Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мото-сБирка - 2016

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Мото-сБирка - 2016

    Галине, значи вие карахте зад нас на излизане от Троян. И когато свихме към прохода и вече мислех, че заедно ще минаваме Беклемето сте хванали към Шипково - Рибарица - Тетевен. Това са също много красиви места!
    Иначе тези сБирки са много приятни. Равносметката за мен е такава:
    -Покарах общо близо 600 км за два дена из пролетна България.
    -Минах няколко по-ниски прохода из Средна гора и два пъти Беклемето.
    -Видях се със стари приятели и познати, с които не се бях виждал поне година, и се запознахме с нови бъдещи пътешественици.
    -Раздухахме за минали и уточнихме бъдещи пътешествия.
    -Направихме някоя и друга снимка и видяхме нови мотори.
    -Хапнахме, пийнахме...
    -Посетихме Троянският манастир и Крушунските водопади.
    - И накрая, инжекторите на Средногорският партизанин ми бяха синхронизирани...
    От какво да съм недоволен? Напротив! Даже много съм доволен от сбирката.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Мото-сБирка - 2016

      Аз па видях поне 10тина от вас докато си пътувах по подбалкана към Бургас да си прибирам детето. За съжаление офертата жената да ходи с колата да го прибира пък аз да дойда да пия ракия при вас беше отхвърлена категорично. Дано следващия път да сколасам.
      "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

      Коментар


      • От: Мото-сБирка - 2016

        Аз съм един от хората дето останаха на палатка без да имам собствена такава с мен защото първоначално ми беше друг плана. После колегата Румен ме разубеди, намери ми и палатка и взех че останах, за което ама въобще не съжалявам.

        Ако някой се е почуствал неудобно мога да кажа че най-вероятно сам си е виновен. Аз без да познавам никой си изкарах страхотно и други път мисля пак да съм там.


        П.С.
        Забележката за лъскавите мотори не е вярна. Даже доколкото ми се видя имаше едно много лъскаво Moto Guzzi Stelvio което дори нощува отвън.
        Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
        Honda Varadero XL1000 SD03 2011

        Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

        Коментар


        • От: Мото-сБирка - 2016

          Първоначално публикуван от galinvayov Преглед на мнение

          Това е единствената снимка която направих: "Голяма вода по голям камък тече." Май беше някъде след Горна Росица.
          [ATTACH=CONFIG]862985[/ATTACH]
          Единствена снимка,но каква.....

          Супер е.

          Сега малко подробности за мястото на снимката:
          Това е с.Батошево.Там се намира ВЕЦ "Батошево" или както там си има някакво модерно име.
          Носи се слух,че оборудването е още от германците и е все още работещо.
          ЕЖК, каза за собственика в момента,че е някакъв турски гражданин.
          В момента ВЕЦа е в някаква профилактика и не работи и изпускат водата.Много хитро е проектирано с два водоема и когато няма търсене на енергия,тока се използва за помпите да качат водата в горния резервоар.

          А когато изпускат вода зимата и замръзне целия склон.....ех,каква красота.

          Редовно карам по този маршрут когато ме стегне шапката,понеже пътя е много живописен и се вие покрай реката и завои и завои и завои......
          Стигам и до Априлци от където планината се намира на ръка разстояние.
          Влюбен съм в тези гледки.

          А снощи един приятел ме покани на гости на ново за мен място-съвсем наблизо до това.
          Там погледнах планината от различен ъгъл,но също бе много величествена гледка.

          Ех....размечтах се за къща по тези места....




          п.п.Малко цитатче от Уйкито:
          "Икономика В селото са изградени ВЕЦ Батошево 1 и 2, които са малки водноелектрически централи, като ВЕЦ Батошево 2 е нова, построена с номинална мощност 2100 kW. В селото има също и цех за обработка на пластмасови изделия. ВЕЦ "Батошево" (1) е историческа, една от първите водноелектрически централи в България, строена в периода 1929-1930 г. от Воден синдикат "Росица". Основен проектант е инж. Борис Хаджиев (Габрово), възпитаник на Лвовската политехника. Това е част от каскадата малки язовири и електроцентрали в Стара планина, изграден от този Синдикат - първата каскада в страната. Тя функционира до ден-днешен. Стратегическото виждане на авторите е било, че водите в България са с много източници, на големи денивелации, но малки по дебит, заради което е най-добре да се залага на множество малки обекти, а не на няколко крупни. Тази концепция е изоставена веднага след 9.9.1944 г. от новата власт по съветски образец."
          Последно редактирано от boy3m; 19-04-16, 19:38. Причина: допълване с цитат
          "Не е важно дали котката е бяла или черна, стига да лови мишки"
          ---------------------------------------------------------->Дън Сяопин

          Коментар


          • От: Мото-сБирка - 2016

            Значи е ПАВЕЦ. Рових по сателитните снимки да го намеря точното място... С тази допълнителна информация е по-лесно (тук я няма водата) > https://www.google.bg/maps/@42.90290...2!8i6656?hl=bg

            ПП Да, имаше и страшна гледка към северните склонове на Стара планина малко по-надолу...
            A Lone Rider

            Коментар


            • От: Мото-сБирка - 2016

              Пък аз работих до 18:00 часа,и а да тръгна,и колегата ме разубеди,та се разцепихме от ядене в една кръчма от мъка....Пък и Ботев Пл.почна мача....Въобще не е важно кой какъв лъскав или не лъскав мотор кара,и къде е спрял,щом си с мотора,кво ти пука.

              Sent from my HM NOTE 1W using Tapatalk
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Мото-сБирка - 2016

                Първоначално публикуван от go6o Преглед на мнение
                За всички , които мислят да посетят мястото:
                Аз не съм ходил там никога, до колкото знам и разбрах е проблемно за голяма група хора. Ще спя на палтка, храна и пиене ще си нося. Просто да се има впредвид , да няма разочаровани. За мен идеята си остава тази, която споменах няколко пъти - возене, среща с приятели, хубаво изкарване и настроение. Същото пожелавам и на другите. Лично аз около 14 часа мисля да съм пристигнал, след подобаващ зиг заг . Няколко часа по късно вероятно няма и да съм много адекватен, но ще се радвам да се запозная с готини хора.
                Относно особеностите на мястото и домакините - по нагоре е сложен телефон.
                Първо започвам с извинение, ако има хора разочаровани от нещо, пак да прочетат какво съм писал преди събитието. Казвам го като човек , присъствал на доста подобни мероприятия. Дори се шегувах с приятели че трябва да си сложим баджове, ще е по лесно да се обозначим. Запознах се с хора , които чак по късно рабрах кои са по никовете им във форумите. Поради спецификата на мястото , нямаше как да сме всички заедно, за да можем да се опознаем, и да избегнем негативизма, до колкото го има. Относно коментара за скъпи и не мотори, или залитанията на някои по фототехника или други неща, мисля че дори не е редно да го коментираме, целият форум е осеян с примери. Съжелявам че не пуснах снимки, дори и в момента работя и нямам възможност.
                За компенсация , тук правя анонс, с сбирка, в моя регион, на която обещавам че подобни недоразумения няма да има. Мястото ще е Белоградчик, есента, детайли ще пусна , като имам яснота.

                Коментар


                • От: Мото-сБирка - 2016

                  Аз също се забавлявах добре, не ми липсва нищо. Запознах се с нови хора, видях стари познати и приятели. С една дума кеф
                  А относно притесненията за кои мотори са вън или вътре, явно никой не е забелязал лъскавата каравана не случайно паркирана точно пред входа на кемпа и дискретната охрана на събитието

                  Коментар


                  • От: Мото-сБирка - 2016

                    Благодаря на отзовалите се за инфото, снимките и коментарите. Сигурен съм, че сбирката е била страхотна и сте изкарали яко. Ако има недоволни си е техен проблем. Тия сбирки са неформални и всеки сам си организира нещата. Както е лафа - кой квото си носи ще яде,кой квото си води ще е@е. И кой както може се приобщава към различните групи и компании. Гошо, в този смисъл не се чувствай виновен за нищо. А за есенната сбирка.....да не се каня...амаа. От друга страна есента е най-хубавото време за пътуване....та пак може да съм по друмищата и отново да се размина.......
                    Последно редактирано от Сергей Янков; 20-04-16, 09:30.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • От: Мото-сБирка - 2016

                      На следващата седянка тема за разговор да бъдат футбол, селскостопанство и риболов, само някой да е казал нещо за пътуване,мотори и фотоапарати.
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • От: Мото-сБирка - 2016

                        Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                        На следващата седянка тема за разговор да бъдат футбол, селскостопанство и риболов, само някой да е казал нещо за пътуване,мотори и фотоапарати.
                        Ако може и "Стоките на прИмоция Ф кауфландА"
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Мото-сБирка - 2016

                          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                          Ако може и "Стоките на прИмоция Ф кауфландА"
                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая." Нищо лично.

                          Коментар


                          • От: Мото-сБирка - 2016

                            Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                            На следващата седянка тема за разговор да бъдат футбол, селскостопанство и риболов, само някой да е казал нещо за пътуване,мотори и фотоапарати.
                            И следващия път ще пропусна ако няма да се говори и за жени
                            "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                            Коментар


                            • От: Мото-сБирка - 2016

                              Щом ще е есента може и за туршия, въглища, дърва за огрев и за суджуци. А това кой къде е бил ,какво е видял, къде е пътувал не ни вълнува и не се коментира.
                              Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                              Коментар


                              • От: Мото-сБирка - 2016

                                Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
                                Щом ще е есента може и за туршия, въглища, дърва за огрев и за суджуци. А това кой къде е бил ,какво е видял, къде е пътувал не ни вълнува и не се коментира.
                                Това за суджуците не е лоша тема. Имаше такава тук във форума... а пък някой може и мостра да донесе

                                Sent from my LG-D802 using Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X