Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КТМ новини

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • КТМ новини

    KTM спира производството на X-Bow

    KTM от много години са си една от големите марки за мотоциклети в Европа, като производителят се е доказвал неколкократно и на световната сцена. И след като показваше толкова убедителни резултати на две колела, КТМ реши да се пробва и на автомобилната сцена. Успехът обаче е малко спорен.

    Тяхното първо предложение – пистовият X-Bow – трябваше да бъде „Колата” (с главно К), която би поставила КТМ на картата на автомобилните производители. И докато моделът като цяло си представлява едно отлично и много атрактивно предложение, то моментът му на поява бе повече от неподходящ. Определено финансовата криза не е точният момент за дебют на спортен автомобил, така че тя се оказа най-мощният конкурент на австриеца.

    Стартът на модела всъщност беше доста обещаващ, като КТМ удвоиха годишното си производство от 500 на 1000 бройки. И интересът уж беше голям, но изненадващо продажбите паднаха стремглаво. Така се оказа, че тези, които преди бяха изявили интерес, сега останаха без пари.

    И действително производството бе удвоено на 1000 бройки, но на този етап КТМ са продали само 80 екземпляра от X-Bow. Това принудени австрийския производител да преустанови производството, докато не бъдат продадени останалите сглобени модели. Дотогава обаче фабриката в Грац, Австрия временно няма да работи.

    За какъв автомобил всъщност става дума? X-Bow е спортен, ултралек автомобил, който
    не ползва двигател от мотоциклет, а вместо това 2-литров турбодвигател на Audi с мощност от 236 к.с.. Благодарение на него 720-килограмовият KTM ускорява до 100 км/ч за 3.9 секунди. Цената на модела бе 52 000 евро. Австрийците дори се бяха постарали да произвеждат и специфичен вариант Dallara, който е по-спортен.

    Така заключението е, че дебютът на КТМ в света на четириколесните бе повече от лош. И още по-неприятното тук бе, че всъщност очакванията към модела бяха много големи, а тези прогнози в никакъв случай не бяха неоснователни . . .
    Последно редактирано от jorojeton; 11-09-09, 08:58.
    Живей за мига.
    Honda CRF-250X
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

  • #2
    До: КТМ НОВИНИ

    KTM все пак може да участват на рали Дакар 2010

    Организаторите на прочутото рали са вписали за участие в предстоящото негово издание пилота на KTM Марк Кома. Други познати физиономии от отбори, които залагат на австрийската марка също фигурират във входните списъци, въпреки новините отпреди месец, че KTM напуска рали Дакар.



    Причината за този обрат е частичното отлагане във времето на планираните ограничения в мотоциклетния клас. Както E-moto cafe писа през юни, ASO - организаторите на рали Дакар в Южна Америка – решиха от 2010 година само мотоциклети с работен обем до 450 куб. см да участват в състезанието. Сега тези повратни събития са отложени за 2012 година, а през 2010-та ще бъде позволено на машините с по-голям капацитет да участват в новообособения Елитен клас, като те ще бъдат оборудвани със специални ограничители на мощността. През 2011 година в същия този клас ще бъдат включени само мотоциклети с 450-кубикови двигатели, докато останалите класове ще бъдат оборудвани с гореспоменатите ограничители. Така едва през 2012-та ще бъдат окончателно и повсеместно въведени ограниченията за 450-кубиков работен обем на двигателите.

    Ограничителите, които ще се използват в следващите две издания на ралито още се разработват. Очаква се те да изравнят баланса мощност към тегло между раличните по капацитет агрегати. Това означава, че KTM спокойно могат да отложат плановете си за оттегляне от легендарната надпревара.
    Последно редактирано от jorojeton; 11-09-09, 08:59.
    Живей за мига.
    Honda CRF-250X
    [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

    Коментар


    • #3
      До: КТМ НОВИНИ

      Моля, посочвайте и източника на информацията.
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • #4
        До: КТМ НОВИНИ

        Именно производството на колата на КТМ доведе до големи загуби за фирмата, защото те хвърлиха много пари за създаването и производството и. Да не говорим, че продажбите са много малки. В България е само една ако не се лъжа!

        Затова пък продажбата им на моторите върви в пълна сила в Европа. В Америка набират пълна сила, но скоро няма да стигнат японците.

        Коментар


        • #5
          До: КТМ новини

          Май ето от тук ..
          [SIZE=1][B][SIZE=2][URL="http://sixdayscrazyjob.com/"][IMG]http://ftp.domainbg.com/JORO_HD/Six-days-logo.jpg[/IMG][/URL][/SIZE][/B]
          [B][SIZE=1]КТМ 450EXC-R '09[/SIZE][/B]
          [B][SIZE=1]-------------------------[/SIZE][/B]
          [B][SIZE=1]Ендуро клуб "Луда работа" - Стара Загора[/SIZE][/B]
          "Колкото по-трудно , толкова по-лесно"
          [/SIZE]

          Коментар


          • #6
            До: КТМ новини

            Росен Тончев с KTM 450 SMR на 10-о място в Рим

            Технически проблем попречи на Росен Тончев и неговия КТМ 450 SMR да запази челната си позиция по време на третия кръг в Европейския шампионат по Супермото клас S Open, който се проведе в събота в Латина край Рим, съобщиха от ръководството на клуба “Несебър мото”. Още в началото на квалификациите при загряващите обиколки се скъса ауспухът на мотора му и това попречи да заеме добра позиция на стартовата решетка. Тончев тръгна от последното място на старта и се класира на 10- та позиция в надпревара с 25 участници. С натрупаните ценни точки в този фатален кръг Тончев заема 5- тото място в генералното класиране, като го делят само 4 точки от третия и четвъртия във временното класиране. Следващият кръг е на 20 септември в Андора.



            ”Съжалявам, че заради този технически проблем се наложи да тръгна последен и нямах шансове да спечеля необходимите ми точки, но има още четири кръга до края на шампионата и се надявам да наваксам пропуснатото”, коментира Тончев.
            Росен Тончев сърдечно поздрави своя сънародник и шампион от този кръг, Ангел Караньотов. Злополуките за спортния клуб “Несебър мото” продължиха и на друга писта в съботния ден. Този път на поредния кръг от националния шампионат по Мотокрос, който се проведе в Русе. Миналогодишния шампион в клас Open B Камен Георгиев счупи глезена си още на квалификационните обиколки. Тази контузия ще му попречи да участва в останалите кръгове от шампионата. В клас 125 сс Ганчо Георгиев завърши пети и трети в двата манша, което му отрежда четвърто място в генералното класиране. А най- малкият състезател на “Несебър мото”, 7- годишният Жулиян, завърши на седма позиция в клас 65 сс.

            Източника на информацията от Тук
            Живей за мига.
            Honda CRF-250X
            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

            Коментар


            • #7
              До: КТМ новини

              Иван Петров с KTM 65 SX триумфира с европейското злато за 2009г.

              Първата европейска титла по мотокрос за български състезател е вече факт. Пред близо пет хиляди зрители на мотополигон "Горна Росица" в Севлиево Иван Петров (КТМ 65 SX) триумфира с европейското злато за 2009г. в клас 65 куб.см. и то още след първия манш.
              Обилният дъжд, който се изля през нощта в района на Севлиево, направи трасето изключително трудно за пилотите в клас 65 куб.см., като само пет от 35-те стартирали успяха да направят пълен брой обиколки.
              Иван Петров пръв избра позицията си на старта и макар в началото да не успя да поведе колоната, той все пак излезе начело със зрелищно изпреварване малко преди да завърши първата обиколка. Със завидни умения по калното и лепкаво трасе българският пилот запази лидерството си до края на манша и заслужено спечели европейската титла.
              Задачата на българския шампион беше улеснена и от Валентин Роглев (КТМ), който завърши на втора позиция в първия манш и осигури на Петров комфортна преднина без да бъде обезпокояван от другите пилоти. След финала на първия манш Иван Петров направи почетна обиколка на пистата с българското знаме.
              Официалното награждаване е по-късно днес, а шампионите ще получат медалите си от президента на Европейския мотоциклетен съюз г-н Винченцо Маци.

              Надпреварата при 85-кубиковите в Севлиево беше спечелена от италианеца Никола Рекиа (КТМ), който завърши с равен брой точки със сънародника си Самуеле Бернардини (КТМ), но с по-добро класиране във втория манш. Независимо от третата си позиция във финалния кръг, словенецът Тим Гайзер взе европейското злато, тъй като и преди този старт водачеството му в шампионата беше неоспоримо.

              Най-добре от българите в този клас се представи Майкъл Иванов (КТМ) с 10-та позиция. В клас МХ2-младежи победата бе за белгиеца Йенс Гетеман (Сузуки), но шампионската титла - за естонеца Приит Ратсеп.

              България отново получи най-висока оценка от международното жури за организацията на този финален кръг от европейския шампионат. Само преди няколко дни същата оценка беше дадена на странта ни и за световния шампионат по мотокрос, в който България е номер едно с трасетата в Севлиево и Троян.

              Информацията от ТУК
              Живей за мига.
              Honda CRF-250X
              [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

              Коментар


              • #8
                До: КТМ новини

                Ангел Караньотов с KTM SX-250F начело в европейския шампионат



                Младата българска надежда Ангел Караньотов (KTM SX-250F) спечели Гранд при на Европа – трети кръг от европейския шампионат по супермото в клас S3 и излезе на първо място във временното класиране за надпреварата.

                Състезанието се проведе на италианската писта Латина, близо до Рим. Българският пилот има общо 136 точки от трите проведени кръга, а това е първата му победа в шампионата на Стария континент. Разликата с оновния му съперник за титлата, германецът Кевин Вьортеле (КТМ), е само три точки, като до края на шампионта остават още четири кръга.

                Следващият старт от евроепйския шампионат по супермото е на 20 септември на пистата Пас де ла Каса в Андора.
                Информацията от ТУК
                Живей за мига.
                Honda CRF-250X
                [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                Коментар


                • #9
                  До: КТМ новини

                  ..съжалявам че точно тук питам..но явно сте запознат..
                  въпроса ми е -защо на юбилейните ктм и тази година още от завода има логото на ред булл и кини..те акционери ли са са във фирмата ..или понеже активно участват в представянето на ктм.. или може би са платили за това ..сори за глупавият въпрос но все пак ми е интересно а и мисля и на останалите от форума ще бъде

                  Коментар


                  • #10
                    До: КТМ новини

                    Мисля че честват някакъв юбилей на Хаинц Кинигаднер, това е един от най-успелите състезатели на КТМ за съжаление без световна титла(все малко не му достигаше и все втори).А ред-бул са партньори на заводските отбори по крос и ендуро.

                    Коментар


                    • #11
                      До: КТМ новини

                      не честват ли 35 години от как са световни шампиони по мотокросс-първо с Генади Мойсеев
                      а кинигарднър мисля няколко пъти е бил световен по мотокрос или поне така пише

                      ..Но всъщтност въпроса ми е не какво честват това що годе ми е ясно а защо ред бул и кини лепенките са от завода на юбилейният им модел

                      Коментар


                      • #12
                        До: КТМ новини

                        KTM Celebrates its 160+ Championship Titles with the Limited Champion’s Edition
                        KTM is celebrating its impressive 160+ World Championship titles from the past 35 years with the announcement of the limited Champion’s Edition motorcycle.
                        In 1974, the Russian Gennadij Moiseev won the very first 250cc World Championship Title for KTM, thus writing the first chapter of an unparalleled motorsports success story. 35 years later, KTM has amazingly amassed more than 160 World Championship titles in a wide variety of racing series.

                        This summer KTM is presenting the Champion’s Edition bike to honor the past KTM Champions. As true champs these limited bikes stand out from the standard KTM models with their one-of-a-kind racing design influenced by two-time Motocross World Champion Heinz Kinigadner. The Champion’s Edition bike comes complete with a Red Bull Kini Graphics kit, headlight and taillight package, skid plate, front axle pull, black shrouds, billet fuel cap and many more KTM PowerParts items to truly make this bike match that of its Champions.
                        [Metal Mulisha]
                        KTM: Ready to Race

                        Коментар


                        • #13
                          До: КТМ новини

                          truly make this bike match that of its Champions.
                          ..тоест за да приличат на моторите на шампионите им ли

                          друга ми бе мисълта но явно никой не знае

                          Коментар


                          • #14
                            До: КТМ новини

                            Ето ви оргиналния текст относно историята на КТМ ТУК
                            Живей за мига.
                            Honda CRF-250X
                            [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                            Коментар


                            • #15
                              До: КТМ новини

                              Cervantes (KTM 530 EXC) печели шампионската титла в Е3

                              Ivan Cervantes - 4 кратен Enduro Световен Шампион




                              Иван Сервантес от отбора KTM Enduro Factory Racing Team спечели 2ро място в клас E3 на трасето в St. Flour, Франция и така спечели световната титла за 2009 г., печелейки поредица от трудни състезания.

                              Сервантес даде предварително основание на КТМ да празнува, когато той спечели позиция, която му осигури предварително титлата.

                              "Знаех, че Намботин и Гийом ще бъдат победени много трудно тук, затова не исках да предприемам твърде много рискове и си карах според възможностите", каза той след състезанието, което затвърди традиционно френските състезания като трудни и пълни с предизвикателства. "Тук резултат в първата четворка бе достатъчен за да спечеля титлата. Много съм щастлив с тази нова световна титла. Този сезон беше много труден."

                              Като цяло Сервантес се предсатви блестящо през целия състезателен сезон, като завърши в 10 кръга на подиум, и още пет места в шестицата.

                              "Представихме се добре, за да спечелим световната титла, но беше свършена много работа с екипа. Сега вече започва подготовката за сезон 2010 ", заяви шефът на тима Фабио Фариоли.

                              За съжаление за съотборника на Сервантес Самули Аро сезона приключи по-скоро противоречиво. Счупи пръст в Серес, Гърция и не беше в състояние да кара в последните два кръга. Въпреки това той имаше достатъчно натрупани точки, за да се задържи на четвъртата си позиция в класирането за сезона. Аро беше на подиума седем пъти по време на сезона с четири втори места и три трети и на френския кръг беше последната му поява със заводския отбор.

                              КТМ също си осигури и Световната титла при производителите в клас E3.

                              E3 15 Кръг
                              1. Christophe Nambotin, France, Gas-Gas
                              2. Sebastien Guillaume, France, Husqvarna
                              3. Ivan Cervantes, Spain, KTM
                              4. Alessandro Botturi, Italy, KTM
                              5. Marko Tarkkala, Finland, BMW
                              Други състезатели с KTM
                              6. Marcus Kehr, Germany, KTM
                              DNS Samuli Aro, Finland, KTM

                              E3 16 кръг
                              1. Christophe Nambotin, France, Gas-Gas
                              2. Ivan Cervantes, Spain, KTM
                              3. Sebastien Guillaume, France, Husqvarna
                              4. Fabio Mossini, Italy, Honda
                              5. Alessandro Botturi, Italy, KTM
                              Other KTM
                              7. Marcus Kehr, Germany, KTM
                              DNS Samuli Aro, Finland, KTM

                              Крайно класиране E3
                              1. Ivan Cervantes, Spain, KTM World Champion 2009, 344 points
                              2 Christophe Nambotin, France, Gas-Gas, 317
                              3. Sebastien Guillaume, France, Husqvarna, 305
                              4. Samuli Aro, Finland, KTM, 258
                              5. Marcus Kehr, Germany, KTM, 226


                              Източник на информацията и видео клипа - ТУК
                              Живей за мига.
                              Honda CRF-250X
                              [IMG]http://forum.offroad-bulgaria.com/customprofilepics/profilepic2708_1.gif[/IMG]

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X