми 52ри номер.
                        Благодаря, това е номера на кредитната ми карта. Докарайте го на следния адрес...
                        Пътешествието няма да описвам.
                        След около месец, обява "Продавам БМВ. Мотор. Особеност - няма климатик. 3000км."
                        Това е.
                        Но филма си е готин
                        ______2
                        Е = MZ

                        Коментар


                        • #13
                          От: Около света за 180 дни

                          Да-ь, прав си. Нета е пълен с обяви на нови мотори на по година и на малко километри. Това е работата на рекламите. Иначе филмчето наистина е професионално, със сигурност струва адски много. Хареса ми масажа в Тайланд след уморителния ден. Тънък момент е и смяната на маслото - сам и в някаква схлупена работилница.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Около света за 180 дни

                            Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                            Това е. Просто готино заснет филм отразяваш прекрасно нашето безумно време.
                            Бързо !!! Спешно !!! Трябва да си купя мотор, трябва да си купя приключение!!!
                            Бързо трябва да ми се случи нещо много яко ... щото ще полудея.
                            Ама нямам време
                            Ама то май може да стане едно "Бързо приключение"
                            Ще открадна малко. Ще си взема отпуската за две години наведнъж ... и малко неплатен.
                            И ще ми се случат всички тези невероятни неща от клипа.
                            НЯМА НАЧИН ДА НЕ МИ СЕ СЛУЧАТ!!!
                            Точно това ми трябва!
                            Ъъъ какъв беше мотора?
                            Звъниш на секретарката "Свържи ме с дилъра на БМВ".
                            Да...Жълт (като във филма).
                            Куфари ли ? Ми не знам ... Чакайте малко (пуска си клипа) Веднъж с куфари, веднъж без ...
                            С куфари по-добре ли е? Да, да и подгрев нищо, че е лято. Да, да всички екстри.
                            Дрехи? Ми 52ри номер.
                            Благодаря, това е номера на кредитната ми карта. Докарайте го на следния адрес...
                            Пътешествието няма да описвам.
                            След около месец, обява "Продавам БМВ. Мотор. Особеност - няма климатик. 3000км."
                            Това е.
                            Но филма си е готин
                            Чудесно написано, аз бих се разлял много повече за да кажа същото. И какво правиш като се върнеш? А, да - плащаш кредита! Не е за мен! Обаче и аз не съм в таргет групата на клипчето, така че най-вероятно е съвсем добре измислено от бизнес гледна точка. Ако разберем, обаче, че "невероятните неща" се случват вътре в нас - тогава дали бизнеса с мотори ще измре тотално? Не вярвам, просто ще караме малко по-други мотори. Както и да е. Не гледах клипчето, но ще го направя довечера заради кадрите.

                            И понеже ти дръпна темата натам, се сетих за една книжка, която описва "безумното време":
                            — Добър ден — каза малкият принц.— Добър ден — каза търговецът.
                            Той беше търговец на усъвършенствувани хапчета, които утоляват жаждата. Глътваш по едно хапче седмично и вече не усещаш жажда.
                            — Защо продаваш тия неща? — попита малкият принц.
                            — Така се пести много време — каза търговецът. — Експертите пресметнаха. Спестяват се седмично петдесет и три минути.
                            — И какво правят хората с тия петдесет и три минути?
                            — Правят, каквото си щат…
                            „Ако имах — каза си малкият принц — петдесет и три минути свободни, бих тръгнал полекичка към някой извор…“
                            Питам се дали ако имах пари за GS 1200 бих "тръгнал полекичка" да обиколя света? Без мотор.
                            LZ2NKM

                            Коментар


                            • #15
                              От: Около света за 180 дни

                              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
                              Сузуки, объркал си се
                              В този филм акцента е върху мотора, не върху света ...
                              Добре де,защо му е такова заглавието на клипа тогава?
                              То е ясно че е зверска реклама,ама от всеки си зависи дали и доколко ще и се поддаде!Иначе си личи колко мноооого пари е струвал клипа,не че поне половината от кадрите не могат да се направят без да се излиза изобщо от Германия!
                              Иво (таксито) Андреев
                              0988 91 80 50
                              Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X