Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво да правя моята Африка? Размисли ....

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво да правя моята Африка? Размисли ....

    Здравейте на всички.
    Някой сигурно са чели тия 1-2 пътеписа дето съм ги писал за возенето ми с моята XRV 750 RD04 Africa Twin, други сигурно не.

    Е пътеписи, големи мечти за пътувания, возения и в крайна сметка бръмча само в града (последно време супер рядко!!) с моята Африка.
    Стои си така пред блока паркирана, вързана с метална верига през предната гума и започва бавно но сигурно да ръждясва тук там.

    От близо месец се чудя какво да я правя. Варианти няколко:
    1. Разглобяване и продаване на части в ebay и локалните сайтове.
    2. Връщане в България , стягане малко тук там и продаване в мобиле-то (колко ли струват тия в България?)
    3. Връщане в България , зазимяване в селския гараж на сухо ...
    4. Вкарване на едни 400-500€ за части, разглобяване и боядисване цялостно при мой хора (поне за труд няма да плащам)
    5. Продаване тук в Австрия (много сложно, трябва да вадя голям талон, да минавам прегледи т.е. поне 200,250€ само за части)


    По мотора трябва да сменя:
    1. Предна и задна гума (вътрешните ги имам)
    2. Лагера на тройника
    3. Да измисля как да извадя болтовете които държат накладките и да ги сменя (имам ги налични и болтовете и накладките)
    4. Да сменя спирачните маркучи (не знам защо, но гледам , че всички карат с тия металните )
    5. Да сменя спирачната течност и маслото (филтъра е наличен)
    6. Да сменя охлюва на километража (имам го наличен с още една торба части за този мотор)


    Като погледна реално ако от първия списък избера точка номер 3 , пак ще го карам 1-2 пъти в седмицата до работа или до университета. Просто не ми е по-удобно да бръмча във Виена с него. Предпочитам малката пърпоретка.
    Нямам гараж където мога да го държа на сухо, може да ползвам мястото на колата ми , но това пак е сложно.


    Вие какво бихте ми препоръчали?

    Парите които бих взел от евентуалната продажба, в момента не са ми наложителни, просто ми е мъчно да го гледам как стои и не се кара
    Отделно ме е страх , че ако го продам никога повече няма да си купя мотор с който като ми врътне да си хвана палатката и раницата и да ме няма 2-3 дни.

    Това лято със сигурност няма да успея да отида никъде с него , защото съм 1 месец почивка който ще прекарам скитайки с колата и малката моторетка в багажника в България и Гърция.
    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

  • #2
    От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

    Според мен ако си решил твърдо да се разделиш с него, най-добре би се почуствал ако го купи твой приятел, роднина тук в БГ и така няма да ти е гадно че ще е в чужди ръце и в същото време ще си удовлетворен че ще го кара твой приятел или познат с мерак и грижи по мотора ти...

    Коментар


    • #3
      От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

      Продаваѝ! Това е мотор за каране... м/у другото и аз имах същата дилема - имах Super Tenere, което ми беше голямата любов, но му навъртах едва по 3к км на година и го замених с една моторетка по-подходяща само да й се любувам
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

        Докарай го в България и го продай на някой,който ще му се радва...ако е с бг документи.
        На нормална цена (в момента почти няма предлагане не XRV750) макар и РД04
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

          Първоначално публикуван от kalinntv Преглед на мнение
          Докарай го в България и го продай на някой,който ще му се радва...ако е с бг документи.
          На нормална цена (в момента почти няма предлагане не XRV750) макар и РД04
          С БГ документи е , има си преглед , застраховка и данъка си плащам редовно.
          Дори резервуара му е пълен
          Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
          Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
          Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

          Коментар


          • #6
            От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

            Подари ми го, как ще му се радвам лелеее. Цял живот на всеки празник ще се моля да си жив и здрав и господ здраве и ксъмет да ти дава 1000000 години

            Коментар


            • #7
              От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

              Напиши ЛС на Skitnik и му го предложи.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • #8
                От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                Кажи кога да дойда да го взема.
                Че и ще почерпя ....

                Ще стои само на сухо и топло.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #9
                  От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                  Продай го на някой мераклия. Направи някой човек щастлив и му сбъдни мечтите!
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                    Преспах 1-2 седмици вече.
                    В петък ми трябваше превозно средсто да стигна до работа бързо ... Веспата се задави и умря (6та свещ за 2 седмици, явно проблема е другаде), викам ще скачам на Африката. Врътна стартера 5-6 пъти и до там. Батерията е Kaputt или поне трябва да се зареди. След зимата го карах макс 150км ... или дирекно нова от Louis.

                    Решението е взето ... ще си остава мой или поне за сега.

                    Дали ще успея да го стегна до края на сезона не е ясно.
                    Мисля през лятната ваканция да му взема резервуара и корите с мен в България да ги пръснат, супортите на спирачките да се извадят запеклите болтчета дето държат накладките и други дребнотии които тука ми биха коствали прекалено много време и нерви. Поне да има вид на "гледана" Хонда , и към края на Август когато съм тук , и най-вече ако са останали финанси от лятната ваканция да почвам да купувам части.
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                      Марто, остави си го за тебе, обаче му изкарай австрийски документи. Приведи го в ной цущанд и карай с кеф. В България да го продаваш е глупаво - наш'те тарикати гледат да е ново, лъскаво и без пари, искат и Дявола да шибат, ако може. А пък на приятел да го ''продаваш'' пак не е добра идея, понеже ник'ви пари няма да му вземеш. А този мотор е машина мамата си джаса. Направи му обслужване, смени каквото трябва и бой! И не го дръж пред блока, де! Първо се съсипва и второ да не му се зарадва некой гнусен, румънски мангал.
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                        Поръчах 2 нови гуми , 2 дни ги монтирах (че ме приби дъжд пред нас) и вече съм с нови гуменки.

                        Никога не бях сменял гума ... за предната ми трябваше 5 минути ... задната малко повече ... 7 , но понеже не слушам съветите на старите моторджии във Форума прецаках вътрешната.
                        Добре , че преди време бях купувал 2 нови , та пак я свалих от джантата (този път за 2 минути само с помоща на 2 малки щангички) и смених вътрешната.


                        Останаха ми старите 2 в задната има още живот , предната пак става ... ама на мен са ми старички. Сменям ги за бира






                        Работното място :


                        Новите гуменки ... същите като старите , но задната малко по широка:




                        Няколко драскотини по задната джанта ... ама хич не ми пука ... важно е да върви мотора
                        Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                        Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                        Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                          Прочетох за дилемата и според мен си взел правилно решение да си запазиш тази класика , щом те радва зарадвай го и ти помъчи се и намери сухо местенце на звяра . Виж в нета няма ли гаражи за мотоциклети , а може и (ако има наблизо ) блокове с подземни гаражи , говори с хората там ,да ти го приютят , колко място ще заеме :/ .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Какво да правя моята Африка? Размисли ....

                            Има мотор има проблем - няма мотор няма проблем.
                            Онзи ден съвсем случайно излезе превоз за България , доста евтин но за Русе.
                            Аз съм от Враца но веднага се сетих за интернет приятел който от доста време му точи лиги на моя мотор. Звъннах и на другия ден мотора беше при него.
                            За сега само за зимата да му ползвам гаража (излезе ми по-евтино да го пратя в България , отколко да наемам гараж тук) пък да му врътне някой друг километър.

                            Почна да ме с уговорките да му го продавам , но няма да стане. По-вероятно е да му купя друга африка и да му я пратя по същите хора. Моята не си я давам
                            Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                            Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                            Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X